Sinirden delirecegim 2 çocukla ev isleri yapip vakit de kalmaliymis ben beceremiyormusum

handegunerler

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2023
168
-124
37
Ya biraz önce tartistik 2 cocuk var.Yoruldum dedim mi adam dalga geçiyor.Cocuklar 4 bucuk yasinda ve 2 aylik.ve bugun yine konu actim büyük çocuğumun psikolojisi hic iyi degil.ya ben yoruldum dediğimde adam ne yaptın ki diyor 2 aylik ve 4 yasindaki cocukla ev isleri gayet de rahat yapılabilirdi ve aslında kendime de vakit kalırmış.ben beceremiyormusum.coxugun yaninda tartıştık iste cocuk daha kotu olacak.ya ben mi beceriksizim de yoruluyorum 2 cocuk ev isinde bisey yok mu? Köydeki kadinlar hem cocuk bakıp hem ev isi yapip bir de tarlada çalışıyorlar diyor hepten çıldırıyorum bosanmayi bile dusunuyorum cocuk kotu bir aileyi model almasın diye.ha şunu da sorayım kocayla odalarımız ayri onun yatma saatleri cok düzensiz sabah da geç kalkar rahatsiz edilmemek icin ayrı yatar.cocuk odası ona tahsis edildi ben de yatak odasında 2 cocukla birlikte kalirim.e cocugun kafasındaki aile modelinde anne ve baba ayri yatar cocuk anneyle yatar düşüncesi kalacak yairn karısıyla ayni yatakta yatmayacak.

Oldu tek çocuklar sana mı aitmiş? Karısına yardım eden kocalar konusunu aç sende babalıklarını bilip çocuklara bakıyor anneler de işlerini hallediyor. Benim yengem abimi beklerdi banyo yapmak için çocuğu tek bırakamıyordu çok yaramazdı. Abim gelir çocuğa bakar doyurur oyun oynar yengem banyosunu ve evin temizliğini hallederdi. Ah ah yapmak isteyen erkek bal gibi yardım eder. Sendeki de bendeki gibiymiş rahatı için yatak ayırmış. Ben boşadım. Şimdi uğraşsın kendi çamaşırı bulaşığı ile kendi

Ya biraz önce tartistik 2 cocuk var.Yoruldum dedim mi adam dalga geçiyor.Cocuklar 4 bucuk yasinda ve 2 aylik.ve bugun yine konu actim büyük çocuğumun psikolojisi hic iyi degil.ya ben yoruldum dediğimde adam ne yaptın ki diyor 2 aylik ve 4 yasindaki cocukla ev isleri gayet de rahat yapılabilirdi ve aslında kendime de vakit kalırmış.ben beceremiyormusum.coxugun yaninda tartıştık iste cocuk daha kotu olacak.ya ben mi beceriksizim de yoruluyorum 2 cocuk ev isinde bisey yok mu? Köydeki kadinlar hem cocuk bakıp hem ev isi yapip bir de tarlada çalışıyorlar diyor hepten çıldırıyorum bosanmayi bile dusunuyorum cocuk kotu bir aileyi model almasın diye.ha şunu da sorayım kocayla odalarımız ayri onun yatma saatleri cok düzensiz sabah da geç kalkar rahatsiz edilmemek icin ayrı yatar.cocuk odası ona tahsis edildi ben de yatak odasında 2 cocukla birlikte kalirim.e cocugun kafasındaki aile modelinde anne ve baba ayri yatar cocuk anneyle yatar düşüncesi kalacak yairn karısıyla ayni yatakta yatmayacak.
Paşanın keyfi yerinde tabi !

Böyleleri baba olmasın yaa!
Benimde vardı başımda;
öküz gibi yatar, çocuklar ses çıkarınca onlara kızardı.

Pislik, bi hafta tek başına 7/24 tüm ev ve çocuklarla bi ilgilense ahhh ahhh...

Darlandım yine.

2 çocukluyum sizin gibi. Biri bebek. Sürekli meme, anne istiyor. Yapan nasıl yapıyor söyleyeyim. Ya anasından ya kayınvalideden yardım alıyor. Ya da akşama kadar heder olup eşini bekliyor. Temizliğe kadın çağırıyor. Ara ara dışardan söylüyor benim gibi. Büyük kreş yaşında aslında. Bence yollayın ona da size de iyi gelir. Bıraksın eskileri anlatmayı, yemezler. Benim ailem uzakta, eşimin ailesi de aynı lakırdıyı söyler. Biz şöyle yaptık, tek baktık vs. Halbuki kv denin bekar kardeşleri anası hergün evdeymiş. Biraz büyüyünce de sokağa saldın mı, tamamdır. Sizin adamın da işine gelmiyor çocuk bakmak. Hele küçük hareketlensin tuvalete gitmek bile mesele olacak. Böyle adama tek çocuk bile fazla ama Allah bağışlasın evlatlarınızı.

Ben hem çalışan hem de çocuklarına bakan bir anne olarak diyorum ki evde çocuk bakmak çalışmayla kıyaslanamayacak kadar ağır. Hele de sizin gibi minik çocuklara bakmak. Öncelikle odaları birleştirin. 4 yaşı anaokuluna verin. Sonra da yemek işini arada bir dışarıda yiyin. Sonra da akşam banyo temizlik işleri için birkaç saat ayırıp çocukları babaya bırakın.

Zaten ayni evde sadece laf kalabaligina ve strese yariyor gibi gozukuyor bosanmamak icin sebebiniz ne? Buyuk cocugun kendine ait odasi olmali bebek agladikca uyanacak duzgun bir uyku kalitesi olmicak. Baba salonda yatsin madem cocuk odasinda yatsin bosanmicaksaniz. Allah bilir dogru duzgun cocuklarla bile ilgilenmiyordur ondan kolay geliyor hersey bu kadar.

Şu kısma yorum yapmak istiyorum sadece, evet köyde yaşayan kadınlar çok daha rahat bir şekilde yapabilir bunları çünkü bizim gibi apartmanlara tıkılıp kalmış değiller. Görümcelerim, eltilerim bir sürü çocuk büyütmüş, hala büyütüyorlar, hep bir aradalar, kalabalıklar, kendileri iş yaparken çocukları veriyorlar büyük kuzenlerin ellerine, oh mis gibi. Çocuk bahçede tarlada enerjisini de atıyor 9 dedi mi uyuyor zaten. Onlara bakınca ne var ki çocuk büyütmekte diyesi geliyor insanın.

Bu gibi durumlarda hep aynı tavsiyeyi veririm.
O da şu; bir cinnet her şeyi çözer!

Evde olduğu bir gün basıp gidin. Keyfinizce bir gün geçirin. Döndüğünüzde yapamadığı ne varsa başına kakın!

X