Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Seboreik dermatit yani saçlı deride egzama olan ve çözüm bulan varmı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Dermovat solusyon cantamda duruyor ...ensemde kaşıntı başladıgında yaraya donusmeden ilaci suruyorum 2-3 gun ve yatisiyor...

arkadaşlar acaba bu seboreik dermatit saçta aşırı dökülme ve seyrelme yaparmı ve dökülenlerin yerine yenisi gelirmi saçta yaygın dökülmem ve seyrelmem var

çok illet bir durumdur, üniversitedeki ev arkadaşımdan biliyorum, öyle mucize ürünlere falan inanmayın kızlar, dıştan yapacak birşey yok, son dönem kız kardeşimde de başladı çok iyi bir dermatoloğa gittik, orda haızr gıdalardaki boya ve koruyucuların tetiklediğini söyledi, şampuan ve kremlerdeki boyalar koruyucularda buna sebep olabiliyormuş, işin özü beslenme ve stres anlayacağınız. tabi boyalı olan herşeyden uzak durmanız lazım, bu kek olur, şeker olur, çikolata olur, herneyse doğal beslenin işte, birde kafanıza kullanacağınız ürünlerde doğal olsun, sülfatsız şampuanları tercih edin.

bebeğim 1 aylıkken seboroid dermatit olmuştu. yüzü, kulaklarının arkası, saç dipleri çok kötü durumdaydı. yüzü için eczaneden hazırlanan bir solisyon ve advanten krem kullandık. 2 gün içinde geçti. Saç diplerindeki konaklar içinde saf zeytinyağı içine aspirin ezip bunu saç diplerine masaj yaparak bir süre beklettik ve yıkadık. bamyodan önce saç dipleri iyice yumuşadığında ince telli bir tarakla tarıyorduk.
burada yazanlar genelde yaşca kızımdan epeyce büyükler ama zeytinyağı-aspirini bir deneyin derim.
acil şifalar

kızlar bu sorun bende de 15 yıla yakın zamandır var. lise yıllarında üniversite sınavlarına hazırlanırken başlamıştı. anlayacağınız stres çok önemli bir etken.
kafamda kaşıntılı yaralar çıkardı ve elimi saçlarımdan alamazdım. zamanla kaşıntılar kulak arkası ve burun kenarlarına da yayıldı ama allahtan saçsız deride çok fazla ilerlemedi. daha çok saç derisinde tekraarlanıyor sorun.
bunca senedir ben de birçok medikal şampuan denedim. ketoral, nizoral gibi ucuz olan ürünleri de le-roche posay gibi biraz daha pahalı olanlarını da kullandım ama tam olarak işe yaramadı.
son beş altı yıldır ise zetion isimli reçeteli şampuanı kullanıyorum. bu benim sorunuma en iyi çözüm oldu. arada normal şampuanlara dönüp zetiona ara veriyorum ama 1 hafta geçmeden egzama geri geliyor, kaşıntılar kabuklanmalar başlıyor. ben de tekrar zetiona dönüyorum.
ben çareyi böyle bir döngüde buldum ve kafamdaki yaralardan, kepeklerden kurtuldum ama saçsız kısımda olanlar için ne yapılabilir bilmiyorum. zaten bu rahatsızlığın bir tedavisi olmadığını gittiğim doktorlar da belirtti. en iyisi kendinize uygun bir tedavi döngüsü yaratarak bununla yaşamaya alışmak.

Bu arada zetion şampuanın tek kötü yanı diğer medikal şampuanlar gibi saçı kaskatı ve donuk göstermesi. bunun için ben de iyi bir saç kremi ile şampuan sonrası saçlarımı bol bol kremliyorum. saç diplerine dokundurmadan tabi..
10 insandan 6sında olduğu söyleniyor ama bu sorunu yaşayan bilir, berbat bir şey. yaşayanlara şifa diliyorum.

neutrogena t/gel şampuandan başka faydası olan şampuan görmedim ben
kokusu naftalin gibi olsada tek kurtarıcım diyebilirim
atakların dışında normal seyirdeyken merhemlere losyonlara gerek kalmadan
bununla kurtarıyorum

Son düzenleme:
uzun zamandır şiddetli seboreik yaşamıyorum,ara ara olsada hafif atlatıyorum..dikkat ettiklerim şunlar;kesinlikle bitkisel ve hassas içerikli ciltbakım ve saç ürünleri kullanıyorum,her ne kadar cilt ve saç kuru gibi görünsede anında yağlanıyor yağlandığı zman hemen uygun ürünle yağdan arındırmak gerekiyor..saç yağlanırsa hemen yara ve kabuklanma başlıyor,sonrasında yüzde kaş ve üst kısımlarında ilk yaralar sonra burun kenarları,dudak üstü ve etrafı hatta yanaklar şeklinde ilerliyor..bu yüzden saçnızın yağlı kalmasına izin vermeyin,ve kurutucu ürünler kullanmayın,kesinlikle hassas içerikli ürünler..market şampuanlarını hiç kullanamıyorum hemen saç diplerime kaşınma ve pullanma sonrasında yağlanma ve yaralar oluşuyor..cildimide hassas temizleme ürünleri ile temizleyip yoğun nem veren ve yatıştırıcı kremle besliyorum..yani cilt ve saçınızın nem dengesi bozulunca seboreik ortaya çıkıyor..birde adet döneminde hormon dengesi bozulduğunda artış olduğunu gözlemledimki,yine aynı kapıya çıkıyor cilt nem dengesini aynı seviyede tutmak gerek..hassas ürünlerle nemlendirip hassas ürünlerle temizliğini yapmak gerekiyor..

uzun zamandır şiddetli seboreik yaşamıyorum,ara ara olsada hafif atlatıyorum..dikkat ettiklerim şunlar;kesinlikle bitkisel ve hassas içerikli ciltbakım ve saç ürünleri kullanıyorum,her ne kadar cilt ve saç kuru gibi görünsede anında yağlanıyor yağlandığı zman hemen uygun ürünle yağdan arındırmak gerekiyor..saç yağlanırsa hemen yara ve kabuklanma başlıyor,sonrasında yüzde kaş ve üst kısımlarında ilk yaralar sonra burun kenarları,dudak üstü ve etrafı hatta yanaklar şeklinde ilerliyor..bu yüzden saçnızın yağlı kalmasına izin vermeyin,ve kurutucu ürünler kullanmayın,kesinlikle hassas içerikli ürünler..market şampuanlarını hiç kullanamıyorum hemen saç diplerime kaşınma ve pullanma sonrasında yağlanma ve yaralar oluşuyor..cildimide hassas temizleme ürünleri ile temizleyip yoğun nem veren ve yatıştırıcı kremle besliyorum..yani cilt ve saçınızın nem dengesi bozulunca seboreik ortaya çıkıyor..birde adet döneminde hormon dengesi bozulduğunda artış olduğunu gözlemledimki,yine aynı kapıya çıkıyor cilt nem dengesini aynı seviyede tutmak gerek..hassas ürünlerle nemlendirip hassas ürünlerle temizliğini yapmak gerekiyor..

çok doğru hassas ürünler kullanmak gerekiyor. özellikle şampuanların, tuz ve sülfat içermemesi gerekiyor.

Ben de 3 senedir yuzumde olusan seboreik dermatit ile ugrasiyorum ,yillar boyunca cildimin asiri yagli olmasi sonucu olusan sivilce akne gibi sorunlarimdan kurtulmusken bu illet basladi :KK43: pek cok sey denedim ama sonuc alamadim en son La Roche Possay Kerium DS Creme aldim bir kac gundur kullaniyorum henuz ama kemi cok begendim ,asiri yagli cildimi yumusacik yapiyor ve yaglanmayi dengeliyor ve urunun parabensiz olmasi da cok iyi.umarim cildimde ki kizariklik ve pul pul olma sorununa da care olur.bir de ardic yagli sabun almayi dusunuyorum cilt temizligim icin cunku ardic yagi da cok iyi geliyormus egzema vb sorunlara...

La roche Kerium DS Krem

Pullanma karşıtı yatıştırıcı yüz bakım kremi.
Pullanmayı ve kırmızı lekeleri yok etmeye ve cildin savunma sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
Belirtiler
Seboreik dermatitin sonucu olarak pullanma, kızarıklık ve aşırı yağlanma görülen cilt.
Özellikler
Biyoteknoloji ile elde edilen termal dermobiyotikler kızarıklık ve pullanmaya etki eder, yinelemeyle savaşır. Antibakteriyal ve sebum düzenleyici etkiye sahip Piroctone Olamine ve Çinko içerir. Yapışmayan, ultra rahat içeriğe sahiptir. Parabensizdir. Tolaransı dermatolojik olarak test edilmiştir.
Sonuçlar
Kızarıklık ve pullanmayı uzun süreli nötralize eder, cildin eski rahatlığına kavuşmasına yardımcı olur. Epidermal duvarın onarılıp cildin savunma sisteminin güçlenmesinde destek sağlar. Yinelemeye karşı 6 haftaya kadar etkilidir.
Ambalaj
40ml tüp.

bu hastalığa iyi gelen ürünlerde hep çinko içerir die yazıorlar demeki içinde çinko olan ürünleri kullanıcaz özellikle :)

kızlar aynı sorun bende de var yıllardır ana sanırım bir çaresini buldum. kaşınan bölgelere kayısı çekirdeği yağı sürüyorum faydasını da görmeye başladım. bazende kantaron yaği sürüyorum çünkü bu yağın deri hastalıklarına yaralara faydası çok. umarım birinize çare olur.

saf kantoron yağının faydası olur diye düşünüyorum babannem kullanırdı içerdi yüzüne sürerdi cildine herhangi bir yerine kullanırdı,herşeye iyi geliyo kantoron ben orta okuldaydım çok akıntım adet ağrım olurdu kantoron yağını ısıtıp pamuğa batırıp o bölgede kullandırmıştı bana aylarca akıntım olmadı ağrım da.yine denemekten zarar gelmez .ben birde aktardan fiyto diye bir bitkisel şampuan aldım ardıç katranı sabunuyla birlikte kullanıyorum iyi gelirse yazacağım kızlar

Son düzenleme:
bu hastalık yazın azalıp kışın artıyormuş gördüğüm ve duyduklarım kadarıyla...
ama bende kışın azalıyor yazın artıyor bendeki rahatsızlık başka bişey galiba arkadaşlar yaa

Ben de yazın hiç olmuyor ama kışın artıyor bir de stresli zamanlarımda önlemek ne mümkün hemen oluşuyor.

arkadaşlar merhaba.. bu seboreik dermatit bende yaklaşık 10 senedir var ve her türlü ilaç ve şampuanı kullandım.. sonra yine bir gün saçlarım feci kaşınırken internette biraz dolandım bu konu ile ilgili ve bir yerde okudum nerde hatırlamıyorum saç diplerine ve özellikle o egzama olan yerlere su ile macun haline getirilmiş karbonat sürün yazıyordu herhangi bir zararı yok sonuçta dr.ların verdiği ilaçlar hep kortizonlu fln karbonattan ne çıkar ben de denedim banyoda biraz karbonatı su ile karıştırdım sonra elime az az alıp kaşınan yerlere ovarak sürdüm sonra normal yıkayıp duruladım ve o gün bugündür saçımı 3-4 gün yıkamasam kaşınmıyor ve o beyaz kepek gibi şeyler yok çok rahatladım size de tavsiye ederim eskiden 2.günün ortalarında kaşınmaya başlardı şu an 3-4 gün dayanıyor umarım faydam olur ben çok çektim

arkadaşlar merhaba.. bu seboreik dermatit bende yaklaşık 10 senedir var ve her türlü ilaç ve şampuanı kullandım.. sonra yine bir gün saçlarım feci kaşınırken internette biraz dolandım bu konu ile ilgili ve bir yerde okudum nerde hatırlamıyorum saç diplerine ve özellikle o egzama olan yerlere su ile macun haline getirilmiş karbonat sürün yazıyordu herhangi bir zararı yok sonuçta dr.ların verdiği ilaçlar hep kortizonlu fln karbonattan ne çıkar ben de denedim banyoda biraz karbonatı su ile karıştırdım sonra elime az az alıp kaşınan yerlere ovarak sürdüm sonra normal yıkayıp duruladım ve o gün bugündür saçımı 3-4 gün yıkamasam kaşınmıyor ve o beyaz kepek gibi şeyler yok çok rahatladım size de tavsiye ederim eskiden 2.günün ortalarında kaşınmaya başlardı şu an 3-4 gün dayanıyor umarım faydam olur ben çok çektim

geçmiş olsun ama geçdiğinede sevindim birde egzama için sarımsak sabununu öneriyolar şampuan tmmda sabun fikride değişik geldi kardeşim saçkıran olduğu için ona aldım saç dipleri böle ışıl ışıl dururdu bu sabunla yıkayınca matlaşıp seyrek görünümün hafiflediğini söyledi bence sizlerde deneyin hem uygun hemde bir çare allah kimselere vermesin çok kötü:26: bu karbonatı saçkıran olan saçsız yere sürsek ne olur acaba bu saçkıranda egzamanın bi değişik türü sanırım ama hiç saç olmayınca o beölgede psikolojikman çökertiyo insanı:KK43:

Benim alnımda burun kenarlarımda da oluyor acaba oralara da sürsem iyi gelir mi? Bir de sürüp ne kadar süre bekletiyoruz acaba?

Benim alnımda burun kenarlarımda da oluyor acaba oralara da sürsem iyi gelir mi? Bir de sürüp ne kadar süre bekletiyoruz acaba?

hmm valla canım bilmiyorum ki ben saçıma sürdüm iyice masaj yaptım yıkadım ama yüzde nasıl olur bilmiyorum yalnız ben bazen yüzüme karbonat peelingi yapıyorum ellerim ve yüzüm ıslakken biraz karbonat alıp yüzümü ovuyorum ve yıkıyorum istersen böyle dene bekletmek mantıklı değil yakar bence

X