Sezeryanla doğum yapanlar

acil soru: kizlar sonda dediyiniz alet nereye takiliyor? uyutucu igne nereye vuruluyor? bele mi? kalcayami? lutfen, biri bana epidural sezeryan olayini ayrintili yazsin, kafayi yiyicem.
tesekkurler:KK43:

sevil sonda idrar yaptığın yere,iğne epidurel ve spinal ise bele genel ise damardan oluyor...

bnimde sezeryan olacak çok korkuyorum...

ınsallah senı ve dıger arkadaşları tatmın eder 21 gün önce 3 sezaryenlı dogumumu yaptım bana yardım edecek hıç kımsem yok ev işlerini herseyımı kendım yapıyorum yalnız çamasır asmadım nazar deger bak bak hemen ayaga kalmış derler 5 6 saat narkozun etısı geçınce bıskuvı meyvesuyu öglende yemek yedım gece 02 19 da dogum yaptım 9 da ayaga kaldırdılar ben tecrubelıydım ılk olanlara benden önce doguranlara kalkın yürüyün dedım hemsıre ayaga kaldırdıktan snr bol sıvı bol yürüyüş sezaryenın ilacı bu unutma yattıkça daha kötü olursun ben 10 tane daha dogurabılırım sezaryenla çok kolay yorma kafanı

ben 3 sezaryanlı d yaptım 21 gün önce yanımda kımsede yok her işimi kendım yaptım nazar deger dıye çamasır fılan asmadım 02 19 da dogum yaptım 9 da ayaga kaldırdılar meyve suyu bıskuvı ayaga kalkınca serbest 12 de ögle yemegı muhallebı tavuk çorba ekmek gaz çıkarınca normal menü se zaryanın en iyi ilacı yürümek ve bol sıvı ayaga kalkınca bolca yürü yatınca kötü oluyosun gaz çıkarmak içinde bol yürü ilkinde belıme igne vurdular dıger 2 sınde tüm bayılttılar hastaneler farklıydı ondanmı bılmem sımdı hafıf agrılarım var ılklerde sankı yoktu yada hatırlamıyorum.sadece bol sıvı bol yürüyüş bunları yap yeter bukadar tecrubelıde yorum bulamazsın allah hayırlısıyla kucagına aldırsın bütün agrıların geçer ozaman ha öksuruk narkozdan oluyo kucagına yastık al öksür suyu bol içince oda olmuyor baska sorun olursa sor

ben 3 sezaryanlı d yaptım 21 gün önce yanımda kımsede yok her işimi kendım yaptım nazar deger dıye çamasır fılan asmadım 02 19 da dogum yaptım 9 da ayaga kaldırdılar meyve suyu bıskuvı ayaga kalkınca serbest 12 de ögle yemegı muhallebı tavuk çorba ekmek gaz çıkarınca normal menü se zaryanın en iyi ilacı yürümek ve bol sıvı ayaga kalkınca bolca yürü yatınca kötü oluyosun gaz çıkarmak içinde bol yürü ilkinde belıme igne vurdular dıger 2 sınde tüm bayılttılar hastaneler farklıydı ondanmı bılmem sımdı hafıf agrılarım var ılklerde sankı yoktu yada hatırlamıyorum.sadece bol sıvı bol yürüyüş bunları yap yeter bukadar tecrubelıde yorum bulamazsın allah hayırlısıyla kucagına aldırsın bütün agrıların geçer ozaman ha öksuruk narkozdan oluyo kucagına yastık al öksür suyu bol içince oda olmuyor baska sorun olursa sor

BAK NE SANSLISIN KAYDETMEDI SANDIM SANA 2 CEVAP YAZMISIN KORKMA ARTIK KUCAGINA ALACAGIN MELEGINI DÜŞÜNkaydirigubbakcemile3

ben 9 nisanda epiduralle doğum yaptım. ve birdaha doğum yapacak olsam yine epidural derim. 1. sebeb bebeğimi anında görmem 2.si uyutulmadan ve uyanırken agrı derdi gibi bir sitresin olmuyor.doğum için kıyafet veriyolar giyiyosun sonra idrar için özel bölgene serum gibi birşey takıyolar.bide tüm içindekileri çıkarman için büyük abdestin için bir sıvı veriyolar. anında tuvalete gidiyon. sonra ameliyat haneye giriyon yatıyon. kalp nabız cihaz baglıyolar. sonra anestezi uzmanı sırtında ine vuruyor(ben agrır sandım ama korktugun gibi degildi rahat olun yani) sonra yatıyon belden aşağısı uyuşuyo. karıncalanıyor gibi oluyo. soğuk suyla siliyolar his ne durumda diye. sonra karnına bıçakla kesildigini hissediyon ama acı yok. bence çok gıdıklayıcı bir duygu. agrı degil de hissettiğin tek şey agır bir baskı . onuda bebeği çıkartmaya calısırken çekişrimeler ve bebeği çıkartış anında oluyo. böyle vakum gibi pompa gibi yani. sonra içndeki pis suyu çekiyolar.(dişçilerdeki tükürük çekenin büyüğü) sonra dikiyolar agrı yok.hemen bebegini emziriyon. beni 15 saat sonra kaldırdılar. kesinlikle yere bakmaman gerek.çünkü normal dogumda dogum esnasında çok kan gidiyo. sezeryandada dokuz ayın pis kanı ayaga kalktıgın anda hasta bezine doluyo.epiduralden sonra rahat gülüyon ama genel anestezide uyanırken çok agrılı olyo diyolar. ve taa 2 yada 3 saat sonra emziriyon. ben baya ayrıntılı anlattım. merak edenler okusun ama bence bu kadar bilmek ii değil hiç bilmeden girdim acil olarak sezeryan yaptırıldıgı için. ne bilim oldu bitti yani. dünya tatlısı cadoloz yagmurum dogdu.

ben 9 nisanda epiduralle doğum yaptım. ve birdaha doğum yapacak olsam yine epidural derim. 1. sebeb bebeğimi anında görmem 2.si uyutulmadan ve uyanırken agrı derdi gibi bir sitresin olmuyor.doğum için kıyafet veriyolar giyiyosun sonra idrar için özel bölgene serum gibi birşey takıyolar.bide tüm içindekileri çıkarman için büyük abdestin için bir sıvı veriyolar. anında tuvalete gidiyon. sonra ameliyat haneye giriyon yatıyon. kalp nabız cihaz baglıyolar. sonra anestezi uzmanı sırtında ine vuruyor(ben agrır sandım ama korktugun gibi degildi rahat olun yani) sonra yatıyon belden aşağısı uyuşuyo. karıncalanıyor gibi oluyo. soğuk suyla siliyolar his ne durumda diye. sonra karnına bıçakla kesildigini hissediyon ama acı yok. bence çok gıdıklayıcı bir duygu. agrı degil de hissettiğin tek şey agır bir baskı . onuda bebeği çıkartmaya calısırken çekişrimeler ve bebeği çıkartış anında oluyo. böyle vakum gibi pompa gibi yani. sonra içndeki pis suyu çekiyolar.(dişçilerdeki tükürük çekenin büyüğü) sonra dikiyolar agrı yok.hemen bebegini emziriyon. beni 15 saat sonra kaldırdılar. kesinlikle yere bakmaman gerek.çünkü normal dogumda dogum esnasında çok kan gidiyo. sezeryandada dokuz ayın pis kanı ayaga kalktıgın anda hasta bezine doluyo.epiduralden sonra rahat gülüyon ama genel anestezide uyanırken çok agrılı olyo diyolar. ve taa 2 yada 3 saat sonra emziriyon. ben baya ayrıntılı anlattım. merak edenler okusun ama bence bu kadar bilmek ii değil hiç bilmeden girdim acil olarak sezeryan yaptırıldıgı için. ne bilim oldu bitti yani. dünya tatlısı cadoloz yagmurum dogdu.

gayet güzel anlatmışın şimdi o anı gözümde canlandırabiliyorum. bacaklarını onatabiliyormusun peki o anda 15 saat boyunca hiç tuvalet ihtiyacın olmadımı hani sonrasında su falan içiyorsunya bol bol, yoksa sonda takılımı kalıyor ayağa kalkana kadar. neden kesinlikle yere bakmamak lazım ?

merhaba arkadaslar bende 31.haftalik hamileyim aklim gercekten cok karisik normal dogummu sezeryanmi ben hastaneden igneden cok ama cok korkarim dogumu dusundukce atesim cikiyo yani kulaktan ates olcme makinesinden yerimden ziplayan biriyim nasil dogurcam inanin bilmiyorum kabus gibi deneyimli arkadaslar ne onerirsiniz sezeryanmi uygun bana birde genel anestezi ve epidural var aklim iyice karisik birde 10 kilo aldim bu haftaya kadar 53 ile baslaidm 63 oldum normalmi normal dogumdami sezeryandami daha cabuk gidiyor kilolar gobek falan siz ne yaptiniz?

merhaba arkadaslar bende 31.haftalik hamileyim aklim gercekten cok karisik normal dogummu sezeryanmi ben hastaneden igneden cok ama cok korkarim dogumu dusundukce atesim cikiyo yani kulaktan ates olcme makinesinden yerimden ziplayan biriyim nasil dogurcam inanin bilmiyorum kabus gibi deneyimli arkadaslar ne onerirsiniz sezeryanmi uygun bana birde genel anestezi ve epidural var aklim iyice karisik birde 10 kilo aldim bu haftaya kadar 53 ile baslaidm 63 oldum normalmi normal dogumdami sezeryandami daha cabuk gidiyor kilolar gobek falan siz ne yaptiniz?
ben kaç defada doğum yapsam sezeryan derim.bende senin gibi cok korkarım iğneden dr dan hastaneden.tansiyonum düşer benımde hemen.:).
ben 2yıl önce oğlumu sezeryanla dünyaya getirdim.epiduraldi iğneyide vurdular,bacaklarım uyuştu,yattım tam amaeliyat başlayacak ben dedımkı yok ben dayanamam beni bayıltın.bayılttılar isteğim üzerine.sanki 10sn geçti ve ben yavaş yavaş uyandım.uyandığımda bir havlu içinde canım oğlumu getirmişlerdi.işte annen diye.o anı anlatamam size.yeniden doğmak bu sanırım.ilk gün agrım oldu yürüyemedım gaz cıkaramadım basım döndü ama 4.gün eve geldığımde düşününki evi süpürmeye falan çalısıyordum ..okadar iyiyidim :).
benim dotorum zaten çok korktuğum için sezeryana razı oldu.yoksa 2400gr bebeği hık deseniz doğururdunuz :)

ben kaç defada doğum yapsam sezeryan derim.bende senin gibi cok korkarım iğneden dr dan hastaneden.tansiyonum düşer benımde hemen.:).
ben 2yıl önce oğlumu sezeryanla dünyaya getirdim.epiduraldi iğneyide vurdular,bacaklarım uyuştu,yattım tam amaeliyat başlayacak ben dedımkı yok ben dayanamam beni bayıltın.bayılttılar isteğim üzerine.sanki 10sn geçti ve ben yavaş yavaş uyandım.uyandığımda bir havlu içinde canım oğlumu getirmişlerdi.işte annen diye.o anı anlatamam size.yeniden doğmak bu sanırım.ilk gün agrım oldu yürüyemedım gaz cıkaramadım basım döndü ama 4.gün eve geldığımde düşününki evi süpürmeye falan çalısıyordum ..okadar iyiyidim :).
benim dotorum zaten çok korktuğum için sezeryana razı oldu.yoksa 2400gr bebeği hık deseniz doğururdunuz :)
ha bu arada bende 33.cü haftadayım cok yok aramızda bende 51le hamile kaldım suan 65kiloyum.doktorum normal dedi.ödemde var bu hamılleığımde.ondan kaynaklıda olabılr.bence sorun etme.ben 6ay sonra doğum kiloma ulaşmıştım.ama bünye olayıda var.emzirdikçe kilo veriyorsun zaten.6ay sadece anne sütü verdım habire emdi habire emdi bizim sıpa :)

cnm ben istemediğim halde sezaryan oldum bebişim gelmedi acele ameliyata aldılar beni oysaki çok istiyodum noormal doğumu......şimdi 2. düşünüyom fakat normal oysaymış keşke diyorum doğumum....ben çok eziyet çektim....annem hep derdi normal doğum yaz yağmuru gibidir,bi anda yağmur fırtına sonrası durgun bi yaz...bence dişini sık doğur hiç bişi olmaz evelallah sonrasında iyiki doğurmuşum diceksin eminim.....

benim tavsiyem kimsenin doğum hikayesini dinleme. herkesin kendine has koşulları ve ağrı eşiği var. kimsenin doğumu kimseye uymaz bunuda unutma. ama sezaryenin bi ameliyat olduğunu düşünerek karar ver. adı üstünde normal doğum çocuk doğduktan sonra tek sıkıntın dikişlerin. sonra normal hayatına dön. ben sağlık sebebiyle sezaryen oldum ve kimsenin başına gelemicek aksilikler geldi eminim bi çok kişinin başına gelmemiştir. aynı şekilde normal doğursam onda da olabilirdi . en iyisi bunları kafaya takmamak.tavsiyem o çocuk muhakkak çıkıcak hayırlısını iste ama normal doğumu önce düşün bi sorun çıkarsa sezaryen doğumdan korksanda korkmasanda başına gelicek sen sonucu düşünmeye bak yavrunu kucağına alacağın anı hayal et.

bu arada ikinci bebeğime hamileyim ve keşke sezaryen sonrası normal doğum şansım olsa ve normal doğursam hayali kuruyorum. bence normal doğum annenin en güzel tecrubesi.

bende bebeğim makat gelişi olduğu için zorunlu sezeryan oldum 18 gün önce:ecrin_bebek:
çok istedim normal olsun ama olmadı ve sezeryandan da çok korkuyodum..
ama korktuğum kadar değilmiş açıkçası. aynı gün ayağa kalktım; bir hafta içinde de ev işi yapacak kadar iyileştim.
şimdi 18 gün oldu ve normal hayatıma tamamen döndüm hiç ağrı sızı kalmadı dikiş yerleri kapandı.
sezeryan olmak zorunda kalanlar hiç korkup üzülmesin bence.
tabi normal doğum en iyisi olurdu muhakkak ama olmuyosa da zorlamamak lazım:hulya:

benimde günüm yaklaştıkça korku sardı beni aslında en büyük sebebi kendi doktorum giremiyecek sezeryana büyük ihtimalle buda beni çok korkutuyor oysa ben doktoruma bu konuda çok güveniyordum inşallah aksilik çıkmaz ve beni yarı yolda bırakmaz.

merhaba arkadaşlar ben 33+3 hamileyim yani 34.haftadayım.:CüvCüv::nazar:bende epidural sezeryan dşünüyorum bu kendi tercihim çünkü çok korkuyorum vajinal muayeneye bile girerken çok zorlanıyorum o kadar yani.....Allah nasip ederse dr.sezeryan için eylül başı diyor bakalım inş.herşey güzel olur tek temennim bebeğimi sağlıklı bir şekilde kucağıma almak:ecrin_bebek: Allah hepimizin yardımcısı olsun:Saruboceq:

bende mecburi sezeryan oldum suni sancılarda açılma olmayınca ameliyata aldılar.
ama çok memnun kaldım genel sezeryandı. aynı gün kalktım yürüdüm ağrılarım 2-3gün sürdü sonrasında 10gün kadar bi batma hissi gibi oluyodu ama rahattım yani bebeğimi rahat rahat kaldırdım taşıdım . kolay bi doğumdu :KK66:

bende mecburi sezeryan oldum suni sancılarda açılma olmayınca ameliyata aldılar.
ama çok memnun kaldım genel sezeryandı. aynı gün kalktım yürüdüm ağrılarım 2-3gün sürdü sonrasında 10gün kadar bi batma hissi gibi oluyodu ama rahattım yani bebeğimi rahat rahat kaldırdım taşıdım . kolay bi doğumdu :KK66:

ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜNzemuszemus:nazar: AY İNŞ.:Saruboceq:BİZDE MELEKLERİMİZİ SAĞLIKLI SIHHATLİ BÖYLE KOLAY DOĞUMLARLA KUCAKLARIZ opuyorumnanaktan

bende bel fıtıgı var oglumun kafaı buyuk dıye sezeryan olcam eylul bası gıbı sızce belıme bısey olurmu bıraz korkuyorum sanırım

X