Sağlıklı Beslenerek Zayıflama Deneyimlerimiz

"Dkz yapan arkidişler ne alemdesiniz? Ben 1 haftadır 64.4 kiloda sabitlendim kaldım..ne iniyorum ne çıkıyorum 63ü bi görsem mutlu olcam
Sizler ne yapıosunuz? "

Bu mesajı 26.04.2011 tarihinde yazmışım (bknz: 34.sayfada)
ve şuan 8 haziran işte aradan 1 ay 1 hafta falan gecmiş ben 61 kiloyum:=)o zamandan beri de spor yapmıyorum sadece dkz sistemiyle devam ediyorum.tabi arada dondurma tatlı falan baya yedim.ödüllendirdim kendimi.yawaş yawaş emin adımlarla gidiyorum ..herkese tavsiye ederim bende işe yarıyo arkadaşlar sadece hergün mutlaka 1 tatlı kaşığı metabolizma çalıştırıcı toz hale getirilmiş bitkisel karışım içiyorum ılık suyla ..hedefim 58 ...:80:

merhaba,
başından itibaren tüm yazılanları okudum ve yarın itibari ile 1-2 hafta deneyeceğim bende.
ne kaybederimki en fazla kilo :)
yanlzı senin dediğin bu metabolizma çalıştırıcı toz hale getirilmiş bitkisel karışımı merak ettim arkadaşım

nasıl birşey bu?

okuduklarım çok motive etti ama korkuyorum beceremezsem doyduğumu bilmezsem kilo alırsam diye korkuyrm

Arkadaşlar benim kullandığım metabolizma çalıştırıcı bitkisel karışımın adı "Muslu" diye bişey (biberiyeli karışım) acayip işe yarıyo..aktarlarda bulabilirsiniz
.zayıflamada metabolizmanın çalışması çok önemli ben sürekli kabızlık yaşıyodum o yüzden bi türlü kilo veremiyodum..ama DKZ yöntemi + bu karışım süper işe yaradı .Mesela ben yaklaşık 1 aydır falan abarttım ciddi ciddi makarna pilav falan da yiyorum(çikolata,dondurma...) ama şuan 60.7 kilodayım ..almadım ve hayretler içerisinddeyim:KK76:

Herkese merhaba,
Daha önce dukan diyeti yaptım.
Cok da güzel kilo vermiştim.ancak insan bir süre sonra dikiliyor ve eski yeme düzenine dönünce verdiklerimin yarısını geri aldım.:KK43:((
Şimdi yine bir Arayış icindeyken dkz ile karşılaştım. Ve dünden itibaren uygulamaya başladım.hayırlısı bakalım?

yaa ben 60 kilo oldum yine 58de iyiydim,vermem gerekiyor kızlar yaa gelin şu topiğee :KK43:

yaa ben 60 kilo oldum yine 58de iyiydim,vermem gerekiyor kızlar yaa gelin şu topiğee :KK43:

ben buırdayım.aslında çok sık olmasada sürekli giriyorum buraya ve ilk açtığım topik burası oluyor.çünkü bu yöntemle 74 kilodan 67 ye kadar düşmüştüm.sonra bebeğim yürümeye başladışkoşturmaca iş ev derken devam edemedim.ama hiç birşey yağmadığım halde şu anda 62 kiloyum.yeniden dkz ye başlamak istiyorum.tam benlik bişey çünkü.ama ramazanda nasıl anlayacamki doyduğumu.hamilelikti emzirmeydi derken bu sene orucumu tutuyorum artık ve akşam olunca evi başıma yıkıyorum.ne yiyeceğimi sapıtıyorum.neyseki kızın peşinde koşturmaktan almıyorum şimdilik ama vermekte istiyorum.burcu sende uzun zamandır bu yöntemi uyguluyorsun biliyorum.ben tekrar başlayayım bakalım ne olacak.beraber yapalım istersen bende 58 ya da 57 olmak istiyorum.belki bayrama kadar veririz ne dersin.

Bugun benim 4 gunumdu.
56,3 ile başladım bugun 55,7 çıktım.
Mutluyum. Acelem yok.Ayda 2 kilo versem super olacak. Hedefim 50.gec olsun güç olmasin
Herkese hayırlı iftarlar:))

ben buırdayım.aslında çok sık olmasada sürekli giriyorum buraya ve ilk açtığım topik burası oluyor.çünkü bu yöntemle 74 kilodan 67 ye kadar düşmüştüm.sonra bebeğim yürümeye başladışkoşturmaca iş ev derken devam edemedim.ama hiç birşey yağmadığım halde şu anda 62 kiloyum.yeniden dkz ye başlamak istiyorum.tam benlik bişey çünkü.ama ramazanda nasıl anlayacamki doyduğumu.hamilelikti emzirmeydi derken bu sene orucumu tutuyorum artık ve akşam olunca evi başıma yıkıyorum.ne yiyeceğimi sapıtıyorum.neyseki kızın peşinde koşturmaktan almıyorum şimdilik ama vermekte istiyorum.burcu sende uzun zamandır bu yöntemi uyguluyorsun biliyorum.ben tekrar başlayayım bakalım ne olacak.beraber yapalım istersen bende 58 ya da 57 olmak istiyorum.belki bayrama kadar veririz ne dersin.

canım ya benimde 57 olmam gerekiyor.yürüyüş yapıyorum akşamları ama biz iş gereği her hafta tartıya çıkıcaz,malesef acelem var ve diyet yapmak durumunayım:KK43:(( karşıyım diyete ama öyle bir hale geldiki hızlı vermemizi istiyorlar.öğlen makarna falan yiyorum ama akşamları ton balıklı salata yada tavuklu salata yiyorum 2 gündür,sonrada yürüyüş.bilmiyorum birkaç hafta deniycem umarım işe yarar.dkz ye sonuna kadar inanıyorum ama benimki şuan biraz daha farklı olucak.senin takibinde olucam ama :KK66:

bende dkz ye başlıyorum bugün diyet yapmaktan kalori saymaktan bıktım artık bi mucize beklemiyorum zaten mucize olduğu iddia edilen herşeyi denedim ve istediğim gibi sonuç alamadım ve artık yoruldum hatta dkz yi e kitap olarak bulsam çok da iyi olacak

bende bu yöntemle 4 ayda 15 kilo verdim,başladığımda doyana kadar yiyodum ,ama dkzden haberim yoktu,kendi kafamdan canım istediği için yapıyodum,ama bakıyorumda ne kaa doru yapıyomuşum,önce ne yiyceksem planlıyorum getiriyorum ve onları bitirene kadar doymuş oluyorum zaten,midemi tanıyorum ve ne kadar yiyceni artık biliyorum,hepinize kolay gelsin:KK64::KK64:

Son düzenleme:
İlk sayfayı okuyorum şimdi ama 40 sayfanın tamamını ne kadar zamanda okuyup bitirebilirim bilmiyorum. Yardımcı olmak isteyen olursa hayır demem yani :KK1:

slm kızlar ben daha önce bu yöntemle 10 kilo verdim ama bilerek yaptıım bişey diildi fazla sosyal olduum bi dönemdi ve alkol tüketimim çoktu sabahları kalkar kalkmaz kahve içerim yıllardır kalkar kalkakmaz zaten bişey yiyemem kahvede iştahı kesio zaten sora dışarı çıkıoduk yemek yicek fırsatı ancak akşam üzeri buluodum akşamlarıda ver birayıı yallah geç saatlare kadar nerdeyse tek öğüne düştüm bi sabha aynaya baktım kendimi taıyamadım göbek dümdüz olmuştu resmen kalçam biçimlenmiş mutlu oldum tabi ve 2 yıl o kilomu korudum ama normal düzene geçtim biraz daha vereyim derdine düşünce spor yapmaya başladım veremedim sabitledim sadece sora sporuda bırakınca yarısını geri aldım eski halime dönmek üzereyim :KK43: yeniden başlamaya karar verdim ve 2 gündür uyguluorum kendimi çok iyi hissediorum tek sorun acıkmayı beklemek doymayla ilgili bi sorunum yok ama bi tabak ekmeksiz çorbayla kesiliorum diğer yemeklerden eskiden olsa doysamda devam ederdim ee sorun ne mi? şu an acıkmadıım halde akşam yiyemediim kuskusun peşindeyim eheheheh acıksamda onu yesem die yani göz açlımı henüz terbiye edemedim ki 2 gün için daha erken biraz zaman şart gerçekten acıkmayı beklerseniz 2 öğün zor yersiniz diye düşünüorum ama kendinize karşı dürüst olun kişiye göre değişir bu öğretiler bu hisleri yeniden kendimize öğretmemiz zaman alabilir dolayısıyla ilk zamanlar kilo almayıda göze alın ben ne zaman umursamasam kilo veriorum kendiliimden ne zaman diyet hap şu bu derdine düşsemde yahu kuş kadar yiyorum nerdeyse nasıl oluorda alıorum yada hiç bi gram bile veremiorum derdim bu bi yöntem değil aslında bu sadece bizim doğamızda olan ve bizim değiştirdiğimiz bi durum

hepinizi sevgiyle kucaklıorum :KK16:

slm kızlar ben daha önce bu yöntemle 10 kilo verdim ama bilerek yaptıım bişey diildi fazla sosyal olduum bi dönemdi ve alkol tüketimim çoktu sabahları kalkar kalkmaz kahve içerim yıllardır kalkar kalkakmaz zaten bişey yiyemem kahvede iştahı kesio zaten sora dışarı çıkıoduk yemek yicek fırsatı ancak akşam üzeri buluodum akşamlarıda ver birayıı yallah geç saatlare kadar nerdeyse tek öğüne düştüm bi sabha aynaya baktım kendimi taıyamadım göbek dümdüz olmuştu resmen kalçam biçimlenmiş mutlu oldum tabi ve 2 yıl o kilomu korudum ama normal düzene geçtim biraz daha vereyim derdine düşünce spor yapmaya başladım veremedim sabitledim sadece sora sporuda bırakınca yarısını geri aldım eski halime dönmek üzereyim :KK43: yeniden başlamaya karar verdim ve 2 gündür uyguluorum kendimi çok iyi hissediorum tek sorun acıkmayı beklemek doymayla ilgili bi sorunum yok ama bi tabak ekmeksiz çorbayla kesiliorum diğer yemeklerden eskiden olsa doysamda devam ederdim ee sorun ne mi? şu an acıkmadıım halde akşam yiyemediim kuskusun peşindeyim eheheheh acıksamda onu yesem die yani göz açlımı henüz terbiye edemedim ki 2 gün için daha erken biraz zaman şart gerçekten acıkmayı beklerseniz 2 öğün zor yersiniz diye düşünüorum ama kendinize karşı dürüst olun kişiye göre değişir bu öğretiler bu hisleri yeniden kendimize öğretmemiz zaman alabilir dolayısıyla ilk zamanlar kilo almayıda göze alın ben ne zaman umursamasam kilo veriorum kendiliimden ne zaman diyet hap şu bu derdine düşsemde yahu kuş kadar yiyorum nerdeyse nasıl oluorda alıorum yada hiç bi gram bile veremiorum derdim bu bi yöntem değil aslında bu sadece bizim doğamızda olan ve bizim değiştirdiğimiz bi durum

hepinizi sevgiyle kucaklıorum :KK16:

ne kadarda doğru şeyler yazmışsın bravooo:KK9::KK9::KK9:bende ne zaman taksam kafama kilo vermeyi,olmuyo grmlarla gidiyo,ama takmayıp oluruna bırakınca inanın herşey çok daha kolay ve güzel oluyoo:KK64:

ne kadarda doğru şeyler yazmışsın bravooo:KK9::KK9::KK9:bende ne zaman taksam kafama kilo vermeyi,olmuyo grmlarla gidiyo,ama takmayıp oluruna bırakınca inanın herşey çok daha kolay ve güzel oluyoo:KK64:

cnmcım sen nasıl verdin bu kilocukları? geçmişe dönük oku oku bitmio walla :p bi kerede bana anlatırsan pek sevindirik olurum :KK70:

kizlar bana yardimci olun lütfen... 15 kg vermek istiyorum...Nerden baslayim, kendimi motive edemiyorum birtürlü :KK43: Herkes benimle dalga geciyor, gencligimi sisman sekilde gecirmek istemiyorum...Hicbirsey almiyorum kendime yakistiramadigim icin :KK43: psikolojim cok kötü durumda...

Sene sonuna kadar 15 kilo vermem icin ne yapmaliyim?

kizlar bana yardimci olun lütfen... 15 kg vermek istiyorum...Nerden baslayim, kendimi motive edemiyorum birtürlü :KK43: Herkes benimle dalga geciyor, gencligimi sisman sekilde gecirmek istemiyorum...Hicbirsey almiyorum kendime yakistiramadigim icin :KK43: psikolojim cok kötü durumda...

Sene sonuna kadar 15 kilo vermem icin ne yapmaliyim?

cnm bnm en büyük motivasyon kendine inanmak bide spor yapmak vücudu yorsa bile ruha çok iyi gelio ben leslie sansone 5 day slim down videosunu uyguluorum 3 gündür videonun başında temel hareketlere alıştırıo kısa bi süre ardından her güne ayrı ayrı 1er millik çalışma koymuş toplamı 76dk ama her gün için yaptığın ısınmayla bilrikte 20dk kadar sürüo ben bu sürede sucuk gibi telriorum :KK70: bunun dışında acıkmayı bekle ben sıkılıorum bazen çay kahve özelliklede suya abanııorum çünkü sürekli o boşluu doldurma ihtiyacı duyuyorum he bide maden suyu içiorum bikaç gün önce başladım ama bu akşam ilk defa kendimi iyi hissettim ilk günler biraz sabır! tabağını şöyle doldur, biraz alayım doymazsam yine alırım de :KK66: 4 kaşık yerine 2 kaşık koy tabağına gibi normalin neyse yarıya düşür bu akşamdan örnek:
çorba kızartma salçalı makarna hmmm salçalı makrnaya bayılırım kızartmada pişerken bi koktuki burnuma sorma e napiim ?
çorba içersem şişerim dedim ve içmedim kızartmadan biraz aldım yoğurtla yine alırım istersem dedim ama iyi gitti makarnaya geçtim normalde tepeleme doldururken tabağı 2 dolu servis kaşığı koydum anaaa noldu dersin doydum suyumuda içtim bi güzel işte bu kadar haa gözüm doydumu hayır ama bugün dünden daha iyiydi çünkü dün resmen kuskusta gözüm kaldı sabah uyandıımda aklıma gelen ilk şey oydu eheheheh
istediğin herşeyi yiyebileceğini bilmek işte motivasyon bu mesela cnm tatlı çekio ama acıkınca yerim diorum yemeğin üstüne yemedim bu yediklerim bi hazmolsun ondan sora sıra tatlıda :KK70:

Evet 38beden acıkınca canım ne istiyorsa doyuncaya kadar onu yiyorum..Hayatları boyunca hep zayıf kalmış insanlar acıkınca yemiş doyunca yemeyi bırakmış insanlardır.Çevrenizde vardır mutlaka izleyin benim 10yıllık eşim doydum dedimi dünyanın en güzel yiyeceğini ,onun için en güzelini getir tatmaz bile ben hapur hapur götürürdüm çünkü doymak ne demek bilmezdim. Bunu öğreteceksiniz kendinize aclığı + tokluğu bu kadar basit bu yetiler bizde var doğamızda .
Açlık nedir?
Fiziksel açlık aşamalıdır diyor biryerde ..

Bakın size çok gzüel açıklayıcı bir yazı buldum..

Fiziksel açlık ve duygusal açlık olmak üzere iki tür açlık vardır. Fiziksel açlık mide açlığıdır. Bazı durumlarda ise, örneğin yemek yedikten 10 dakika sonra, aç olmadığımız halde kendimizi bir şeyler yer durumda buluruz. Bunun nedeni duygusal yemedir. Fiziksel olarak aç olmadığımız halde üzüntü, öfke, stres, yalnızlık, can sıkıntısı gibi duygusal durumların tetiklemesiyle atıştırırız. Duygusal ve fiziksel açlık benzer hislermiş gibi algılanabilir ancak ayırıcı noktalarını bilmek açlığınızın nereden kaynaklandığını öğrenmenizi sağlar. Böylece birçok durumda aşırı yeme isteğinizin de önüne geçebilirsiniz.

ANİDEN GELİR
Duygusal açlık ani gelir. Birinci dakikada besinle ilgili hiçbir düşünce yokken, bir sonraki dakikada ciddi bir açlık hissedilir. Fiziksel açlık ise aşamalıdır. Mide guruldar, yavaş yavaş artan işaretlerle yemek yeme zamanının geldiği sinyalini verir. Duygusal yemede açlık hissi çikolata, pasta, hamburger gibi tek bir yiyeceğe karşı gelişir. Böyle bir şeye ihtiyaç olmadığı halde, bu ve benzer besinleri yeme gereksinimi hissedilir. Fiziksel açlıkta ise yiyecek seçimleri esnektir, kişi alternatiflere açıktır.
Duygusal yeme boynun yukarı kısmıyla alakalıdır. Krizler ağız ve beyinde başlar. Ağız pizzayı, çikolatayı tatmak ister, beyin arzu edilen yiyecekle ilgili düşüncelerle doludur. Fiziksel yeme mide ile ilgilidir. Mide guruldar, boştur, ağrılı tepki verir.
Duygusal yemede ısrar ve aciliyet, fiziksel yemede ise sabır vardır, besin daha sonra da tüketilebilir.
Duygusal yeme ruh hali değişikliğiyle beraber gelir. Patrondan azar işitmek, çocukların okuldaki başarısızlığı, eşlerin tartışması gibi ruh hali dalgalanmasıyla başlar.

SINIR YOKTUR
Fiziksel açlıkta ise son yemek saatinin üzerinden dört-beş saat geçmiştir, baş ağrısı veya enerji düşüklüğü hissediliyordur ve bu fiziksel yemeyi başlatır.
Duygusal yiyiciler ne ölçüde yediklerine dikkat etmezler. Otomatik olarak besini tüketirler, yediklerinin büyük veya küçük olması, az veya çok olması fark etmez.
Fiziksel yemede ölçülü seçimler ve yemede farkındalık vardır. Örneğin tostun yarısını veya tamamını yemenin seçimi yapılabilir.
Duygusal yemede sınır yoktur. Ağrı hissedilse bile yemeye edilir. Fiziksel yemede ise sınır vardır. Midenin dolduğu hissedildiğinde durulur.
Duygusal yiyiciler yemek yemekten dolayı suçluluk duyarlar. Kendilerini daha iyi hissetmek için yerler ama sonrasında kendilerine kızarlar, kendilerine egzersiz yaparak ve yemek yemeyerek yediklerini telafi edeceklerine dair sözler verirler. Fiziksel yiyiciler ise yediklerinin gerekli olduğunun farkındadırlar. Yemek yemenin ardından suçluluk ve pişman olmak yoktur. Yemek yemenin nefes almak gibi gerekli bir davranış olduğunu bilirler.

bnm doymayla ilgili bi sorunum yok doyduğumu rahatlıkla hissedebiliroum dolu tek tabak bi yemekle doyuyorum mesela o yüzden herşeyden yemek istiosam yarım yarım yiyorum mecburen birini tm yesem diğerine yer kalmıo. ha eskiden doyduum halde devam ederdim çünkü diğerlerindende yemek isterdim sonundada çatlıcak gibi olurdum :p şimdi ise şunu öğrendiğim bi süreçten geçiorum açlığım gerçek mi? işte yukarıdaki yazıyı okuduktan sora bu gün kurt gibi aç olduğumu hissederek oturdum sofraya :KK70:

X