Sağlıklı Beslenerek Zayıflama Deneyimlerimiz

cnmcım sen nasıl verdin bu kilocukları? geçmişe dönük oku oku bitmio walla :p bi kerede bana anlatırsan pek sevindirik olurum :KK70:

kizlar bana yardimci olun lütfen... 15 kg vermek istiyorum...Nerden baslayim, kendimi motive edemiyorum birtürlü :KK43: Herkes benimle dalga geciyor, gencligimi sisman sekilde gecirmek istemiyorum...Hicbirsey almiyorum kendime yakistiramadigim icin :KK43: psikolojim cok kötü durumda...

Sene sonuna kadar 15 kilo vermem icin ne yapmaliyim?

şöyle söyliyim bende sizlere,,benki herhafta tartıda eksildiğimi 1kilo veya üstünde gören ben,bu yöntemi bırakıp azcık dikkat ediyim az yiyim kısıtlı yiyim,spor yapayım dediğim anda her hafta gr'larla vermeye başladım,demem oki bencede bu yöntemde insan strese girmiyo,ne isterse yiyo kararınca tabi,ama sıkılmadan diyet psikolojisi olmadan,bilmiyorum ama ben bu yönteme geri döndüm yani doyana kadar yiyorum,ama tamda uyguluyorum sayılmaz,çünkü hala daha sağlıklı besinler yerken ara öğünlerimide yiyorum evet fark yani verdiğim kilolar ortada ,,bende günlük menülerimi paylaşmak isterim ...

dün sahurda yediklerim

etli patates yemeği,suyundanda etindende patatesindende bi güzel yedim 5kaşık falan

yarım pide

1tanede haşlanmış yumurtaa,,

dünlük böyle oldu annemin evinde atıştırmıştım yemeği pideyle,evime gelincede haşlanmış yumurtamı yedim,vücutta sindirilmesi zor bi besin olduğu için metabolizmamız daha hızlı çalışıp yağlarımızı yakıyomuş tavsiye ederim haftada en az 3tane yemelisiniz,

iftar:

arpa şehriye çorbası(salçalı ve soğanlı)bi kase

yoğurtlu kabak kızartması5-6 çatal

yeşil salata

yoğurt

karpuz

un helvası küçük bi çatal

kalktıktan 15dk sonra yeşil çay

ARA

1 armut

sonra elma kromlu form çayı

toplamda 2litre su içtim yatana kadar 3ü tamamlıycam

sahuru bekliyorum

ve kalan şehriye çorbamı içicem

kk peynir

1domates

3zeytin

1 bardak ayran

ya ben bugün pek acıkmadan yedim fazla kaçırdım yine yaaa :KK43: halbuki 2 gündür ne güzeldi poffffffffff

neyse bugün normale döndüm yine :) olcak olcak inanıorum ben :KK52:

ben sanırım bu düzeni yavaş yavaş oturtuyorum hayatımda. pek üzerine gittiğimi, kafamın orada olduğunu söyleyemem. 3 ay kdar dukan diyeti yaptım ve 12 kilo verdim ama sonunda o beslenme düzenine dayanamadım. hiçbir şeyden tat almıyordum ve daha verilecek kilom olmasına rağmen bıraktım. ardından o diyet mi bu diyet mi diye bakındıktan sonra diyet kelimesinin bile içimi kararttığını fark edip hiçbir şey yapmamaya karar verdim. 1-2 kiloyu geri aldım bu arada. bir ara bu başlığa denk geldim çok hoşuma gitti ama hep düzenli uygulamayı unuttum. bir tek aklımda kalan "acıkmadan yeme, doyduktan sonra yeme" olmuş. bir de kalorili ama ana yemek olmayan gıdaları tüketince o saate yakın öğünü ya yememek ya da az yemek. doyduktan sonra yeme kısmında pek başarılı değilim hala gerçi, kendimi eğitmem lazım. ama bilinçaltına mı yerleşmiş diyeyim, bir şekilde kafayı oraya hiç takmadan (ki kafaya takılacak fazlasıyla iş olduğu için onu da sığdıramadım sanırım) uyguladım bunu. neyse kısaca şunu söyleyeyim; bu tarz beslenme hiçbir diyetin başaramadığını başardı ve beni o kabusum olan, yıllardır altına inmeyi beceremediğim 60 kilonun altına indirdi. yılların yerleşmiş yağları. ben 60ın üstüne ergenlik çağında çıktım ve bir daha hiç inemedim.

yani "ben bunu şöyle düzenli uyguladım" diyemiyorum. aralarda aklıma geldi sadece ipuçları ve bugün tekrar hatırlayıp bu konuya baktığımda "bunu uygulamışım" diyebiliyorum. ve eminim ki tam olarak uygulasaydım çok daha iyi sonuç alırdım. kilo veriyorum ama çok yavaş. benim ise artık hiç acelem olmadığı için batmıyor bu durum. her gün tartılmak dukan'dan beri alışkanlık haline geldi. 1 kilo verene kadar belki 2 hafta tartının ibresinin o 1 kilo ve civarında dans edişini izliyorum, ta ki o kiloda kendini sabitleyene kadar. uzun oldu biraz ama gayet memnun olduğumu söylemek ve 10. sayfadaki yazıyı gönderen arkadaşa teşekkür etmek istedim. evet, hakkını veremiyorum, taşınmadır iştir derken dışarda yediğim kalori deposu abur cuburun haddi hesabı olamadı bir ara hatta ama yine de hakkını veremediğim halde sonuç alıyorum. yavaş ve emin adımlarla.

kilo vermek kolay ama korumak gerçekten zor, denemekte fayda var

ben bu yöntemle daha önce 8 kilo kadar vermiştim.en keyifli kilo verme işi bence.emzirmeyi bıraktım.şimdi bu yöntemi elma sirkesi ile destekleyerek devam ettireceğim.elma sirkesini diyet değilde şifai amaçla içeceğim.çünkü hamilelikten önce içtiğim elma sirkesi sayesinde bir kış hastalanmamıştım.hem balla beraber tadını çok seviyorum ben.artık diyet diye bişey yok.63 kilo ile başlamış bulunmaktayım.yani iki gün önce 63 tü.umarım hala aynıdır.fırsat buldukçada buraya gelip durumumu yazacam.benimle beraber başlamak isteyen arkadaşları beklerim.

Hayatım boyunca hiç 60 kg olmamıştım dün tartıda görünce çıldırdım diyebilirim. zaten karın bölgemde de yağlanmalar olmuştu, hatta adet düzenim de bozulmaya başladı. Bugünden itibaren az yiyip yeşilçay içip kilomu düzenlemeye başlıyorum. umarım en kısa zamanda 4 -5 kilo veririm.

ben yeniden diyetsiz kalıcı zayıflamaya başladım ve kendimi inanılmaz ahat hissediyorum zaten 49 kiloyum hedefim 45 kafama takmadan her istediğimi yiyerek bunu başarıcam ve her istediğimi yeme fikri beni sağlıklı şeylere ynelticek biliyorum
mesela dün başladım sabah 11de kahvaltı ettim yarım simit yumurta sucuk kaşar ve 1 kaşık bal
canım çok muz istedi mesela yok dedim tamam kahvaltını ettin acıkınca yicen dedim
öğlen 4 gibi acıktım dışardaydım böyle mantarlı etli bir dürüm yedim yanındaki patateslerin yarısını yedim , zero içitm çünkü çok alıştım ona normal cola içmeyeli uzun zaman oldu :)
ve akşam sadece 3 mürdüm eriği ve yarım muz yedim canım o kadar meyve istiyoduki ve acıkmayı bekledim bekledim yedim en sonunda bana tatlıdan daha güzel geldiği kesin
böyle böyle 2 öğüne indirmeyi amaçlıyorum inşallah acıkınca ye doyunca bırak felsefesiylee canım ne istiyosa onu yicem ama acıkınca yicem hepsi bu ara öğün yok :)

[

neden artık kimse yazmıyor.... Yazılar birden kesilmiş.... Kızlar geri gelin Lütfennnnn!:)))
Bende aranıza yeni katıldım. soracaklarım var....

[

neden artık kimse yazmıyor.... Yazılar birden kesilmiş.... Kızlar geri gelin Lütfennnnn!:)))
Bende aranıza yeni katıldım. soracaklarım var....

Evet herkes birdenbire gitmiş. Belki de amaçlarına ulaşmışlardır. Ben de yeni başladım. E-kitabı buradan görüp okumuştum. Yıllardır diyetlerden bıkan biri olarak çok sağlıklı ve mantıklı buldum. Birkaç gündür de uygulamaya çalışıyorum. Çok basit gibi görünen bir şeyin ne kadar zor olduğunu ve şimdiye kadar kendime ne kadar zarar verdiğimi görmek çok üzücü. Bu arada bir süredir diğer diyet sayfalarını da okuyorum. Herkesin benzer hikayeleri var. Sürekli kilo alıp vermeler, pişmanlıkla tekrar diyete başlamalar. Aslında bu başlığın dolup taşması gerekir. Kendimizi yormadan cezalandırmadan vücudumuza tekrar güven duymaya başlamamız lazım.

Başlayalı üç gün oldu benim, bir kilo kaybım var. Kendimi illa sağlıklı yemeklere yönlendirmedim. Canım ne çektiyse yedim. Acıkmayı beklemek ve anlamak gerçekten zormuş. Yemeye koşullandığım saatlerden epeyce farklı. Bu birkaç günde anladığım, henüz acıkmadan sırf yeme imkanım var ya da bana bir şey önerildi diye yememmiş. Bugün öğle yemeğinde biraz fazla yedim ve midemi rahatsız hissettim, tabii hemen korkularım baş gösterdi. Kesin kilo alacağım tekrar diye düşündüm. Öğlen arkadaşlarla 1 gibi yedim, akşam 5 olmadan acıkırım diye düşünüyordum ama saat 8 ve yeni yeni açlık hissediyorum. Belki yarım saat sonra tam olarak acıkmış olacağım ama çok da iştahım olmayacak ve az bir yemekle doyacağım gibi geliyor. Bu durum kitapta yazıyordu, ne yalan söyleyeyim başkaları iştahsızlaşır ama benim gözüm hiç doymaz gibi geliyordu ve kendim için inandırıcı bulmamıştım. Vücuduma güvenmemekle haksızlık etmişim:KK43:(
Keşke bu yöntemle sonuç alan, sağlıklarına kavuşan arkadaşlar gelse de deneyimlerini paylaşsalar, herkese örnek alsa. Ben başladım, katılmak isteyen arkadaşlarla birlikte devam edelim, ne dersiniz? İlk gün bile psikolojiniz hemen düzeliyor inanın.

Evet, diyetsiz kalıcı incelik pek kimsenin dikkatini çekmiyor anlaşılan. Ben de misafirlerden ve yoğunluktan bir süredir giremiyordum. Mayıs'ın birinde başlamıştım, şimdi 13'ü ve ben neredeyse üç kilo verdim. Hiç yorulmadan kendimi sıkıp diyetlerle bunaltmadan hem de. İstediğim ne olursa olsun yedim. Sadece tok olduğumda yiyecekleri reddetmek belki de tek kısıtlamaydı. Ama zaten istediğiniz şeylerle doyduğunuz zaman yemek yemeyi, atıştırmayı, gereksiz ara öğünleri düşünmüyorsunuz bile. Başta birkaç gün neredeyse eskiden tamamen zararlı dediğim ama canımın çok istediği şeylerle öğünlerimi tamamladım, zaman ilerledikçe vücudumun başka şeyler istediğini anlıyorum. Nefret ettiğim halde maydonoz yiyorum:) Daha çok su içiyorum çünkü kendimi aç bırakıp su içince midem bulanıyordu ve bir daha içmek istemiyordum. Tokluk hissi suya da ihtiyaç duymanıza sebep oluyor. Yavaş yavaş da sahte açlığımı da anlamaya başlıyorum. Susuzluğu açlıkla ne kadar çok karıştırdığımı, hazmederken yaşanan mide rahatlamasını açlık zannettiğimi de anlıyorum. İnşallah vücudumu daha da iyi tanıyacağım. Mucize gibi bir yöntem ama hep bildiğimiz bir şey. Vücudumuzu kendi haline bırakmak tek yapılması gereken. Sonuç da alıyorum, 13 günde üç kilo daha ne olsun:)) Herkesi beklerim buraya...

Başlayalı üç gün oldu benim, bir kilo kaybım var. Kendimi illa sağlıklı yemeklere yönlendirmedim. Canım ne çektiyse yedim. Acıkmayı beklemek ve anlamak gerçekten zormuş. Yemeye koşullandığım saatlerden epeyce farklı. Bu birkaç günde anladığım, henüz acıkmadan sırf yeme imkanım var ya da bana bir şey önerildi diye yememmiş. Bugün öğle yemeğinde biraz fazla yedim ve midemi rahatsız hissettim, tabii hemen korkularım baş gösterdi. Kesin kilo alacağım tekrar diye düşündüm. Öğlen arkadaşlarla 1 gibi yedim, akşam 5 olmadan acıkırım diye düşünüyordum ama saat 8 ve yeni yeni açlık hissediyorum. Belki yarım saat sonra tam olarak acıkmış olacağım ama çok da iştahım olmayacak ve az bir yemekle doyacağım gibi geliyor. Bu durum kitapta yazıyordu, ne yalan söyleyeyim başkaları iştahsızlaşır ama benim gözüm hiç doymaz gibi geliyordu ve kendim için inandırıcı bulmamıştım. Vücuduma güvenmemekle haksızlık etmişim:KK43:(
Keşke bu yöntemle sonuç alan, sağlıklarına kavuşan arkadaşlar gelse de deneyimlerini paylaşsalar, herkese örnek alsa. Ben başladım, katılmak isteyen arkadaşlarla birlikte devam edelim, ne dersiniz? İlk gün bile psikolojiniz hemen düzeliyor inanın.

Evet, diyetsiz kalıcı incelik pek kimsenin dikkatini çekmiyor anlaşılan. Ben de misafirlerden ve yoğunluktan bir süredir giremiyordum. Mayıs'ın birinde başlamıştım, şimdi 13'ü ve ben neredeyse üç kilo verdim. Hiç yorulmadan kendimi sıkıp diyetlerle bunaltmadan hem de. İstediğim ne olursa olsun yedim. Sadece tok olduğumda yiyecekleri reddetmek belki de tek kısıtlamaydı. Ama zaten istediğiniz şeylerle doyduğunuz zaman yemek yemeyi, atıştırmayı, gereksiz ara öğünleri düşünmüyorsunuz bile. Başta birkaç gün neredeyse eskiden tamamen zararlı dediğim ama canımın çok istediği şeylerle öğünlerimi tamamladım, zaman ilerledikçe vücudumun başka şeyler istediğini anlıyorum. Nefret ettiğim halde maydonoz yiyorum:) Daha çok su içiyorum çünkü kendimi aç bırakıp su içince midem bulanıyordu ve bir daha içmek istemiyordum. Tokluk hissi suya da ihtiyaç duymanıza sebep oluyor. Yavaş yavaş da sahte açlığımı da anlamaya başlıyorum. Susuzluğu açlıkla ne kadar çok karıştırdığımı, hazmederken yaşanan mide rahatlamasını açlık zannettiğimi de anlıyorum. İnşallah vücudumu daha da iyi tanıyacağım. Mucize gibi bir yöntem ama hep bildiğimiz bir şey. Vücudumuzu kendi haline bırakmak tek yapılması gereken. Sonuç da alıyorum, 13 günde üç kilo daha ne olsun:)) Herkesi beklerim buraya...

Canim ben seni takipteyim :)
Hatta bir gunluk acsana 13 gunde 3 kilo mukemmel kac kilosun boyun kac ne yedin mesela o gunlerde bizi bilgilrndirsene :)

hala yapanlar yok mu ben sürekli daha hızlı vermem lazım diye kısıtlamaya başlıyorum sonra bir yerde patlayıp tüm verdiklerimi alıyorum bundan sonra buraya yazıcam

hatayda bir baharatçı yakaladım online danıştım baharatçıya gönderdiği baharatları kullanıyorum hem yemeğime tad veriyor hemde rahat rahat yiyebiliyorum www.semireraslan.com diye bir web sayfası herkese öneririm valla evren bey sanırım ,

Bende artık burdayım, ikinci günüm daha. Boy ve kilomu tartıldığımda yazarım, daha önce de bu yöntemi denediğimden vücut sinyallere alışmış durumda hiç zorlanmıyorum anliycagınız:KK1:

X