Saç Kesim Şekilleri Saçlarını kendi kesen var mı?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
bugün saçlarımı kendim kestim.. bende kuaforün kestiğini beğenmiyorum.. saçlarım çok uzamıştı ve uçlarında çok kırık vardı.. uzun saçı sevdigimden boyunu kısaltmadan gönlüme göre kestim arkası V şeklinde oldu bir de yan kahkülümü de yaptım sonuçtan çok memnun kaldım :21::21::21::21::21:

jiletli taraklardan almıştım ben kahkül için kullanıyordum iyi de oluyordu geçen aylarda tüm saçımı kestim kat vermeye çalıştım. arada hatalarım oldu ama güzel olmuştu. ancak şimdi saç uçları o kadar kırık ki sırf o kırıklardan kurtulmak için kuaföre gitmeyi düşünüyordum ki acaba kendim mi kessem diyorum hala. çok iyi kesen bir kuaföre denk gelmiştim nihayet kuaförümü buldum derken adam bana asıldı :2::95: kuaför makası pahalı mı acaba normal kesen bir makasla mı denesem ne de olsa dalgalı ve uzun saçlarım ve çabuk uzuyo

saçlarımı kendim kesmek konusunda uzun süredir niyetleniyordum ve yazdıklarınızı okuyunca kesin karar verdim.
kuaför malzemeleri satan bi dükkandan gidip bir kuaför makası alacağım ve her daim sadece saç kesmek için kullanacağım...
saçı kuru kuru kesince kırılıyormuş. ıslak kesmek gerek diye okudum, kuaförlerin yaptığı gibi..
bir taraftan da diyorum ki: saç bakım yağı ile bir güzel yağlasam da o şekilde mi kessem saçlarımı karar veremedim..ne dersiniz hanımlar?

bende geçen gün biraz uçlarından kestim kendi kendime..
en son kuaföre gittiğimde yarı yarıya kesmişti çok pis sinirlenmiştim..
gecenlerde az uçlarını kısaltim dedim hallettimm de valla oturur uçlarını ben keserim :KK33:
şekil verdirmek istediğimde giderim çok azıcık ucundan al diyosun saça bodozlama giriyolar sonrada beni ifrit ediyolar..:KK47:

geçen aylarda banyo yaptım ve elimi saçıma attığım anda elime bi 30 tel saç gelmiştir . Eskiden kıvırcık gür simsiyah parlak saçlarım vardı , hala simsiyah parlak kıvırcık fakat kedi kuyrugu kadar kaldı :) Bende o sinirle banyodan bulduğum jiletle saçımı kestim . İlk başta tam v şeklinde oldu . Nasıl olsa bu da dökülüyor diye düşünerek omuzlarımın biraz yukarısına kadar kestim :) Ama güzel oldu gerçekten , kuaförde yaptırsan olmuyor yapamıyorlar . Birde birbirlerinin kestikleri saçı beğenmiyorlar . Mesela ben bi kuaföre gitmiştim kat attırmıştım , sonra başka bi kuaföre gittim çok kötü kesmiş yamuk olmuş falan filan diyolar bu sefer hepten çıldırıyosun :)

ben de kendi saçımı kendim kesiyorum. kuaförler asla dediğim gibi kesmiyor çünkü sinir oluyorum. Çok da kolaymuş youtube'da saç kesmeyi anlatan bisürü güzel video var. "Self-trimming my hair (Feye's method, U-cut)" diye aratın youtube'da. :KK66:

Kendim hepsini kesmiyorumda çok kırıldığında yandığında filan duştan sonra ıslakken ikiye ayırıyorum kıvırıyorum baya bi sonra ucunu jiletle biraz alıyrum hem kesildiği belli olmuoy hemde kırıklarım kalmıyo :KK76:

Kendim hepsini kesmiyorumda çok kırıldığında yandığında filan duştan sonra ıslakken ikiye ayırıyorum kıvırıyorum baya bi sonra ucunu jiletle biraz alıyrum hem kesildiği belli olmuoy hemde kırıklarım kalmıyo :KK76:

Benim kuaförüm şu ana kadar ben istemediğim halde çok kısaltmadı :nazar: O yüzden kuaföre kestiriyorum.Ama başka bi şehirde okul kazanınca napıcam bilmiyorum.Kendim keserim heralde ucundan biraz. :30:

ben de geçen günlerde kendim kestim saçımı..kuaför istediğim derinlikte kat veremiyo ayrıca boyunu ya uzun ya kısa yapıyo ben tam istediğim gbi kestim :)kırıklarımı da aldım oh güzel oldu :21:

bende saçlarımı sıfır yapmadan öncesinde kendim kesmiştim

model ve kahkül tarzı bir kesim olduğunda değil ama sadece boyunu kısaltmak istediğimde ya da bazen oluyor uçlarının rengi açılıyor.o zaman uçlarını kesiyorum.birde saç konusunda şanslıyım çabuk uzuyor.yazın falan zaten topluyorum.toplamak zorunda kalıyorum.uçları yamuk olsada pek sorun olmuyor.ayda bir makası elime alıyorum.model falan kesemem tabii.2 defa kahkül keseyim dedim.mahvettim.

ben de kendi saçımı kendim kesiyorum. kuaförler asla dediğim gibi kesmiyor çünkü sinir oluyorum. Çok da kolaymuş youtube'da saç kesmeyi anlatan bisürü güzel video var. "Self-trimming my hair (Feye's method, U-cut)" diye aratın youtube'da. :KK66:

1 saat önce bu videodaki saç kesme metodunu denedim. gerçekten de çok güzel sonuç verdi. hatta gösterilenden daha da fazla kestim hiç bir sorun yaşamadım.

ereliminuquiri iyiki görmüşüm mesajını. çok teşekkür ederim canım. hem sıkıcı kuaför muhabbetlerinden kurtuldum hem de param cebimde kaldı:21:

kesmek istediğim modeli nasıl bulacağım peki ben önlere geldikçe uzayan modelden istiyorum.

belimdeki saçım omzuma bile değemez halde kuaförden çıktığımdan beri kendim kesiyorum saçımı arada ümitlenip kuaföre gittim iki üç kez ama sonuç hüsran yamru yumru ve istediğimden çok kısa saçlarla ağlamaklı olmak için üstüne para vermem yazık yahu o kadar bakım yapayım delinin teki kırpıp atsın kenara

X