Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Seboreik dermatit yani saçlı deride egzama olan ve çözüm bulan varmı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
yorumları okumadım ama paylaşaym; saç bakımı için bepanten evigen yazdırmıştım dr. teşhise seboreik dermatit. yazmıştı :KK55:

hmm valla canım bilmiyorum ki ben saçıma sürdüm iyice masaj yaptım yıkadım ama yüzde nasıl olur bilmiyorum yalnız ben bazen yüzüme karbonat peelingi yapıyorum ellerim ve yüzüm ıslakken biraz karbonat alıp yüzümü ovuyorum ve yıkıyorum istersen böyle dene bekletmek mantıklı değil yakar bence

Deniyim bari teşekkürler bu arada.

bende yıllardır bu hastalıkla mücadele ediyorum. öldürmüyor ama süründürüyor derler ya işte öyle.. benim daha çok saçımda aşırı yağlanma, kepeklenme ve kaşıntıyla başladı. 1-2 kez dermatoloğa gittim yağ karışımları, çinko hapları verip gönderdiler tabiki bunlar çözüm olmadı. bende başladım ürün aramaya.. en pahalı salon ürünlerinden tutun en ucuz market ürünlerine kadar denemediğim şampuan kalmadı inanın bana. ta ki geçen sene forumlarda gezerken birinin prozinc diye bir şampuandan bahseden yazısını okuyana kadar. o gün bu gündür ben prozinc şampuan kullanıyorum. şükürler olsun allaha saçımda ne kepek nede kaşıntı kalmadı üstelik bu illet yüzünden dökülen saçlarım 1 sene içerisinde yavaş yavaş tekrar çıkmaya başladı. ancak yağlanmaya çözüm olmadı ne yazıkki. ama bu kadarı bile inanın mucize gibi oldu. ürünün yağlı, kuru ve boyalı saçlar için olanları mevcut. ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. eczanelerde satılıyor. fiyatıda makul 300ml lik şişede 21 tl idi en son aldığımda. bu hastalığı yaşayıpta çare bulamayanlara denemelerini şiddetle tavsiye ediyorum. herkese geçmiş olsun.

Seboreik dermatit, yağlı cilde sahip kişilerde oluyor. Bende de var, çok sinir bozucu bir durum. Cildiye uzmanı bu rahatsızlığın kesin bir tedavisi yok dedi. Ben cildim çok yağlı dedim, bana cildi kurutmadan temizleyen sabun yazdı pahalı biraz adı Imex. Çok hoş kokusu var ve yüzümü yumuşacık yapıyor. Şampuan olarak ketoral verdi. Geçici çözüm sağladığı kesin bir de losyon verdi o zararlı olduğu için 1 hafta kullanıp bıraktım. Tam geçti derken tekrar çıktı kepeklenme,kızarıklık:KK43: Ben bir ara cildimin yağlı olduğunu bilmiyormuş gibi bilip bilmeden bazı ürünler kullandım dove sabununu ve kremini. ikisi de nemlendirici içeriyor:d bir kaşınıyordu ki yüzüm sormayın:/ Doktor bana activia danone ye dedi. Meyveli yoğurtlardan var ya o. İçinde probiyotik bakteriler var ve bağırsaklar için faydalı. Şunu da söylemek isterim ki bağışıklık sistemin zayıf kalmış olabilir diyerek bu yoğurttan yememi söyledi. Vücudun bağışıklık sistemi zayıf olduğu için böyle kepek, mantar, vb türevi şeyler çıkıyor vücudumuz zayıf olduğu için bu rahatsızlıklara yakalanıyoruz diye düşünüyorum. Ekinezya ve adaçayı bağışıklık sistemini güçlendiriyormuş ben aldım aktardan içiyorum size de tavsiye ederim.

tatile çıktığımın 2.gününden itibaren derim hızla iyileşti...güneş ve deniz suyu çok iyi geliyor,hiç makyaj yapmadım ve cildim bebek cildi gibiydi..ne zaman eve döndüm 3 gün evden çıkmadım,şuan saç derimde dahil yüzüm berbat durumda..cildiyeye bu durumu söyledim,seboreik sıcağı sever dedi,ama ben genede deniz suyu ve güneşe bağlıyorum.hatta şimdi deniztuzu alıp suyla karıştırıp yüzüme sürüp güneş banyosu yapıcam(şimdi derken ilk fırsatta deney olarak :) )

Sergüzel deniz tuzunu kullandın mı? kullandıysan ne gibi gelişmeler yaşadın? bende aldım ama hastalığı azdırır yada yan etki yapar diye cesaret edemiyorum. cevap verirsen çooookkkk sevinirim.

Kızlar yaklaşık 2 ay önce 'la roche posay kerium' adında bir krem aldım. kullanmaya başladığımın 2.günü etkisini gördüm

Yalnız kullanım süresi ve etkisi 6 hafta kadarmış, 6. haftadan sonra yavaş yavaş kabuklanma oluyor ama tabi eskisi gibi değil. en azından yüzümü yıkadıktan sonra koşa koşa krem aramıyorum :21: biraz ara verip bir 6 hafta daha kullanıcam. eczanelerden temin etmek mümkün fiyatı da 35 tl

Bu aralar deniz tuzuna merak sardım, cilt için faydalı ama seboreik dermatite kötü bir etkisi olur mu emin olamıyorum. deniz tuzunu kullananlar lütfen paylaşsın

bende yıllardır bu hastalıkla mücadele ediyorum. öldürmüyor ama süründürüyor derler ya işte öyle.. benim daha çok saçımda aşırı yağlanma, kepeklenme ve kaşıntıyla başladı. 1-2 kez dermatoloğa gittim yağ karışımları, çinko hapları verip gönderdiler tabiki bunlar çözüm olmadı. bende başladım ürün aramaya.. en pahalı salon ürünlerinden tutun en ucuz market ürünlerine kadar denemediğim şampuan kalmadı inanın bana. ta ki geçen sene forumlarda gezerken birinin prozinc diye bir şampuandan bahseden yazısını okuyana kadar. o gün bu gündür ben prozinc şampuan kullanıyorum. şükürler olsun allaha saçımda ne kepek nede kaşıntı kalmadı üstelik bu illet yüzünden dökülen saçlarım 1 sene içerisinde yavaş yavaş tekrar çıkmaya başladı. ancak yağlanmaya çözüm olmadı ne yazıkki. ama bu kadarı bile inanın mucize gibi oldu. ürünün yağlı, kuru ve boyalı saçlar için olanları mevcut. ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. eczanelerde satılıyor. fiyatıda makul 300ml lik şişede 21 tl idi en son aldığımda. bu hastalığı yaşayıpta çare bulamayanlara denemelerini şiddetle tavsiye ediyorum. herkese geçmiş olsun.

ben 8 yıldır prozinc kullanıyorum bir cildiye doktoru önermişti hatta foruma yazan kişi ben bile olabilirim bir kaç defa bahsetmiştim burda. :KK9:

Son düzenleme:
yaz geldi korkulan mevsimim..ama korkmuyorum bu defa denebileceğim iki şeyim var biri maden suyu diğeri argan yağı.onları denicem....yazın artıyor bu ya normalde kışın artması gereken rahatsızlık değil mi bu neden yazın atıyor..başka yazın artan var mı ?

Sergüzel deniz tuzunu kullandın mı? kullandıysan ne gibi gelişmeler yaşadın? bende aldım ama hastalığı azdırır yada yan etki yapar diye cesaret edemiyorum. cevap verirsen çooookkkk sevinirim.

uzun zamandır cildimdeki sorundan kurtulduğumdan beri bu konuya bakmamıştm :)
,şimdi cvp veriyim;
deniz tuzunu maske olarak 5 dk cildine sürüp arkasından hassas tonic ve nem maskesi yada yoğun nem veren bi krem sürmelisin(içeriği mutlaka yatıştırıcı ve yağlandırmıycak doğal bişi olmalı e vitamini,aloe vera benim kurtarıcılarım) ama öncesinde mutlaka çok mutlu olup hiçbirşeye üzülmeden kızmadan mutluluk hormonunu bol bol salgılayıp hastalığı yatıştırmalısın,çok yoğun hasta cilde sadece ilaç sürerek tedavi edin sonra dediklerimle tetiklemesini önleyin..

öncelikle şunu çok iyi gözlemledim,hormonal denge bozulduğunda ortaya çıkıyor,adet dönemi öncesi en çok..birde stres değilde üzgün ve morelsiz olduğum,yüzümün hiç gülmediği zaman yani mutluluk hormonu salgılamadığımız zaman ciltte tetikliyor,saçta ise cilt tetiklemesinden sonra saç 3 günden fazla durup yağlandığında yada saç derisini kurutan bir şampuan kullanıldığında..bu durumda ne oluyor saç dipleri kaşıntı yapıyor kaşıyınca yağlanıyor yara olup seboroik tetikleniyor..çok şükür bu ara yüzümü bolca güldüren bir sebebim var ve gerçekten hastalığıma çok iyi geldi aylardır yüzümde hiç olmuyor ki eskiden çok kötü durumdaydı..

birde aylardır alışkın olduğum için hep makyaj yaparım ve cildime hassas ve yoğun nemlendirici özellikte doğal ürünler kullanırım,temizliğinide eskiye göre daha iyi ve düzenli yapıyorum yine hassas temizlik ürünleriyle krem yada yıkama farketmez(ilk tercihim temizleme sütü) fakat üstüne mutlaka tonic ve yoğun hassas ve yatıştırıcı nemlendirici sürüyorum,bu sayede cildimin dengesi bozulmuyor ve hiç kızarıklık pullanma vs.. olmuyor..

yalnız saç derisi için aynı şeyi söyleyemem çünkü iyice şımarıp canımın istediği şampuan kullanmaya başladım :) ve şunu çok iyi anladım,diplerin hiç kurumaması gerek yani çok kurutan şampuanlardan uzak durun,bitkisel doğal ve hassas şampuanlar kullanın,paraben ve sülfat içermeyen nemlendirici özellikte olanlar çok iyi geliyor

son olarak ta banyodan sonra mutlaka kulak arkasını ve içini peçeteyle iyice kurulayın yoksa aşırı derecede kabuklanma meydana geliyor bunuda kurutmayı unuttuğum zamanlarda gözlemledim sizlere en baş tavsiyem;gerçekten kendinizi mutlu hissedin bol bol gülün :)

Merhaba Bende bu rahatsızlığı senelerce çektim ve azar azar beni aradabi yoklar en önemlisi onu kafanızdan silip atmak yaz geldi olurmu kış geldi olurmu diiye düşünmemek. En iyi gelense tecrübelerime dayanarak denizsuyu ve maden suyu. Birde banyodan sonra nemli bırakır oyle yatarsam sabah çok kaşınıyor ve kötü hissettiriyor. Ben ıslak bırakmamaya özen gösteriyorum. Bu rahatsızlığın kesin çözümü yok sadece hafifletici şeyler yapılabilir senelerce sizinle yaşar sonra bir bakmışsınız sizi terk etmiş :) İnşallah bu rahatsızlığı geçiren herkes biran önce iyileşir.

bilmiyorum denedin mi ama ben elma sirkesiyle çözüm buldum ..hatta teyzemin gelininde de vardı onada söyledim oda kullandı..tamamen geçmiş.. dene istersen belki iyi gelir..

Arkadaşlar önce bir dermotologa danışmakta fayda var.

Benim 10 yıldır saç derimde egzama vardı, Hiç geçmez dediler. Azınca ultralan solüsyon kullanıyordum geçiriyordu.

Geçen mayıs ayında ben ültiker oldum bana kortizon iğne yaptılar. O iğne benim egzamamı da geçirdi, hiçbir şey yok şükür.

Doktorunuza danışın mutlaka..

benimde saçlarımda seboroid egzama vardı saç diplerim kabuk kabuk oluyodu yanma oluyodu saçlarıma toka takmaya korkuyodum çünkü avuç avuç saçlarım dökülüyordu daha sonra bitkisel bir saç bakım yağı kullandım saçlarımdaki kabuklanma yanma hepsi geçti yeni saçlar çıktı çok işe yaradı bende

13 yıldır bu hastalığı çekiyorum kullanmadığım kırem şampuan yağ bitkisel karışım ıvır zıvır aklınıza ne gelirse hepsini denedim ama sonuç hep hüsran oldu doktorlarda bir çare bulamıyor profösöre gittim o bile bişey yapamadı havalar soğuduğunda dahada artıyodu kızarıklar saçlarımda buna bağlı dökülmeler iyice canımı sıkıyordu almanyadan bir cocukluk arkadaşım bana bununla ilgili bir karışım gönderdi tanıdığı biri hazırlıyormuş tamamen doğal olduğunu söyledi nere istersem sürebilceğimi söyledi bende güvenerek yüzüme denedim sürüp 10 dakka bekledim sabun kullanmadan yüzümü yıkadaım başka hiç birşey sürmedim sabah uyanıp aynaya baktığımda şaşkınlıktan dilimi yutacaktım yüzümde birtane bile kızarıklık döküntü kalmamıştı hala inanamıyordum cildim parlıyordu hemen yakınlarımdakilere gösterdim yüzümü onlarda benim gibi şaşırdılar kolay değil 13 senedir çekiyorum ertesi gün yine aynı uygulamayı yaptım sonuç dahada iyidi sanki en başa dönmüş gibiydim bir ay kullanmaya devam edicem şimdi saçıma denedim sampuansız bir yıkamada saçlarım parıl parıl parladı ben bu illeten kurtuldum çok lanet bir hastalık hepinize acil şifalar hepinizin kullandığım bu karışımın ne olduğunu merak etiğinizi biliyorum ama bunun bir adı yok arkadaşımın tanıdığı biri hazırlayıp bir şişe gönderdiler bana 100 tl ye mal oldu ama deydi hepinize gönülden acil şifalar isteyen olursa arkadaşım aracılığı ile getirtebilirim bu adresten irtibata geçebilirsiniz umitsoylu@msn.com

13 yıldır bu hastalığı çekiyorum kullanmadığım kırem şampuan yağ bitkisel karışım ıvır zıvır aklınıza ne gelirse hepsini denedim ama sonuç hep hüsran oldu doktorlarda bir çare bulamıyor profösöre gittim o bile bişey yapamadı havalar soğuduğunda dahada artıyodu kızarıklar saçlarımda buna bağlı dökülmeler iyice canımı sıkıyordu almanyadan bir cocukluk arkadaşım bana bununla ilgili bir karışım gönderdi tanıdığı biri hazırlıyormuş tamamen doğal olduğunu söyledi nere istersem sürebilceğimi söyledi bende güvenerek yüzüme denedim sürüp 10 dakka bekledim sabun kullanmadan yüzümü yıkadaım başka hiç birşey sürmedim sabah uyanıp aynaya baktığımda şaşkınlıktan dilimi yutacaktım yüzümde birtane bile kızarıklık döküntü kalmamıştı hala inanamıyordum cildim parlıyordu hemen yakınlarımdakilere gösterdim yüzümü onlarda benim gibi şaşırdılar kolay değil 13 senedir çekiyorum ertesi gün yine aynı uygulamayı yaptım sonuç dahada iyidi sanki en başa dönmüş gibiydim bir ay kullanmaya devam edicem şimdi saçıma denedim sampuansız bir yıkamada saçlarım parıl parıl parladı ben bu illeten kurtuldum çok lanet bir hastalık hepinize acil şifalar hepinizin kullandığım bu karışımın ne olduğunu merak etiğinizi biliyorum ama bunun bir adı yok arkadaşımın tanıdığı biri hazırlayıp bir şişe gönderdiler bana 100 tl ye mal oldu ama deydi hepinize gönülden acil şifalar isteyen olursa arkadaşım aracılığı ile getirtebilirim bu adresten irtibata geçebilirsiniz umitsoylu@msn.com

bu hastalığın tedavisinde kortizonlu ürünler kullanılıyor,ve bu da doktorların bile çok tavsiye etmediği birşey,eğer gerçekten içeriğini bilmeden kullanıyorsan öğrenmeni tavsiye ederim,çünkü zaten kortizonlu krem sürdüğünde ertesi güne hiç birşeyin kalmaz ama uzun vadede kullanılması tehlikelidir.. bu satış amaçlı bir msj ise de kimse içeriğini bilmediği birşeyi sipariş etmez diye düşünüyorum ve de etmemeli..

ne kadar doğal olursa olsun içeriğini bilmeden bir ürün kullanmamak gerekir. doğal olan herşey faydalı olmuyor çünkü

benimde 4 yaşındaki kızımda çıktı bu illet,babasında da vardı kalıtsal olabiliyormuş(kızımda hem benden hem babasından hep olumsuz yanlarımızı almış)
inşallah bi an önce geçer
çok üzgünüm,okuduklarıma göre belki karaciğere de bağlı olabilirmiş,yarın sağlık ocağında kan tahlili yaptırıcam kızıma,
uzun süre bu hastalığı çekenler birde karaciğerine baktırsın,kan değerlerini ölçtürsün belki bi çözüm olur birilerine
zaten içerdeki sorunu çözmeyince vücudun dışını ilaçlamak pek çözümcü değil kanımca.
streste neden olabiliyormuş 4 yaşındaki yavrum nasıl/neyi stres yaptıki anlamıyorum ne oldu bilemiyorum acaba kardeşinimi kıskandı
ne oldu da böyle bi hastalık peyda oldu ALLAHIM kızıma ve bu dertten muzdarip olan bütün herkese acil şifalar versin.

sevgili lale77 öncelikle size çok geçmiş olsun dileklerimi iletirim..bir anne olarak haklı olarak kaygılanmışsınız,fakat fazla evham yapmış gibisiniz,hemen aklınıza en kötü şeyleri getirip dahada kötümser yaklaşımlarda bulunmayın bence.evet bu hastalık gerçektende genetik çünkü benim amcalarımda abimde de var..ve tabi bendede :) en büyük tetikleyiciside hormonal denge ki,şuan bahsettiğiniz küçük bir çocuk :) bu durumda ağır ilaçlarda kullanamazsınız,peki ne yapıcaz?biraz polyannacılık oynayalım,pozitif düşünelim hastalığın geçiceğine inanalım,siz çocuğunuzun derdinden zaten anlıyorsanız onu mutlu edebiliyorsanız onun bu hastalıktan çok çabuk kurtulacağına inanınönce siz kendinize güveninki onuda hastalıklardan korkularından koruyabilesiniz değilmi :) doğal ürünler kullanmak,vücudu gerektiği şekilde temiz ve nemli tutmak gerekir..çocuk terlediği zamanlarda hastalık artıyor olabilir mesela o..hangi bölgelerde çıkıyor bilemiyorum ama en büyük ilaç pozitif düşünce ve inançtır,siz geçeceğine inanın,birde diğer en büyük ilacı mutluluk mutlu insanın hormonal dengesi de pozitif olduğu için hastalık kolay kolay nüksetmez

neyden stres olduğu sorunca gelince;ebeveyn olarak onun yanında kötü haberler dinlemeyin mesela,kavga eder tartışır gibi görünmeyin..isteklerinede çok sık hayır demeyin ben çocukluğumdan hatırlıyorumda;çok sert bir babam vardı,ben bir şey aldırmak yada yapmak istediğimde hep hayır derdi,unutmayın en büyük psiklojik sorunlar çocuk yaşlarda başlar..siz çocuğunuzla sağlam sevgi dolu bir iletişim kurunki o da hayatı boyunca mutlu ve yaratıcı biri olsun

bu arada fikirlerim tamamen kişiseldir,sorununuza çare olabiliceğini düşündüğüm bir yazıdır lütfen üzerinize alınıp sizi yargıladığımı eleştirdiğimi düşünmeyin olabilicek ihtimaller minimum şekilde yazdım,herkese muhteşem bir yeni yıl dilerim sağlıkla kalın!!

Yıllar sonra bende bu illetten kurtuldum çok şükür. Hemde hiç beklenmeyecek bir şekilde.

Çok fazla ürün denedim çoğu geçici olarak fayda sağladı ama kesin bi sonuç alamadım. Bigün yine yanakların burum çevrem soyulmuştu hatta yara olacaktı nerdeyse kıpkırmızı acıyodu. Naapsam naapsam diye düşündüm o sinirle KOLONYAyı pamuğa döküp bütün yüzümü iyice sildim. Tabi biraz yandım ama yıllardır uğraş uğraş bıkmıştım. sildikten sonra cildimde bi gerginlik kuruma oldu ama umursamadım. zaten kuruyup pul pul oluyodu. Neyse o akşamın sabahı uyandığımda pullanmadan eser yoktu. yüzümü yıkayıp kuruladıktan sonra krem sürmesem bile olurdu. ama işimi garantiye alıp o akşam yine sildim

nerdeyse 1 yıl olucak ve 1 yıldır o kadar rahatım ki anlatamam. Çookkk şükür Allah'a kurtuldum :KK76: ilk zamanlar haftada 3 4 kere siliyodum sonra haftalarca silmediğim oldu. arada çok nadir kuruma oluyo ama hastalık derecesinde değil normal insanlarda olduğu gibi :KK1: saçlarımın kabuk olan kısımlarına da döküyorum.

Yalnız bu bendeki etkisi herkeste aynı olur mu bilmiyorum. Ama yinede bir kişiye bile faydalı olursa ne mutlu, çünkü nasıl rahatsız edici bişey olduğunu biliyorum.

X