Doğal Saç Bakım Kürleri Saç uzatma ve bakım grubumuz...

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
çok sevindim başlığın hareketlendiğine. tam da saç bakım için besin takviyeleri almaya giderken başlığın canlandığını gördüm. takviyelerimi alıp geliyorum. :KK55:

Alminaaa Alminaaa biotin kullanırken sivilce sorunu yaşamamak için bol su içmek gerekiyor. en az 2-3 litre. böylece fazlası atılıyor, sivilce yapmıyor.

biotin kullandığım dönemlerde 3 litre su içemeye gayret ediyorum. yoksa cildimde pürüzler oluyordu sanki.

dün akşam bakıma başladım. saçlarımın önleri artık uzasın istiyorum.

akşam multivitamin multimineral takviyemi aldım.
gece saç derime masaj yapıp uyudum.
sabah çam terebentinli şampuan ile bir kez şampuanladım.

1 kutu kullandım işte d vitamini düşükse oda kötü etkiliyormuş saçı.
Şu an uzun değil ama ufak ufak saçlar çıkıyo hep elektiriklenmiş çarpılmış gibi oluyorum bazen

:eek: Çok iyi bence, yeni saçlarla hepimiz elektrik çarpmış gibi olalım. Ben de daha önce bir kutu kullanıp devam etmemiştim ve faydasını göremedim. Daha uzun süreli kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Ben bir aydır kullanıyorum her kutudan sonra bi hafta ara vereceğim ve 3 ay kullanıcam aksatmadan. Pahalı biliyorum ama biotinin çok faydası olduğunu düşünüyorum. Ekstra olarak ise folik asit omega 3-6-9 kullanıyorum biraz ilerledikten sonra da magnesium zincoya da başlayacağım. Tabi ben doktor arkadaşımın önerisi ile başladım bunlara. Daha önce kan tahlili yaptırdığımda doktor sadece kan ilacı vermişti. Tekrar gidip kontrol ettirmem gerek ben de hep kansızlık oluyor, saçlarım aşırı dökülüyor :KK43:
Alminaaa Alminaaa biotin kullanırken sivilce sorunu yaşamamak için bol su içmek gerekiyor. en az 2-3 litre. böylece fazlası atılıyor, sivilce yapmıyor.

biotin kullandığım dönemlerde 3 litre su içemeye gayret ediyorum. yoksa cildimde pürüzler oluyordu sanki.

Ahh olmaz mı İzole pürüz ne demek her gün 5, 6 sivilce çıkıyor. Bol su içmeye çalışıyorum evet elimden geldiğince, hem cildimiz ve saçlarım çok iyi nem kazanır :KK200:
Öyle yaparız canımm hint kınası vardı ondan kurtulmak için birde psikolojim çok bozuldu birazda ondan diyeyim sana evet uzatmak istiyorum bende

Benim boy ve uçlarda kına var ve bir daha kınaya tövbe. Çok illetmiş. Psikolojimiz bozulur hemen saçlara dadanırız zaten :kızgın:

Bakım yaparsan çok daha faydalı oluyor ben kozmik bakım diye bir yer var oraya takip ediyorum sizde takip edin çok faydalı

Ben de merak ettim canım, araştıracağım.
dün akşam bakıma başladım. saçlarımın önleri artık uzasın istiyorum.

akşam multivitamin multimineral takviyemi aldım.
gece saç derime masaj yapıp uyudum.
sabah çam terebentinli şampuan ile bir kez şampuanladım.

Oh ohh miss, istikrarlı bir şekilde devam :halay:
Ben de sonunda şampuan aldım. Sülfatsızmış, watsonsta indirim vardı. Organix biotin&collagen aldım. Vaatleri hızlı saç uzatma ve dolgunlaştırma. İçine azıcık çam terebenti koyup kullanmaya başlayacağım ben de. Bakalım gözlemlerimi aktarırım. Ve haftada iki kere yapmaya çalışacağım yağ bakımlarım dışında çok güvendiğim İbrahim Saraçoğlu'nun saçın hızlı uzaması için önerdiği lavanta kürüne başlayacağım. Her gün bir bardak da lavanta çayı takviyesi yani :oha: Bir aya kadar sonuçları gözlemlemeye başlarız herhalde.. Ona göre de gidişata yön veririz.

sabah balık yağı, multivitamin multimineral takviye aldım.

saç diplerime masaj yapıyorum.

aslında bugün yağ bakımı yapayım ama çok yorgunum, yıkamaya halim yok, uykum var. o yüzden yağsız masaj yapıyorum. :KK23:

perşembe gün saç diplerime çam terebentin ve hint yağı ağırlıklı yağ bakımı yaptım. :KK23:

aynı zamanda diplere yağ bakımı uçlara pantene 3 dakikada etkili maske sürdüm. balıkyağı içtim.

cuma balık yağı ve multivitamin multimineral besin takviyesi aldım. :bicak:

cuma cumartesi pazar saç derisi masajı yapmadım. saçlarımı sık yıkamam gerekti, her yıkamada pantene 3 dakikada etkili maske kullandım.

veee saçlarımı kestirdim. uçlardan birkaç santim aldırdım :sus:

merhaba,

haftaiçi yağ bakımı yapamadım. haftasonu yapacağım.

balık yağı ve multivitamin multimineral takviyesi içtim.

saç derime masaj yapıyorum. ardından yıkayacağın. pantene 3 dakika maskesini uygulacağım.

merhaba,

haftaiçi yağ bakımı yapamadım. haftasonu yapacağım.

balık yağı ve multivitamin multimineral takviyesi içtim.

saç derime masaj yapıyorum. ardından yıkayacağın. pantene 3 dakika maskesini uygulacağım.

İzole bizden başka bakım yapan yok sanırım :KK48: Ben de haftada iki kere yağ bakımı yapıp her gün vitaminlerimi ve lavanta çayımı içmeye devam ediyorum. İzole ben saç derime masaj yaptığımda aşırı derece dökülme oluyor avuç avuç. Bu yüzden yapasım gelmiyo :KK43:

İzole bizden başka bakım yapan yok sanırım :KK48: Ben de haftada iki kere yağ bakımı yapıp her gün vitaminlerimi ve lavanta çayımı içmeye devam ediyorum. İzole ben saç derime masaj yaptığımda aşırı derece dökülme oluyor avuç avuç. Bu yüzden yapasım gelmiyo :KK43:
benim de masaj yaptığımda dökülen teller oluyor. zaten dökülecek olan dökülüyordur diye düşündüğüm için devam ediyorum.

aynı şeyleri yapıyoruz neredeyse :KK23:. yalnız lavanta çayı içmiyorum, poşet çayı yoktur sanırım, aktardan almak lazım değil mi?

benim de masaj yaptığımda dökülen teller oluyor. zaten dökülecek olan dökülüyordur diye düşündüğüm için devam ediyorum.

aynı şeyleri yapıyoruz neredeyse :KK23:. yalnız lavanta çayı içmiyorum, poşet çayı yoktur sanırım, aktardan almak lazım değil mi?

Bilmiyorum sanki benim normalinden daha çok dökülüyor masaj yapınca. Dökülenleri geri kafama koyasım geliyo :KK70:
Ben aktardan alıyorum 2 liralık bile çok uzun süre gidiyor. Her gün taze demliyorum. Tarif şöyle; akşam yemeğinden 2 saat sonra içilecek. Bir buçuk şu bardağı su fokur fokur kaynamaya yakın bir tatlı kaşığı lavanta atıp 5 dakika ağzı kapalı dinlendiriyorum, hiç karıştırılmaması gerekiyormuş. Sonra süzüp içiyorum. Ve üzerine bi şey yememek gerekiyormuş. O yüzden içip uyuyorum. 15 gün sonra bir gün içip bir gün içmicem. O şekilde devam edicem. Hem sivilcelere de çok iyi geliyo bu kür, yüzüm canlandı 5 günde :) Dene istersen canım, hem kolay hem masrafsız. Tadı da kötü değil hiç.

Bilmiyorum sanki benim normalinden daha çok dökülüyor masaj yapınca. Dökülenleri geri kafama koyasım geliyo :KK70:
Ben aktardan alıyorum 2 liralık bile çok uzun süre gidiyor. Her gün taze demliyorum. Tarif şöyle; akşam yemeğinden 2 saat sonra içilecek. Bir buçuk şu bardağı su fokur fokur kaynamaya yakın bir tatlı kaşığı lavanta atıp 5 dakika ağzı kapalı dinlendiriyorum, hiç karıştırılmaması gerekiyormuş. Sonra süzüp içiyorum. Ve üzerine bi şey yememek gerekiyormuş. O yüzden içip uyuyorum. 15 gün sonra bir gün içip bir gün içmicem. O şekilde devam edicem. Hem sivilcelere de çok iyi geliyo bu kür, yüzüm canlandı 5 günde :) Dene istersen canım, hem kolay hem masrafsız. Tadı da kötü değil hiç.
lavanta kürünü hep duydum. deneyebilirim :KK5:

gece sürdüğüm yap bakımını öğlen 12’ye kadar saçımda beklettim.

yıkamadan önce tekrar saç derisine masaj yaptım. uçlara schwartzkopf palette saç boyasından çıkan maskelerde uyguladım. bir kez şampuanlama yaparak saçlarımı yıkadım.

X