Sevgilimden ayrılmalı mıyım?

xxrockgirlsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
129
69
25
Öncelikle hepinize merhaba, uzun zamandır kendi başıma çözmeye çalıştığım bir konu var ve bu konuda tek başımayım. Ben 20 yaşındayım ve dört senelik bir ilişkim var lisede tanıştık. Tahmin edersiniz ki yaşımız itibari ile çok küçüktük ve çok fazla hatalar yapıldı. Çok çocukça hatalardı bunlar. Sürekli ayrıl barış bir ilişki yaşadık. Çoğu zaman ben oluyordum ayrılan taraf çoğu zamanda o koştu. Ve tahmin edersiniz ki bu durum bizi oldukça yıprattı ikimizde çok değiştik. Özellikle erkek arkadaşımın ilişkiye bakış açısını değiştirdiğini düşünüyorum. Artık eskisi gibi değil. Benimle fotoğraf bile çekinmiyor doğru düzgün, sokakta elimi tutmuyor ya da öpmek istesem sarılmak istesem izin vermiyor. Sokakta hoş olmazmış öyle söylüyor. Ama genel olarak ikimiz yalnızken çok iyiyiz. Beni gerçekten sevdiğini önemsediğini düşünüyorum. Ama bazen de yaptığı davranışlarıya çok fazla sorgulatıyor kendisini ve bu ilişkiye lan bakış açısını. Defalarca konusunu açtım, kavga da ettim. Ben artık böyleyim diyor, sevgililik sorumlulukları almak istemiyormuş o ne demekse. Bana bu cümleyi kurduğu zaman ona dedim ki iyi o zaman biz sevgili değiliz, bende soran olursa sevgilim var demem, hatta başka erkeklerle flört ettiğimi görürsen de tepki gösterme tamam mı diye çıkıştım. Biranda korktu ben onu mu kast ettim diye geveledi. Kısacası kendi işine geldiği gibi olmak istiyor. Ama ben artık içimde ona karşı sevgi kalıp kalmadığından emin değilim. Onu önemsiyorum, çok değer veriyorum gerçekten birlikte çok şey atlattık her zaman da seveceğim. Ama artık onunla birlikte olmak beni boğuyor gibi hissediyorum. Gitmek istiyorum özgür olmak istiyorum. Ona bunları söylediğimde beni ciddiye almıyor, biz yapamayız daha önce çok denedik bak hepsinde de dayanamadık birbirimize döndük diyor. Bizi bizden başka anlayan yok diyor. Yanılıyor.. yanıldığını biliyorum. Ve her defasında da dönen yalvaran yakaran zorla hayatıma giren o oluyor. Madem öyle alma hayatına diyeceksiniz, çok haklısınız bende çoğu zaman ne istediğimi bilmiyorum galiba. Ve o hayatımdan çıktığı anda kendimi aşırı derece de buruk ve eksik hissetmeye başlıyorum. Evet bu his geçici bir his biliyorum çünkü son ayrılığımızda hemencecik geçip gitmişti çünkü artık o kadar çok alıştım ki ayrılmaya bir şey hissetmez hale geldim. Ama acaba bu alışmak değil de, zaten her defasında bana döneceğinden emin olduğum için mi böyle hissediyorum? Olabilir. Ondan başka kimse girmedi hayatıma, küçüksün bir sürü kişi girer diyebilirsiniz, herkes böyle söylüyor. Ama onunla ayrılık yaşadığımız zaman zarfları içerisinde kimse girmedi hayatıma. Bende bu yüzden çoğu zaman korkuyorum ve o geldiğinde onu kabul ediyorum. Çünkü başkası beni sevmeyecek diye çok korkuyorum itiraf etmem gerekirse. Ama şimdi durum biraz farklı, bir senedir ufak ufak flörtleştiğim bir arkadaşım var, kendisi üç senelik arkadaşım. Düzenli olarak asla konuşmadık, ikimizde farklı şehirlerde okuyoruz çünkü ama aynı ilde yaşıyoruz. Ve onunla konuştuğum zamanlarda o kadar eğleniyorum ki anlatamam. Sohbetinden çok hoşlanıyorum, birbirimize çok benziyoruz. Zevklerimiz aynı. Erkek arkadaşımla her şeyimiz farklı. Ona bir şey anlatmaya kalktığımda beni asla can kulağıyla dinlediğini hissetmiyorum, sürekli geçiştiriyor ve artık bitsin der gibi gözüme bakıyor. Ama o öyle değil bu yüzden ondan etkilenmeye başladım. Dediğim gibi bir sene oldu konuşmaya başlayalı ama başlarda bu kadar sık ve samimi değildik. Ancak bi kaç zamandır iyice yakınlaştık ve benim duygularım artmaya başladı ona karşı. Yine de asla ciddi bir şeylerin olabileceğinden konuşmuyoruz. Ama ben kendimi gerçekten kötü hissediyorum. Kafam iyice karışıyor, kendime çok kızıyorum. Erkek arkadaşımı aldatan konumda olmak istemiyorum ama bu durumu nasıl çözüme ulaştırabilirim? Gerçek hislerimin ne olduğunu bilemez bir haldeyim. Uzun olduğu için kusuruma bakmayın, bu durumu hiç bir arkadaşımla paylaşıp konuşamadım içimdeydi bir süredir. Ama artık çıldırmak üzereyim. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz. Dertleşmek istiyorum. Teşekkürler.

Ve o hayatımdan çıktığı anda kendimi aşırı derece de buruk ve eksik hissetmeye başlıyorum.
O varken boğuluyorsunuz yokken böyle hissediyorsunuz. Size ne varlığıyla ne yokluğuyla huzur vermiyor...
Ama onunla ayrılık yaşadığımız zaman zarfları içerisinde kimse girmedi hayatıma.
Çünkü her zaman zaten geri döneceğini veya tekrar devam edeceğinizi içten içe bilerek beklemişsiniz. Zaten böyle bir beklenti içinde başkasıyla görüşseydiniz uygun olmazdı. Bence önce kafanızda netleştirin durumunuzu ve ne istediğinizi. Ayrılacaksanız tamamen ayrılın ya da beraberken başkasıyla ufak flörtler yaşamayın. Şu an yaşadığınız gibi o mu bu mu acaba diye düşünmek bile çoktan erkek arkadaşınızdan ayrılma zamanınızın geldiğini gösteriyor. Ama yeni konuştuğunuz kişiyi de fazla büyütmeyin bence gözünüzde. Erkek arkadaşınızla olan sorunlarınızdan dolayı çok cazip görünüyor da olabilir. Ve son olarak evet daha küçüksünüz ve daha çok şey yaşayıp göreceksiniz. Her ilgi duyduğunuz kişi ilk ve son olacak gibi düşünmeyin.

Diğer mesajlarına da baktığımda anlıyorum ki ikinizinde birbirine karşı duyguları yoğun değil. Birbirinizi tüketmişsiniz ve yaşınız zaten çok küçük daha kimler gelir kimler geçer. Başkasından etkileniyorsun madem erkek arkadaşına yol ver ve onu aldatıyor konumuna düşme...

Ne onunla ne onsuz... yani o yokken buruksan boslukta oldugundan ama varligini da istemiyorsun cunku sevmiyorsun aslinda. Yalniz da kalmak istemwdihin icin onunlasin. Hepsini okumadim ama baska biri olsa ayrilirsin. Baska biri olmasina gerek var mi ayrilman icin? Neden geleceginle okulunla ilgilenmiyorsun. Daha cok gencsin. Gekecegin daha onemli. Ben olsam once gelecegimi insaa ederdim.

erkek arkadasiniz bakiniyor. birini bulunca sizi birakicak.
sizin de onu sevdiginizi hic sanmiyorum. ayrilin ve flortlestiginiz kisiye takilin ya da kendinize odaklanin. 20 yas bir daha geri gelmeyecek icinizi karartmayin.

Diğer tarafı tuttugunuzdan emin olunca bırakırsınız erkek arkadaşınızı öyle bir hava sezdim. Tamam kucuksunuz hatalar yaparsınız ama ilişkiyi lackalastiran sizsiniz. Yeni bir ilişkiniz olursa yine aynı şeyleri yaparsınız gibime geliyor.

Öncelikle hepinize merhaba, uzun zamandır kendi başıma çözmeye çalıştığım bir konu var ve bu konuda tek başımayım. Ben 20 yaşındayım ve dört senelik bir ilişkim var lisede tanıştık. Tahmin edersiniz ki yaşımız itibari ile çok küçüktük ve çok fazla hatalar yapıldı. Çok çocukça hatalardı bunlar. Sürekli ayrıl barış bir ilişki yaşadık. Çoğu zaman ben oluyordum ayrılan taraf çoğu zamanda o koştu. Ve tahmin edersiniz ki bu durum bizi oldukça yıprattı ikimizde çok değiştik. Özellikle erkek arkadaşımın ilişkiye bakış açısını değiştirdiğini düşünüyorum. Artık eskisi gibi değil. Benimle fotoğraf bile çekinmiyor doğru düzgün, sokakta elimi tutmuyor ya da öpmek istesem sarılmak istesem izin vermiyor. Sokakta hoş olmazmış öyle söylüyor. Ama genel olarak ikimiz yalnızken çok iyiyiz. Beni gerçekten sevdiğini önemsediğini düşünüyorum. Ama bazen de yaptığı davranışlarıya çok fazla sorgulatıyor kendisini ve bu ilişkiye lan bakış açısını. Defalarca konusunu açtım, kavga da ettim. Ben artık böyleyim diyor, sevgililik sorumlulukları almak istemiyormuş o ne demekse. Bana bu cümleyi kurduğu zaman ona dedim ki iyi o zaman biz sevgili değiliz, bende soran olursa sevgilim var demem, hatta başka erkeklerle flört ettiğimi görürsen de tepki gösterme tamam mı diye çıkıştım. Biranda korktu ben onu mu kast ettim diye geveledi. Kısacası kendi işine geldiği gibi olmak istiyor. Ama ben artık içimde ona karşı sevgi kalıp kalmadığından emin değilim. Onu önemsiyorum, çok değer veriyorum gerçekten birlikte çok şey atlattık her zaman da seveceğim. Ama artık onunla birlikte olmak beni boğuyor gibi hissediyorum. Gitmek istiyorum özgür olmak istiyorum. Ona bunları söylediğimde beni ciddiye almıyor, biz yapamayız daha önce çok denedik bak hepsinde de dayanamadık birbirimize döndük diyor. Bizi bizden başka anlayan yok diyor. Yanılıyor.. yanıldığını biliyorum. Ve her defasında da dönen yalvaran yakaran zorla hayatıma giren o oluyor. Madem öyle alma hayatına diyeceksiniz, çok haklısınız bende çoğu zaman ne istediğimi bilmiyorum galiba. Ve o hayatımdan çıktığı anda kendimi aşırı derece de buruk ve eksik hissetmeye başlıyorum. Evet bu his geçici bir his biliyorum çünkü son ayrılığımızda hemencecik geçip gitmişti çünkü artık o kadar çok alıştım ki ayrılmaya bir şey hissetmez hale geldim. Ama acaba bu alışmak değil de, zaten her defasında bana döneceğinden emin olduğum için mi böyle hissediyorum? Olabilir. Ondan başka kimse girmedi hayatıma, küçüksün bir sürü kişi girer diyebilirsiniz, herkes böyle söylüyor. Ama onunla ayrılık yaşadığımız zaman zarfları içerisinde kimse girmedi hayatıma. Bende bu yüzden çoğu zaman korkuyorum ve o geldiğinde onu kabul ediyorum. Çünkü başkası beni sevmeyecek diye çok korkuyorum itiraf etmem gerekirse. Ama şimdi durum biraz farklı, bir senedir ufak ufak flörtleştiğim bir arkadaşım var, kendisi üç senelik arkadaşım. Düzenli olarak asla konuşmadık, ikimizde farklı şehirlerde okuyoruz çünkü ama aynı ilde yaşıyoruz. Ve onunla konuştuğum zamanlarda o kadar eğleniyorum ki anlatamam. Sohbetinden çok hoşlanıyorum, birbirimize çok benziyoruz. Zevklerimiz aynı. Erkek arkadaşımla her şeyimiz farklı. Ona bir şey anlatmaya kalktığımda beni asla can kulağıyla dinlediğini hissetmiyorum, sürekli geçiştiriyor ve artık bitsin der gibi gözüme bakıyor. Ama o öyle değil bu yüzden ondan etkilenmeye başladım. Dediğim gibi bir sene oldu konuşmaya başlayalı ama başlarda bu kadar sık ve samimi değildik. Ancak bi kaç zamandır iyice yakınlaştık ve benim duygularım artmaya başladı ona karşı. Yine de asla ciddi bir şeylerin olabileceğinden konuşmuyoruz. Ama ben kendimi gerçekten kötü hissediyorum. Kafam iyice karışıyor, kendime çok kızıyorum. Erkek arkadaşımı aldatan konumda olmak istemiyorum ama bu durumu nasıl çözüme ulaştırabilirim? Gerçek hislerimin ne olduğunu bilemez bir haldeyim. Uzun olduğu için kusuruma bakmayın, bu durumu hiç bir arkadaşımla paylaşıp konuşamadım içimdeydi bir süredir. Ama artık çıldırmak üzereyim. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz. Dertleşmek istiyorum. Teşekkürler.
sevgilini sevmiyosun.. üzerine bir de başka bir erkekle flört edip onu değerlendiriyosun. aldatmak sadece bedenen olan bir şey değil. sen sevgilini aldatıyorsun. bir şey diyim mi? acıdım sana. ilişkiyi bitirecek gücün bile yok. hem başkasıyla konuşuyorsun hem de ayrılsam kendimi kötü mü hissederim diye düşünüyorsun. ayrıl çocuktan, kurtulsun senden, daha fazla aldatma...

Ya bu birlikte çok şey atlattık geyiğini de anlamıyorum lise çocuğu ne atlatabilir sevgilisiyle? Çocukluk aşkıymış bitmiş kuzum zorlama artık. Kabul etmek zor geliyor ama sevgilini aldatan birisi konumundasın şu an. Kimse sorsan minik flört demez aldatma der yaşadığına. Ayrıl kurtul. Kendini yeni yeni tanımaya başladığın bi yaştasın 16 yaşında bi çocukla sevgili oldun diye sadakat yemini içmedin sonuçta.

Başkası beni sevmeyecek diye korkuyorum demişsin ama şuan hayatında olan insan da seni sevmiyor ki.
Daha çok erken.
Gerçekten aşık ol, güzel seven birine denk gel, o zaman bu yaşadıklarınla kıyasla bakalım

Sevgilinizi sevmiyorsunuz. Anılara bağlılık var. Yaşınız da küçük. Ayrıca flört de aldatmaya girer bana göre. Ayrılın gitsin. Çocuğa da yazık. Peşinden koş, kendini affettir derken sizi sevse de içten içe o da bıkmıştır sizden. Ayrılmayalım gibi şeyleri o da sizin gibi kopamadığından söylüyordur tahminen. Ayrılsanız o da acı çeker, dönmek ister ama sonra oh be kurtulmusum der. Çünkü tecrübeyle sabit; birinin peşinden koştuğun ilişkiden kurtulmak insanı deli gibi rahatlatıyor zamanla, özgüvenini de yükseltiyor.
Yani ikinize de bir iyilik yap bence.

Lisede ilişkim başladı başka şehirlerde yaşadık mecburi olarak, ayrıl barış zamanlarımızda oldu ama 20 yaşındayken hiç onun yanında boğulduğumu hissetmedim. Başkasıyla flörtleşmedim de. Ne oldu sonrası dersen evlendik 11 senenin ardından.
Bence bu ilişki bitmiş zorlamayın kendinizi. Böyle bir ilişkide ne kadar erken bitirirseniz sizin için o kadar kar.

cok küçüksün. şuan bana geri dönme şansın var deseler lise çağıma döner ve derslerime sıkı çalışırdım. asla erkeklerle arkadaşlık dışında konuşmaz yakınlaşmazdım. sakın canım cinsel bir şeyler yaşama sonra çok üzüleceksin. ve asla kendini başkasına bağımlı hissetme aklını dinle mantığınla yol al. erkek arkadaşın olgun olmalı sorumluluk alabilen bir insan olmalı. çok sevmekten çok güzel sevmektir önemli olan. güzel bi gelecek seni bekliyor. yüklerinden kurtul ve derslerine iyi çalış. bunu bi abla tavsiyesi olarak ve gerçekten deneyimlemiş bi insan olarak söylüyorum.

X