sadece yumurtlama tedavisi ve çatlatma iğnesiyle hamile kalan var mı?

merhaba dün yaptırdım aşılamamı. 14 günlük jel verdi doktor hamileliği destekleyici. 14 gün sonra olmazsan gel dedi ama ben 13'ünde olmuştum en son.Yani bir 3 haftam daha var. Bu durumda 13'ünü beklemem gerekecek değil mi?

arkadaşım jel nasıl oluyr dr bana hiç bahsetmedi neden veriyolar onu

arkadaşım jel nasıl oluyr dr bana hiç bahsetmedi neden veriyolar onu

Merhaba,
O jel progesteron jeli. Yani bu hormon hamilelik ortamını hazırlıyor. Yardımcı yani bi şekilde. Hatta doktorlar hamile kaldıktan sonra da bu jeli kullanmaya devam etmemizi söylüyorlar ki düşük olmasın diye. Sen bence bi doktorunla konuş çünkü proesteron çok önemli.

Bir de döllenmiş yumurtayı kabul edebilir hale dönüşmesine ve daha sonra embriyonun gelişiminin ilk aşamasında gebeliğin sürdürülmesinde önemli bir rol oynuyor.

canım bende merak ediyorum bu ay bende karar verdim aşılam için eger bilgin varsa bana açıklayıcı cevap yazarmısın?

Merhaba,
O jel progesteron jeli. Yani bu hormon hamilelik ortamını hazırlıyor. Yardımcı yani bi şekilde. Hatta doktorlar hamile kaldıktan sonra da bu jeli kullanmaya devam etmemizi söylüyorlar ki düşük olmasın diye. Sen bence bi doktorunla konuş çünkü proesteron çok önemli.

tşk ederim arkadaşım druma bi daşışayım bakalm ne diyecek tekrar sağolarkadaşım allah gönlüne göre versin cümlemizin aminnnnnnnnn

canım bende merak ediyorum bu ay bende karar verdim aşılam için eger bilgin varsa bana açıklayıcı cevap yazarmısın?

merhaba,
Bu benim 2.aşılamam. İlkini kendi doktoruma normal bir hastanede yaptırmıştım. bana tek dozajlık bir hap vermişti ve fazla da kontrol yapmamıştı. O zamanlar eşimin sonuçları da çok kötüydü. Şimdi Acıbadem tüp bebek merkezine gidiyorum. Doktorum da doçent. Acayip profesyonelce oldu bu seferki. bir süre göbekten iğne kullandım. Tabi bu iğneleri kendin yapıyorsun. Bu iğneler yumurta çoğaştıp büyütüyor. Daha sonra yeterli büyüklüğe ulaştıklarında bir hastanede çatlatma iğnesi vuruldum. Bundan tam 36 saat sonra da aşılamam yapıldı. Ben çok acı çektim. Çünkü benim rahimim biraz geride ve şekli tam normal değil. Katateri yerleştirene kadar acayip ağrı çektim. Sonrasında da doktor 15 günlük crinone jel verdi. Bu jeli anlatmıştım zaten. Şimdi de ayın 7'sinde kan testi ile belli olacak. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Herkes için hayırlısı olsun...

slm arkadaslar bende göbekten iğnelerden sonra çatlatma iğnemi oldum ama endiseliyim dün 16:30 yapıldı hala uzayan sıvı falan yok normalmi ağrımda yok sizde oldumu...

slm arkadaslar bende göbekten iğnelerden sonra çatlatma iğnemi oldum ama endiseliyim dün 16:30 yapıldı hala uzayan sıvı falan yok normalmi ağrımda yok sizde oldumu...

nasıl uzayan sıvı anlamadım akıntıdan mı bahsediyorsun? O önemli değil zaten sana çatlayacağı zaman o iğneyi veriyorlar. Yani bu iğneden tam 36 saat sonra yumurtan çatlayacak. Aşılamayı da o saatte yapıyorlar zaten. Sen de aşılama mı olacaksın? Bana da ağrı yapmadı bu arada. Ben aşılama oldum. Yarın eğer kan testi yaptırırsam belli olacak. Ama ben hastalığımı beklemeyi düşünüyorum sanırım çünkü testin sonucunu beklemek hastalığımı beklemekten daha zor geliyor bana...

nasıl uzayan sıvı anlamadım akıntıdan mı bahsediyorsun? O önemli değil zaten sana çatlayacağı zaman o iğneyi veriyorlar. Yani bu iğneden tam 36 saat sonra yumurtan çatlayacak. Aşılamayı da o saatte yapıyorlar zaten. Sen de aşılama mı olacaksın? Bana da ağrı yapmadı bu arada. Ben aşılama oldum. Yarın eğer kan testi yaptırırsam belli olacak. Ama ben hastalığımı beklemeyi düşünüyorum sanırım çünkü testin sonucunu beklemek hastalığımı beklemekten daha zor geliyor bana...

arkadaşlar bendede aynen iğnelerle yumurta oluşumu sağlandı ve 25 ocakta çatlatma iğnesi yapıldı son adet 10 0cak ama 4 günüm kaldı hiç bir belirti yok nerdesiniz fisfisfis

ben de bu ay gonaphene ve çatlatma iğnesi oldum.ama galiba tutmadı damla damla adetim gelmeye başladı.canım çok sıkkın,moralim de bozuk

Bence kan testi yaptır ,İnşallah pozitif olur canım.Görüşemiyoruz hiç Gonal f konusu incelemeye alındığından belli.Oysa genelde konuyla ilgili konuşuyorduk.Neyse bakalım sağlık olsun.Böyle kkarşılaşırız yine.
Haberini bekliyorum.:emir_bebek:

Bence kan testi yaptır ,İnşallah pozitif olur canım.Görüşemiyoruz hiç Gonal f konusu incelemeye alındığından belli.Oysa genelde konuyla ilgili konuşuyorduk.Neyse bakalım sağlık olsun.Böyle kkarşılaşırız yine.
Haberini bekliyorum.:emir_bebek:

Valla bilmiyorum ki çok kararsızım. Dediğim gibi testin sonucunu beklemek ölüm geliyo bana. Eğer varsa şu anda 3 hafta 4 günlük olması lazım. Ama bende göğüslerimdeki o müthiş acı ve şişmeden başka hiçbir değişiklik yok. O da sanırım kullandığım progesteron jelinden kaynaklanıyor. Offff ne yapsam bilmiyorum. Hastalığıma 5-6 gün var daha. Onu mu beklesem yoksa gidip test mi yaptırsam daha karar veremedim. Sen ne yaptın bu arada ?

X