SAĞLIK OCAĞININ BASKISI

Saglikcilarimizda bu konuda çok cahil.Canan hanım aşıları ve şeker testini yaptırmayın diyorsa bir bildiği vardır. Koca iç hastalıkları uzmanını burda gömdünüz.

Kadın diyor ki sağlıklı, saf ,temiz beslenirsen. Şeker testine gerek yok yaptırmayın. Ayrıca iyi doktor kan testi ile de sana riskleri söyler diyor daha ne desin..

Aşı yaptırmıyorsan daha gebe kalmadan,gebeyken ve doğumdan sonra daha doğrusu çocuğunu yaşamı boyu temiz,doğal beslenmesini sağlar bağışıklığıni güçlü tutarsan aşıya gerek yok.Geçireceği hastalıkları da hafif atlatır.

O şimdi ortaya çıkan hastaliklar da yurdumuza giren çeşitli milletlerden geldi o yüzden yeni Ası
programları eklendi.

Ayrıca Karatay diyetiyle 30 kiloya yakın verdim.Şeker hastası olmaktan bu diyet sayesinde kurtuldum.

Saglikcilarimizda bu konuda çok cahil.Canan hanım aşıları ve şeker testini yaptırmayın diyorsa bir bildiği vardır. Koca iç hastalıkları uzmanını burda gömdünüz.

Kadın diyor ki sağlıklı, saf ,temiz beslenirsen. Şeker testine gerek yok yaptırmayın. Ayrıca iyi doktor kan testi ile de sana riskleri söyler diyor daha ne desin..

Aşı yaptırmıyorsan daha gebe kalmadan,gebeyken ve doğumdan sonra daha doğrusu çocuğunu yaşamı boyu temiz,doğal beslenmesini sağlar bağışıklığıni güçlü tutarsan aşıya gerek yok.Geçireceği hastalıkları da hafif atlatır.

O şimdi ortaya çıkan hastaliklar da yurdumuza giren çeşitli milletlerden geldi o yüzden yeni Ası
programları eklendi.

Bu açıklama ile doğru ama bu kişiden kişiye değişebilecek bir durum
Kardeşimin 2. gebeliğinde çıktı şeker problemi, tatlı yemez, hamur işi yemez tam sağlıklı beslenenlerden yani, 48 kilo ile hamile kalıp 56 kilo ile doğum yaptı. Ancak şeker buna bakmıyor, evde fenalaşıp hastaneye kaldırıldığında konuldu teşhis, gebeliğinin 6. ayı içindeydi, bazı bünyelerde yemek ile ilgili değil bu durum, özellikle 37 yaş üzeri gebeliklerin %90 ı şeker konusunda sıkıntılı ve insanlar Karatay'ın dediği gibi yaşamıyor. Her şeyi yiyip sonra hoca böyle dedi yaptırmayacağım diyor, anlatamıyorsun ki hocanın demek istediğini.
O yüzden insanlara yaptırmayın demek cinayet, aynı şey aşı konusu için de geçerli, ne kadar doğal beslenebiliyor ki çocuklar, doğal dediğimiz gıdalar artık yok maalesef o yüzden özellikle aşı konusu çok mühim. Canan hocanın çalışmalarını takdir ediyorum; büyük bir emek , eğitim ve tecrübesi var ancak biraz ütopik buluyorum, bizim halkımız bırak eti,sütü, bademi makarnayı patatesi zor buluyor, genele bakınca mümkün değil öyle beslenmek bunun farkında olan doktor ve ebelerde gebeleri uyarmak zorundalar haklı olarak

Kardeşimin 2. gebeliğinde çıktı şeker problemi, tatlı yemez, hamur işi yemez tam sağlıklı beslenenlerden yani, 48 kilo ile hamile kalıp 56 kilo ile doğum yaptı. Ancak şeker buna bakmıyor, evde fenalaşıp hastaneye kaldırıldığında konuldu teşhis, gebeliğinin 6. ayı içindeydi, bazı bünyelerde yemek ile ilgili değil bu durum, özellikle 37 yaş üzeri gebeliklerin %90 ı şeker konusunda sıkıntılı ve insanlar Karatay'ın dediği gibi yaşamıyor. Her şeyi yiyip sonra hoca böyle dedi yaptırmayacağım diyor, anlatamıyorsun ki hocanın demek istediğini.
O yüzden insanlara yaptırmayın demek cinayet, aynı şey aşı konusu için de geçerli, ne kadar doğal beslenebiliyor ki çocuklar, doğal dediğimiz gıdalar artık yok maalesef o yüzden özellikle aşı konusu çok mühim. Canan hocanın çalışmalarını takdir ediyorum; büyük bir emek , eğitim ve tecrübesi var ancak biraz ütopik buluyorum, bizim halkımız bırak eti,sütü, bademi makarnayı patatesi zor buluyor, genele bakınca mümkün değil öyle beslenmek bunun farkında olan doktor ve ebelerde gebeleri uyarmak zorundalar haklı olarak
Aynen katılıyorum. Sağlıklı beslenmeyene çocuğuna bu anlamda katkıda bulunamayacak olana tabi yaptırma demek olmaz.
Fakat burda hocaya şarlatan diyenlere şaşırdım.
Kadın iyi beslen kendini koru kimyasala maruz kalma diyor.
Sanki kötü bir şey demiş gibi topa tutuyorlar .Böyle bir hoca sığ düşünen bu tiplere fazla zaten..
Evet insanlar maddiyatana göre hayatına yön verebiliyor maalesef ona kimse yorum yapamaz fakat bunun sebebi Canan hoca değil.
Dileyen, imkanlarını o yönde ayarlayanlar kolaya kacmayanlar, aman atın ölümü arpadan olsun demeyenler kendini de çocuğunu da korur.

Ben açlık ve tokluk kan şekerime baktırdım sadece,yükleme yaptırmadım. Aile hekimliğindeki ebeye de test sonuçlarımı gönderdim.
Doktorum sordu hangisini istersin dedi yükleme yerine açlık tokluk tercih ettim.
Sorun çıkmadı testte. Ebe de neden yaptırmadın demedi çünkü kan testi vardı elimde.
Belirli araliklarla beni arayıp soruyor idrar tahlili yapıldı mı ? Kan tahlili yapıldı mı diye.
Uslup konusu sıkıntılı olabilir onda haklısınız ama onlar takip etmek durumundalar.
Şeker yükleme yada açlık tokluk kan şekeri değerlerine baktımak gerek,doktorunuz muhakkak söyler. Siz yükleme istemiyorsanız kandan da bakilabilir.
Onuda doktorunuz ile istişare edersiniz ,aile hekimliğinde de söyleseydiniz doktorumla konuşup karar vereceğim diye ki bu gayet doğal.

Aynen katılıyorum. Sağlıklı beslenmeyene çocuğuna bu anlamda katkıda bulunamayacak olana tabi yaptırma demek olmaz.
Fakat burda hocaya şarlatan diyenlere şaşırdım.
Kadın iyi beslen kendini koru kimyasala maruz kalma diyor.
Sanki kötü bir şey demiş gibi topa tutuyorlar .Böyle bir hoca sığ düşünen bu tiplere fazla zaten..
Evet insanlar maddiyatana göre hayatına yön verebiliyor maalesef ona kimse yorum yapamaz fakat bunun sebebi Canan hoca değil.
Dileyen, imkanlarını o yönde ayarlayanlar kolaya kacmayanlar, aman atın ölümü arpadan olsun demeyenler kendini de çocuğunu da korur.

Şarlatanlık konusunda haklısınız, tıp eğitimi almamış, alsa bile o kadar çalışması ve tecrübesi olmayan insanların hakaret etmesi yanlış, bizim ömrümüz kadar doktorluk yapmış kadın , seversin sevmezsin ayrı ama saygılı olunmalı

Ben yaptırmadım boşu boşuna neden şeker yükletiyim eskiden annelerimiz doğru düzgün doktora bile gitmez iş

Hayatınızda hiç 2 dilim baklava yemediyseniz yaptırmayın veya hamileliğinizde yemiyecekseniz ki hiç sanmıyorum :KK66: neyse bir deli bi kuyuya tas atıyor kırk akıllı çıkaramıyor

Bir doktorun her dediğine körü körüne inanma fanatikliğini anlamıyorum. Karatay 'ın şeker konusundaki dediklerine katılıyorum fakat aşı yaptırmayın demesi asla kabul edilebilir bir şey değil. Eğer dağın başında kimseyle etkileşim içinde olmadan gdo suz organik besleniyorsaniz şeker yükleme testi de yaptırmazsınız, çocuğunuza aşı da yaptırmazsınız.

bana doktorum şeker yüklemesi sırasında aldığın şeker 2 dilim baklavayla eşdeğer demişti o şekilde ikna olup yaptırmıştım ki gerçekten içtiğim şey (kutu şeklinde ve elmalıydı) şekerli gelmemişti bana
Markasi ne ozalden yazar misiniz bizde ondan alalim yeminle yaptirmak istemiyorum bu yüzden ingiliz mali var ondan icince tuhaf oldum cikardim tekrardan

Ya sadece benim sanirim o kutudakini bayıla bayıla içen :KK70: içtiğimi gören hamileler allah kolaylık versin ığğğ:kusmuk: deyip giderken ben kendimi sorgular olmuştum :KK70: beni en çok aç beklemek kötü yapmisti:olamaz:

Bende aynen dediğiniz gibi içtim :) senelerdir hazır içecek tüketmiyorum gazlı veya gazsız farketmiyor . Çayı da şekersiz içerim vs. Vs . özlemişim galiba öyle güzel geldi ki :)

Konuya gelecek olursak bu işe kadın doğum uzmanlarının karar vermesi taraftarıyım . Kar zarar ayırt etmek lazım bence yaptırmak karlı görünüyor.

Dr um ne derse onu yapacağım demiştim . Test haftası dr a gittiğimde sen sormadan açıklayayım dedi dr um .

Bu testi yaptırmamiz lazım çünkü tedbir alabileceğimiz müdahale edebileceğimiz bir durum söz konusu varsa önlem alacağız yoksa ne sana ne bebeğe bir zararı var keyfi bir test değil dedi .

Ayrıca daha o sabah bir bebeği neredeyse şeker yüzünden kaybediyorduk son anda kurtardık dedi . ( test yaptirmamis anne adayi)

Sonu bebeğin ölümüne kadar giden ciddi bir durum söz konusuyken yaptırmamak gerçekten cesaret işi olsa gerek ..

İşin aslı tam olarak bu bence de . Ama işte anlamak isteyene . Birde şeker sadece kilolu insanlara özel birşey değil . Kilo riski arttırır.

Bu konuda da algı da seçicilik yapıyoruz . Yaptırmamak gerçekten ciddi cesaret . Ben yaptırmadım birşey olmadı olmayacağı anlamına gelmiyor .

Dün geceden beri bütün mesajları okudum kaç kişi birinci de yoktu 2. 3. Çıktı vs yazmış . Bu kadar büyük bir oranda risk varken diyecek birşey bulamıyorum açıkcası.

Yaş ile ilgisi var mi bilmiyorum ama ben hamileyken 25 tim...doktorum 26 dan küçük oldugun icin gerekmiyor demisti...ben de yaptirmamistim...fakat cok da zayiftim o ara.kendimi bildim bileli de abur cuburcunun onde gideniyim :)

Hala açlık tokluk ölçüyorum bi sorun yok diyenler var yahu arkadaşlar benimde açlığımda tokluğumda bi sorun yok ama 2 saat sonra şekerim 160 180 lerde oluyor düşmüyor gizli şeker var yeni demem o ki o dediğinizle olmuyor o işler :KK66:

Öyle deme bile bile o kadar glikoz içilir mi canimmm ....

Yapacak birşey yok herkese hayırlı sağlıklı doğumlar nasip olsun inşallah kimse zor durumda kalmaz bu yüzden ..

Hala açlık tokluk ölçüyorum bi sorun yok diyenler var yahu arkadaşlar benimde açlığımda tokluğumda bi sorun yok ama 2 saat sonra şekerim 160 180 lerde oluyor düşmüyor gizli şeker var yeni demem o ki o dediğinizle olmuyor o işler :KK66:
Aynen annemde de gizli şeker,bazen tokluk şekeri düşüyor bir anda terliyor küçük bir parça çikolata vs yiyor,saati saatini tutmuyor dediğin gibi.

ya gerçekten o şeker yüklemesi içtiğiniz 1 bardak koladaki şekerden azmış, yani bana da saçma geliyor. canan hocayı severiz ama :d

X