Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

bnm de annemin el ve ayaklarında çıkıyor yaklaşık 1 yıldır...stres yapmamak çok önemli

kızlar persembe günü on klinikte randevum var. şehin sıtkıya gidicem. daha önce giden oldu mu? 13 senden beri sedef hastasıyım gitmediğim doktor kalmadı artık

merhaba arkadaslar,ben sedef hastasiyim ve hamileyim.benim size sorum hamileyken sedefi olup ilac kullanan varmi?eger kullananlar varsa hangi ilaci kullandiniz...simdiden tesekkurler..

merhaba arkadaslar,ben sedef hastasiyim ve hamileyim.benim size sorum hamileyken sedefi olup ilac kullanan varmi?eger kullananlar varsa hangi ilaci kullandiniz...simdiden tesekkurler..

Bende bu konuyu çok sordum ama hiç cevap alamadım. Hamilelikte sedefler yok olabiliyor ya da çoğalabiliyor. Bildiğim kadarıyla ilk 3 ay hiçbir ilaç kullanamıyosun. Bence hemen bir cilt hekimine git durumu anlat. O da sana uygun bir tedavi önersin.
Rabbim bebeğini Hayırlısıyla dünyaya getirmek nasip etsin... Sağlıklı uzun ömürler versin...:KK66:

benim size bir sorum olacak eger ilgilenip cevap verirseniz cok sevinirim..
benim saclarımın içi pul pul oluyor.
kabuk kabuk kalkıyor.ne kepek gibi ne degil gibi
bazen aşırı belirgin bazen daha hafifliyor.
ben kepekdir diye pek önemsemedim
ama bi iki kişi sedef olabilecegini ve baslangıcı oldugunu fln söylediler.
sizce öylemidir???

sizce öylemidir???

Sedef olabilir hemen bi dr a git..

ben de sedef vardı daha doğrusu bazı dr.lar sedef bazıları egzama dediler. berbat bişey bütün eklem yerlerimde vardı.. çok iyi bi doktora gidin vücudunuzda yayılmadan ne olduğunu öğrenin tedavisi gerckten zor çokk çektim

sizce öylemidir???

Esimdede oyle baslamisti, kepek gibi dokulmeler pul pul olmalar.Once kepek zannettik kepek sampuani falan derken ilerledi. Sonra doktora gitti, sedefmis. Umarim sendeki degildir ama yinede erken teshis onemli canim .Doktora gitmeyi ihmal etme.

Bu arada sedefe en iyi ilac gunes. Doktorumuzda oyle soylemisti, bol guneslenmek fayda ediyor. birde senin saclarindaydi canim, islak birakma saclarini.

Son düzenleme:
ben de sedef vardı daha doğrusu bazı dr.lar sedef bazıları egzama dediler. berbat bişey bütün eklem yerlerimde vardı.. çok iyi bi doktora gidin vücudunuzda yayılmadan ne olduğunu öğrenin tedavisi gerckten zor çokk çektim

nasıl bir tedavı uyguladın ıyıleştinmi aceba? benım kardeşimde aynı durumdada

kızlar ilacı paylaşmamı istemişsiniz..
reçete bende hala duruyor..
ben taratıp reçetenin resmini buraya eklerim..
sizde mutlaka güvendiğiniz bir eczaneye götürüp yaptırabilirsiniz..
çünkü doktor yazısı ile yazılmış bir reçete okumam çok zor..
doktorun adı hafid savaşkan dı ancak ben öldüğünü duydum..yıllar önce gittiğim için irtibatımda kesildi ancak internete hafid savaşkan diye yazdığınızda bulabilirsiniz..
ancak başka bir doktorda bu profosörün öğrencisi cerrahpaşa hastanesinde cem mat diye bir doktor var..
biz babam için hafid savaşkana gitmiştik yıllar önce oda bize öğrencisini söylemişti..
öğrencisi olan yani cem mat'da profösör doktor..
güvenle gidebiliceğiniz bir doktor...
ben akşama reçeteyi sizlerle paylaşmak isterim ancak burda reçetenin sadece ilacın bulunduğu yeri yayınlamam sakıncalı olurmu bunu bilmiyorum işte..:26:

çok rica etsek, yazar mısınız bu ilacın ne olduğunu ve nasıl ulaşabileceğimizi?

ilacın bi adı yok kızlar yapma ilaç olduğu için reçeteyide ben okuyamadığım için madde madde yazamıyorum burda reçetenin yayınlanmasına izin verilirse memnuniyetle yayınlayabilirim..yöneticilerle bunu konuşucam..

kızlar ilacı paylaşmamı istemişsiniz..
reçete bende hala duruyor..
ben taratıp reçetenin resmini buraya eklerim..
sizde mutlaka güvendiğiniz bir eczaneye götürüp yaptırabilirsiniz..
çünkü doktor yazısı ile yazılmış bir reçete okumam çok zor..
doktorun adı hafid savaşkan dı ancak ben öldüğünü duydum..yıllar önce gittiğim için irtibatımda kesildi ancak internete hafid savaşkan diye yazdığınızda bulabilirsiniz..
ancak başka bir doktorda bu profosörün öğrencisi cerrahpaşa hastanesinde cem mat diye bir doktor var..
biz babam için hafid savaşkana gitmiştik yıllar önce oda bize öğrencisini söylemişti..
öğrencisi olan yani cem mat'da profösör doktor..
güvenle gidebiliceğiniz bir doktor...
ben akşama reçeteyi sizlerle paylaşmak isterim ancak burda reçetenin sadece ilacın bulunduğu yeri yayınlamam sakıncalı olurmu bunu bilmiyorum işte..:26:

Sevgili cosmic_c bizleri unutmadığın için çok çok teşekkürler. Arkadaşımız mail adresini vermiş ama başkalarıda isteyecek bu reçeteyi ben de dahil. Bu sizin için zor olabilir. Rica etsem o elinizdeki reçeteyi yakınınızdaki bir eczacıya okutup, ölçüleriyle birlikte yazar mısınız ? Bu hem sizin için kolaylık olur hemde hepimiz faydalanabiliriz. Şimdiden teşekkürler....

Son düzenleme:
Esimdede oyle baslamisti, kepek gibi dokulmeler pul pul olmalar.Once kepek zannettik kepek sampuani falan derken ilerledi. Sonra doktora gitti, sedefmis. Umarim sendeki degildir ama yinede erken teshis onemli canim .Doktora gitmeyi ihmal etme.

bu aralar gidicem inş doktora cok uzun zamandır var aslında daha önce gittiğimde strese baglı demişlerdi ama sedef fln demediler.sebamed sampuan verdi bide siyah bir şişede bişe verdi ama saclarımı cok yaglandırınca bırakmıştım.fakat bu aralar kasınıyor.elim hep kafamda pul pul oluyor koparıyorum onları kötü bi görüntü bitli gibiyim hep elim kafamda.:KK1:
ama sedefte o bölge kızarık olurmuş bende kızarma yok onun dışında bütün seyler sedef belirtisi ama.acaba sedefmidir

bu aralar gidicem inş doktora cok uzun zamandır var aslında daha önce gittiğimde strese baglı demişlerdi ama sedef fln demediler.sebamed sampuan verdi bide siyah bir şişede bişe verdi ama saclarımı cok yaglandırınca bırakmıştım.fakat bu aralar kasınıyor.elim hep kafamda pul pul oluyor koparıyorum onları kötü bi görüntü bitli gibiyim hep elim kafamda.:KK1:
ama sedefte o bölge kızarık olurmuş bende kızarma yok onun dışında bütün seyler sedef belirtisi ama.acaba sedefmidir

Sedef hastalığı kuru kabuklu bir hastalık. Kabuklaşma oluşmaya başlamadan önce minik sivilce gibi kızarıklıklar oluşuyo kaşıdıkça bu kızarıklıklar büyüyo ve pul pul oluyor. Birde o kuru kabuklar nemlendirici krem sürüldüğünde kızarıyor. Bunları da dikkate almalısın sevgili singlelife....

Bence sen bir dermatoloğa git ve teşhisini koydur. Dr. muayene de emin olamazsa biyopsi yaptırmanı isteyecektir. Bu hastalığı ihmal etme sedefli alan genişledikçe tedavisi daha da zorlaşıyor. Geçmiş olsun...

Kızlar ben de sedef hastasıydım. Doktora gittiğimde bir ilacının olmadığını ve daha kötüye gidebileceğini söylemişti. Hiç iyi olamayacağımı sandım. Her gün ağlama atakları falan. Evet durumum her geçen gün daha da vahim bir hal alıyordu. İşin kötüsü o kadar çabuk yayılıyordu ki moralim daha da alt üst oluyordu. Ellerim, avuç içlerim, ayaklarım, tabanlarım, kollarım.... inanır mısınız kızlar halıya basarken ve suyla temasta avuç içlerimden dolayı çok canım yanıyordu. Sonra ne mi oldu :KK52: doktorumun bile iyileşemezsin dediği bu illetten kurtuldum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Hiç bir ilaç kullanmadım. Tedavi de olmadım. Tamamen psikolojik kızlar. Her gün lezyonların küçüldüğünü düşündüm ve evet kesin sonuç. Önce küçülmeye sonra yokolmaya başladılar. Tamamen kurtuldum. Karamsar olmak, onları düşünmek yerine hayatıma baktım. Güldüm, eğlendim. Her şeyden keyif aldım (hüzünlerimden bile):81: Deneyin, pozitif olun. Stresten mutlak ve mutlak uzak durun. Ha bir de kabukları asla yolmayın. Çünkü daha çabuk yayılıyor maalesef. Hadi kızlar yapabiliriz. Hastalık bizim vücudumuzu esir almasın. O bizim esirimiz olsun. Ona hükmedin :KK34: Sağlıkla kalın :80:

X