Şeker Yüklemesi

Benim de kafam karıştı şimdi ya:KK43: benim Dr da tokken yaptı üstelik tokum diye uyardım.kontrole gitmiştim o zaman istedi.zaten tok olman gerekiyo dedi hemşiresi.50 lik yükleme yapıldı 1 saat sonra da ölçüm oldu.daha önce hamile değilken yaptırmıştım.o zaman başka bi hastanedeydi.açken yapıldı ve belli aralıklarla 3kez kan vermiştim.hangi uygulama doğru ki.sonuncusunda açlık kan şekerime bakılmamış oldu di mi??

Vallahi bilmiyorum ki canim neden farkli.. Ama dedigim gibi tok oldugun zaman normale göre farkli cikabiliyor sonuc... Ben gittigim de tam 3 kez sordu birdes yedinmi diye uyarmak icin.. Benim bildigim kadariylada normal de ac gidersin 2-3 defa kan verirsin

ben sabah aç gittim önce kan aldılar snra 50lik glikozu içtim 1 saat snra 1 kan daha verdim o kdr 3 kere kan vermedim yani biri 80 li bişey diğeri 100lü bişey çıktı 3 kere alanlarda varmış ama blmiorum o ne içindir

kaç kere kan alınacağı yüklenen gram belirlliyor olabilir yada yüklemeden sonra çıkan kan değeri? benim 75 lik yuklendi ve açken 1 tokken 2 olmak üzere toplamda 3 kere ölçüldü... ilklinde 85 sonra da 187 sonra 142 çıktı..:KK43: sınırdayım diyet listem var ve mutsuzum...

ben de 28+0da 75 mg OGTT yaptırdım. ac karnına (ac susuz) gittim ilk kanı alıp 75 mg sekerli suyu icip de aldılar, 1 saat ve 2 saat sonra birer kez daha alındı kanım. yani 8de hastaneye girdim 10da cıktım:) 90-99-73 cıktı gayet iyi dedi doktorum sekere devam :p

ben yaptırmak istemedim yaptırmadım bi sorun olurmu acaba. doktorda illa yaptırcaksın flan demedi

Benim de ilk saat sonunda 205 çıktı. 1 haftadır ölçüm yapıyorum, yarın kontrole gideceğim.
Nerdeyze hiçbir zaman açlık 95in altında tokluk da 140'ın altında çıkmıyor maalesef.

Benim de ilk saat sonunda 205 çıktı. 1 haftadır ölçüm yapıyorum, yarın kontrole gideceğim.
Nerdeyze hiçbir zaman açlık 95in altında tokluk da 140'ın altında çıkmıyor maalesef.

benim 153 çıktı. bende 1 haftadır diyet yapıyorum. ölçüm yapmaktan parmaklarım delik deşik oldu benimde açlıkta en düşük 80 fln çıktı tokluk da en yüksek 166 genelde 110 140 arası çıkıyor. acaba diyet mi işe yaramıyor anlamadım :KK43: haftaya 100 lük test yapılacak bakalım onda nasıl çıkıcak :44:

benim 153 çıktı. bende 1 haftadır diyet yapıyorum. ölçüm yapmaktan parmaklarım delik deşik oldu benimde açlıkta en düşük 80 fln çıktı tokluk da en yüksek 166 genelde 110 140 arası çıkıyor. acaba diyet mi işe yaramıyor anlamadım :KK43: haftaya 100 lük test yapılacak bakalım onda nasıl çıkıcak :44:

Bugün bana 1800 kalorilik diyet verdi, pazartesi gününe kadar yine 3 öğün aç-tok ölçücem. Pazartesi değerlere bakıcak yine.

Umarım yüksek çıkmaz 100lük değerlerin, çünkü diyet yapmak çok zor:KK43:
Diyetin dışında bebeüe de zarar veriyor şeker. Bebeğim zaten kemikli ve kilosu 2 hafta önde.Bi de suyum da normale göre fazla, şeker yüzünden fazla olduğunu söylüyorlar.

Bugün bana 1800 kalorilik diyet verdi, pazartesi gününe kadar yine 3 öğün aç-tok ölçücem. Pazartesi değerlere bakıcak yine.

Umarım yüksek çıkmaz 100lük değerlerin, çünkü diyet yapmak çok zor:KK43:
Diyetin dışında bebeüe de zarar veriyor şeker. Bebeğim zaten kemikli ve kilosu 2 hafta önde.Bi de suyum da normale göre fazla, şeker yüzünden fazla olduğunu söylüyorlar.

benim diyetim 2100 kalorilik ben listeyi biraz daha azaltıyorum. sabah kahvaltıdan sonra ölçtüm 130 çıktı :KK53: bana dr ölçüm yap demedi ben kendim annemin ölçüm aletini aldım kendim ölçüyorum bu seferde ne yesem pişman oluyorum :KK53:
inş. diyetlerimiz işe yarar bebeklerimiz sağlıkla doğar :KK49:

benim diyetim 2100 kalorilik ben listeyi biraz daha azaltıyorum. sabah kahvaltıdan sonra ölçtüm 130 çıktı :KK53: bana dr ölçüm yap demedi ben kendim annemin ölçüm aletini aldım kendim ölçüyorum bu seferde ne yesem pişman oluyorum :KK53:
inş. diyetlerimiz işe yarar bebeklerimiz sağlıkla doğar :KK49:

130 yine iyi çıkmış, benim hiç kahvaltıdan sonra 140tan aşağı çıkmadı :KK43:
Benim bu sabah kahvaltıdan önce 102, kahvaltıdan sonra 169. Öğlen yemeğinden önce 104, sonra 154 çıktı. Benim diyet işe yaramıyor :'(
Pazartesi günü artık ne derse onu yapıcaz mecbur :KK43:(

Benim karnım gurulduyor açlıktan :)

slm kızlar malesef benimde gebelik şekerim çıktı 50 grlık 174 100 lük daha yüksek çıktı şu anda 2000 kalorilik diyet verdi doktor günde 7 kez ölçüm yapıcam evde kendim sonra ona göre insülin kullanıp kullanmayacağım belli olacak
inşallah hepimiz sağlıklı doğumlar yaparız zor bir süreç sabretmek gerekiyor bebişler için napalım kızlar diyetlerinizde neler var

slm kızlar malesef benimde gebelik şekerim çıktı 50 grlık 174 100 lük daha yüksek çıktı şu anda 2000 kalorilik diyet verdi doktor günde 7 kez ölçüm yapıcam evde kendim sonra ona göre insülin kullanıp kullanmayacağım belli olacak
inşallah hepimiz sağlıklı doğumlar yaparız zor bir süreç sabretmek gerekiyor bebişler için napalım kızlar diyetlerinizde neler var

benim diyetim şöyle:

Kahvaltı: 2 dilim ekmek, 1 dilim peynir, 5 zeytin, 1 yumurta, yeşillik ve çay.
Ara öğün: 1 meyve + ayran
Öğlen yemeği: 1 kase çorba, 3 köfte kadar et, salata, 1 kase light yoğurt, 2 dilim ekmek.
Ara öğün: 2 meyve + light süt
Akşam yemeği: 1 kase çorba, 6 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase light yoğurt, 1 dilim ekmek ve salata.
Ara öğün: 1 meyve + 10 fındık

Bugün diyete tam olarak uydum ama ölçtüğüm tüm değerler yüksek çıktı. Böyle olunca insanın şevki iyice kırılıyor.

İnşallah hepimizin bebekleri sağlıklı olarak doğar, az kaldı zaten dişimizi sıkarız.

geçmiş olsun canım.
benim diyetimde örnek bigün yazıyım:
sabah : 1 su bardağı light süt 2 kibrit kutusu peynir light, salatalık domates kepekli ekmek 2 ince dilim kepekli ekmek
kuşluk : 8 adet diyet bisküvi 1 porsiyon meyve
öğle : 100 gr tavuk ızgara ya da haşlama 1 kase yoğurt salata meyve 2 ince dilim kepekli ekmek
ikindi:4 adet grisini 1 kibrit kutusu beyaz peynir light
akşam: 8 yemek kaşığı sebze yemeği 1 kase yoğurt salata 8 yemek kaşığı makarna
gece: 3 porsiyon meyve

ben tabi bunu biraz daha azaltıyorum mesela kuşlukta bisküvi ve meyve yerine süt içiorum kahvaltıda içemiorum çünkü. hergün kahvaltıda yumurta yiyiyorum ekmekleri 1 er dilim yiyorum. makarna yemiyorum. meyvede 1 porsiyon yiyorum

bendede gebelik şekeri çıkmıştı ve 1 aydır insülin kullanıyorum ve diyet yapıyorum gerçekten çok zor hamileyken diyet yapmak özellikle tatlı istiyor canım ama yiyemiyorum kendim için olsa yerim ama bebiş için biraz daha dayanmak lazım allah hepimizin yardımcısı olsun

sağlun kızlar hepimize geçmiş olsun inşallah sağlıklı doğumlar yaparız allahın izniyle az zaman kaldı sabır biraz

benimde diyet listem bu şekilde

sabah kahvaltı

2 kiprit kutusu beyaz peynir
1 adet yumurta
ceviz veya zeytin
3 ince dilim ekmek (ben tam buğday ekmeği yiyorum)
çay şekersiz
salatalık domates yeşillik

ara öğün(10.:00-10:30)

yarım su bardağı süt veya yoğurt
1 porsiyon meyve

öğle

2 köfte büyüklünde et
yarım su bardağı yoğurt
8 yemek kaşığı sebze yemeği
2 ince dilim ekmek
2 yemek kaşığı pilav(pılav yenicekse 1 dilim ekmek eksik yeniyor 2 yemek kaşığı pilab 1 dilim ekmek yerine geçiyormuş)
yağsız salata

ara öğün(15:00-15:30)

2 porsiyon meyve
2 ince dilim ekmek
1 kibrit kutusu beyaz peynir

akşam

1 köfte büyüklüğünde et
yarım su bardağı yoğurt
8 yemek kaşığı sebze yemeği
2 ince dilim ekmek
1 kase çorba(unlu pirinçli ve şehriyeli çorba ise bir dilim ekmek eksik yeniyor)
yağsız salata

ara öğün(21:30-22:00)

1 su bardağı süt
1 porsiyon meyve
1 ince dilim ekmek

benim diyetim şöyle:

Kahvaltı: 2 dilim ekmek, 1 dilim peynir, 5 zeytin, 1 yumurta, yeşillik ve çay.
Ara öğün: 1 meyve + ayran
Öğlen yemeği: 1 kase çorba, 3 köfte kadar et, salata, 1 kase light yoğurt, 2 dilim ekmek.
Ara öğün: 2 meyve + light süt
Akşam yemeği: 1 kase çorba, 6 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase light yoğurt, 1 dilim ekmek ve salata.
Ara öğün: 1 meyve + 10 fındık

Bugün diyete tam olarak uydum ama ölçtüğüm tüm değerler yüksek çıktı. Böyle olunca insanın şevki iyice kırılıyor.

İnşallah hepimizin bebekleri sağlıklı olarak doğar, az kaldı zaten dişimizi sıkarız.

aynen bende senin gibiyim diyete tam uyuyorum ölçüyorum yüksek ama siz diyete başlayalı ne kadar oldu 10 günde vücut alışıyormuş benim 10 gün oldu ama değerler de az biraz düşme var ama bir gün düşük bir gün yüksek çıkıyor anlamadım ben allah yardımcımız olsun

geçmiş olsun canım.
benim diyetimde örnek bigün yazıyım:
sabah : 1 su bardağı light süt 2 kibrit kutusu peynir light, salatalık domates kepekli ekmek 2 ince dilim kepekli ekmek
kuşluk : 8 adet diyet bisküvi 1 porsiyon meyve
öğle : 100 gr tavuk ızgara ya da haşlama 1 kase yoğurt salata meyve 2 ince dilim kepekli ekmek
ikindi:4 adet grisini 1 kibrit kutusu beyaz peynir light
akşam: 8 yemek kaşığı sebze yemeği 1 kase yoğurt salata 8 yemek kaşığı makarna
gece: 3 porsiyon meyve

ben tabi bunu biraz daha azaltıyorum mesela kuşlukta bisküvi ve meyve yerine süt içiorum kahvaltıda içemiorum çünkü. hergün kahvaltıda yumurta yiyiyorum ekmekleri 1 er dilim yiyorum. makarna yemiyorum. meyvede 1 porsiyon yiyorum

peki azalttığında ölçümler nasıl oluyor ben azalttığımda daha yüksek çıkıyor midemde bir kazınma oluyor ve yüksek çıkacağını anlıyorum böle bir belirti oluyor bende birde bebekler iyi besleniyormudur acaba o aklıma takılıyor gerçi beslenmese böle bir diyet vermez dimi

bendede gebelik şekeri çıkmıştı ve 1 aydır insülin kullanıyorum ve diyet yapıyorum gerçekten çok zor hamileyken diyet yapmak özellikle tatlı istiyor canım ama yiyemiyorum kendim için olsa yerim ama bebiş için biraz daha dayanmak lazım allah hepimizin yardımcısı olsun

geçmiş olsun canım henüz insülin kullanmaya başlamadım diyete uyup ölçüm yapıyorum şu an onun sonucunda belli olacak hayırlısı ne ise o olsun napalım bebişler için herşeye katlanacaz ewet tatlı konusunda bende öyleyim ama bir yerde okudum tok karnına çok az miktarda yiyip üstüne yürüyüş yapılırsa kanda yüksek çıkmıyormuş henüz denemedim ama deneyecem yiyip üstüne yürüyüş yapıp gelincede ölçüm yapıcam ne kadar yükselmiş diye ...

benim eltimde de şeker yüksek cıkmıştı diyet verdi doktoru ,cocuk 2.800 gr dogdu simdi 1 yaşında ve hala hep rahatsız yaşıtlarından zayıf, anne karnında güzel beslenemedi ki,üstelik son ay diyeti kısmen bıraktıgı halde böyle bence biraz diyetin dışına çıkın kızlar

aynen bende senin gibiyim diyete tam uyuyorum ölçüyorum yüksek ama siz diyete başlayalı ne kadar oldu 10 günde vücut alışıyormuş benim 10 gün oldu ama değerler de az biraz düşme var ama bir gün düşük bir gün yüksek çıkıyor anlamadım ben allah yardımcımız olsun

peki azalttığında ölçümler nasıl oluyor ben azalttığımda daha yüksek çıkıyor midemde bir kazınma oluyor ve yüksek çıkacağını anlıyorum böle bir belirti oluyor bende birde bebekler iyi besleniyormudur acaba o aklıma takılıyor gerçi beslenmese böle bir diyet vermez dimi

geçmiş olsun canım henüz insülin kullanmaya başlamadım diyete uyup ölçüm yapıyorum şu an onun sonucunda belli olacak hayırlısı ne ise o olsun napalım bebişler için herşeye katlanacaz ewet tatlı konusunda bende öyleyim ama bir yerde okudum tok karnına çok az miktarda yiyip üstüne yürüyüş yapılırsa kanda yüksek çıkmıyormuş henüz denemedim ama deneyecem yiyip üstüne yürüyüş yapıp gelincede ölçüm yapıcam ne kadar yükselmiş diye ...

azalttığımda da aynı çok düzensiz nasıl sabit tutcaz bilmiorum bu şekeri. dün mesela akşam yemeğinde sonra ölçtüm 97 çıktı sevindim biraz düşmüş diye listede meyve var gece. yemekten 1 saat sonra 1 yeşil ekşi elma 2 dilim armut yedim bi ölçtüm 131 çıktı :KK53: neyapcağımı şaşırdım. benim dr insülünden bahsetmedi hiç salı günü görüşecem bakalım ne diyecek.
bide şu Canan Karatay ın söyleşilerini felan okudum şeker hastaları ara öğün yapmamalı her seferinde insülün salgılıyor daha çok zarar verior diyor. :KK50::KK50: o da iyice kafamı karıştırdı :KK53::KK53:

azalttığımda da aynı çok düzensiz nasıl sabit tutcaz bilmiorum bu şekeri. dün mesela akşam yemeğinde sonra ölçtüm 97 çıktı sevindim biraz düşmüş diye listede meyve var gece. yemekten 1 saat sonra 1 yeşil ekşi elma 2 dilim armut yedim bi ölçtüm 131 çıktı :KK53: neyapcağımı şaşırdım. benim dr insülünden bahsetmedi hiç salı günü görüşecem bakalım ne diyecek.
bide şu Canan Karatay ın söyleşilerini felan okudum şeker hastaları ara öğün yapmamalı her seferinde insülün salgılıyor daha çok zarar verior diyor. :KK50::KK50: o da iyice kafamı karıştırdı :KK53::KK53:

senin kaç gün oldu diyete başlayalı vücut uyum sağlayana kadar böyle inişler çıkışlar oluyormuş belli bir süre sonra düzene giriyormuş canım biz ara öğün yapmazsak olmaz ben ara öğünlerimde genelde bir dilim ekmek yiyorum birde sana tavsiyem akşam saatlerinde armut muz çilek gibi tatlı meyveleri yeme onları sabah ve öğle saatlerinde hareketli olduğumuz saatlerde tüketmeye çalış çünkü akşam yediğimizde fazla hareket etmiyoruz yakmıyoruz yani ...

selam
20martta yapılan 50 gramlık şeker yüklemesinde açlık 237 bir saat sonra 318 çıktı. doktorum aynı hastanedeki dahiliye uzmanına yönlendirdi. ertesi sabah yapılan testlerde açlık 138 tokluk bir saat sonra 235 iki saat sonra 313 çıktı.Doktor hiç diyet yap bakalım falan demeden günde 4defa insülin iğnesi yapıcaksın kendine dedi şok oldum diyet yapıp düşürebilirimbelki yapmak istemiyorum dedim. Çok umursamaz bir tavırla diyetisyenle bir görüş istersen dedi. amakontrol zamanını geçirmeden gel tekrar dedi.Düşüremeyeceğimden emindi.
Aynı hastanenin diyetisyenine gittim.durumu anlattım 6ay 1haftalık hamileyim 10 kilo aldımvs.Neyse 1800 kalorilik bir diyet verdi Gıda terazisi aldım.Herşeyi gram hesabı tükettim. Ara öğünleridüzenli yapabilmek için 10 gün rapor aldım. Koşu bandında 3.kademe hızında 1 saat yürüdüm. 15gün sonra açlık 88 tokluk 82 çıktı.İnsüline başlayamacam ama diyete aynen devam ediyorum.Kesinlikle aç kalmıyorum günde 6 öğünümvar. Tarçının şekeridüşürme özelliğivarmış sütü tarçınla içiyorum.

Günlük Listem şöyle

Kahvaltı 07-07,30arası

60gramyağsız peynir
5 tane zeytin
1 tane yumurta
50gram tam buğday ekmeği
sınırsızdomates salatalık yeşillik
100gram yağsıztarçınlı süt
açık şekersizçay

saat 10
bir adet meyve 100 gr tarçınlı süt

öğlen 12-12,30

4 kaşık sebze yemeği
3 kaşık bulgur pilavı yada birkase çorba
60 gram et-tavuk yada balık yağsız
25 gram tam buğday ekmeği
100 gram süt ürünü cacık ayran süt
bolyeşilli salata limonlu yağsız

15,30
25 gram tam buğday ekmeği
30 gram yağsızpeynir
100 gram tarçınlı yağsız süt
bir adet meyve

akşamyemeği öğle yemeğinin aynısı.

21.00
2 adet meyve
100gram yağsız tarçınlı süt

günlük yağ hakkı toplam 4 tatlı kaşığı.
bulgur pilavı yerine 25gram ekmek tüketebilirsiniz.

TAtlı ihtiyacını meyvelerden karşılıyorum. Birde dün gittiğim kontrolde splenda diye bir tatlandırıcı önerdi şimdilik sadecetürkkahvesi ile tüketmem şartıyla

Diyetyapmak gerçekten çok zor yoğun bir tempoda çalışıyorsanız benim gibi hele bir de hergün sebze yemeği vsdüşünmek çok can sıkıcı.Ama şekeri düşürmeyi başarmış olmak paha biçilemez :)) Doğuma kadar böyle devam edicem bakalım...

X