Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

Sedef hastalığı kuru kabuklu bir hastalık. Kabuklaşma oluşmaya başlamadan önce minik sivilce gibi kızarıklıklar oluşuyo kaşıdıkça bu kızarıklıklar büyüyo ve pul pul oluyor. Birde o kuru kabuklar nemlendirici krem sürüldüğünde kızarıyor. Bunları da dikkate almalısın sevgili singlelife....

Bence sen bir dermatoloğa git ve teşhisini koydur. Dr. muayene de emin olamazsa biyopsi yaptırmanı isteyecektir. Bu hastalığı ihmal etme sedefli alan genişledikçe tedavisi daha da zorlaşıyor. Geçmiş olsun...

sonunda gittim doktora.egzama dedi doktor.şampuan verdi kasıntı için bi hap fln verdi ve asla kaşımamam gerektiğini söyledi.tuzlu su sacıma iyi gelirmiş.güneşte iyi gelirmiş .böyle yani teşhis koyuldu kafamdakileri sorduguklarında bilmiyorum demekten kurtuldum.kontrol altında olursa zararıda yoktur umarım dagılmasını istemiyorum.

benımde akrabamın kızında sedef hastalıgı vardı kolunda saç derısınde vucudunu kaplamıştohaoldumsmile bundan 4 5 sene evvel okunmuş bı yagla vucuduna masaj yaptılar bır kaç kere şuan allaha şukur hiç bişi kalmadıkaydirigubbakcemile5 ha bu arada doktorada gıttı ama çözüm yok dediler zavallının kullanmadıgı ılaç kalmamıştı ama şuan ne saçı ne vucudu heryerı tertemız a.s.

benime ablamın ayaklarında var bahsettiğiniz yağa nasıl ulaşabilirim

kızlar ilacı paylaşmamı istemişsiniz..
reçete bende hala duruyor..
ben taratıp reçetenin resmini buraya eklerim..
sizde mutlaka güvendiğiniz bir eczaneye götürüp yaptırabilirsiniz..
çünkü doktor yazısı ile yazılmış bir reçete okumam çok zor..
doktorun adı hafid savaşkan dı ancak ben öldüğünü duydum..yıllar önce gittiğim için irtibatımda kesildi ancak internete hafid savaşkan diye yazdığınızda bulabilirsiniz..
ancak başka bir doktorda bu profosörün öğrencisi cerrahpaşa hastanesinde cem mat diye bir doktor var..
biz babam için hafid savaşkana gitmiştik yıllar önce oda bize öğrencisini söylemişti..
öğrencisi olan yani cem mat'da profösör doktor..
güvenle gidebiliceğiniz bir doktor...
ben akşama reçeteyi sizlerle paylaşmak isterim ancak burda reçetenin sadece ilacın bulunduğu yeri yayınlamam sakıncalı olurmu bunu bilmiyorum işte..:26:
selam..herkes bir umuttur bu reçeteyi bekliyor sanırım..benimde yıllar önce anneanneme böyle bir yapma ilaç vermişler ve yaraları geçmiş ama reçete zamanla kaybolmuş..paylaşırsan seviniriz..

merhaba arkadaslar,ben sedef hastasiyim ve hamileyim.benim size sorum hamileyken sedefi olup ilac kullanan varmi?eger kullananlar varsa hangi ilaci kullandiniz...simdiden tesekkurler..

canım bendede sedef var ve hamileyim ama hamilelik yavaşlattı çıkmıyor şuan çok şükür ilaçkullanmıyorum kullanmamda zararlı olabilir druna danış mutlaka ve çok gerekmedikçe kullanma güneşlen bol bol iyi geliyor ve hamilelikte bazı deri hastalıkları tammaen geçebilirmiş inşallah geçer bizimkide:KK69:

Arkadaslar Mora Terapiyle sedeften kurtulan oldu mu ? yegenim suanda bu yolu deniyor insallah faydasi olur

Son düzenleme:
kızlar evet kendini tekrar eden bi hastalık bu kesin bi çözümü de yok ama ben dermovate krem ve psorcutan krem kullanıyorum kendini tekrar ettiği zaman bikaç güne azalarak kayboluyor.sabah birini akşam birini sürüyorum.
her banyodan sonra da johnsons baby bebek yağını vücudumu kurulamadan ıslakken uyguluyorum çok güzel nemlendiriyor ve rahatlatıyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bende 10 yıl sedefle mücadele eden biriyim.En son bir tedavi yöntemi keşfettim.Bir klinik buldum onların verdiği illaçlarla 1 ay gibi bir sürede hastalığın izlerinden tamamen kurtuldum.Ne kabuk ne kızarıklık kaldı çok şükür..Tedavi çok basit ama biraz pahalı gelebilir bazılarına.Ama en fazla 3 ay süren bir tedavi,tavsiye ediyorum.ılgilenenlere kliniğin adını ve diğer ayrıntıları özelde verebilirim.Herkese geçmiş olsun..

dedıgın klınık ıkı harflı ve asya yakasındamı bıraz bılgılendırımısın tedavı nasıl ve neler kullanıyosun ve ucretını sayet aynı yerden bahsedıyosak bende dusunuyorum oraya gıtmeyı

eşim yıllardır sedef hastası arkadaşlar.takiiii çörek otuyla tanışana kadar.iki yada üç hafta hem çörek otunu ağızdan hemde çörek otu yağını vücuduna sürdü ve gözlerimle şahit oldum hiçbişey kalmadı.hala aklına geldikçe yağını kullanır.mucize derlerdi ama bukadarını beklemiyodum.etrafınızdada varda sedef hastası söyleyin.denemekten zarar gelmez.umarım eşim gibi biçok kişiyede şifa olur.herkese sağlıklı günler diliyorum.

slm kızlar bende 17 yıldır sedef hastasıyım aranıza yeni katıldım.. 2 gündür bitkisel tedaviye başladım iyleşen arkadaşlar bende başladım denemediğim şey kalmadı. ilerleyen günnlerde gelişmeleri paylaşıcam bi kız arkadaşta gitmiş 3 yıldır hala tekrarlamamış umarım bende iyleşirim. allah hepimize aci şifalr versin.

Kızlar ben de sedef hastasıydım. Doktora gittiğimde bir ilacının olmadığını ve daha kötüye gidebileceğini söylemişti. Hiç iyi olamayacağımı sandım. Her gün ağlama atakları falan. Evet durumum her geçen gün daha da vahim bir hal alıyordu. İşin kötüsü o kadar çabuk yayılıyordu ki moralim daha da alt üst oluyordu. Ellerim, avuç içlerim, ayaklarım, tabanlarım, kollarım.... inanır mısınız kızlar halıya basarken ve suyla temasta avuç içlerimden dolayı çok canım yanıyordu. Sonra ne mi oldu :KK52: doktorumun bile iyileşemezsin dediği bu illetten kurtuldum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Hiç bir ilaç kullanmadım. Tedavi de olmadım. Tamamen psikolojik kızlar. Her gün lezyonların küçüldüğünü düşündüm ve evet kesin sonuç. Önce küçülmeye sonra yokolmaya başladılar. Tamamen kurtuldum. Karamsar olmak, onları düşünmek yerine hayatıma baktım. Güldüm, eğlendim. Her şeyden keyif aldım (hüzünlerimden bile):81: Deneyin, pozitif olun. Stresten mutlak ve mutlak uzak durun. Ha bir de kabukları asla yolmayın. Çünkü daha çabuk yayılıyor maalesef. Hadi kızlar yapabiliriz. Hastalık bizim vücudumuzu esir almasın. O bizim esirimiz olsun. Ona hükmedin :KK34: Sağlıkla kalın :80:

Benim kızımdada sedef var ama sadece kafasında birkaç yerde yaşı daha 9:KK43:(( onun psikolojisini nasıl düzelticem kaça bölüneceğimi şaşırdım ben artık.. orkide diye bir markadan kepeklenmeyi önleyici sabun aldım doktorun önerdiği pahalı bir şampuanı bile aldım ama geçmiyor geçmiyor. kafasında 2-3 yerde var sadece yaa ben napayım:18::18::18:

merhabalar, gittiğim bir güzellik merkezinde balıkla pedikür yapıyorlar. fakat bu balıkların sedef, egzama ve mantar tedavisinde kullanıldığını söylemişlerdi. ihtiyacı olan varsa burası da tedavi amaçlı düşünülebilir. yada aranıp değerlendirilebilir. telefonları 0216 330 87 89

bende 4 yıl önce sedef hastası olmuştum..
ama erken tanı vücudumu hemen anladım ve doktora gittim cildiyeye..
benim eklem yerlerimde kararıp pul pul dökülmelerim başladı gördüğüm an soluğu hastanede aldım..
önce doktor stresden dedi ilaç verdi yolladı sonra ayaklarımda dirseklerimde diz kapaklarımda feci pullanıp dökülme oluştu ve durmadı..
tekrar aynı doktora gittim sedef hastalığı bu dedi..
ve hemen cümlesine ekledi ölene kadar devam eder bu kaybolur fakat üzüntülü zamanında tekrar yineler demişti..
3 tüp krem verdi(eczacı karıştırdı bunları)
iğne ve ilaç.. (isimleri aklımda diil 4 yıl oldu)
4 ay düzenli kullandım ve hiç bişim kalmadı..
tekrar yineler demişti yinelemedi bile..

herkese geçmiş olsun tek önemli şey vücudunuzu iyi tanıyın ve hep inceleyin rutinden farklı bişi gördüğünüzde hemen önlemini alın..
erken tanı çok önemlii sağlıklı günler..

merhabalarr öncelikle paylasımınız için teşekkür ediyorum.
Benim eşimde sedef hastası ekseri kepeklenme eklem yerlerindeydi ancak bu son sene boynuna ve sırtındada bı kac yerde olustu ve budurumdan okadarda rahatsız oluyodu kı sevgılı esım alternatıf tıptaki bi çok kürü ve tedavı seklını denedı.
Birkac sene evvel Sivas kaplıcalara hem tatil hemde tadavı amaclı gitmiştik faydasını çok gördük ancak hersene gidemediğimizden iş dolayısıyla doktorumuzun verdıgı azaltıcı ilaçlarla idare ediyorduk.
dört bes gun önce verdıgınız telefon numarasını aradım ve kibar bir bayan cıktı iki gün sonraya randevu alabildim eşimle beraber gittik kişiye özel balıklı vucut kürü havuzunda gün içerisinde iki seansa girdi ve sonuç harika bütün kepekler ve kasıntı tamamen kaybolmuştu birazda hastalığın özelliği olan düşünceyle alakalı sanırım çünkü personelin verdiği önbilgi ile zaten tedavinin etkisine inanarak seansa giriyorsunuz,ve ben çok şanslıyım ki bu yer benim evime çok yakın Kadıköyün merkezinde ben aynı balıklarla manikür pedikür yaptırırken eşimde vucut küründe seansını tamamlıyo.verdiğiniz telefon numarası için teşekkür ederim tekrar bende bu bilgiyi ve yeri paylaşmak istedim... AQUAJEN : Doktor Bal1klar - www.aquajen.com bu siteden bilgi alıp paylaşabilirsiniz...

Merhabalar öncelikle herkese
Bende 10 yıldır belkide daha fazladır bu hastalıkla uğraştım ancak tesadüfende olsa kurtuldum galiba en azından son 1 yıldır sedefim yok belki size de faydası olur diye yazmak istedim şunu da belirtiyim benim sedefim önceleri sadece dizkapaklarımda ve dirseklerimdeydi daha sonra saçlıderiye yayıldı hatta göğüs ve bel bölgem de başlamıştı herşeyi deniyordum o dönem ki yıllarca doktor kontrolün de kremler kullandım ama bana hiç bir faydası olmadı hatta kremleri bıraktığım dönemler de sedefli bölgenin daha da genişlediğini fark ettim , sadede geliyim bir yakınımdan duymuştum ''sumak ''şu yemeklerde kullandığımız sumak( ama kökleri veya çekilmemiş iri taneli olanlardan) 3 tk sumağı, 1 sb kadar suda 3-4 dk kaynatıp ılık olarak sedefli bölgeye sürdüm bana çok faydası oldu özellikle saçlı deride, denerken hiç umudum yoktu ama gerçekten faydasını gördüm.belki denersiniz en azından doğal bişey zararı olmaz ancak hemen bırakmayın 1 kaç hafta kullanın umarım sizede faydası olur.

İbrahim Saraçoğlu'nun sedef kürünü alıp kullanan yok mu arkadaşlar ?

Merhabalar öncelikle herkese
Bende 10 yıldır belkide daha fazladır bu hastalıkla uğraştım ancak tesadüfende olsa kurtuldum galiba en azından son 1 yıldır sedefim yok belki size de faydası olur diye yazmak istedim şunu da belirtiyim benim sedefim önceleri sadece dizkapaklarımda ve dirseklerimdeydi daha sonra saçlıderiye yayıldı hatta göğüs ve bel bölgem de başlamıştı herşeyi deniyordum o dönem ki yıllarca doktor kontrolün de kremler kullandım ama bana hiç bir faydası olmadı hatta kremleri bıraktığım dönemler de sedefli bölgenin daha da genişlediğini fark ettim , sadede geliyim bir yakınımdan duymuştum ''sumak ''şu yemeklerde kullandığımız sumak( ama kökleri veya çekilmemiş iri taneli olanlardan) 3 tk sumağı, 1 sb kadar suda 3-4 dk kaynatıp ılık olarak sedefli bölgeye sürdüm bana çok faydası oldu özellikle saçlı deride, denerken hiç umudum yoktu ama gerçekten faydasını gördüm.belki denersiniz en azından doğal bişey zararı olmaz ancak hemen bırakmayın 1 kaç hafta kullanın umarım sizede faydası olur.

Sevgili redblue,
Bende bu sumağı denemek istiyorum. Aktarlarda var mıdır?acaba iri taneli sumak. Anladığım kadarıyla kaynattıktan sonra suyunu değilde ezilmiş halini sürdün sedefli bölgeye dimi? ve günde kaç kez kullandın?
Dayanamıyorum artık sedeflerim tüm bacağımı ve kollarımı kapladı. Kortizonlu kremleri sür sür bıktım. Umarım en kısa zamanda cevaplarsın mesajımı.:KK25:

Merhabalar Arkadaşlar,
Rahmetli anneannemin sağlığında iken sedef ve diğer cilt hastalıklarını tedavi ettiği bir ilacı vardı. Ben şahsen hiç denemedim, deneyenle tanışmadım, yapılırken de görmedim. Ama yıllardır bu ilaç sayesinde ağır cilt hastalıklarından kurtulanların hikayelerini dinlerim. İşinize yarar mı bilmem -umarım ki yarar- bu formülü paylaşmak isterim. Denemek isteyip istememek size kalmış. Ben Allah rızası için paylaşıyorum. Neden mi? Eminim ki rahmetli anneannem de bunu isterdi. Diğer yandan, aile üyelerimden birisi başka bir hastalığın kıskacında olduğu için, hastalık ızdarıbını iyi bilirim. Herkese acil şifalar dilerim. İşte dormül :

MALZEMELER:
zeytinyağı
kara sakız
teker sakız
yer sakızı
çam sakızı
balmumu
hunk - günlük sakızı
istanbul sakızı (ne olduğunu ben de anlamadım. anlayan varsa, lütfen bana da izah etsin)
gök taşı

Her birinden 50'şer gr. alınacak. kara sakız ve zeytinyağı 100'er gr.
Zift ve katran, kara sakıza benzer. Sakın karıştırma.

YAPIŞI:
Sert bir bezin arasına teker sakızı hariç, tüm sakızları koy ve iyice döv. (teker sakızı dövülmez, erir.)
teker sakızı dahil hepsini bir tencereye koy. zeytinyağını ilave et. kısık ateşte olsun. taşmamalı. sürekli karıştır.
hepsi iyice karıştıktan sonra, ocaktan alıp soğumaya bırak. soğuduktan sonra temiz kavanoza koy ve sakla.
göktaşından nohut büyüklüğünde karışımın içine at.

İlacı uygulamadan önce, sabunla bir güzel yapıp temizlenmek gerekiyor. İyice kurlandıktan sonra ilacı, yavaş yavaş masaj yapar gibi tatbik etmek gerekir. İki gün üstünde kalacak. Eğer yaranın durumu çok kötü ise, canının acımaması için üzerinde 1 gün kalsın. Daha sonra, ılık suyla banyo yapmak gerekiyor. Bu ilaç zor çıkar deriden. Yumuşak bir bezle ve sabunla, haif hafif temizlemek gerekiyor. Haftada bir kere, aralıklı olarak 9 defa sürmek gerekiyor. Eğer, hastalık tam olarak iyileşmezse, 3 ay tedaviye arar verip, sonra tedaviye başlamak gerekiyor. Bir kaç ay beklemeden aynı işlem tekrar edilirse, zarar verir.

ÖNEMLİ NOT : Anneannemin, "bu ilaç ciltte iken güneşe çıkmamak gerekir." dediğini hatırlar gibiyim. Benden uyarması.
Diğer yandan, tekrar hatırlatmak isterim ki; bu formül satılık değildir. Sadece ve sadece Allah rızası için, herhangi bir menfaat beklemeden, ihtiyaç sahipleri ile paylaşılmaktadır.

ne zaman başladığını ben bile hatırlamıyorum; önce diz kapaklarımda çıktı, tam onlar geçti derken sol avuç içimde, sonra saçımda. bir süre alevleniyor yani aşırı kaşıntı, pullanma ve çatlamalar oluyor sonra kremler ilaçlar biraz azalıyor, bazen ilaç kullanmadan kendiliğinden geçer gibi yapıyor ama aynı hep aynı. sağ diz kapağımda yeniden lezyonlar belirdi. işin kötüsü internette yaptığım araştırmalarda bu hastalığın tam olarak asla geçmediği ve ve bir yer iyleşse bile vucudun başka bir yerinde tekrarlayabilidiği. ve gerçekten psikolojik sorunların bu hastalığı alevlendirdiği önermesine katılıyorum.
şu anda avuç içindeki ve sağ diz kapağımda yaralar var. sırf başka yerde tekrarlar diye tedavi olmak istemiyorum, basit nemlendiricilerle kremlerle kuruluğu gideriyorum, arada kaşıntı önleyici kullanıyorum ama malesef çok kötü bu hastalık yaşamayan bilemez :KK43:( allah kimseye vermesin diyorum :KK25:

Son düzenleme:
X