Sezeryanla doğum yapanlar

bende 2. çocuğuma hamileyim 24 haftalık ilk sezeryan olduğu için bu da sezeryan ben çok zorlandım kalkmakta eşim ve anneme muhtaçtım baya bi süre kendimi toparlayamadım bebeğimi emzirmekte dahi zorlandım çünkü zorla kalkıp yatıyodum yardımlarla dahi ve emziremedim bebeğimi istediğim gibi epudural anestezi ile oldum belden iğne hakkımıza hayırlısı inşaallah bunda öle olmam korkmamak lazım herkes aynı olmuyo bide bünye meselesi ben biraz zor kalktım ama sende öle olucan diye bişey yok hayırlısı olsun sağlıkla...

ablamlarda sezeryanla oldu ama korkucak bişey yok diyolar bende daha hamile değilim ama ilerleyen zamanlarda hamile kalmayı istiyorum.bıçak kesiğinin ağrı yaptığını söylüyolar kadın olmak ne zorrrr

kızlar benim bebekler ikizdi.ondan mıdır nedir çok ağrım oldu.peki biliyor musunuz ikizlerde daha mı çok kesiyorlar öyle duymuştum acaba ondan mı oldum böyle

kızlar benim bebekler ikizdi.ondan mıdır nedir çok ağrım oldu.peki biliyor musunuz ikizlerde daha mı çok kesiyorlar öyle duymuştum acaba ondan mı oldum böyle

ayyyyyy bende ikiz bekliyorum....doğrumu acaba bu dediğin..bilen varsa yazsın lütfen..tırstım

ikiz bebekte fazla kesilir mi bilmem canım ama sanmıyorum
sezeryan ağrısı kişiye göre değişiyor demek
benim çok zordu ama 2 güne her işini yapan da var:26:

ayyyyyy bende ikiz bekliyorum....doğrumu acaba bu dediğin..bilen varsa yazsın lütfen..tırstım
ayyyy korkutmak istemedim sakın ha.doğum anı çok güzel ama önce biri çıkıyor ciyaklayarak sonra 2. çıkıyor ciyaklayarak minik minik beyaz beyaz.seni kutluyorum ikiz annesi olacağın için.çook güzel bir duygu kendini çok güçlü hissedeceksin emin ol.öpüyorum bebişlerini

gayet güzel anlatmışın şimdi o anı gözümde canlandırabiliyorum. bacaklarını onatabiliyormusun peki o anda 15 saat boyunca hiç tuvalet ihtiyacın olmadımı hani sonrasında su falan içiyorsunya bol bol, yoksa sonda takılımı kalıyor ayağa kalkana kadar. neden kesinlikle yere bakmamak lazım ?
tuvalet ihtiyacın pek olmuyor çünkü belli bi süre yemek yemiyorsun ve idrar için zaten sonda var çok hissetmiyorsun takılırken,yürüyüş yapmaya başladığında genelde çıkarıyorlar sondayı , iğneden dolayıda yere bakamıyorsun omurlik iğneyi direk beyine ilettiği için sanırım bir süre vücuttan atamıyorsun ve hakatten gözlerim karardı yere baktığımda bisüre başını önede eğmiyorsun ama geçiyor hepsi bende yere düşme olayı kalıcımı oldu bilmiyorum ama :////

Son düzenleme:
Ben 2005 de nisan ayında Antalya'da Andeva da Epidural sezeryan ile doğum yaptım. Neslihan hn diye bir doktorum vardı. Ben 9 ay boyunca okudum,izledim dinledim hemde tüm dünyayı ve normal doğum yapmaya karar vermiştim ağrı eşiğim yüksektir ama hamileyken vücudunuzu çok dinliyorsunuz o yüzden normal doğumda dayanmak zorlaşırsa ağrı kesici isterim diye düşünüyordum. 9ay 3-4günlükken gece 4 de evde yatarken suyum geldi ve altıma yaptım sanarak uykudan uyandım. Hastane çantamı 1 ay önce hazırlamıştım.Yataktan kalktım karnım inmişti doktorumu aradım hastaneye gidin geliyorum dedi,kendimi duşa attım belden aşağımı yıkadım kurulanıp altıma bir ped koyup giyindim. Size tavsiyem O an eşinize araba kullandırmayın taksiye binin rahat rahat gidin:)
Hastaneye vardığımda doktorum gerekli brifleri hastaneyi arayarak vermişti beni önce rahimde açılma varmı bebek ne durumda diye muayeneye aldılar ebe açıklığa baktı 5dk da bir doktoru arayıp haber veriyordu. Yaklaşık 30 yada 45dk olmuştu doktorum geldi açıklık 2-3cm di ve ilerleme yoktu hiç ağrım da yoktu ayrıca.
Beni muayene koltugundan normal dogum oncesi sancı odasına aldılar doktorum bana suni sancı verebileceğini böylece açılma bekleyeceğimizi söyledi.Bunun ne kadar süreceğini sordum belirli bir saat veremeyeceği söyledi bu arada suni sancı almış bir kaç kadının bağırışlarını duyuyordum. Suyum geldiği için bebeğim güvende değildi artık bir karar vermem gerekiyordu,doktorum bana normal doğum yapmak için çalıştığımızı bildiği için bilmek istersem diye yinede tüm yöntemleri anlattı ayrıca çok yeni bir sistem olan epidural sezeryan da yapabileceğimizi eğer istersem anestezist çağırabileceğini ve epidural sezeryan in nasıl olduğunu bana birlikte anlatabileceklerini söyledi. Anestezist geldi ve sorularıma çok net cevaplar aldım ve epidural sezeryan ile bebeğimi dünyaya getirmeye karar verdim.
Beni doğumdan sonra yerleşeceğim odama aldılar özel hastane oldugu için kendi banyo ve tuvaletim vardı,soyundum ebe gelip önden giyilen yeşil önlüğü giydirdi en son ne yediğimi sordu ben balık ve salata yemiştim tuvalete oturmamı ve öne eğilip ıkınmamı söyledi bu sırada popoma birşey sıktı ve inanılmaz bi şekilde içimde ne varsa çıktı :) sonra beni doğumhaneye götürdü.
Doğumhanede müzik vardı ve toplam 5 tane kadın vardı :) bana kadınlar hamamına hoşgeldin bebeğine isim koydun mu dediler gülmeye başladım daha hamileliğimin 2.ayında karar verdiğim için ismini hemen söyledim. Anestezistim ameliyat masasına oturmamı söyledi kalçamdan bir ağrı kesici yaptı sonra uzanmamı söyledi kollarımdan damar yolu açtılar, bana oturur duruma geçmemi söyledi ve öne doğru anne karnındaki bebek gibi ama fazla değil eğilmemi kıpırdamamamı ve nefes almamı söyledi. Belimde ufacık bir karıncalanma hissettim sonra katater ile belimden omuriliğime açtıkları damar yolunu omzuma kadar bantlarla çıkartıp beni yatırdılar bacaklarımı düz uzattılar anestezistim baş ucumda oturuyordu ve yatar vaziyette olduğum için hep gözgözeydik bana sürekli gülümsüyordu. Elinde ufacık bir iğne vardı belimde açtıkları damar yoluna omuz hizzamdaki kanaldan anestezi vermeye başlayacağını ve iğnenin ucunu göğüsüme ufak ufak batıracağını acı hissetmemeye başlayınca hazır olacaksın dedi aynen öyle oldu doktoruma hasta hazır diye bilgi verdi.
Doktorum çıkaralım bakalım şu yakışıklıyı dedi, örtünün açık kısmına kırmızı renkteki antiseptikten sürmeye başlamışlardı ki kalp atışlarım gitgide hızlanıyordu cihazlar ötmeye başlayınca bende şaşırdım oğluma bişi mi oldu diye sordum hayır bu senin kalp atışın sakin ol sebebi heyecan dediler :) doktor bana bir miktar diazem vermelerini söyledi, kolumdaki damar yolundan diazemi verdiler göğüs hizzamdan yüksekte örtü olduğu için hiç birşey göremiyordum. Ama ufak sarsıntılar olduğunu hissediyordum karnımda basınç olduğunu hissettim en merak ettiğim şey o an acaba oğlum neye,kime benzeyecekti. Bi süre sonra işte burda diye oğlumu çıkarttılar incecik sesi geldi kalp atışlarına baktılar :) aynı babası bu dediler,bana bak bakalım oğluna dediler getirdiler bir gördüm ne kadar güzelsin sen allahım ne kadar güzel yaratmış seni bebeğim dedim kokladım öptüm hemen aldılar alınca sinir oluyor insan niye götürdüler diye basımda duran anestezistim merak etme kontrolleri yapılcak seni odanda babasıyla beklicek dediler. Babasına teslim etmişler onlarda odada değilde doğumhane kapısında beni beklemişler.Doktorum dikiş yerine yapıştırma yöntemi ile 10cmlik kesiği birleştirip su geçirmez bant ile üzerini kapattı. Sedye ile odama aldılar sondayı ne zaman taktıklarını hiç hatırlamıyorum ameliyathanede takmışlar,yatağıma yatırdılar bebeğimi emzirmem için kucağıma verdiler iki göğüsümede tuttum ama memeyi tam bir türlü alamıyordu alıncada göğüsümde süt yoktu su gibi bişey akıyordu fazla uğraşmadı uyudu zaten hemen:) çok yorulmuş gibi iç çekerek:)
Bu arada meyve suyu ve su gibi çok sıvı tükettim. Yaklaşık 2 saat sonra ufak bir yuruyuş yaptırmak için ayağa kaldırdılar ilk başta ayakta durmak için zorlandım kesik olan yerim acıyordu bir kaç adım atmamı bunun gazımı cıkartmam için çok faydası olacağını söylediler. 4-5 adım attım ve yatmak istedim her 2 saatte bir gelip beni 1-2 adım da olsa yürüttüler.
Gece hastanede kaldık eşimle ağlayınca eşim altına bakmak istedi ikimizde acemiyiz :) ama becerdik altını değiştirdik emzirmek için kucağıma aldım göğüsümü alıp bir iki emip bırakıyordu bende sütüm yok diye üzülüyordum ama göğüslerimden su gibi bişey akıyordu,iki göğüsüme de tuttum. Sabah uyandıgımda göğüslerim acıyordu şişmişti emzirdim bebeğimi hemen yoruluyordu çok komikti.
2.gun ziyaretler vardı odamdaki banyoda ılık bir duş aldım kendimi daha iyi hissettim.Toplam 2gece kaldım hastanede 3.gun üzerime sabahlığımı giyip evimize gittik.
Devamında yenidoğan sarılığı diye bir illetle boğuştuk velhasıl bebek sahibi olmak çok güzel o duygu çok başka, allah olmayan ve evladın değerini bilenceklere versin.
sevgiler

aynı şeyleri yaşamışız biyere kadar, ama okurken ağladım çünkü çok pişmanım epidural iğne vurulduğum için :KK43:
bebeğim ters olduğu için mecburen sezeryan tercih ettim, doktorum genelde epidural yapıyoru zdeyince o anı ayaşamak hevesiyle kabul ettim, araştırdım bilgi edindim hastaneye gişderken ameliyathanede bile çok mutluydum aslında ama
hatırladğım sondanın takılması, uzanmam ve hayal meyal çok acıdı çok acıdı demem sorası bebek doğmuş beni tamamen uyutmuşlar :/ beni uyutun die ağlıyorum asansörden çıkarken.. doktorum geldiğinde kum torbasını kaldırmalarını söyledi ve sen çok heyecan yaptın neden öyle oldu dedi, zaten sersem gibiydim bişi hatırlamıyorum dedim kısacası o anı yaşayacak kadar soğukkanlı değilmişim , neyse yürüyüşe kalktığımda dönerken yere baktığım içn hayatımda bir ilk yaşadım gözlerim karardı ve yerdeyim :KK43: tekrar yürüyüş yaptım iğneyi bol su içip vücuttan atana kadar yere baktığınızda düşme riskiniz var bunu özellikle uyarıyorlar, bunlar benim başıma gelenler epidural olupta rahat edenleri görünce şaşırdım sevindim herkes benim gibi olmamış, şimdi bebeğim üç aylık ve doktorumla tekrar görüşücem bi sabah kalktım oturma odasına girerken gözüm karardı ve yerdeydim bugünde aynı şey oldu 1-2 saniyelik kapanıyo gözlerim iğneyle alakası var diyemem ama çok merak ediyorum benim gibi sıkıntı yaşayan varmı omurilik çok önemli direk beyine etki eder ona yapılan herşey iyi araştırın iyi bir yerde yapın, hemen ertrsi gün hastaneden çıktım kilo denen bişey kalmadı br haftada normalde döndüm yani sorasında çok zorlanmadım aslında ama bu kararmalar yoktu bende o gidip gelmeler bebeğim kucağımdayken olursa die korkuyorum
Allah herkese hayırlı doğum nasip etsin

İlk doğumunu sezaryenle yapan bir anne, uygun şartların sağlanması durumunda ikinci doğumunu normal doğumla gerçekleştirebiliyor...

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin İngeç kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının anne adayları için öncelikli tercihinin normal doğum olduğunu belirtti.
Bazı şartlarda anne ve bebek açısından risklerin arttığına dikkati çeken İngeç, bunların başında bebeğin doğum kanalından geçmesini engelleyecek problem bulunmasının geldiğini söyledi. Bebeğin kafasının doğum kanalından geçmesini engelleyecek kadar büyük olması, iri olması, ters duruşu, özellikle yan gelişlerde veya çapraz duruşlarda sezaryenin kaçınılmaz olduğunu anlatan İngeç, daha önceden rahime yapılan bazı ameliyatlarda da sezaryen ihtimalinin arttığını anımsattı.
İngeç, rahimden ur alınması, şekil bozukluğunun düzeltilmesine yönelik yapılan ameliyatların da yine sezaryen gerekliliğini oluşturduğunu söyledi.

Normal doğumun ise problem tespit edilmeyen gebelerde önerilen, fizyolojik olarak kabul edilen bir doğum şekli olduğunu belirten İngeç "Ama normal doğum başında normal kelimesi olmasına rağmen her zaman normal gitmeyebilir. Sürprizlere açıktır doğumun son aşamasına kadar. Ancak çoğunlukla problemsiz sonuçlanır. Yine de doğumun son aşaması dahil sezaryene dönme ihtimalinin olması bebeğin doğum kanalından çıkarken sıkıntıya maruz kalması ihtimalleriyle beraberdir" diye konuştu.

SEZARYENDEN SONRA NORMAL DOĞUM
Anne adaylarının en çok merak ettiği konuların başında doğumun nasıl olacağının geldiğini ifade eden İngeç, şöyle devam etti:

"Daha önce sezaryen yapılmış bir kadın mutlaka yine sezaryen mi olması gerekir? Tıbbi açıdan da bakıldığında eskiden karşımıza bir kanun gibi ’bir sezaryen, hep sezaryen’ diktesi çıkardı. Bunun için 1900’lü yılların başından beri hep bu kural işledi. Bir kez sezaryen olan bir hasta mutlaka sezaryene alınmaya başlandı. Ama zaman zaman öyle vakalarla karşılaşıldı ki daha önce sezaryen olmuş kadın, sancıları başlıyor, hastaneye geç ulaşıyor ve normal doğum yapabiliyor."
Bu örnekler çoğalmaya başlayınca tıbbi olarak incelemeye alınmaya başlandığına işaret eden İngeç, şunları kaydetti: "Gerçekten bütün sezaryen olmuş hastaları yine tekrar sezaryene almak gerekir mi? Yoksa normal doğum şansı verilebilir mi? Bazı şartlar yerine geliyorsa sezaryen yapmış bir gebenin normal doğum yapabileceği görüldü. Ama tabi bu ihtimallere dayalı bir işlemdir. Yüzde 100 kesin olarak sezaryen olmuş kadınların hepsi normal doğum yapacak diye bir şart yok."

AA

Arkadaşlar sezeryanla doğum yapanların neler yaşadıklarını bilmek istiyorum eski yazılara baktım pek tatmin olamadım tam anlatılmamış genel ve epiduralde uyandığınızda çok ağrı oluyormu yürümekte ve fazda ağrı olduğunu duydum , kaç saat sonra ayağa kalktınız hastaneden 3 günde çıkılıyormuş 3 gün boyunca dikişlerde ağrı oluyormu yaşanan sıkıntılüan nedir birde 15 gün birilerine muhtaç olursun diyorlar kendi kendinize ne zaman yetmeye başlıyorsunuz sürekli birilerinin yardımına ihtiyaç duyuluyormu yatıp kalkmada ve daha bir sürü sorularım var, kusura bakmayın 28 haftalık gebeyim doğuma az kaldı sezeryan olma ihtimalim var, :emir_bebek:

bende sezeryanle doğum yaptım özel bi hastanede genel anesteziyle ağrım az oldu 10günde iileşiliyor kendine ve bebgine yetebiliyosun:KK1:

Benim de ilk doğumum sezeryandı 'mecburen'
Tansiyonum 19'lardaydı.. Açılmam vardı fakat sancılanamıyordum.
Suni sancı da veremiyordu doktor yüksek tansiyonum yüzünden..
Ve ayrıca idrarda protein kaçağı da tespit edilmişti..
İstemeden de olsa kabul etmiştim sezeryanı.
Direk genel anestezi uygulamıştı bana doktor.
Heyecanlı bir tiptim ve üstelik tansiyonum da varken cesaret edemedi epidurale heralde..
Ağlayarak girmiştim ameliyata. Neden bilmem, o anki psikolojim işte..
Uyanamazsam diye düşünüyordum..
Sonda da takıldı lavman da yapıldı bana.
Lavman çok basit, ebe o ilacı sıktığı zaman makattan
zaten otomatik tuvaletiniz geliyor ve hemen koşup yapıyorsunuz..
Sonda az da olsa acıtıyor evet.
Çiş yaptığınız yere uzun bişey takıyorlar.
Hatta rahatsız edici..
Fakat o anın heyecanı ve saatlerce devam eden alt muayenemin vermiş olduğu o berbat acılar
sondanın takıldığı anda gayet sakin olmamı sağladı. Yani korkulacak bişey değil sonda. Anlık bişey..
Gelelim doğuma.. Damardan narkoz verdiler bana.. Allahımmm..
Bi anda titremeye başladım.. Gözlerim kıpraşıyor nefesim kesiliyor nefes alamıyordum..
Dedim ölüyorum sanırım..
Meğer ben ebeyle konuşurken öte taraftaki kolumdan narkoz vermişler bana..
Ama neden öyle garip ve korkunç bi halde bayıldım bilmiyorum.
Sanırım bana yüksek doz verdiler yanlışlıkla. Yada bünyeme ağır geldi..
Neyse narkoz sonrası koca bi karanlık.
Gözümü asansörde açtım ve açar açmaz korkunç bi ağrı hissettim altımda.. İnledim..
Kum torbası varmıydı bilmiyorum. Hatıralarım kesik kesik o güne dair..
Bi uyanıp bi tekrar bayılıyordum. Acİ fazlacaydı. Çok ağrı kesici vurdular..
İlk ayağa kaldırılışımda sanki tüm organlarım yer değiştirmiş gibi oldu. Başım döndü. Eğilerek yürüdüm. Ebe dedi ki dik durman gerek. Ama ne mümkün?
Acı içindeydim.. Kızımı memeye tuttular ben yatarken.
Meme uçlarım çok minicikti kavrayamadı yavrum. Daha sonra bayıldım yine.. Dediğim gibi o güne dair anılarım parça parça.. Sanırım bana çok ağır geldi narkoz...
Neyse ertesi gün daha iyiydim. Tabi kendi başıma doğrulamıyordum yatakta.. Estetik dikiş atmış doktorum.. İz falan kalmadı.. Fakat ilk gün çok minik bi kısmı enfeksiyon kaptı neyse ki yayılmadan geçti.
İkinci gün aldım kızımı ve uğraşlar sonunda emzirebildim.. Sütüm de gelmişti..
Bunlar benim yaşadıklarımdı.. Pek güzel geçmedi evet biliyorum ama herkesin bedeninin acıya dayanma kapasitesi, doktorunun ustalığı farklıdır.
Herkes aynısını yaşayacak diye birşey yok.
Çok kolay atlatanlar da bolca var..
Şimdi tekrar doğum yapixam Allah nasip ederse..
Epidurali düşünüyorum fakat plesanta previa olduğumdan doktorum genel yapar sanırsam..
Bu seferki doktoruma da hastaneme de güveniyorum
ameliyat sonuçta, elbette ki zor ama Allah iyi doktor ve anestezistlerin eline düşmemizi nasip eder inşallah..
Çok uzattım bea:KK9:

Arkadaşlar sezeryanla doğum yapanların neler yaşadıklarını bilmek istiyorum eski yazılara baktım pek tatmin olamadım tam anlatılmamış genel ve epiduralde uyandığınızda çok ağrı oluyormu yürümekte ve fazda ağrı olduğunu duydum , kaç saat sonra ayağa kalktınız hastaneden 3 günde çıkılıyormuş 3 gün boyunca dikişlerde ağrı oluyormu yaşanan sıkıntılüan nedir birde 15 gün birilerine muhtaç olursun diyorlar kendi kendinize ne zaman yetmeye başlıyorsunuz sürekli birilerinin yardımına ihtiyaç duyuluyormu yatıp kalkmada ve daha bir sürü sorularım var, kusura bakmayın 28 haftalık gebeyim doğuma az kaldı sezeryan olma ihtimalim var, :emir_bebek:

Merhaba,
Epidural sezeryan ile doğum yaptım. Zaten normal doğumdan çok korktuğum için istemiyordum. Epiduralde uyanma diye bir şey yok, çünkü uyumuyorsunuz. Size yüksek oranda belden ağrı kesici veriyorlar. Bu da acı ve ağrı hissini yok ediyor ama dokunma hissi kaybolmuyor. Doktor aslında karnınızı keserken sanki karnınıza dokunuyormuş gibi hissediyorsunuz:)
Ben genel anestezi istemedim çünkü bebeğimin doğum anına tanık olmak hemen kucağıma almak istiyordum.
Epidural 3 gün boyunca belinizde takılı kalıyor zaten. Ağrı hissettiğinizde düğmeye basıyorsunuz ağrı geçiyor. Ben hemen ertesi gün kalktım ayağa. Annem bir süre yanımda kaldı ama eve çıktıktan sonra artık toparlamıştım çok da ağrım olmadı. Sezeryanın sonrasının kolay olup olmaması tamamen doktorun hüneri diye biliyorum. Ne kadar kısa sürede bitirirse o kadar kolay oluyormuş sonrası.
Açıkçası ben çok memnun kaldım, ikinciyi de aynı şekilde yapmak istiyorum. Tabi önemli olan sizin ne istediğiniz ve doktorunuzun tavsiyesi.Ben sadece kendi deneyimimi paylaştım.
Sevgiler,

en
canım ben normal doğumdan korktuğum için, kendi isteğimle sezeryan oldum.. çok da memnun kaldım..genel anestezi ile oldum.. uyandığında kesi yerinde illaki bi acı oluo ama dayanılmıcak gibi değil.. ağrı kesicilerle hafiflio zaten.. 1 ay sora 2. doğumum var.. yine genel anestezi istiorum.. gözünü korkutma.. öle ya da böle o kokuyu içine çektiğinde unutuosun herşeyii.. mis miss:KK16:
sezeryan yada normal dogum herkesin tercihi ama normal dogum daki sanci yi asla cekmek istemiyorum ayrica catim dar ve normal dogum yasak bana. sezeryan bence hicte zor degil cevremde birsuru kadin sezeryan yapti ve hrpside memnun. hastane ve dr la ilgili galiba birazda. ben uc aylik hamisim nazar: nisan ortasi gibi sezeryan olucam insallah ve hicde korkmuyorum tabi ki ameliyat sonucta hic aci agri olmayacak kim derki okadarina bebisler icin katlanicaz sonucta sezeryan en saglikli dogum sekli bence bebek acisindan arti annenin de vajinasi normal kaliyor yani bi avantajida o. allah herkese kolay dogum nasip etsin banada insallah. ben daha once laproskopi ve histereskopi oldugum icin bana viz geliyor ameliyat falan yeterki bebisim saglikli olsun gerisi bos. sezeryandan korkmayin cok kolay hele ginumuz teknolojisi nde iciniz ferah olsun allah yardimcimiz olsun

Ben oğlumu normal doğumla dünyaya getirdim .eğer sağlıkla ilgili herhangi bir durumunuz yoksa ve riskiniz yoksa normal doğumu tercih edin derim .ben suni sanciyla yaptım sabahtan aksama kadar sancı çektim ama doğum yaptıktan sonra dedimki doktoruma allah razi olsun sanki bende yeniden dünyaya geldim dedim .çünkü doktorun bana normal doğumu ısrar etmişti.bütün çektiğiniz o doğuma kadar sonra mucize gibi bitiyor ve ben sabaha kadar hic uyumadim çünkü bütün yorgunlugum agrim ne varsa gitmişti . Sonrasindada sadece dikişlerim vardı ama bi agrisi da olmuyor öyle.çocuğunuz içinde en sağlıklı si .şimdide normal istiyorum tabi herhangi bi sorun çıkmazsa.

D
Ben oğlumu normal doğumla dünyaya getirdim .eğer sağlıkla ilgili herhangi bir durumunuz yoksa ve riskiniz yoksa normal doğumu tercih edin derim .ben suni sanciyla yaptım sabahtan aksama kadar sancı çektim ama doğum yaptıktan sonra dedimki doktoruma allah razi olsun sanki bende yeniden dünyaya geldim dedim .çünkü doktorun bana normal doğumu ısrar etmişti.bütün çektiğiniz o doğuma kadar sonra mucize gibi bitiyor ve ben sabaha kadar hic uyumadim çünkü bütün yorgunlugum agrim ne varsa gitmişti . Sonrasindada sadece dikişlerim vardı ama bi agrisi da olmuyor öyle.çocuğunuz içinde en sağlıklı si .şimdide normal istiyorum tabi herhangi bi sorun çıkmazsa.
DARISI BAŞIMA

Bende genel anestezi ile doğm yaptım ilk ayağa kalkışımda sancı oldu evet bi An nefes alamıyorum sandım ama ağrı kesici ler falan sonrasında Hafifliyo tabi ve benim ikizlerim olduğu için üç gün kaldım eve geldiğimde ise yardımcılar olduğu halde bebeklerimle kendim ilgilendim sonrasında sorun yaşamadım elhamdülillah .umarım sizlerinde bu kadar kolay geçer

X