Sanal aldatma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zor süreçten geçen kadınlar için konuşma dilinin çok sert olduğunu düşünüyorum, yorumun kendisi doğru da üslup neden bu kadar sert? Afiyet olsun derken, cevap verdiğim kadın zaten yaralı diye düşünen kişi sayısı az maalesef. Burada eşimin psikolojik durumu ile ilgili birkaç yorum yapıldı, doğru olduğunu düşünüyorum, mesela. Alacağım cevabı aldım. İşyerine de adapte olmak için gitmeden kapatıyorum konuyu. Ama yok, hemen yargılayalım insanları.

Şöyle söyliyim; keşke (eski) eşim beni sanal seksle ilk aldattığında KK olsaydı ve buraya yazsaydım da o leş evliliğe devam etmeseydim. Bazen sert yorumlar iyidir inanın.

Ben sanirim once butun haklarimi alacagim bir anlasmali bosanma dilekcesi hazirlatir ve esime imzalatirim. Sonra 6 ay eve almam, bu surecte hem aile terapisi hem de bireysel terapi alir, yasananlarin uzerimdeki etkisini ve affedip affedemeyecegimi degerlendiririm. Eger affetmenin agir gelecegine inanirsam da bosanma dilekcesini isleme koydururum. Affedilmek istiyorsa esim de butun bu sartlari kabullenmek zorundadir.

Katılıyorum bende bu şekilde yapardım sanırım bence affetmenin direkt olanı seni değersizleştirmekten ve karşındakini tekrar yapmaya sevk etmekten başka bir işe yaramaz

bence bu affetme işinin bir matematiği bir sıralaması var ve en başta affetmeden doğacak zararları garantiye almak lazım

Terapi çok çok önemli İki kişinin profesyonel destek almadan bunu başarabileceğine asla inanmıyorum ve bir süre kendine zaman vermek için uzak kalmak lazım bu uzak kaldığım süre benim için bir boşanma simülasyonu karşı taraf için güven testi olur.

Sonunda da mutlaka mutlaka bedel ödetmek gerekiyor.

Çok teşekkür ederim iyi niyetli açıklamanız için, ihtiyacım varmış.

Zor yaşayan herkese Allah kolaylık versin ömrü billah bir adamı takip etmek gibi bir görevin olacak , sürekli uyursan donarsın modunda uyanık olmaya çalışacaksın ne zaman belirti vereceğini tekrar ne zaman yelteneceğini bekleyeceksin her kavgada beynin bu olayı bağlayacak , ilkinde karşıyı ikincide kendini suçlarsın falan bunlar katkın olmayan bir hata için üstlenilmemesi gereken yükler ama bu affetme yoluna çıkınca bunları yaşayacağımızın bilincinde olmak lazım

Benim de hayatımda yaşadığım çok kötü bir ilkti. Dediğiniz gibi yola devam edeceksem bu konuyu doğru analiz edip sonra da kapatmam lazım, yoksa kendimden de nefret edicem, takıntılı insana dönüşümü gördükçe, onu da benden koparıcam. Bir iki ay kendime karar için süre vermeye, aile terapisti ile konuşmaya, sonrasında eşimin özellikle öfke kontrolü için psikoloğa gitme fikrini kabul etmeye karar verdim. Ama 2 ay sonra yola devam edeceksem sonsuza kadar bu konuyu kapatmalıyım. Şöyle de bir durum var, benim ikinci, eşimin ilk evliliği. Bu durum evlenmeden önce 1 kez konuşuldu, 7 senedir değil konuşmak, imasını bile yapmadı. Benim de o tarz bir yol izlemem lazım ama dediğiniz gibi artık hep tetikte yaşamaya da tamam demem lazım, tüm bunları kabul edeceksem.
Neyin imasını yapacaktı? Evlenip boşanmış olmak bir ayıp mı kusur mu eksiklik mi ahlaksızlık mı…..örtbas edilecek bir durum mu? Aldatmayla aynı şey mi size göre? Bu nasıl bir düşünce tarzı ya

Benim de hayatımda yaşadığım çok kötü bir ilkti. Dediğiniz gibi yola devam edeceksem bu konuyu doğru analiz edip sonra da kapatmam lazım, yoksa kendimden de nefret edicem, takıntılı insana dönüşümü gördükçe, onu da benden koparıcam. Bir iki ay kendime karar için süre vermeye, aile terapisti ile konuşmaya, sonrasında eşimin özellikle öfke kontrolü için psikoloğa gitme fikrini kabul etmeye karar verdim. Ama 2 ay sonra yola devam edeceksem sonsuza kadar bu konuyu kapatmalıyım. Şöyle de bir durum var, benim ikinci, eşimin ilk evliliği. Bu durum evlenmeden önce 1 kez konuşuldu, 7 senedir değil konuşmak, imasını bile yapmadı. Benim de o tarz bir yol izlemem lazım ama dediğiniz gibi artık hep tetikte yaşamaya da tamam demem lazım, tüm bunları kabul edeceksem.
Eşinizin aldatması ile sizin ikinci evliliği yapmanızın ne alakası var? Bunun lafini etmeyecek tabi, doğru olan bu. Ne düşünüyorsunuz, eşim daha önce evlilik yapmamı hiç başıma kakmadı bende onun beni aldatmasın affededip lafini etmeyeyim mi? İkisini kıyaslamaniz kendinize verdiğiniz değeri gösterir. Eşinizi içinizde aklamak için ne yapacağınızı, ne düşüneceğinizi şaşırmış durumdasınız. Kendinizi eksik kusurlu görmeye çalışıyorsunuz bunun için acı bir şekilde.

Son düzenleme:
Başkasında ne aramış anlamadım da. Bence bir şans verin ortada çocuk var.

Eşinizin aldatması ile sizin ikinci evliliği yapmanızın ne alakası var? Bunun lafini etmeyecek tabi, doğru olan bu. Ne düşünüyorsunuz, eşim daha önce evlilik yapmamı hiç başıma kakmadı bende onun beni aldatmasın affededip lafini etmeyeyim mi? İkisini kıyaslamaniz kendinize verdiğiniz değeri gösterir. Eşinizi içinizde aklamak için ne yapacağınızı, ne düşüneceğinizi şaşırmış durumdasınız. Kendinizi eksik kusurlu görmeye çalışıyorsunuz bunun için acı bir şekilde.
Yok yani unutacaksam tamamen unutmalıyım demek istemiş. Unutma eylemine odaklanınca anlıyorsun. Hani konuyu kapatıp bir daha açmamayı kastediyor

Ben sanirim once butun haklarimi alacagim bir anlasmali bosanma dilekcesi hazirlatir ve esime imzalatirim. Sonra 6 ay eve almam, bu surecte hem aile terapisi hem de bireysel terapi alir, yasananlarin uzerimdeki etkisini ve affedip affedemeyecegimi degerlendiririm. Eger affetmenin agir gelecegine inanirsam da bosanma dilekcesini isleme koydururum. Affedilmek istiyorsa esim de butun bu sartlari kabullenmek zorundadir.
Bu boşanma dilekçesi de öyle birşey ki, boşandınız mı hiç, bilmiyorum ama dilekçeyi yazıp vazgeçmek işi biraz laçkalaştırıyor. Çocuğum çok ufak olduğu için,babayı istiyor, kreş saatine de tek başıma yetişemiyorum 6 ay yerine 2 ay olarak düşündüm. Zaten 1 aya yakın süre de geçti. Toplam 3 ay. Eşim, babasında kalıyor, ne zamana kadar kalsın derse, kalsın, dersini de alsın, ben de ona gereken dersi veriyorum, şeklinde bir açık çek sundu açıkçası bana babası. Normalde malla ilgili anlattığınız konu doğru. Ama acım büyük ve mal ikincil konu. Bana karşı tüm imkanları sunan bir yapısı var, vermese de ne yalan söyleyeyim umrumda değil. Ben, onun işsizliği döneminde harçlık verirdim, o zaman çok daha mutluyduk. Şimdi ekonomik özgürlük mutsuzluk getirdi, gibi geliyor, o yüzden de soğudum iyice maddiyat durumundan. Gözümde hiçbir şey yok, kızım dışında.

Yok yani unutacaksam tamamen unutmalıyım demek istemiş. Unutma eylemine odaklanınca anlıyorsun. Hani konuyu kapatıp bir daha açmamayı kastediyor
İki konuyu kıyaslaması yine de saçma. Aldatılmış kadın, iz peşinde olur, eşinin bir davranışı rahatsız ederse yine konuyu gündeme getirebilir. Öyle unuttum,lafını etmeyeceğim denilecek türden birşey değil yaşadığı.
Eşinin konu edeceği birşey yok ki ortada, konu sahibini aksine.

Bu ilacı her gidene yazıyorlar mı acep? Bu kadar yaygın olduğunu bilmiyordum
Valla benim yıllardır kullandığım kaslarım gevşesin ağrılarım azalsın diye, bırakınca acayip baş ağrısı sinir oluyor ağrılarım artıyor, adamın birkaç gün kullandığı öfkesi için bıraktığında kafa yapıyo karını filan aldattırıyo “diyorlar” Normalde libidoyu katleden ilaç adamı nirvanaya çıkarıyo
Size ne lazımdı, ne vereyim ablama

Katılıyorum bende bu şekilde yapardım sanırım bence affetmenin direkt olanı seni değersizleştirmekten ve karşındakini tekrar yapmaya sevk etmekten başka bir işe yaramaz

bence bu affetme işinin bir matematiği bir sıralaması var ve en başta affetmeden doğacak zararları garantiye almak lazım

Terapi çok çok önemli İki kişinin profesyonel destek almadan bunu başarabileceğine asla inanmıyorum ve bir süre kendine zaman vermek için uzak kalmak lazım bu uzak kaldığım süre benim için bir boşanma simülasyonu karşı taraf için güven testi olur.

Sonunda da mutlaka mutlaka bedel ödetmek gerekiyor.

Zor yaşayan herkese Allah kolaylık versin ömrü billah bir adamı takip etmek gibi bir görevin olacak , sürekli uyursan donarsın modunda uyanık olmaya çalışacaksın ne zaman belirti vereceğini tekrar ne zaman yelteneceğini bekleyeceksin her kavgada beynin bu olayı bağlayacak , ilkinde karşıyı ikincide kendini suçlarsın falan bunlar katkın olmayan bir hata için üstlenilmemesi gereken yükler ama bu affetme yoluna çıkınca bunları yaşayacağımızın bilincinde olmak lazım
Ayrı evde kalma konusu bile iyi geldi aslında. Hem yüzünü görmek istemiyorum, hem de orda süründüğünü farkediyorum, evin anahtarlarını bile aldım elinden, bavuluyla göndermiştim babasına. Dediğiniz gibi gerekenleri yapmam lazım sırasıyla. Yarın akşama terapi ayarlamıştı, onu kabul edicem. Kendi aileme de anlatamıyorum, seziyor annem, ufaklık da koala gibi bacağımda, babamı özledim, babam artık uzakta çalışmasın, diye veryansında. Hattını da değiştirmiş, çok beğendiğim bir pahalı mücevher almış, takmıycam, dedim,kabul etmedim. kendince temizlemeye çalışıyor pisliğini.

Ayrı evde kalma konusu bile iyi geldi aslında. Hem yüzünü görmek istemiyorum, hem de orda süründüğünü farkediyorum, evin anahtarlarını bile aldım elinden, bavuluyla göndermiştim babasına. Dediğiniz gibi gerekenleri yapmam lazım sırasıyla. Yarın akşama terapi ayarlamıştı, onu kabul edicem. Kendi aileme de anlatamıyorum, seziyor annem, ufaklık da koala gibi bacağımda, babamı özledim, babam artık uzakta çalışmasın, diye veryansında. Hattını da değiştirmiş, çok beğendiğim bir pahalı mücevher almış, takmıycam, dedim,kabul etmedim. kendince temizlemeye çalışıyor pisliğini.
Sizin koala kaç yaşında?
O niye görmüyor babasını?

Yaşadıklarınız zor gerçekten sizi anlıyorum. Ayrılsanız bi türlü ayrılmasanız başka dert. Burada adamın pişmanlığı ilaç mevzusu genelde konuşulmuş ama beni ilgilendiren taraf kadın olarak sizin hisleriniz ruhunuzda açılan yara.. Fiziksel şiddet kadar yara açan ruhta ki yansıması psikolojik bi şiddettir sadakatsizlik... Bakın yorumları okudum herkesten farklı olarak benim dikkatimi çeken sizin ilişkimizde bazı şeyleri kısıtlı yaşıyorduk demişsiniz merak ettiği için böyle bişeyi yaşadığını bile düşünmüş olabilirsiniz...Sizde oluşturduğu ruhsal manipule olabilir... Bizde merak ediyoruz bi çok şeyi ama irade ve vicdan mekanizmasını kullanıyoruz.. Aklı dengesini kaybetmediği sürece bu mekanizmaya sahip bi adam var karşınızda... Burada ilişkinizde bazı şeyleri kısıtlı yaşadığınız için bilinçaltınız belki sizi suçluyor onu haklıyor ama bu yanlış yaptığı gerçeğini değiştirmiyor.. Ve sizin ruhunuzu yoruyor... Bu durumu tolere edebilecek mısınız... Yoksa asla böyle bişey bana yük gibi mi görüyorsunuz... Bu karar size ait... Pişmanlığından emin mısınız... Bidaha yapmayacağına güveniyo müsünüz...Beyninizi kemiren düşünceler varmı... Bunların cevabı sizde çünkü eşinizi siz tanıyorsunuz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X