Sevgilim yeni iş yeri açıyor çiçek göndermeli miyim?

Bence orkide olmasin. Ne Ben, ne annem, ablam, ne iş arkadaslarim anlıyoruz orkidenin dilinden. Çiçek bakmaktan anlamayan birine verilen orkide uzun ömürlü olmuyor. İkinci haftadan dökülüyor çiçekleri , tek dal kel bir şey duruyor. Atsan atamiyorsun, kalsa çirkin 😂
Daha basit bir şey alsin
Orkide en az ilgi isteyen cicektir aslinda. Co az su yeterli. Ben bazen 3 hafta bile su vermiyordum.
Cicegi uzun süre dökülmüyordu. Yeni cicek acmasi biraz zaman aliyor.

Orkide en az ilgi isteyen cicektir aslinda. Co az su yeterli. Ben bazen 3 hafta bile su vermiyordum.
Cicegi uzun süre dökülmüyordu. Yeni cicek acmasi biraz zaman aliyor.
Ekstra ne kullanıyorsunuz peki. Bizim ofiste bi abla bakıyor da. Toprağı vitamini falan mı özel

Orkidenin yerini sevmesi önemli ve bence orkide sıcağı sevmiyor direkt güneş ışığından uzak olacak.
yıllardır haftada bir su veriyorum o kadar bakım adına hiçbir şey yapmadım.
Kaç orkide soldu benle bilmiyorum :) bunlar inşallah solmaz 🤷🏻‍♀️ yani benim ev sıcak direk güneş görmüyor ama bakalım gittiği yere kadar

Güzel ama birkac gün sonra kokacak bir çiçek yerine köşeye koyup besleyecegi, her daim güzel olan bir canlı çiçek alsan daha iyi olmaz mı? Hem baktikca, ilgilendikce seni hatırlar.
Şu mesela tatlı bir çiçeğe benziyor Eki Görüntüle 3419039
Bu tarz salon bitkileri olabilir bence de şık durur. Deve tabanı, madagaskar dragon, starliçe, kauçuk vs en azından daha uzun ömürlü olur

Ekstra ne kullanıyorsunuz peki. Bizim ofiste bi abla bakıyor da. Toprağı vitamini falan mı özel
Inan hic birsey kullanmiyorum. Hic te ilgilenmiyorum bazen su vermeyi bile unutuyorum. Sadece su verirken kabindan cikartip suyun altina tutuyorum. Sonra su altinda süzülünce tekrar saksi ya koyuyorum. Ben almanya da yaşıyorum. Orkide cok ucuz. Bir ara ev gezmesine gelen orkideyi kapip geliyordu. Her yer orkide oluyordu.

:KK70: ay orkide benim de başımın belası :KK70: 20 tane var bir de şu an Allahım deli olacağım hiç anlamıyorum bakmaktan🙄
Kız bişeyi yok orkidenin bakımında
Sabah güneşini tül perde arkasından alsın
Kökler gri olmadan sulama sularken de yarım çay bardağı saksı kenarından gezdirerek ver(gövdeye gelmesin) sabah esintisini de sever tatlı esintiyi

Kız bişeyi yok orkidenin bakımında
Sabah güneşini tül perde arkasından alsın
Kökler gri olmadan sulama sularken de yarım çay bardağı saksı kenarından gezdirerek ver(gövdeye gelmesin) sabah esintisini de sever tatlı esintiyi
Deneyim bakayım :) kaktüs soldurmuş insanım ben orkide çok üst seviye geliyor bana😁

Orkide zerafet ya benim için ayrı bi tutku🤣
Sırf orkidelerim için doğu cepheli bi ev istiyorum, düşün 🤣🤣
Annemin çiçek bakımındaki profesyonelliğinden bana gram geçmemiş 😁 kaç orkide saksı çiçek çöp oldu bende, taktikleri deneyim bakalım en azından çabuk ölmezler 😅

Annemin çiçek bakımındaki profesyonelliğinden bana gram geçmemiş 😁 kaç orkide saksı çiçek çöp oldu bende, taktikleri deneyim bakalım en azından çabuk ölmezler 😅
Ölmez ölmez sen dediğim gibi sabah güneşi alan yere koy tül arkasından alsın güneşi
Havasız bırakma
Suya boğma yeter
Gazan mübarek olsun 🤣
Ha bi de dinlenmiş su ver 🙈

Ölmez ölmez sen dediğim gibi sabah güneşi alan yere koy tül arkasından alsın güneşi
Havasız bırakma
Suya boğma yeter
Gazan mübarek olsun 🤣
Ha bi de dinlenmiş su ver 🙈
Tamam :KK70: başım sıkışırsa sorarım artık sana

Inan hic birsey kullanmiyorum. Hic te ilgilenmiyorum bazen su vermeyi bile unutuyorum. Sadece su verirken kabindan cikartip suyun altina tutuyorum. Sonra su altinda süzülünce tekrar saksi ya koyuyorum. Ben almanya da yaşıyorum. Orkide cok ucuz. Bir ara ev gezmesine gelen orkideyi kapip geliyordu. Her yer orkide oluyordu.
Vay be. Biz hemen çürütüyoruz da, şükür ofisteki ablamız bakıyor😅🫶

X