Şeker Yüklemesi

canım benimde günde 4 defa 6 ünite ama doktorum açlığın düşük çıkarsa 4 yapabilirisn demişti açlığım düzgün gidiyor şimdilik sabah 105 çıktı öğlenleride düşük oluyor benim bende öyle ölçüyordum ama doktor yemeğin bitikten 1 saat sonra bak dedi gerçi gene aynı satte geliyor hemen hemen bende baş dönmesi olmuyor ama ben çok bekletmeden yiyorum yemeğimi banada anlatan kız 20 dakk geçirme çok düşer bu sefer demişti acaba bekletiğin için düşüyordur
bende sadece 2 haftada bir günüm var orada ucundan yiyorum sadce
çok canım istiyor özelliklede dondurma az kaldı dayanmak lazım dahiliyeci zaten doğumyapar yapmaz biticek dedi inşallah geçicek eşim doğur hemen seni pastaneye götürücem:KK9:diyor tarçını bende süte karıştırıp içiyorum geçen gün biraz kaçırmışım yüksek çıkmıştı tarçınla karanfil kaynattım içitim çok fena tansiyonumu düşürüdü

Bana hemşirenin söylediği kadarıyla bir öğünde 6 ünite seviye olarak çok düşük bir doz dedi. Bu arada iğneyi yaptıktan sonra değil de ara öğün yediğim zaman başım dönüyor, yesek dert yemesek dert:)
Benim de günüm var bu haftasonu. Arkadaşlarım ben yiyemeyeceğim diye gün yapmak istemiyorlar, vicdan yapıyorlar:))
Herkesin ortak noktası dondurma galiba benim de canım dondurma istiyor:KK43:

kızlar merhaba
dün 100 lük yüklememiz vardı
ilk önce parmağımdan kan alıp ölçtü 79 çıktı
sonra kolumdan bir tüp kan aldı
sonra o iğrenç şekerli suyu içtim 1 saatten sonra tekrar kan verdim
sonra 1 saat daha bekleyip tekrar kanverdim
yani şekeri aldıktan sonra 2 kere vermiş oldum.
akşam sonuçlar için gittik 1 kere daha vermem geriyormuş meğer . hemşire yanlış almış :KK47: ben bunu duyduğumdan sinirden küplere bindim zaten o an 200 ee çıkmıştır kesin şekerim şeker olmayan adamda şeker çıkarır bunlar :KK47:
neyse dr a söyledim ben nasıl içicem nasıl dayanıcam tekrar felan die söylendim baya bi . drumda ben bugünkü değerleri isterim sonrada yemek yedikten 3 saat sonra gelip kan verirsin dedi. bugün haber vericek bakalım nekadar şanssızım ben yaaa. :KK47:
sizde 100 lükte toplam 4 tüp kan mı verdiniz ?

canım çok üzüldüm böyle olmasına. Tekrardan o kadar saat bekletip yapmamaları gerek bence. Açlığın zaten gayet iyi çıkmış, belki diğer değerler de gayet iyidir. Sıkma canını. Benden de 4 tüp kan almışlardı. Sanşsızlık olmuş. Ama iyi düşün sen yine de belki tekrar yaptırmazlar testi.

ewet canım 4 tüp alındı 100 lükte benden ilki şekerli suyu içmeden düğer üçüde birer saat arayla alındı ve yüksek çıktı üçüde inşallah senin düşük çıkar canım sonuçları aldınmı peki nasıl durum ???haber ver bizede canım

canım çok üzüldüm böyle olmasına. Tekrardan o kadar saat bekletip yapmamaları gerek bence. Açlığın zaten gayet iyi çıkmış, belki diğer değerler de gayet iyidir. Sıkma canını. Benden de 4 tüp kan almışlardı. Sanşsızlık olmuş. Ama iyi düşün sen yine de belki tekrar yaptırmazlar testi.

şimdi laboratuvarla görüştüm mail attı sonuçları
0 dk. 80
60. dk. 157
120.dk. 161

yani yüksek :KK43: doktorunuz riski değerlendirir yüksekse tokluk tekrar yapılır dedi daha drla görüşemedim bakalım o ne diyecek . peki sonuçları kaç çıkan insülin almalı biliomusunuz ?

dirimci, canım çok şanslısın annen yanındaymış, kısa bir süreliğine de olsa. Şuan ihtiyacımız olan tek şey moral. Çok faydası olur emin ol. Benim de annem haftasonu gelebiliyor yanıma ama 2-3 hafta sonra taşınacağım için beraber evde sadece çamaşır, ütü vs. yapabiliyoruz:))

Bir de yürüyüşler çok önemli ama ben uyamıyorum maalesef:KK43: İşten geldiğimde yemekti masaydı derken saat 9-10 oluyor. O saatten sonra da dışarıyı çıkmayı hiç istemiyorumki. Allah hepimize sabır ve kolaylık versin, bu günleri biran önce geride bırakalım.

ewet canım annem yanımda fakat bu hafta gidiyor aynı şehirde değiliz o ankarada ben antalyada zor oluyo ama sağolsun bu sene çok geldi ....valla canım bu şeker olayını çözemedim bir kaç gün normal gitti bugün öğle tokluk yine yüksek çıktı aynı şeyleri yedim moralim bozuldu valla hayırlısı olsun hakkımızda ....yürüyüş çok işe yarıyor fakat bu son zamanlarda yürüdükten sonra vajina ağrısı oluşuyo doktora gidince soracam herhangi bir tehlikesi varmı sen çalıştığın için zor canım zaten hamilesin gelip yemekti şuydu buydu derken dediğin gibi zaman kalmaz ve dinlemenezsin birde yürüyüş yaparsan ...

0 dk. 80
60. dk. 157
120.dk. 161

yani yüksek :KK43: doktorunuz riski değerlendirir yüksekse tokluk tekrar yapılır dedi daha drla görüşemedim bakalım o ne diyecek . peki sonuçları kaç çıkan insülin almalı biliomusunuz ?

açlık iyi 60 dk değerinde düşük fakat diğeri yüksek çıkmış bu değerlerle insülin vereceğini sanmıyorum benim
60 dk 202
120 187 bu şekildeydi doktor insülin veriyim dedi direk bende diyetle düşürmeyi deneyim dedim 15 gün sonra gidecem tekrar şimdi ölçüm yapıyorum pazartesi gittim fena değil dedi biraz daha diyet uygula 15 gün sonra bakalım dedi ama bugün yine yüksek seyrediyo hayırlısı olsun inşallah sağlıkla doğururuz yavrularımızı ...

0 dk. 80
60. dk. 157
120.dk. 161

senin değerlerin gayet normal çıkmış insülin kullanmana gerek yok benimde 75lik yapılmıştı açlık bile 145 çıktı bende

ewet canım annem yanımda fakat bu hafta gidiyor aynı şehirde değiliz o ankarada ben antalyada zor oluyo ama sağolsun bu sene çok geldi ....valla canım bu şeker olayını çözemedim bir kaç gün normal gitti bugün öğle tokluk yine yüksek çıktı aynı şeyleri yedim moralim bozuldu valla hayırlısı olsun hakkımızda ....yürüyüş çok işe yarıyor fakat bu son zamanlarda yürüdükten sonra vajina ağrısı oluşuyo doktora gidince soracam herhangi bir tehlikesi varmı sen çalıştığın için zor canım zaten hamilesin gelip yemekti şuydu buydu derken dediğin gibi zaman kalmaz ve dinlemenezsin birde yürüyüş yaparsan ...

açlık iyi 60 dk değerinde düşük fakat diğeri yüksek çıkmış bu değerlerle insülin vereceğini sanmıyorum benim
60 dk 202
120 187 bu şekildeydi doktor insülin veriyim dedi direk bende diyetle düşürmeyi deneyim dedim 15 gün sonra gidecem tekrar şimdi ölçüm yapıyorum pazartesi gittim fena değil dedi biraz daha diyet uygula 15 gün sonra bakalım dedi ama bugün yine yüksek seyrediyo hayırlısı olsun inşallah sağlıkla doğururuz yavrularımızı ...

senin değerlerin gayet normal çıkmış insülin kullanmana gerek yok benimde 75lik yapılmıştı açlık bile 145 çıktı bende

biraz düşük galiba benim dimi :KK5: netten bişey araştırmaya korkar oldum bu şekerle ilgili bebek için çok tehlikeli şeyler yazıyorlar çünkü. oyüzden de bakamamıştım üst limitler kaç diye kötü bişi okuyup moralimi bozmayayım diye. dr hala aramadı akşam hastaneye gidip sorucam doktora artık. inşallah hepimizin düşer şekerleri. rabbim şeker bebeklerimizi korusun :emir_bebek:

kızlar dün akşam dr la görüşebildim. 161 olan değere yüksek dedi. yarın şöyle güzel bi kahvaltı yap şekerli tatlılı dedi 3 saat sonra gel kan ver dedi. bende bugün baya hevesle hazırladım kahvaltıyı ama midem küçülmüş sanırım ya da piskolojik çok yiyemedim. ama neyse tatlılardan baya yedim. 3 saat sonra gittik verdik kanımızı. 91 çıktı değer. ama benim içime hiç sinmedi böyle. tekrar içeyim o şeyi öyle yaptırıyım dicem dr a :KK50:

günaydın
cumartesi günü kontrolde açlık 90 1 saat sonra tokluk 117 çıktı :)) doktorum tebrik etti ama bir esnek davran görürsün sen dedi o günlük bozdum diyeti pirinç pilavı yanına abugannuç yedim (araplara özgü közlenmiş biber domates patlıcan sarımsak bol zeytinyağı ile yapılan bir meze)

kızlar dün akşam dr la görüşebildim. 161 olan değere yüksek dedi. yarın şöyle güzel bi kahvaltı yap şekerli tatlılı dedi 3 saat sonra gel kan ver dedi. bende bugün baya hevesle hazırladım kahvaltıyı ama midem küçülmüş sanırım ya da piskolojik çok yiyemedim. ama neyse tatlılardan baya yedim. 3 saat sonra gittik verdik kanımızı. 91 çıktı değer. ama benim içime hiç sinmedi böyle. tekrar içeyim o şeyi öyle yaptırıyım dicem dr a :KK50:

lahinis canım nasılsın ne yaptın tekrar yaptırdınmı testi yada doktoruna söyledinmi tekrar yapmaya gerek varmı diye şimdi sende çıkmadı dimi ???

günaydın
cumartesi günü kontrolde açlık 90 1 saat sonra tokluk 117 çıktı :)) doktorum tebrik etti ama bir esnek davran görürsün sen dedi o günlük bozdum diyeti pirinç pilavı yanına abugannuç yedim (araplara özgü közlenmiş biber domates patlıcan sarımsak bol zeytinyağı ile yapılan bir meze)

çok güzel canım senin adına sevindim benim değerler bir çıkıyor bir iniyor üç gün tokluklarım yüksek çıktı bugün şükür normal çıktı bir türlü dengede durmuyor hayırlısı olsun ...

benimde bu aralar değerlerim çok güzel çıkıyor 1 haftadır hergün tarçınlı süt içiyorum ondanmı acaba?

bence sürekli ölçmeyin şekeriniz gün içerisinde yaşadığınız stres belki yemeğin biraz geç yenmesi değişiklik yapabilir o da insanı ayrı bir strese sokuyor iki haftada bir kontrollerde ölçülecek benim şekerim bebekte de herhangi bir etki görünmüyo. İş yerinde oda arkadaşımın da yüksekmiş gebelikte şekeri diyet falan yapmamış oğlu sarılıkla doğmuş ama başka bir sorun yaşamamış çok rahat davranmış valla bazen çok mu kasıyoruz diye düşünüyorum.

lahinis canım nasılsın ne yaptın tekrar yaptırdınmı testi yada doktoruna söyledinmi tekrar yapmaya gerek varmı diye şimdi sende çıkmadı dimi ???

çok güzel canım senin adına sevindim benim değerler bir çıkıyor bir iniyor üç gün tokluklarım yüksek çıktı bugün şükür normal çıktı bir türlü dengede durmuyor hayırlısı olsun ...
canım dr gerek yok normal ama diyet e devam dedi. evde ölçtüğümde de tokluk 110 felan çıkıor hatta bazen 90 çıktığı oluyor o yüzden biraz rahatladım gibi bu hafta başka bir doktora gidicem onunda görüşünü almak istedim. yazarım buraya yine

benimde bu aralar değerlerim çok güzel çıkıyor 1 haftadır hergün tarçınlı süt içiyorum ondanmı acaba?

tarçınlı sütü bende denemek istiorum ama tarçın bebeğe zarar vermez demi? hamileliğinde başında verdikleri yasaklı listesinde tarçın da vardı sanki :26:

bi de artık zor gelmeye başladı bu menüyü hazırlamak dön dolaş aynı sebzeler canım hiçbirini yemek istemior artık :KK19:

bence sürekli ölçmeyin şekeriniz gün içerisinde yaşadığınız stres belki yemeğin biraz geç yenmesi değişiklik yapabilir o da insanı ayrı bir strese sokuyor iki haftada bir kontrollerde ölçülecek benim şekerim bebekte de herhangi bir etki görünmüyo. İş yerinde oda arkadaşımın da yüksekmiş gebelikte şekeri diyet falan yapmamış oğlu sarılıkla doğmuş ama başka bir sorun yaşamamış çok rahat davranmış valla bazen çok mu kasıyoruz diye düşünüyorum.

benimde kuzenimde vardı gebelik şekeri hafta da 1-2 defa tatlı yiyordu dışarıda yemeğe çıktığımızda ya da kahvaltıya gittiğimizde gayet güzel yiyodu tabi gün içinde yine dikkat ediomuş bebeği 3 kg doğdu ve çok sağlıklıydı :nazar:

bence tarçının bir zararı olsaydı diyetisyenim söylerdi sincan koru hastanesinden mine akına gidiyorum cv sini incelerseniz oldukça deneyimli biri. menü hazırlamak gerçekten zor 13 yıldır çalışıyorum bir gün bile evden yemek getirmemiştim ama artık 4 çeşit yemek 2 ara öğünle geziyorum :) internetten diyet yemekleri tarifleri bakıyorum arada yeni bişeyler bulmaya çalışıyorum ama geçen hafta öğlen ve akşam olmak üzere 5 gün boyunca mercimekli bulgur pilavı yedim artık yemek yemekten zevk almıyorum görev gibi geliyor.

ben insülin kulandığım için açlık tokluk ölçüyorum doktorum defter verdi ona kayıt ediyorum ve gitiğimde bakıyor değerlerime strese bende katılıorum daha yüksek çıkıyor :KK52: doktorum dikkat etmek lazım bebeğe zararı olucak demiyorum ama olabiliyor dedi biraz tırstım acıkçası gerçi bizim değerler çok çok yüksek boyutlarda değil ona şükür

Benım de açlık 110 tokluk 228 doktorum dahiliyeye yönlendirdi.diyet listesi verdi moralım cok bozuldu ınşallah düşer perşembe günü gidicem tekrar bakılıcak değerlere hayırlısı inşallah düşer.yoksa insülin verir sanırım

Kızlar nasıl oldu şekerleriniz? Çok zaman olmuş kimse yazmamış. İnşallah herkes iyidir?

Ben hem şekerle uğraşıp, hem taşındım hem de işe gidiyorum hala; bu yüzden pek takip edemiyorum. Benim şekerim hala bir öğün iyi bir öğün yüksek. Alıştım :) ama iki kez hipoglisemi oldum, acilde yattım, hatta bir seferinde nabzım 200e çıktı. Doktorlar doğuruyorum zannetti :))

Şimdi doktorum diyor ki: 39. haftaya kadar kendi gelirse normal normal doğurursun ama gelmezse 39+1 ya da 39+2 de almamız gerekiyor bebeği sezaryenle. Sizin doktorlarınız doğum şekliyle ilgili bir yorum yaptı mı? Ben sezaryen istemiyorum, ama hayırlısı.

Bu arada ben yaptığım diyetle 3 kilo verdim. Toplamda 7,5 kilo almış oldum. Gerçi diyetim 1800 kaloriydi, şimdi 2400 kaloriye çıkarttılar. Bebeğimin kilosu önceden 2 hafta öndeydi, şimdi 1 hafta önde. Sizin bebişlerinizin kilosu nasıl oldu?

Kızlar nasıl oldu şekerleriniz? Çok zaman olmuş kimse yazmamış. İnşallah herkes iyidir?

Ben hem şekerle uğraşıp, hem taşındım hem de işe gidiyorum hala; bu yüzden pek takip edemiyorum. Benim şekerim hala bir öğün iyi bir öğün yüksek. Alıştım :) ama iki kez hipoglisemi oldum, acilde yattım, hatta bir seferinde nabzım 200e çıktı. Doktorlar doğuruyorum zannetti :))

Şimdi doktorum diyor ki: 39. haftaya kadar kendi gelirse normal normal doğurursun ama gelmezse 39+1 ya da 39+2 de almamız gerekiyor bebeği sezaryenle. Sizin doktorlarınız doğum şekliyle ilgili bir yorum yaptı mı? Ben sezaryen istemiyorum, ama hayırlısı.

Bu arada ben yaptığım diyetle 3 kilo verdim. Toplamda 7,5 kilo almış oldum. Gerçi diyetim 1800 kaloriydi, şimdi 2400 kaloriye çıkarttılar. Bebeğimin kilosu önceden 2 hafta öndeydi, şimdi 1 hafta önde. Sizin bebişlerinizin kilosu nasıl oldu?

canım şeker benimde bir düşük bir yüksek seyrediyodu ama bu aralar biraz yüksek
bugün doktor kontrolüm vardı bebeğim 4 hafta geride kilosu yarın tekrar gidecem diyetisyene
ben sezeryan olucam canım 18 haziranda

canım şeker benimde bir düşük bir yüksek seyrediyodu ama bu aralar biraz yüksek
bugün doktor kontrolüm vardı bebeğim 4 hafta geride kilosu yarın tekrar gidecem diyetisyene
ben sezeryan olucam canım 18 haziranda

Bebişin neden geri kalmış doktor ne diyor bununla ilgili? Şeker mi sebep oluyor acaba? Benim duyduğum ve bende de olan bebeğin büyümesinin fazla olmasıydı. Bebiş için bol bol et ye, benim kadın doğum doktorum günde 2 öğün kırmızı et ye diyor. Ben de dikkat ettim kırmızı et yediğimde şekerim de düşük çıkıyor. Sen de bol bol ye ki bebeğin proteinden faydalansın. Bir de diyetisyen bakliyat vermiyordu, ama doktorum kızdı. Yeşil mercimek ve kuru fasulye mutlaka yemen gerekir dedi, diyetisyen de kabul etti sadece ikisini.

Niye sezaryen? Sen mi istedin yoksa doktor mu önerdi?

Bebişin neden geri kalmış doktor ne diyor bununla ilgili? Şeker mi sebep oluyor acaba? Benim duyduğum ve bende de olan bebeğin büyümesinin fazla olmasıydı. Bebiş için bol bol et ye, benim kadın doğum doktorum günde 2 öğün kırmızı et ye diyor. Ben de dikkat ettim kırmızı et yediğimde şekerim de düşük çıkıyor. Sen de bol bol ye ki bebeğin proteinden faydalansın. Bir de diyetisyen bakliyat vermiyordu, ama doktorum kızdı. Yeşil mercimek ve kuru fasulye mutlaka yemen gerekir dedi, diyetisyen de kabul etti sadece ikisini.

Niye sezaryen? Sen mi istedin yoksa doktor mu önerdi?

canım diyetten dolayı beslenememiş dedi normalde banada anlatılan bebeğin kilolu olması idi ama benim ki tam tersi oldu
her öğpünde et var yiyorum canım yinede bu şekilde iki hafta sonra gel bakalım dedi ne kadar kilo almış diye

canım normal doğumda belki şekerim yükselebilirmiş bebeğide riske atmak istemiyor ondan birde ben zaten normal doğuma ceserat edemiyordum doktor o zaman normal yapamazsın dedi sezeryan olucam

senin bebeğinin kilosu nasıl canım

X