Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

benımde akrabamın kızında sedef hastalıgı vardı kolunda saç derısınde vucudunu kaplamıştohaoldumsmile bundan 4 5 sene evvel okunmuş bı yagla vucuduna masaj yaptılar bır kaç kere şuan allaha şukur hiç bişi kalmadıkaydirigubbakcemile5 ha bu arada doktorada gıttı ama çözüm yok dediler zavallının kullanmadıgı ılaç kalmamıştı ama şuan ne saçı ne vucudu heryerı tertemız a.s.

arkadaşım ben 30 yaşındayım ,19 senedir sedef hastasıyım.gitmediğim doktor sürmediğim ilaç ot vb.kalmadı. hamileyken sedefler kayboldu.doğumdan 15 gün sonra eskisinden de çok olarak geri döndüler :KK43:
eziyetine dayanamadım ve dermatoloji kliniğine gittim ,çünkü azmıştı artık.
merhem verdi.kullandım ,hızla geriledi hastalık. ama kaybolmadı tabi.sürmediğimde geri geldi,büyüdü de büyüdü.kontrole gittim ve bu sefer ilaç verdi.günde 225 mg ile başladık şubat-mart kullandım ,nisan da 200mg a düşürdü.çok iyi geldi bu hap.ama max 8 ay kullanabilirmişim.yani ağustos sonu ilacım bitince napacağım bilmiyorum şimdi. ssk ilacı karşılıyor. ssk yoksa ilaçlar 300tl tututyor.
acil şifalar dilerim.

merhaba arkadaşlar eşim onklinikte şehin hanıma gitti dün ilaçları aldı deneyecez televizyona çok çıkıyor

kızlar bende 6 yıldır sedef hastasıyım.lise giriş sınavlarına hazırlanırken oluşmuştu bende nokta kadardı daha sonra sac losyonu yazmıstı doktor yıllarca kullandm dönem dönem geri geldi kayboldu.bir iki yıla basımdan sacımın ensede bittigi yere kadar indi o nokta.gecen yıl ünv baska sehrde kazandm.gelince resmen kafamın yarısını kapladı.dirseklerim dizlerim ve ayak bileklerime birden sinirlennce üzülnce kasıntı geldi.cok arastrma yaptım ve ilaçlarımın hiç biri fayda etmez oldu.ben sedefin psikolojik rahatsızlıkların dısa vurumu oldugunu düşünüyorumm.nitekim son gidişimde doktor anksiyete oldugunu düşündü bende.sedef hastalarının ortak bir özelliği var ki cok hassas ve duygusal insanlar aslında.sinirlerim bozuldugunda kusmam geliyor.günlerce bile sürüyor.ve sedeflerim alevleniyor.hemen kabuklanma ve kaşıntılar oluşuyor.ben memlekete döndüğümde psikiyatriye gideceğim.bence sedefi olan herkes bir görüşmeli.buarada domates salça baharatlı yiyecekler çilek kola alkol sigara kuruyemişler kesinlikle kullanılmamalı.umarım aşabillirz.bunu dert etmek bile bir sedef hastasına yasak oldugunu düşünürsek stress sinir den uzak durmaya özen göstericez...:çok üzgünüm:

Ben de yanlış hesaplamıyorsam 12 yıldır Sedef hastasıyım. Sorun ellerim ve tırnaklarımda. 10 yıl boyunca SSK'nın doktorlarına 2 kez de özel doktora göründüm, hep egzema dediler. 10 yıl çeşitli merhemlerden medet umdum, zaman zaman iyiye gidiyor gibi oluyordu ancak bir süre geçince eski halini alıyordu, çok sıkılmıştım artık geceleri ellerimi merhemlemekten bütün çarşaf merhem yüzünden yağlanıyordu. Bir sonuca da ulaşamıyordum, avuçlarım zımpara gibi olmuştu, hiçbirşeye dokunmak istemiyordum, canım yanıyordu çünkü. Sonra 9 Eylül Hastanesine gittim, biyopsi yaptılar ve sedef teşhisi kondu. Oraya gitmeye başladım ancak onların verdiği merhemler de çare etmiyordu. Biraz fark etti ama düzelme olmadı. En son patronum kendi doktoru olan Oktay Avcı'ya gönderdi beni. Birkaç tahlilden sonra Oktay Bey bana Sandimmun Neoral verdi, bu çok ağır bir hap, çok fazla yan etkileri var ve hastanın mutlaka kontrol altında tutulması gerekiyor. Düzenli kan tahlilleriyle vücut fonksiyonlarında bir bozukluk olup olmadığına bakılması gerekiyor. Oktay Bey'in söylediği ellerdeki sedefin merhemle ve kremlerle geçmesinin çok zor olduğu, sürekli ellerimizle birşeyler yapıyoruz çünkü. Tırnak olayı daha da beter, ben 1 senedir ilaç kullanmama rağmen tırnaklarda düzelme yok, hala tırtıklı.Doktorum tırnakların tedaviye daha geç cevap vereceğini söylemişti ama benimkilerin cevap vermeye pek niyeti yok. Ancak ellerim düzeldi, çok rahatım artık. Senelerden sonra çözümü Oktay Bey'de buldum. Bu arada bu Sedef geçen bir hastalık değilmiş malesef. Şeker, hipertansiyon hastalıkları gibi ömür boyu tedavi altında kalmayı gerektiren bir hastalıkmış. Herkese geçmiş olsun.

bende uzun zamandır bu hastalıkla uğraşıyorum ama malesef bazen yok oluyor bazen deliriyor.En son izmirde bu alanda meşhur bir prof a gittim ilaçlar sayesinde geçti hamile kaldım bebeği emziriyorum ve malesef tedaviye devam edemiyoruz yarım kaldı bakalım bebeğim memeyi bırakıncatekrar gideceğim.Ama ben ilaç tedavisine pek sıcak bakmıyorum çnk sonuçta hep kortizon ve bu meretinde bir sürü kötü yan etkisi var biraz araştırdım ve istanbul'da dr Elif Güveloğlu dikkatimi çekti sedef konusunda tedavileri genelde başarılı ve bitkisel tedavi yapıyor ama hala gidemedim tam gidicektik ayağım kırıldı artık en kısa zamanda gitmeyi planlıyorum ve sonuçunu sizlerle paylaşırım arkadaşlar.Ben istanbul da olmadığım için gidişim biraz uzayacak gibi ama tavsiyem istanbulda olan arkadaşlar gidip görüşsün sonuçta gitmediğimiz neresi kaldı ki.Muayene ücreti 200 ytl imiş.Ben kendisiyle mail arcılığı ile görüştüm çok ilgili bir doktor benim içime çok sindi.TTedavi kişiden kişiye değişiyormuş Bazen 3 ay bazen 6 ay sürüyormuş.Aylık maliyetide 150 Ytl civarıymış ilaçlar.Uzm.Dr.Elif Güveloğlu internet adresi.Burdanda inceleyebilirsiniz.Gidip tedaviye başlayınca yazacağım neticelerini.Herkese allah acil şifalar versin.Mutlu ve sağlıklı günler dileğiyle.

selam arkadaşlar

ben,m eşimde sedef hastalıgı var küçüklüyünden beri

yapmadıgı şey kalmadı

şimdi dermovat kullanıyo onu sürüne biraz geciyo

bu ilacı kullanıpta yan etkisi olan varmı

Arkadaşlar bundan 3 yıl öncesine kadar bendede vardı bu hastalık ama sadece saçlı deride vardı kollarımda yada yüzümde olmadı hiç.Ama nasıl felaketti anlatamam size.kafam taş gibiydi öyle bir kabuk vardı ki elimi kafama atsam saç derimi hissetmiyodum düşünün.yapmadığım şey,gitmediğim doktor kalmadı hep stresten dediler bir sürü şampuan ilaç kullandım banamısın demedi.En sonunda istanbula gidip adam gibi bir doktora göstermenin zamanı geldi dedim ve gittim.Bana özel karışım bir ilaç yazdı bunu güvendiğiniz bir eczanede yaptırın dedi.Malum herşeyin gramına göre konulması gerekir.Hemen çok güvendiğim bir eczaneye verdim ve yaptırdım ilacı.Doktor geçme süresiyle alakalı kesin bir şey konuşmadı 1 ayda etkisini gösterir dedi ama ne 1 ayı 15 günde kafam tertemiz oldu.Alttan çıkan derim kırmızı olduğu için onada bir ilaç verdi ve kafa derim tamamiyle 15 günde pırıl pırıl oldu ve odur budur böyle bir şeyi asla yaşamadım.Mesela bazen kafamda hafif kepeklenme hissederim hemen o ilacı yaptırıp sürerim kafama 2 güne yine pırıl pırıl.Yanlız ilaç resmen soba isi gibi kokan ve yağlı bişey ama herşeye değerdi inanın sedef hastalığımdan bu sayede kurtulmuş oldum..
Darısı sizlerin başına ...:teselli:

Arkadaşlar bundan 3 yıl öncesine kadar bendede vardı bu hastalık ama sadece saçlı deride vardı kollarımda yada yüzümde olmadı hiç.Ama nasıl felaketti anlatamam size.kafam taş gibiydi öyle bir kabuk vardı ki elimi kafama atsam saç derimi hissetmiyodum düşünün.yapmadığım şey,gitmediğim doktor kalmadı hep stresten dediler bir sürü şampuan ilaç kullandım banamısın demedi.En sonunda istanbula gidip adam gibi bir doktora göstermenin zamanı geldi dedim ve gittim.Bana özel karışım bir ilaç yazdı bunu güvendiğiniz bir eczanede yaptırın dedi.Malum herşeyin gramına göre konulması gerekir.Hemen çok güvendiğim bir eczaneye verdim ve yaptırdım ilacı.Doktor geçme süresiyle alakalı kesin bir şey konuşmadı 1 ayda etkisini gösterir dedi ama ne 1 ayı 15 günde kafam tertemiz oldu.Alttan çıkan derim kırmızı olduğu için onada bir ilaç verdi ve kafa derim tamamiyle 15 günde pırıl pırıl oldu ve odur budur böyle bir şeyi asla yaşamadım.Mesela bazen kafamda hafif kepeklenme hissederim hemen o ilacı yaptırıp sürerim kafama 2 güne yine pırıl pırıl.Yanlız ilaç resmen soba isi gibi kokan ve yağlı bişey ama herşeye değerdi inanın sedef hastalığımdan bu sayede kurtulmuş oldum..
Darısı sizlerin başına ...:teselli:

Doktorunuzu ve adresinide belirtirseniz memnun olurum.Yada o iliçı nasıl yaptıracağız çnk sizin tarif ettiğiniz aynen benim hastalığıma uyuyor .bende bir doktor buldum istanbulda ama hala gidemedim izmirdeyim .

kızlr bende bu hastalıkla 10 yıldır uğraşıyorm
her türlü kremi kullandım sonra hacettepe has. gittim nede olsa üns. hastanesidir diye
gitemz olaydım bide uzamn hekim olcak kişi sibel hanımsayesinde verdiği neo tigason diye bi ilaç yüüznden daha berbatım nasıl mı ban ialcı kullnırsam
yaralrın iyleşeceğini ve bi dha çıkmaycağını söyledi ama dah evli değilsin nasıl 2sene cocuk sahibi olmıcaksın yok alkol alma kan verme dedi bende bu nitelikleri kabul ettim daha evliklik aklımdan geçmediği için neyse 1 sen boyunca hem puva hemde ilaç tedavivisine başaldım herşey çok güzle gidiyo du ii olmuştu vücudum sonra puvada yardım sağlık memuru aman dikkat ett derin iice incelmiş yırtıklar olabilir dedi tabi ne demk istediğini anlamadım vücutta yıtık nedir bilemm .. neyse onunn demesini 2. günü karın bölgem bacak aram kollarım sanki parça parça doğranmış gibi oldu
noldu diye gtiim bune böyle diye dokorun dediğ cevap aa ben sna söylemedim mi böyle komplikler olabilir buna göre o ilacı iç diye demedi allhın belası suan ne vucutum o yarıklardan kurtulabildim ne yaralr geçti bu duruma üüzlünce yaralar yeniden arrtı şimdi ne güneşe çıkabliyorum ne kolarımı acabiliyorum haytımı bitirdi sedefe üzülürken şimdi tedavsi olmayan başka bişeyle karşılaştım daha 24 yaşındayım kendime olan güvenim sıfır o yüzden de bi tedaviye başlarken lütfen ii araştırın sadece kendinize inannın başka hiç kimseye değil ....

arkadaşlar eşim on kılinikteki tedavisine devam ediyor sedefler kayboldu biraz pahalı bir tedavi oldu. diyeti var uyguluyor patlıcan biber domates baharatlar soslar ve erik üzüm kavun seftali portakal gibi meyveler yasak üç aylık bir tedavi 1 haziranda başladık tedavi bitince size tam sonucu yazarım
suanda sadce bazı yerlerinde derinin rengi az koyu hayırlısı

kızlr bende bu hastalıkla 10 yıldır uğraşıyorm
her türlü kremi kullandım sonra hacettepe has. gittim nede olsa üns. hastanesidir diye
gitemz olaydım bide uzamn hekim olcak kişi sibel hanımsayesinde verdiği neo tigason diye bi ilaç yüüznden daha berbatım nasıl mı ban ialcı kullnırsam
yaralrın iyleşeceğini ve bi dha çıkmaycağını söyledi ama dah evli değilsin nasıl 2sene cocuk sahibi olmıcaksın yok alkol alma kan verme dedi bende bu nitelikleri kabul ettim daha evliklik aklımdan geçmediği için neyse 1 sen boyunca hem puva hemde ilaç tedavivisine başaldım herşey çok güzle gidiyo du ii olmuştu vücudum sonra puvada yardım sağlık memuru aman dikkat ett derin iice incelmiş yırtıklar olabilir dedi tabi ne demk istediğini anlamadım vücutta yıtık nedir bilemm .. neyse onunn demesini 2. günü karın bölgem bacak aram kollarım sanki parça parça doğranmış gibi oldu
noldu diye gtiim bune böyle diye dokorun dediğ cevap aa ben sna söylemedim mi böyle komplikler olabilir buna göre o ilacı iç diye demedi allhın belası suan ne vucutum o yarıklardan kurtulabildim ne yaralr geçti bu duruma üüzlünce yaralar yeniden arrtı şimdi ne güneşe çıkabliyorum ne kolarımı acabiliyorum haytımı bitirdi sedefe üzülürken şimdi tedavsi olmayan başka bişeyle karşılaştım daha 24 yaşındayım kendime olan güvenim sıfır o yüzden de bi tedaviye başlarken lütfen ii araştırın sadece kendinize inannın başka hiç kimseye değil ....

sanırım sizde annemle aynı hapı kullandınız annem 25 -26 yıldır sedef hastası
yaklasık 3-4 ay önce dr bi hap verdi bi baktık iyleşmeye basladı tertemiz oldu yaralar
ama annem bi tuhaf oldu bunalıyorum cok kötüyüm midem kötü derim acıyo falan filan derken ilacın yan etkilerinin hepsini yasadık
hemen kesti hapı ve bu sefer eskisinden dahada fazla nüksetti hastalıgı
hapı veren dr gitti yapılcak bişey yok demiş gecistirmiş
hayır sen verdigin ilacın bukadar agır etkileri oldugunu bilmiyomusun ondanda gectim
ilacı bıraktıgı anda eskisindende fazla olarak cıktı yaralar
cok zor bi hastalık Allahım hepinize şifalar verir inş
annem enson gazi üniv.hastanesine gitti baya incelediler parca falan alındı
tedaviye dün baslandı inşş bi sonuc alırız alırsak sizelerede yazarım

kızlar benim bi tanıdığımın sadece yüzü ve elleri dışında heryerinde sedef wardı.hem de yıllardır bu hastalıkla uğraşıyodu.hiç bi ilaç çare olmadı.eczaneden bitkisel ,bi ilaç aldı.şu anda ne yarası ne de zerre kadar izi war.tertemiz oldu cildi.isteyene yazabilirim ilacın adını.ayrıca kortizonsuzmuş.bence mutlaka deneyin.bu zamana kadar o ilaçla iyileşmeyen olmamış.
merhaba
ilacın adını yazarmısınız.

merhaba bayanlar,uzun uzun yapılan yorumları okudum.. 3 sene evvel diz kapağımda bir gece de pullanmalar oldu dizimin tamamını kaplamıştı.ve saç diplerimde kepekli tabakalar oluşmuştu. o sene yaşadığım sitresle alakalı olarak üstünde çok durmadım.diz kapaklarım hemen geçti kendiliğinden(cildimin çok kuru olduğuna yormuştum)ama saçlarım hiç geçmedi.çokta önemsemedim bunu,yalnız son 1 haftadır diz kapaklarımda tekrar pullanmalar oldu ve geçmedi halen duruyor.ayak baş parmağımın tırnağında çukurlar var.ve hemen hertarafım kaşınıyor.kolumun zirseğinde kırmızılık ve egzama vari bir görünüm var , ve göbek etrafında sivilce şeklinde.

doktora gitmedim,açıkcası koyacağı teşhisten korkuyorum sanırım.allahtan tüm şifaya muhtaç insanlar için şifa diliyorum..sizce sedefmiyim? :sinifsinif: :Saruboceq: :1no2:

imbat25 kullanıcısından alıntı
kızlar benim bi tanıdığımın sadece yüzü ve elleri dışında heryerinde sedef wardı.hem de yıllardır bu hastalıkla uğraşıyodu.hiç bi ilaç çare olmadı.eczaneden bitkisel ,bi ilaç aldı.şu anda ne yarası ne de zerre kadar izi war.tertemiz oldu cildi.isteyene yazabilirim ilacın adını.ayrıca kortizonsuzmuş.bence mutlaka deneyin.bu zamana kadar o ilaçla iyileşmeyen olmamış.

ilacın ismini yazmanız mümkün mü ?

merhaba bayanlar,uzun uzun yapılan yorumları okudum.. 3 sene evvel diz kapağımda bir gece de pullanmalar oldu dizimin tamamını kaplamıştı.ve saç diplerimde kepekli tabakalar oluşmuştu. o sene yaşadığım sitresle alakalı olarak üstünde çok durmadım.diz kapaklarım hemen geçti kendiliğinden(cildimin çok kuru olduğuna yormuştum)ama saçlarım hiç geçmedi.çokta önemsemedim bunu,yalnız son 1 haftadır diz kapaklarımda tekrar pullanmalar oldu ve geçmedi halen duruyor.ayak baş parmağımın tırnağında çukurlar var.ve hemen hertarafım kaşınıyor.kolumun zirseğinde kırmızılık ve egzama vari bir görünüm var , ve göbek etrafında sivilce şeklinde.

doktora gitmedim,açıkcası koyacağı teşhisten korkuyorum sanırım.allahtan tüm şifaya muhtaç insanlar için şifa diliyorum..sizce sedefmiyim? :sinifsinif: :Saruboceq: :1no2:

sedef olmanız mümkün bence bi doktora görünün çünkü sedef bazen başka bir hastalığa bağlı olarak da oluşabiliyor.. örneğin bende romatait artirt tarzında bi iltihaplı romatizma hastalığı var ve bu hastalık vücudumda sedeflere neden oluyor.ihmal etmeyin derim.bide önerim oluşan kabuklanma ya da kuruluğu yolmayın yayılmasına sebep olabilir.ama umarım sedef değildir.

Arkadaşlar ben 8 senedir sedef hastalığıyla uğraşıyorum ve bi sonuç alamadım.Bu hastalıktan kurtulan biri varsa yada etrafınızdaki kişilerden buna çözüm bulan varsa lütfen önerilerinizi paylaşırmısınız

canım ben 10 yaşındayken bazı psikolojik sorunlar yüzünden benim tırnaklarımda sedef vardı. yaklaşık 2 yıl boyunca iğne tedavisi gördüm ve bunun yanında psikiyatra da gidiyordum, geçti şimdi 19 yaşındayım ve hiç tekrarlamadı.boshayallersmile
yalnız sağ dizimde ara sıra küçük bi sedef çıkıyor,kremimi sürdüğümde bi süreliğine geçiyor,kremi bırakınca yine tekrar ediyor :umursamaz:
sedef hastalığı olanlar hep kremle yaşamalı,ciltleri hiç kuru kalmamalı.. a.s ama her zaman buna dikkat edilmiyor ki bilmiyorumkismile
allaha şükür cildimde sedef çıkmadı. dizimdekini de boşveriyorum artık,onunla yaşamayı öğrendim.adaşım o benim diyorum gülüp geçiyorum :KK1:
çünkü doktor en ufak bi streste tekrarlama yapar dedi, yeter ki tüm cildime yayılmasın,dizimdeki küçücük bi parçayla kalsın :Saruboceq:

Son düzenleme:
Geçmiş olsun arkadasım ..
bende de vardı ben Dermovate dıye bır krem var sabah aksam aklıma geldıkce masaj yapa yapa yedırdım kremı .. 1 ay sonra gectı hepsı sımdı hafıf bır iz var yanı ten rengımden farklı sankı dogum lekesı gb ız kaldı .. zaten sedef hastalıgına kesın cozum yok .. gıtmedıgımız doktor kalmamıstı bızımde .. ama ıse yaramadı .. kremlerle ancak bukadar gecıyor ama bunada sukur napalım...

mrb. kızlar. benim de 5 yaşındaki kuzenim sedef hastası :KK43: denemediğimiz şey kalmadı açıkçası. halam tesadüfen tvde bir ilaca denk geldi biz de onu denedik. ilacı kullandı kuzenim tamamen doğal olduğunu falan söylediler. hatta ben resimlerni falan çektim kuzenimin dost tv de yayınladılar programda. ilacı aldıktan sonra da her gün halamı arayıp hastalığnı seyriyle ilgilendiler. istanbulda yeni klinik açıyorlardı en son. kuzenimi oraya götüreceğiz ramazandansonra. kuzenim ilacı kullandıktan sonra sedef daha da azdı sank. suratı falan kıpkırmızı oldu tatlımın çok üzüldüm ama sonra da birden bire yok oldu çok şaşırdık gerçekten. özel sabunu var, bir de maskesi falan var kuzenim çocuk olduğu için bir ara yüzü falan çok gerilmişti. sonrada dediğim gibi düzeldi ama tamamen sonuç veren bir şey bulunmadı diye biliyorum. son olarak denize gitti kuzenim deniz suyu yani tuzlu su iyi geliyormuş şimdi cildi güzel ama sonra eminim yine tekrarlıycaktır. inş sonuç alan bir tedavi bulur doktorlar. herkese Allah şifa versin. bu arada merak eden olursa kibarlı sağlık ürünleri diye arama yaparsanız bilgi almş olursunuz arkadaşlar geçmiş olsun tekrardan

X