Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatma günlüğüm (hardal kürü+at kuyruğu şampuanı)

tam bir hafta önce saçımı boyamıştım ve dax proyu cumartesi akşamı sürüp pazar öğleden sonraya kadar bekletmiştim daha sonra pazartesi akşamı diplere dax supergro boyuna ve uçlarına hindistane cevizi yağı sürüp 1 saat kadar bekletip yıkamıştım biraz önce saçıma bakıyordum ve diplerden yarım santimlik uzama olduğunu gördüm ve tamamen şaşkınım şu an sadece 2 kullanımda saçlarım nasıl yarım santim uzadı anlayamıyorum. yediğim içtiğimle ilgisi olmadığına da eminim çünkü bu aralar gerçekten çok sağlıksız besleniyorum ama bol bol sütlü buzlu kahve içiyorum. gerçekten çok şaşkınım şu an

ama şunu belirtmek istiyorum saçlarım olduğundan daha çabuk yağlanmaya başladı onu kabul etmem lazım normalde 48 saat durabiliyordum ve saçlarım hafif yağlı oluyordu şimdi yaklaşık 36 saat sonra saçlarım yapyağlı oluyor ama bu şekilde uzatacaksa katlanılmayacak bir durum değil sanırım

tam bir hafta önce saçımı boyamıştım ve dax proyu cumartesi akşamı sürüp pazar öğleden sonraya kadar bekletmiştim daha sonra pazartesi akşamı diplere dax supergro boyuna ve uçlarına hindistane cevizi yağı sürüp 1 saat kadar bekletip yıkamıştım biraz önce saçıma bakıyordum ve diplerden yarım santimlik uzama olduğunu gördüm ve tamamen şaşkınım şu an sadece 2 kullanımda saçlarım nasıl yarım santim uzadı anlayamıyorum. yediğim içtiğimle ilgisi olmadığına da eminim çünkü bu aralar gerçekten çok sağlıksız besleniyorum ama bol bol sütlü buzlu kahve içiyorum. gerçekten çok şaşkınım şu an
Canım yağ seni rahatsız etmiyor mu. Ben gece kesinlikle kafamda yağla uyuyamıyorum. Aşırı ağırlık yapıyor. Gündüzden şurup 6-7 saat en fazla bekleyebiliyorum. Ben mi yanlış yapıyorum acaba anlamadım ki. Dax i diplere sürüyorum sadece uçlara da Hindistan cevizi yağı.

Canım yağ seni rahatsız etmiyor mu. Ben gece kesinlikle kafamda yağla uyuyamıyorum. Aşırı ağırlık yapıyor. Gündüzden şurup 6-7 saat en fazla bekleyebiliyorum. Ben mi yanlış yapıyorum acaba anlamadım ki. Dax i diplere sürüyorum sadece uçlara da Hindistan cevizi yağı.

yok canım etmiyor, cumartesi akşamı yine yaptım 8 gibi sürdüm uçlarına da hindistan cevizi yağı sürdüm bilgisayardan dizi izliyordum hatta başımı yataktan sarkıtıp saçlarımı okşadım diplerine masaj yaptım tarakla nazikçe taradım her yerine ulaşsın diye sonra da saçımı çok sıkı olmasa da dağılmayacak şekilde topuz yaptım başıma da bere taktım ve uyudum. ertesi gün 2ye kadar da yıkamadım. yani ortalama 18 saat yapıyor. rahatsız etmiyor, saçımın yağlı ve ağır olduğunun farkındayım tabii ki ama göz ardı edemeyeceğim bir şey değil. :)

bu arada güncelleme yapmak isterim biraz önce diplerimi inceliyordum ve saçlarımı 11 gün önce boyadım şu an 1 santimlik belki de daha uzun bir şekilde diplerim gelmiş durumda. bir de uzadığını bugün montumun içinde sıkışıp kalmalarından dolayı fark ettim normalde dışarda kalırdı saçlarım şimdi montumun içine sıkışmıştı

çariamba akşamı hardal kürü yaptım, perşembe akşamı Dax supergro'nun üzerine çam terebentin damlatıp + hindistan cevizi sürüp bütün gece beklettim ertesi gün öğleye kadar. cumartesi gecesi de sarımsak yağı+ çam terebentin + hindistan cevizi yağı + tatlı badem + hakiki zeytinyağı karıştırıp sürdüm bütün gece kaldı 12 saat kadar.yalnız benim kafam karıştı. Saçlarımı 18 gün önce boyamıştım. diplerde hiç abartmıyorum 2 cm belki daha fazla uzama var beyazlarımdan anlayabiliyorum. ama boydan baktığım zaman sanki hiç uzamamış gibi görünüyor.

çariamba akşamı hardal kürü yaptım, perşembe akşamı Dax supergro'nun üzerine çam terebentin damlatıp + hindistan cevizi sürüp bütün gece beklettim ertesi gün öğleye kadar. cumartesi gecesi de sarımsak yağı+ çam terebentin + hindistan cevizi yağı + tatlı badem + hakiki zeytinyağı karıştırıp sürdüm bütün gece kaldı 12 saat kadar.yalnız benim kafam karıştı. Saçlarımı 18 gün önce boyamıştım. diplerde hiç abartmıyorum 2 cm belki daha fazla uzama var beyazlarımdan anlayabiliyorum. ama boydan baktığım zaman sanki hiç uzamamış gibi görünüyor.
Canım o bendede oluyor. Boydan uzamamis gibi geliyor ama beyazlar kocaman olmuş. Acaba beyazlar mı daha hızlı uzuyor bilemiyorum

Dün duştayken fark ettim saçım uzamış çünkü bundan 1 ay öncesine kadar saçım ıslakken göremiyodum bile şimdi omzumdan aşağı doğru ulaştığını gördüm.
saçlarımı boyayalı 21 gün oluyor ve diplerim belirgin bir şekilde çıktı. pazartesi akşamı diplere dax supergro sürdüm. dün akşam da yine diplere dax supergro sürüp boylarına hindistan cevizi yağı sürdüm ve masaj yaptım 5 dakika kadar.

Yağ bakımları bi ara yapmaya çalışmıştım en iyisi olsun diye arifoğlu marka tercih ediyordum.
Gerçi lokman hekimin yağlarınıda aldığım oldu.
Ama gel gör ki teee sürerken saçlarım tel tel ellerimde kalıyordu ince telli saçlarım.
Duşta da bir topak atıyordum çektikçe geliyordu.
Başlarım böyle işe dedim hepsini attım çöpe.
yıkadıktan sonrada bir parlaklık olmuyordu.
Saçı daha çok yoruyor bence yağlar yada ince saçları Bnde öyle oldu hep.
Sizin saçlarınıza yaradımı yağ bakımları canlandı parladı mı acaba.
Kullandığım yağlar ..
Hint yağı
Menekşe
Isırgan
Çörekotu
Badem yağı
Zeytinyağı
Jojoba
Çamterebentin( en berbat yağ bu bence )
Sarı kantoran yağı

X