şemsiyem hala O'nda ( biraz uzun ama lütfen bakın)

lütfen bi yardım edin

hikayem baya eskiye dayanıyor aslında. ünv yıllarıma. istanbulda mimari üzerine bi bölüm okudum. C ilede orada tanıştık. metrobüs durağında hemde :) ilk başta çok tatlı geldi konuştuk bi süre. tabi başka detaylarda var ama sizi baymaya gerek yok. neyse bi süre konuştuk. bi gün yine buluştuk bi projem vardı onun için bazı ölçüler alıyorum tarihi bi camide ve C de orada. benim işim bitene kadar bi yerde beklemesini söyledim oda gitti. sonra bi adam geldi yanıma onu tanıyor musun kim olduğunu biliyor musun diye sordu. ben şok ! daha 2 haftadır tanıyorum C yi ve adamın biri gelmiş böyle bişey soruyor. ödüm koptu tabi C hırsız mı uğursuz mu diye. neyse işim bitti yanına gttim ama ben buz gibiyim korkudan. neyse yanından ayrıldım ev arkadaşıma koştum hemen olayları anlattım. ne korkuyorsun sivil polistir seni rahatsız mı ediyor diye sormuştur dedi. mantıklı geldi ki öyleydide zaten adam.
benim içime bi korku düştü tabi. yenemedimde o korkuyu yaşım daha 19 çocuğum. istanbul gibi kocaman bi yer falan derken ben bu konuyu C ile konuştum. ne konuda ne öğrenmek istiyorsan herşeyi anlatayım ispat edeyim dedi bırakma beni kötü bi insan değilim ben dedi. ben biraz ferahladım ama korku düştü içime tabi. oda benim gibi mimari sektörde okulunu daha yeni bitirmişti o zaman. 5 yaş vardı aramızda. iş bakıyordu kendine. okulda başarılı bi öğrenci olduğu için iş teklifi gelmiş bi iki yerden. onları değerlendiriyordu. yurtdışında bi proje varmış bi arap ülkesinde. gideyim mi diye bana sordu. hayatına müdahale etmemi isteyecek kadar önemsemişti beni. gitme desem gitmeyecekti. ben kal demeye cesaret edemedim tabi. git dedim. son kez buluştuğumuzu ne o ne ben biliyorum tabi bakırköyde konuştuk gülüştük saatlerce. bakırköy burger kingte yemek yemiştik. ranch sosa bayılıyordu oda benim gibi. patates kızartması yerden hamburgerden ısırmak, hamburger yerken patates kızartması tadı almak istiyorduk dalga geçtik falan patates kızartmasını ranch sosa batırıp hamburgerin arasına koyup yedik :) not: hala öyle yerim.
nasıl güzel zamanlar geçirdik anlatamam. rüya gibiydi. hayatımda hiç benim gibi düşünen birisine rastlamamıştım. o kadar aynı çalışıyordu ki kafalarımız. dinlediğimiz müzikler, gitmek istediğimiz ülkerler. bi cümleye ben başlıyorduk o tamamlıyordu. o başlıyordu ben bitiriyordum. hayal gibiydi.
velhasıl bakırköyde buluştuk, yağmur yağıyordu onun şemsiyesi yoktu. ben metrobüsten iner inmez eve giriyordum. onun baya yolu vardı daha sonra. şemsiyemi ona verdim bi sonraki sefer geri getirirsin diye.
görüşemedik bi daha. aptallık deyin çocukluk deyin ne derseniz deyin ama o polisin korkusu geçmemişti bende. görüşmek istemiiyorum bi daha dedim bi an korkuyla. çok ağladı. bi erkeği ağlarken hiç o kadar savunmasız tahmin etmiyordum. yurtdışına gitti. bir ay boyunca hiç konuşmamıştık. yabancı bi numara aradı sesi titriyor ağladı ağlayacak. arama beni dedim tamam özür dilerim bi daha aramayacağım dedi. aramadıda. ama hiç atamadım aklımdan. aylar sonra ben aramak istedim. aradım. evlendim ben dedi. beynimden vurulmuşa döndüm.
hayatımda öyle bi şoku çok az yaşadım. özür diledim numarasını sildim. ama çıkmadı aklımdan senelerce. 4 sene sonra bi mesaj geldi instagram hesabıma. C den. nasılsın dedi. evlendin mi dedi. iyiyim evlenmedim dedim. o hala evliymiş. kızı doğmuş yeni. hala yurtdışındaymış. ama mutsuz ve zor bi evlilik hayatı varmış. bi iki konuştuk ama devam etmek istemedim çünkü hem yanlış bişey hemde konuşursak eminim ben onu bırakamazdım. hayatımdaki en büyük pişmanlık ondan ayrılmaktı zaten ve onunla tekrar konuşursak tutamazdım kendimi. evliydi kızı vardı yapamazdım yani. devam etmedik konuşmaya. 2 sene geçti üstünden. bi ay önce bi mesaj daha aldım C den. nasılsın iyi olduğunu duymaya ihtiyacım var dedi. iyiyim sayılır dedim. işsizim evdeyim hayat amacım yok. öyle zor bi dönemdeyim ki anlatamam. ilaç gibi geldi mesaj atması. bu sefer direnmedim konuştuk. hep aklının bi köşesinde kalmışım belkide hala bişeyler hissediyor bilmiyorum. eşiyle hala mutsuzlarmış ama kızı olduğu için dayanıyor galiba. oda benim gibi kötü bi durumun içinde bende ona iyi geldim tabi. çünkü o zamanlarımız o kadar güzel ve tatlıydı ki. sadece mesajlaşıyorduk. konuştuk dertleştik gülüştük ben anlattım o anlattı o zamanları. direnmedim konuşmamak için. bazıları beni yargılayabilir haklılarda bende savunmuyorum ama böyle bi durumun içinde olmadan da anlaşılmaz. 10 gün kadar önce mesaj atmayı kesti bi anda yazıyorum cevap vermiyor. sonra bi baktım eşi bana takip isteği göndrmiş. muhtemelen tartıştılar gördü mesajlarımızı. sevgili falan değildik ama yinede sıkıntılı bi durum sonuçta. isteği kabul etmedim tabiki. ama C mesaj atmış başka bi hesaptan özür dilerim konuşmak hataydı falan filan. bende cevap vermedim. öylece kaldı ve ben şuan ne yapmam gerek hiç bilmiyorum. kimseye anlatamam bu durumu. tarafsız bi şekilde yoruma ihtiyacım var lütfen iyi yada kötü bişeyler yazın. tek başıma aşamıyorum. çok özlüyorum onunla konuşmayı..
Geçmişi telafi edemezsin, önüne bak.
Adamda mı şemsiye hala

Hemen bi dalgaya alacak konu bulunca hiç affetmiyorsunuz maşallah. Ne var sanki akıl verseniz de kendine gelmesine vesile olsanız. Kinamalar, eleştiriler, dalgalar havada uçuşuyor yine..

Valla sen hic kimsenin aklının köşesinde falan değilsin. Kadının kadına yaptığını kimse yapmıyor kadin kadinin düşmanı yaziklar olsun. Bir de demissin ki tabiki istegini kabul etmedim. Sen iyisine denk gelmissin yalniz ben o kadin yerinde olsam senin kafanda sac bırakmazdım mesela kadin asilmis yalniz. Muhtemelen de karısına aşık. Seninle alt tarafi 2 hamburger yemis. Muhtemelen sende ondan sonra baskalariyla döner pizza iskender yemissindir.bu kadar kisa süren biseylere bu kadar anlam yuklemek neden. Filmlerdeki gibi bir ask yok. Senin yaşadığın da o değildi. Unut. Yok oyle birsey. Başkasını seviyor evlendi ve cocugu var.

Anlamsız bir şekilde sırf ne idüğü belirsiz bir adam yanınıza gelip tanıyor musun kim diye dedi diye ayrılıyorsunuz adamın açıklamasını isteseysiniz herneyse sonra mesaj atıyor yıllar geçmiş evli çocuğu var mutsuzmuş falan hep öyle söylerler siz buna inanmak istemişsiniz ki zaten karısı öğrenmiş iyi ki öğrenmiş bak karısı öğrenince nasılda hataydı demiş hemen çekilmiş iyi ki öyle oldu yoksa bırakmazdınız ne beklentiniz vardı ki engelleyin artık bir daha da iletişim kurmayın bitmiş geçniş zamanında sahip çıksaydınız

Rica ediciimmm burda olayın kahramanları mimar değil, mimarımsı....zira mimari üzerine bir bölümde okuduklarını belirtmişler kendileri :KK53:

Restorasyon sanırım :kahve:

+

Ben de anlamadım konu sahibi yanına gelip "tanıyor musun" diyen adama neden "niye, noldu ki" falan diye sormamış? Adam bu soruyu sorunca koşarak uzaklaşmış mı? Orada neden bir diyalog yok?
Adam büyük ihtimalle zaten evliymiş önceden de.

Restorasyon sanırım :kahve:

+

Ben de anlamadım konu sahibi yanına gelip "tanıyor musun" diyen adama neden "niye, noldu ki" falan diye sormamış? Adam bu soruyu sorunca koşarak uzaklaşmış mı? Orada neden bir diyalog yok?
Adam büyük ihtimalle zaten evliymiş önceden de.
bana sorunca tanıyorum evet dedim. ha o zaman tamam dedi gitti adam. bu kadar başka bi diyalog yok. evli değildi ünv.den yeni mezun olmuştu. bu olaydan bi yıl kadar sonra evlendi

Şemsiyeyle ilgili bi söz geldi aklıma da neyse... Sizin eşiniz başkasıyla konuşsa hoşunuza gider mi? Bunu düşünün. Eşini sevmiyor ya da mutsuz diye aldatmak zorunda değil.

öyle bariz bi aldatma falan yok. biz duygusal yada fiziksel bişey yaşamadıkki aldatma olsun. sadece konuştuk. doğru değil bende kabul ediyorum ama aldatma falan yok yanlış değerlendiriyorsunuz

Karısıyla sevişemediği dönemlerde size mesaj atmış belli ki. Çok mana yüklemeye gerek yok. Çocuğu biraz büyüsün, seks hayatı normale dönünce aklına bile gelemezsiniz tatlı su romantiğinin. O evli bir pipili. Pipili evli ise ve seni hiç unutamadım konulu geri dönüşler yapıyorsa sekssiz kalmıştır ya da pipi ile ilgili sıkıntıları vardır.

Şemsiye ne alaka peki?
Konu başlığı dikkatimi çektiği için okudum onca şeyi :işsiz: iyi taktik .
En güzel yıllarınızda bişeyler yaşanmış geçmiş gitmiş.
O zaman da etkilenmişsiniz hala etkisindesiniz.
Ama neden bişey bilip bilmeden aranızdaki ilişkiyi sonlandırdınız ki?
Şimdi yıllar sonra gelen pişmanlık ne fayda eder?
Açıkçası şu devirde kim kimi sevmeden evleniyor?
Adamın zorla evlenecek hali yok gayette aşık olmuştur eşine evlenmiştir.
Evliliğin getirdiği monotonluktan mıdır nedir artık size sarmış.
16-17 yaşında çocuk değilsiniz artık, keşke muhabbeti ilerletmeden kesseydiniz.
Nasıl bir beklenti içindesiniz bilmiyorum ama tahmin ettiğim şeyse hayır eşinden boşanmayacak size de geri dönmeyecek.
Çok sular akmış, artık bu saplantıdan vazgeçme zamanınız gelmiş geçmiş .
Takılı kalmayın geçmişte, bu işin artık oluru yok.
Şemsiyeyi de bu adamı da unutun.
Hayat daha neleri kimleri çıkarır karşınıza, hayatın akışından geri kalmayın.
Zaman herşeyin ilacı ama niyetiniz o yarayı deşip durmak değil, kapatmak hatta yok etmek olmalı izi bile kalmamalı. Kendi iyiliğiniz için..

eşinden ayrılsın bana gelsin gibi düşüncem yok. ki eşiyle iyi anlaşması için tavsiyelerde verdim yeri geldi. olay bitti zaten sadece konuştuk. bende şuan zor bi dönem geçiriyorum ve böylle bişey yaşadım akıl almak istedim. teşekkür ederim yorum için

Ne bileyim bilemedik ne diyeceğimizi
Sen banlanınca uydurmasyon konu gibi geldi,ama değilmiş
Şemsiyem onda kaldı deyince,aldı beni bir gülme
Şemsiye nerde acaba,birine falan vermiş olmasın

Allah neşenizi artırsın ne diyim :halay:

bilmiyorum şuan şemsiye nerde bi fikrim yok

Seninde :KK53:
O yüzden hem şemsiyeyi,hem onu bir kenara bırak
Artık güneşli günler kapıda

bıraktım ona ulaşacak bi iletişim yolumda yok zaten. telefon numarasını seneler önce silmiştim. ig hesabıda kapalı. ki iletişime geçmek konusunda da kendim engel oluyorum. bu olay hata bende farkındayım

Bir konuda anlaşalım; evliliğin içindeki değişimlerden dolayı kısa bir süre ilgisiz kalan ya da e biraz heyecan arayan odun kişileri " Zoraki bir evlilik sürdürüyorum.", " Anlaşamadığım biriyle evliyim." gibi yalanlara başvuruyor. Yemeyiniz...

Evlenmiş bitmiş gitmiş. Aklının bir köşesinde siz dursa idiniz evlenmezdi. Kafasına silah mı dayamışlar?

Yapmayın, size yazık o evinde çocuğu, karısıyla gülüp eğlenirken siz takıntı haline getirip kendinizi üzüyorsunuz.

Semsiye coktan acilmis.

Uzatmanin anlami yok bence. Konusmamaniz gerektigini biliyorsunuz.

Mutsuzsa ayrilir ve size oyle gelir. Bu sartlar altinda gorusmeniz bir evliliğin bitmesine sebep olacak. Simdi bir yerlerde bir kadin mutsuz, uzgun. Sizin yuzunuzden.

Ne kendinize ne o aileye bunu yapmayin.

Sadece bosluk doldurmak icin insanlarin hayatlariyla oynamayin. Is bulun, baska eglence bulun... kapatın konuyu ve bir daha düsünmeyin.

Kendinizi düşünün. Size yapilsaydi...

görüşmüyoruz şuan zaten sevgililik gbi bi durum yoktu aramızda konuşmak iyi gelmişti o kadar

X