Seramik tencere ve tava almak isteyenler buraya :))

hiç taç marka deneyen yok sanırım, ben evlenirken bir tane seramik pilav tenceresini aldım o kadar memnunum ki pilav, yemek , kızartma, balık, köfte her şeyimi onda yapıyorum, içi de petek dokulu çok kaliteli bence. cem alacaktım son anda vazgeçtim taç almıştım iyiki de almışım, ama tek sorun taç da cem 'deki gibi set halinde satılmıyor, taç seç olarak çıkartırsa kesin ondan alacam. üstelik fiyatı moneta ya da korkmaz gibi pahalı da değil, yalnız korkmaz ı da yakından görmüştüm o da çok kaliteli görünüyor.

ben de korkmaz aldım canım. monetanın yarı fiyatına korkmaz da. zaten seramik de olsa çelikler gibi ömürlük kullanılmıyor yapışmazlar zaten :KK66:

ben de korkmaz aldım canım. monetanın yarı fiyatına korkmaz da. zaten seramik de olsa çelikler gibi ömürlük kullanılmıyor yapışmazlar zaten :KK66:

korkmazdan memnun musun peki, korkmaz'ın set olarak varmış, set şeklinde almayı düşünüyordum korkmaz alabilirim, çelik tencerelerim de korkmaz çok memnunum, herhalde seramiği de iyidir. korkmazın hangi setini önerirsin A1517 var bir de A1516 , 1516 olanın fiyatı daha uygun acaba diğeriyle çok bir farkı var mıdır?

korkmazdan memnun musun peki, korkmaz'ın set olarak varmış, set şeklinde almayı düşünüyordum korkmaz alabilirim, çelik tencerelerim de korkmaz çok memnunum, herhalde seramiği de iyidir. korkmazın hangi setini önerirsin A1517 var bir de A1516 , 1516 olanın fiyatı daha uygun acaba diğeriyle çok bir farkı var mıdır?

canım ben çeyiz için aldım daha kullanmadım ama kullananlar memnun. ben o içi beyaz olan setlerden almadım. seramikte içi krem renkte olanların kaliteli olduğunu biliyorum. O yüzden Korkmaz'ın Natura serisinden aldım... A1454 kısa tencere diye bak bi sen... Bu Naturanın wok ve yumurta tavası, derin tenceresi falan da var. 3 kuruş fazla olsun daha sağlıklı olsun istedim :KK34:

Arkadaşlar jumbo hakkında bişey yazmamıssınız bana görünürde çok sağlam gelmişti alıp kulalnan var mı araznızda

canım ben çeyiz için aldım daha kullanmadım ama kullananlar memnun. ben o içi beyaz olan setlerden almadım. seramikte içi krem renkte olanların kaliteli olduğunu biliyorum. O yüzden Korkmaz'ın Natura serisinden aldım... A1454 kısa tencere diye bak bi sen... Bu Naturanın wok ve yumurta tavası, derin tenceresi falan da var. 3 kuruş fazla olsun daha sağlıklı olsun istedim :KK34:

bende korkmaz natura tava almayı düşünüyorum internetten ama görmediğim için aklımda sorular var.. petekli mi düz mü altı? korkmazın çeliğini kullanıyorum kaliteli seramiğide kalitedir diye düşünüyorum

başlığı görünce ilk sayfadan beri okumaya başladım, yaklaşık 2 saattir okuyorum :-))

korkmaz ın çelik takımından almayı düşünüyorum.

seramik olarak da korkmaz mı? monetta mı sizce??

bir de porselen mi seramik mi??hangisi daha sağlıklı??

Merhaba kızlar burada yeni açılan bir dükkan karacanın 3 adet seramik tenceresi ve 1 tavasını 135 tl ye satıyor. Çok kararsız kaldım karaca kullanan duyan bilen varmı ? Teflonu eve sokmayı düşünmüyorum çelik artı seramik alacagım ama ne yapsam bilemedim

Yıllarca bu işin satışını yaptım. Halen de işin başında durmasam da yapıyorum. Bir kaç bilgi aktarmak isterim deneyimle sabit olarak...

Korkmaz, esse, karaca, monetta, emsan (kısmen) bu vb markalar aşırı fiyat vererek kullanıcılarını bir hayli yoruyorlar. Müşteriler pahalı olan iyidir düşüncesiyle bu markaları tercih ediyor. Adını vermeyeyim ama meşhur şikayet sitelerinde bu ürünlerden gelen şikayetlere bakabilirsiniz. Elbette bu ürünler güzel ürünlerdir ama söyleyeceklerim burada bitmiyor elbette...

Asıl sorun bu noktadan sonra başlıyor. Şimdi normal şartlarda teflon, seramik ürünlerin çok uzun yıllar kullanılmaması gerekiyor. Elbette 1-2-3 yıl diye bir yıl vermek mümkün değil, kullanım sıklığına göre,... Bu sağlık için gerekli olan. Evet dayanıklı markalar olabilirler ama önemli olan kullanım ömrüdür bu gözden kaçırılmasın..

Bu kadar yazdım, tavsiyem şudur. Öyle camekanlarda süslenmiş püslenmiş ürünlere çok fazla miktarda para vereceğinize, orta markalara yönelerek orta bütçeyle ürün sahibi olun ve yıllar içinde değişimini yapın. Böylece modayı da takip etmiş olursunuz aynı zamanda :)

Önerime gelince, Taç ve Gülsan önerebilirim. Bu markalar orta markalardır, hatta Taç bence bir çok önemli markayı cebinden çıkarır. Zaten hanımların yüzde 60'ın evinde vardır, şahsen ben de var.

Son düzenleme:
farklı markalardan seramik tava tencere aldım ve kullanıyorum.Memnun musun diye sorarsanız olumsuz birşey demem ama çok övülecek bir tarafı da yok açıkcası.Yalnız tesadüfen bir sitede seramitok marka fırın tepsisi ve kek kalıplarına rastladım şüpheyle de olsa bir deneyim dedim.Daha önce kullandıklarım seramikse bu apayrı birşey kesinlikle yapışma olmuyor,yağlı kağıda yağlamaya gerek kalımyor ki bahsettiğimiz fırın tepsisi ve kek kalıbı çok kolay yapışan malzemeler.Her tarafı yemek artığı olmuş tepsiyi temizlemek ise 5 dakikamı almadı üstelik yağçözmüş,sıcak suda bekletmeymiş bunlar olmadan.Tava tencere üretimi yapmıyorlar sanırım keşke yapsalar süper olurdu.Merak edenlere sitenin ismini mesaj atabilirim gereksiz reklam yapmak istemem.

Eklentiler

• $bg01.jpg
    $bg01.jpg
    19,2 KB · Görüntüleme: 91
  • $yasemin1.jpg
    $yasemin1.jpg
    36,2 KB · Görüntüleme: 100
farklı markalardan seramik tava tencere aldım ve kullanıyorum.Memnun musun diye sorarsanız olumsuz birşey demem ama çok övülecek bir tarafı da yok açıkcası.Yalnız tesadüfen bir sitede seramitok marka fırın tepsisi ve kek kalıplarına rastladım şüpheyle de olsa bir deneyim dedim.Daha önce kullandıklarım seramikse bu apayrı birşey kesinlikle yapışma olmuyor,yağlı kağıda yağlamaya gerek kalımyor ki bahsettiğimiz fırın tepsisi ve kek kalıbı çok kolay yapışan malzemeler.Her tarafı yemek artığı olmuş tepsiyi temizlemek ise 5 dakikamı almadı üstelik yağçözmüş,sıcak suda bekletmeymiş bunlar olmadan.Tava tencere üretimi yapmıyorlar sanırım keşke yapsalar süper olurdu.Merak edenlere sitenin ismini mesaj atabilirim gereksiz reklam yapmak istemem.

Merak ettim.Söylersen sevinirim.

kızlar falez marka duydunuzmu
falez tr de üretiliyormuş bir çok markanın seramiğini yapıyormuşşş
doğrumu acabaaaa

bütün yazılanları okumadım ama ben çeyizime essensonun döküm olduğunu iddia ettiği tencere setinden almıştım. hepsi aynı mı bilmiyorum ama siyah ve kapak kulplarında tavşan var. indirim tuzağına düştüm. 1 senesi dolmadan yapışmaz yüzeyi kabarmaya başladı. nasıl desem saca atılmış gözleme gibi oldu çizik kesinlikle yok ama göz göz kabardı. resmen gördüğü ocak ısısına dayanıksız. mağazaya sorduğum zaman bulaşık makinesinde mi yıkadınız diyolar. yıl olmuş 2013 o kadar ağır tencereleri elde ne diye yıkıyorum bi anlatın bana. bi de diyelim bulaşık makinesi zarar verdi yüzey çizilirdi hava kabarcığı gibi kalkmalar olmazdı. ben bu bahaneyi kesinlikle kabul etmiyorum. en kısa zamanda bütün seti değiştiricem marka araştırması yapıyorum.

Kızlar merhaba, bağdat caddesindeki moneta ürünleri satan mağaza yakında kapanacakmıs. Bu yüzden stok eritiyorlardı uygun fiyata. Eğer ulaşım bilgilerini isterseniz özelden cevaplayabilirim.

evet ben iletişim bilgilerini istiyorum mümkünse...

yıllarca tefalden aldığım 22cmlik ve 18 lik bir tavayla idare ettim ama nerdeyse hergün kullandım. eğerki iki kişi iseniz 22 lik bir tavayı bile uygun kapakla beraber pilav tenceresi olarak kullanabilrsiniz. ama artık tavalarım eskidi. pilaav ve et yapışmaya başladı. bir çok markayı araştırdım. essede 180 liraya tava tencere seti gördüm fakat tenceresi ve 2 tavası çok büyük olduğu için işimi görmez dedim ve ayrıca duyduğum olumsuz yorumlar beni vazgeçirdi. en sonunda moneta almaya karar verdim. 24 cm ve 20 cmlik 2 tava sipariş verdim internetten. deluxe modeli diğer tavalara göre daha yüksek geldi. 24 cmlik tavayı pilav için kullanacağım. monetanın pilav tenceresini almaktansa tavsını almak daha mantıklı. hem yemek isıtmak için hem de yumurta için kullanacağım. yalnız seramik kullanırken teflondan daha dikkatli kullanmak gerekli. dikkat edin. 2 tavayı 158 liraya aldım. teflon alayım desem yine aynı fiyatlarda. teflonlarımı ise bulaşık yıkarken kullandığım çamaşır suyu mahvetti. zaten teflon bulaşık makinesinde de kullanılmaz. annem o yüzden benden önce eskitti, attı... tefalden de çok memnundum. çok dikkatli kullanmıştım ama artık seramik deneyeceğim...

X