Saç Kesim Şekilleri Saçlarını kendi kesen var mı?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
şimdi önce ne tarafa ayırıyosan o tarafa ayırıyosun ıslak saçı, ardından kısalığına karar veriyosun ki benim için ölçüt en kısa yeri kaşımın ucuna gelen yeri oluyo daha kısası toplanıyo çünkü.

ardından normal tek bıçaklı permatiklerden birini alıyorum saçımı gerdiriyorum yana doğru yani tutuyorum sonra jiletle yavaş yavaş kesiyorum birden tırt diye kesince katlar güzel olmuyo.yavaş yavaş böyle sanki sakal keser gibi nası anlatıym onu bilemedim bi el hareketi vardır ya jiletle bişey keserken öyle yapar yapa aşağı kadar iniyorum. sonra üstten biraz inceltiyorum uçlarını. çok ölçülü yapmıyorum doğrusu. ama işin sırrı keserken saç açısını vermekte yani yana doğru indiğin için uzun bırakarak inceksin aynı boyda kısaltmıcaksın

tarif de edemedim ama emin ol bi kere denesen o kuaförlere para vermezsin elin alışınca ikinci seferde kendine en uygun şekli modeli buluyosun zaten. ben asla kuaförde yan kahkül kestirmiyorum rezil ediyolar çok kabarıyo.

teşekkür ederim.deniycem ben kestirdim ama hiç güzel olmadı.azıcık bi tutam saçı kesmiş kadın.saçlarım açıkken belli olmuyodu.eve geldim bi topladım birkaç tel saç düşüyo öne nerdyese.sinir oldum.bari kendim kesiyim de çoğalsın die düşündüm

canım ozaman derinden al kahkülü yani şöyleki üstten baktığında saçın şöyle dursun kendi çizimimle:lepi:

kafanın üstüne baktığını düşün böyle olucak kahkülkeserken kullanıcağın saç miktarı. tabi kulakların oraya kadar gitme şakaklarında bitir.

sonrada böyle bi görünüm olucak tabi elim kaymış çizerken ben kahkülü bu kadar kaşımın üstüne indirip gözümü kapatmıyorum:KK70:

kendim kesemem hem kiyamam ben saçlarima -tatlicadiarzu-

Saçlarla uğraşmak hobimdir,çok seviyorum..
Daha ortaokuldayken hanım teyzeler,ablalar düğün önceleri haber yollar randevu alırlardı..:roflol:
Barbie lerimle başladım bu saç stili olayların..Taramak,boyamak,topuz,kesmek,kısaltmak ,şekillendirmek yeni bir imaj vermek harika..
Hatta en son geçen aylarda K validemin saçını kesip,boyadım fıstık gibi oldu:)
Marifet iltifata tabidir benim alanım bu değil ..
Kendi saçımı da kestiğim oldu,kahkul yaparım genelde..:eek:
Düşünsenize tıbbıye eğitimi almaya başlamışken hala okulu bırak kuafor aç diyenler bile oluyordu..kaydirigubbakcemile3
Her işi ehline bırakmak lazım,ben amatorum böyle iyisositososito
Hurmetler efenim..

evet bende kendim kestim ama iddaya girmiştim o yüzden

sacimikeserken.jpg

Bazen kuaforlere uyuz oluyorum ya biraz kesin diyorum sacımı kısacık yapıyolar. Allahtan hemen uzuyo arkalarını ben kesemiyorum ama kahkullerimi kendim kesiyorum sacımı da hep uzun kullanırım sürekli kestirmem.

Son düzenleme:
ben kahküllerimi kendim keserim jiletle çok kolay kesiliyo ama kırıyo diye duydum...
geçendede saçımı uçlarından aldım kırıklarım için..

bende bazen kuaförlere gıcık oluyorum belime kadar olan saçlarımı erkek saçı gibi kesti ben biras al dedim aldı makineyi eline erkek saçı gibi oldu

kuaförden her gelince ön kısımlarını düzeltirim makasla arkaları yapamıyorum..amaaaa annemin kıs kardeşimin saçlarını ben kesiyorum

2 gün önce kendim kesmiştim ama berbat oldu. yarın kuaföre gidip şekil verdircem..

mafoldumbenBen kuaföre gittim saçımı batırdı yetmedi bitlendimm :gitme: kuaföre gidip diyomiyorum da bitlendim diye utanıyorumm bende evde kesmeye çalışıyorum biraz biraz oluyoo.Katlı kesimi nasıl yapabilirim bilgisi olan lütfen yardım etsinn

ben en son ne zaman kuaföre gittim hatırlamıyorum..kendim boyuyorum kendim kesiyorum :) herşeyimi kendim yapıyorum..aynanın karşısına geçip canım nası isterse o şekilde kesiyorum..arkamada bir ayna koyuyorum tabiki..sonra makas izi kalmasın diye jiletle kesiyorum uçlarını tekrar..ilginç modeller çıkıyor ortaya..:):)

benim saclarım küsmüş uzamıyo öle dediler kes dediler kestim uzattım bekledim dikkat ettim 3 yıl boyunca bi sac aynı boy kalırmı ya dedim nasıl olsa uzamıyo öle katlı öle tarz kesmişim ki osinirle herkes çok beğeniyo nasıl yaptıysam:)

Son düzenleme:
kzlr ben de çitçit için saç ariyorum doğal renk olmasi koşuluyla tabi yeri burası mı bilmiyorum ama ilgileniyorsanız mailime resim atarak ekleyin leslietresses@hotma...

ben kestim birgun ertesi gun kendime gulmekten evden cikamadim

jiletle kesmeyi nasıl yapıyorsunuz...?
şu bildiğimiz banyoda kullanılan jiletler mi bunlar ?

saclarınızı kat kat kesmek ıstıyorsanız once sacınızı duzgun bır sekılde ıkıye ayırın cın cın yapacakmıs gıbıgozlerınızın hızasındaıkı santım ılerde baglayın kat artırmak ıstıyorsanız daha yukarıya baglayın sonra baglamadan once en uzun boyu hesap edıp bagladıgınız sacı duz kesın hepsını ayrı ayrı getırdıgınız ıcın kesımlerı farklı olacaktır acın ve de kat kat dort yıldır kendım kesıyorum harıka oluyor kakullere gelınce alnınızın yukarısında bsacınızı ayırıp one dogru tarayın cenenızın altında duz kesın kat kat olur basarılar

cin cin yapmak nedir ?

dayım kuafördü ondan biliyorum en kolayı saçını ıslatııpp önüne at saçını. sonra kafanın tepesinden toplar gibi yap uçlarından kes ne kdr kesmek istiyosan arkaya ver saçını sonra direk kat katt oluyo hatta kuaförler kaba taslak kısmını ilk başta öyle keser dikaktinizi çektiyse tabi sonra inceltirr:)

su kafada toplama olayini resimle anlatsa biri anlamiyorum

X