Sezeryanla doğum yapanlar

evet kızlar bende 2,5 sene önce epidural sezeryan oldum ve çok rahattı,öglen saat 1 de sezeryana girdim zaten 15 dk falan sürüyo,o gün akşama çıkarıcaklardı ama çocuk doktoru izin vermedi onun için ertesi gün sabah çıktık,ayrıyeten agrım falanda olmadı,hemen akşamına ayaga kalkıp yürütüyorlar, tabi dikişleriniz biraz agrıyo ama 1 haftada geçiyo,fakat 3 gün müthiş baş agrım oldu oda epiduralde oluyormuş hep,bence çok rahat, sizlerede allah kolaylıklar versin canlarım:emir_bebek:

ben de bir haftaya kadar sezeryanla doğum yapıcam inşallah. sizlerin güzel mesajlarını görünce baya rahatladım arkadaşlar. benim de çok endişem vardı çünkü. ben de genel anestezi ve epidural arasında kararsızım. ama son sözü doktoruma bırakıcam hayırlısı olsun.

canım bende doktoruma sormustum.eger normal dogum olursa epıdural sezeryan olursa genel anestezı yaparız demıstı.epıduralı tavsıye etmemıstı bana doktorum.ama tercıh meselesı

benim doktorumda epidural sezeryan önerdi.ağrı az diye.felç riski de yok dedi.ya sizce bu risk var mı?
epidural olanlar nasıl oluyor?

ben hamile degilim ama eger bebişim olursa epidural normal dogum düşünüyodum,bizim gelinin dogumunu beklerken orda bir beyle tanıştık eşi ikinci dogum için gelmiş,ve ilk dogumu çok bilindik bir doktor tarafından epidural yapılmış,bilirsiniz milimetrik bir olay biraz kayonca çok kötü oluyo ve onunkide öyle olmuş bir ay iki ay hiç çocugunu kucagına alamamış ve tekrar ameliyat edip düzeltmişler,ama çok pişmanmış günlerce sancı çekerim ama asla daha öyle yapmam demiş ve kadın sancıyı çekti çekti dogurdu normal,sakın dedi öyle birşey yapmayın dedi.bende tırstım,şimdiden düşünüyorum olursa nasıl dogururum diye.offf offfff bu kadınların hali çok zoooooooooor:1no2:

ben hamile degilim ama eger bebişim olursa epidural normal dogum düşünüyodum,bizim gelinin dogumunu beklerken orda bir beyle tanıştık eşi ikinci dogum için gelmiş,ve ilk dogumu çok bilindik bir doktor tarafından epidural yapılmış,bilirsiniz milimetrik bir olay biraz kayonca çok kötü oluyo ve onunkide öyle olmuş bir ay iki ay hiç çocugunu kucagına alamamış ve tekrar ameliyat edip düzeltmişler,ama çok pişmanmış günlerce sancı çekerim ama asla daha öyle yapmam demiş ve kadın sancıyı çekti çekti dogurdu normal,sakın dedi öyle birşey yapmayın dedi.bende tırstım,şimdiden düşünüyorum olursa nasıl dogururum diye.offf offfff bu kadınların hali çok zoooooooooor:1no2:

bence bu tip yorumları burada yazmayalım. epidural ve spinal olacakları boş yere korkutmuş oluyoruz. zaten herkes kendine göre araştırmasını yapıyor. bu tip olaylar çok nadir ve hamilelerin yarısından çoğu artık epidural ve spinali tercih ediyor. bu arada epidural ve spinal uygulamalar kadın doğum doktorları tarafından değil anestezi uzmanları tarafından yapılır. zaten doktor kendisi yaptıysa baştan yanlış olmuş ve böyle sonuçlanması da normal.

kesinlikle genel anestesi!!! spinal yaptırdım uyusmadım tam sonra narkoz verdiler berbattı bide sonra bi baş agrısı öldüm dikişlerimi unutturacak kadar agrı düşünün artık ... hiç öle serüvenlere gerek yok bence gir cık ayrıca sezeryan hiiiç zor bi ameliyat diil sancım ilk gün oda az ahlayıp vahlamadım hiç korkmayın 1 hafta dıyım birinin yardımı olsa ii olur o kadar ama bebeklerinizin güzellikleri herseyi unutturuyo kolay dogumlar dilerim normal dogum yapamadım ama hiçte pişman diilim ayrıca :)

ama genel anestezide uyanınca şiddetli dikiş ağrın oluyormuş..:KK43: öylemi?
ben epidural istiyorum ama nebilim kararsız kaldım fisfisfis

dikiş ağrısından ziyade karnına koydukları kum torbasının ağırlığından oluyor o ağrı. 1 saat içinde kalkıyor ve ağrı bayağı hafiflemiş oluyor. ben genel anestezi oldum maşallah çok rahattım.

bende sezeryanla doğum yaptım mecburen oldu genel anesteziyle olmuştu.uyandığımda ağrım vardı.
yanlız beni odama alınca giydirmedikleri için üşütmüşüm çok sancım oldu.üşütmemek lazım .yazın ortasında doğutmuştuma ama yinede çırılçıplak sabaha kadar beklettiler daha doğrusu kaynanam vardı hiç ellemedi beni hemşire kızınca giydirdi ama nafile sonra çok çektim.
şimdide sezeryan olucak mecburen kızkardeşimi yada annemi alıcam yanıma.

bende genel anesteziyle sezeryan oldum ve yine sezeryan olmam gerekirse genel anesteziyi tercih ederim...sezeryan sonrasi bendeki tek problem normal dogum kadar cabuk toparlanamamak..buda gayet normal tabiki...ayrica be önce gecelik giydim..sonraysa pijamayi tercih ettim..

benimde ilk doğumum sezeryan oldu 1hafta sonra kalktım pazara gittim maşallah:) ama o 1hafta anlatamam yana dönemiyosun tek kalkamıyosun çok berbat bişey şimdi 2.ye hamileyim buda sezeryan olucak bilmiyorum ama ben çok korkuyorum acemi olmamama rağmen sonda felan:KK43:(

Arkadaşlar sezeryanla doğum yapanların neler yaşadıklarını bilmek istiyorum eski yazılara baktım pek tatmin olamadım tam anlatılmamış genel ve epiduralde uyandığınızda çok ağrı oluyormu yürümekte ve fazda ağrı olduğunu duydum , kaç saat sonra ayağa kalktınız hastaneden 3 günde çıkılıyormuş 3 gün boyunca dikişlerde ağrı oluyormu yaşanan sıkıntılüan nedir birde 15 gün birilerine muhtaç olursun diyorlar kendi kendinize ne zaman yetmeye başlıyorsunuz sürekli birilerinin yardımına ihtiyaç duyuluyormu yatıp kalkmada ve daha bir sürü sorularım var, kusura bakmayın 28 haftalık gebeyim doğuma az kaldı sezeryan olma ihtimalim var, :emir_bebek:

senın butun duyduklarını bende duydum
nomal dogumun sancılarına dayanamadım ve sezeryan ıstedım
hıcde pısman olmadım bosuna sancı cekmısım o kadar
kendıme geldıkten 1 saat sonra kalkıp yurudum
tabıkı karın bolgende agrı oluyor hıssedıyorsun
ama dayanılmıcak kadar degıldı
ne kadar cok yurursen o kadar ıyı
ben hep yurudum merdıven ındım cıktım
bagırsakların normal calısması ıcın yurumen sart
yanımda arkadasım kaldı gece
ama bebegımı yatagından ben aldım emzırdım altını actım gerı yatırdım
28 ınde dogum yaptım
29 unda da cıktım hastaneden
eve gectım ve yıne ben hıc yatmadım
her ısımı kendım yaptım
hem kendımle ılgılı hem bebekle ılglı
kımseye ohtıyac duymadım acıkcası
ben cok rahattım valla canım
Allaha sukur hıc sıkıntım olmadı
umarım senınde oyle olur canımm
ama sen soylenen olumsuz sozlere bakma

arkadaşlar bende genel anesteziyle doğum yaptım.dogum yapalı bir ayı geçti.arkadaşların anlattığı gibi sezeryanla doğum çok rahat.2.gün eve geldim.üstelik 5.katta oturuyorum merdivenleri kendim çıktım.kendinizi korkutmayın ve yatağa bağlanmayın.ne kadar hareketli olursanız o kadar çabuk düzeliyorsunuz.ağrılar ise fazla olmuyor dayanılır ağrılar.bebeğiniz sağlıklıca olsun diye dua edin gerisi gercekten önemli degil.doktorunuza güvenin kendinizi rahat hissedin herşey buna bağlı psikolojıye bence.

necsele kesınlıkle katılıyorum epıdural sezeryenle yaptım doğumumu yanı benımkını doktorum ıstedı ben normal doğum istiyordum fakat gebelik şekerim olduğu için doktorum beklemek istemedi. hiç pişman deilim. çok rahat aynı gün kalktım ayağa evet karında biraz ağrı olku tabiki rahim toprlanmaya başlıo.evet bıde ilk bi kaç gün sağa sola dönemedim onun dışınde herşey çok güzeldi helede bebeğimi karnından çıkarırlarken onun ilk sesini duyduğum an TARİF EDİLEMEZ

arkadaslar bendede böbrek büyümesi var sağ böbreğim hamilelikden dolayı birde miyom var ondan dolayı bugun doktorum sezeryen dedi çok ama çok korkuyorum nasıl olcak o lavman yapmalarından sonda takmalarından ne yapcam nasıl oluyo bu işler yazın bana ne olur:KK43:

böbrek rahatsızlığı olanlara lavman yapılmıyor die biliyorum. çünkü su kaybediyorsun lavmanda.

kızlar benimde son haftam normal doğumu bekliyorum ama çok kararsızım.seeryanm olsam diye düşünüyorum hiç o sancıları çekmesemmi acaba off yaa.

bende epidural sezaryan oldum çok memnunum ilk ayağa kalkerken çok zor oldu ama kalktıktan sonrada hiç oturmadım sürekli yürüdüm
gene olsa gene tercih ederim hayırlı doğumlar herkese

brova hemen kalktım diyen arkadaşlar yaa
acaba benim doktorun elimi ağırdı ben 20 gün feleğimi şaırdım,kalkamam oturamam emziremem
aaa sinir geliyodu hep öyle kalcam sanıp ağlıyodum eşim olmadan bişey yapamıyodum
hatta 2.gün bırakmıyolardı beni ağrılardan kalcaksın yollamam dedi doktorum ama saat akşam 6 tıydı kaçtım kendi evimi yatağımı istiyodum çünkü

X