Sinirden delirecegim 2 çocukla ev isleri yapip vakit de kalmaliymis ben beceremiyormusum

Ayri yatilan bir evlilik zaten bitmiştir benim gözümde. Bu arada 1 cocugum var 1 bucuk yasinda. Hatta çocuk olmadan once bile ev isleirnin bittigini hhic gormedim. Saçmalık

Hata veya suçlu arıyorsanız o sizsiniz. Eski sevgilisine hayır diyemeyen, benimle görüşmek isterse görüşürüm diyen hatta engelle dediğinizde üstünüze yürüyen adamı hala koca olarak tutuyorsunuz evde. Boşan diyenlere bir ton laf etmiştiniz eski konunuzda. Böyle adamlar sadece ömür törpüsüdür, çocuklarım ailem dersiniz ama gençliğiniz çürür gider. Ayrı odalarda yatmak zaten boşanmış gibi olmuyor mu? Adam eve yardımcı kadın almış gibi bir şey. Çocuklarına bakılıyor evi temizleniyor çamaşırı ütüsü yapılıyor, kendi de bekar gibi takılıyor dışarıda.

Çocuklarınızı odalarında değil de yanınızda yatırmanız da başka bir hata ama o sizin bileceğiniz iş.

Gecen sene köye gittigimizde sakatlanmistim, ayagima atel takildi. Gelen akraba kadinlar sagolsun kizimla cok ilgilenmisti. Biri geliyodu, biri gidiyodu zten.
Kadinlar tarlaya gidiyo ama Evin büyükleri de onlar gelince yesin diye yemek yapiyor. Kardesin ekmek yapiyosa sanada bitane getiriyor. Sen süt sagiyosan kardesine goturuyosun vs. Koyde yaşam zor ama insanlar birbirlerine destek oluyor. Cok bilmis kocanizin haberi yok herhalde. Bilgisi olmadigi halde oturdugu yerden akıl veren insanlara sinir oluyorum.
Cocuklardan rahatsiz olup odasini ayirmasida tam facia. Ne koca olarak sizinle yatiyor ne baba olarak cocuklarla ilgileniyor. Anca bos konusuyor. Sakin bu adamdan 3.cocugu yapmayın

Ya biraz önce tartistik 2 cocuk var.Yoruldum dedim mi adam dalga geçiyor.Cocuklar 4 bucuk yasinda ve 2 aylik.ve bugun yine konu actim büyük çocuğumun psikolojisi hic iyi degil.ya ben yoruldum dediğimde adam ne yaptın ki diyor 2 aylik ve 4 yasindaki cocukla ev isleri gayet de rahat yapılabilirdi ve aslında kendime de vakit kalırmış.ben beceremiyormusum.coxugun yaninda tartıştık iste cocuk daha kotu olacak.ya ben mi beceriksizim de yoruluyorum 2 cocuk ev isinde bisey yok mu? Köydeki kadinlar hem cocuk bakıp hem ev isi yapip bir de tarlada çalışıyorlar diyor hepten çıldırıyorum bosanmayi bile dusunuyorum cocuk kotu bir aileyi model almasın diye.ha şunu da sorayım kocayla odalarımız ayri onun yatma saatleri cok düzensiz sabah da geç kalkar rahatsiz edilmemek icin ayrı yatar.cocuk odası ona tahsis edildi ben de yatak odasında 2 cocukla birlikte kalirim.e cocugun kafasındaki aile modelinde anne ve baba ayri yatar cocuk anneyle yatar düşüncesi kalacak yairn karısıyla ayni yatakta yatmayacak.
Köydeki kadınlar hem çocuk yapıp, hem ev işlerine bakıp, hem de tarlaya giderlerdi ha? Bak bunu dediği zaman var ya böyle anında sıcak sıcak vereceksin bebeği kucağına, alacaksın ceketini (çünkü ceket önemli), "Aha da buyur hem çalış, hem evi çek çevir, hem de bebelere bak. Sen daha iyi bilirsin, ben bilemedim, yapamadım. En iyisi işini ehline bırakmak. Akşam döndüğümde sofrayı hazır isterim. Biliyorsun ki eskiden karılar adamın sofrayı hazır eder, yollarını gözlerdi. 3 çeşit yemek çok kolay çıkar. Akşama kadar işin ne? Yemek de pişeeer, temizlik de oluurr, bebeler de bakılırrr. Tabii, sen yaparsın canım benim. Bilemedim ben sendeki bu cevherleri. Hadi aslansın, kaplansın, yaparsın, hadi eyvallah" de çık bakalım ya. Hünerlerini göstersin bakayım. Oturduğu yerden işkembe-i kübrasından sallamak ne iyiymiş ya. Bıraksan 1 saatte benim psikolojim bozuldu der. 30 dk ya, ya bırak 15dk ilgilensin 2 çocukla ya. Baktı mı hiç şimdiye kadar tek başına 2 tane bebe? Bırak bakayım ilgilensin. Görsün Anya'yı Konya'yı. Gıcık şey (hadi eşin diye kibarcası). Allah yardımcın olsun. Bir de çocukların yanında kavga etmemeye gayret edin. Biliyorum insan bazen tutamıyor kendini. Diyeceksin bu adama devir değişti, eskiden kadınların bu kadar temizlenecek eşyası da yoktu, bu kadar telaşesi de yoktu. en basitinden senin bahsettiğin insanlar 1 kaptan yemek yerdi, yani az bulaşık olurdu, 3-5 çamaşırları vardı. Eskiden bir şeylerin bereketi vardı. Şimdi vakit hemen geçip gidiyor. Üstelik 2 tane küçük çocuğumuz var. Eskiden insanlar tek başına mı bakıyordu? Salıyordu çocuğu sokağa oynasın dursun. Şimdi salabiliyor muyuz? Hayır. E bebek zırlayıp morarırdı o kadınlar tarlada çalışırken, ne yapayım bebek katılırken ben süpürge mi yapayım? Ya paşa paşa hizmetçi tut, ya da baba olduğunun ve babalığın bir tek eve para getirmek olmadığının bilincine var da bir işin ucundan tut. Ve de bir şey söylemeden önce biraz düşün de söyle. Sorumluluksa ikimize de sorumluluk. Yalnız bana değil. Hayır bari moralimi bozacak şeyler söyleme. Buyur çok kolaysa haydi meydana, bekliyorum deyin. Resmen içimde yaşadım gibi oldu. Ben bile şaşkınım şu an. Roman yazdım galiba.

Köydeki kadınlar hem çocuk yapıp, hem ev işlerine bakıp, hem de tarlaya giderlerdi ha? Bak bunu dediği zaman var ya böyle anında sıcak sıcak vereceksin bebeği kucağına, alacaksın ceketini (çünkü ceket önemli), "Aha da buyur hem çalış, hem evi çek çevir, hem de bebelere bak. Sen daha iyi bilirsin, ben bilemedim, yapamadım. En iyisi işini ehline bırakmak. Akşam döndüğümde sofrayı hazır isterim. Biliyorsun ki eskiden karılar adamın sofrayı hazır eder, yollarını gözlerdi. 3 çeşit yemek çok kolay çıkar. Akşama kadar işin ne? Yemek de pişeeer, temizlik de oluurr, bebeler de bakılırrr. Tabii, sen yaparsın canım benim. Bilemedim ben sendeki bu cevherleri. Hadi aslansın, kaplansın, yaparsın, hadi eyvallah" de çık bakalım ya. Hünerlerini göstersin bakayım. Oturduğu yerden işkembe-i kübrasından sallamak ne iyiymiş ya. Bıraksan 1 saatte benim psikolojim bozuldu der. 30 dk ya, ya bırak 15dk ilgilensin 2 çocukla ya. Baktı mı hiç şimdiye kadar tek başına 2 tane bebe? Bırak bakayım ilgilensin. Görsün Anya'yı Konya'yı. Gıcık şey (hadi eşin diye kibarcası). Allah yardımcın olsun. Bir de çocukların yanında kavga etmemeye gayret edin. Biliyorum insan bazen tutamıyor kendini. Diyeceksin bu adama devir değişti, eskiden kadınların bu kadar temizlenecek eşyası da yoktu, bu kadar telaşesi de yoktu. en basitinden senin bahsettiğin insanlar 1 kaptan yemek yerdi, yani az bulaşık olurdu, 3-5 çamaşırları vardı. Eskiden bir şeylerin bereketi vardı. Şimdi vakit hemen geçip gidiyor. Üstelik 2 tane küçük çocuğumuz var. Eskiden insanlar tek başına mı bakıyordu? Salıyordu çocuğu sokağa oynasın dursun. Şimdi salabiliyor muyuz? Hayır. E bebek zırlayıp morarırdı o kadınlar tarlada çalışırken, ne yapayım bebek katılırken ben süpürge mi yapayım? Ya paşa paşa hizmetçi tut, ya da baba olduğunun ve babalığın bir tek eve para getirmek olmadığının bilincine var da bir işin ucundan tut. Ve de bir şey söylemeden önce biraz düşün de söyle. Sorumluluksa ikimize de sorumluluk. Yalnız bana değil. Hayır bari moralimi bozacak şeyler söyleme. Buyur çok kolaysa haydi meydana, bekliyorum deyin. Resmen içimde yaşadım gibi oldu. Ben bile şaşkınım şu an. Roman yazdım galiba.

Şunlari kocasinin suratina çat cat söyleyisi gozumde canlandi bi an.

Ortalama 15.satirda kalp krizi geliyor olurdu, sonlara dogru adam ex.

Ya biraz önce tartistik 2 cocuk var.Yoruldum dedim mi adam dalga geçiyor.Cocuklar 4 bucuk yasinda ve 2 aylik.ve bugun yine konu actim büyük çocuğumun psikolojisi hic iyi degil.ya ben yoruldum dediğimde adam ne yaptın ki diyor 2 aylik ve 4 yasindaki cocukla ev isleri gayet de rahat yapılabilirdi ve aslında kendime de vakit kalırmış.ben beceremiyormusum.coxugun yaninda tartıştık iste cocuk daha kotu olacak.ya ben mi beceriksizim de yoruluyorum 2 cocuk ev isinde bisey yok mu? Köydeki kadinlar hem cocuk bakıp hem ev isi yapip bir de tarlada çalışıyorlar diyor hepten çıldırıyorum bosanmayi bile dusunuyorum cocuk kotu bir aileyi model almasın diye.ha şunu da sorayım kocayla odalarımız ayri onun yatma saatleri cok düzensiz sabah da geç kalkar rahatsiz edilmemek icin ayrı yatar.cocuk odası ona tahsis edildi ben de yatak odasında 2 cocukla birlikte kalirim.e cocugun kafasındaki aile modelinde anne ve baba ayri yatar cocuk anneyle yatar düşüncesi kalacak yairn karısıyla ayni yatakta yatmayacak.
Bir de adam acayip şımarmış. Ben uykusuz kalacağım gecelerce, beyefendi başka odalarda uyuyacak da keyfi, uykusu bozulmayacak. Yok daha neler? Eşimi öyle bir uyandırırdım ki, isterse kalkmasın. Sanki benim uykum hafif de bir kendisinin ki ağır olacak. Ben bölük pörçük uyuyacağım, bebe bakacağım, e yok bir de evin her şeyine yetişip de eşimin horlamasını mı dinleyeceğim? Yoook çok taviz vermişsiniz çok. Daha ilk çocukta paşa paşa her bir şeyleri yaptırmanız lâzımdı. Aman neyse ben hallederim,ben yaparım,yetişirim dememeliydiniz. Hala çok geç değil şu adamın bir aklını başına getirin yahu. Bu ne rahatlık, bu ne köftehorluk.

1 tane bile çok yorucu 2 tane zor. ev işi de nankör valla. en iyisi siz büyük çocuğu kreşe verin. benim yengemin de 2 tane bebesi var biri 2.5 biri daha bebek mart doğumlu. annem hep sıkı sıkı yembihler abim çalışıyor olsa da ayrı yatmak yok. onlar senin çocukların. ne demek çocuk sesinden rahatsız olmak sanki elin çocuğu. köyde zaten kadın sömürüsü vardı. bir evde kaç çocuk. elti kaynana bir evde bir şekilde bakılıyordu çocuklara. yaş genç evleniyordu herkes genç babaanne anneanne oluyordu. bakılıyordu.

köy kadınları köy kadınları... neymiş bu köy kadınları :) benim ailem de köylü bu arada dalga geçmiyorum

eskiden eşimin de bana demişliği var köydekiler ne yapsın vs vs diye üstelik annesinin yanında
bende "köy kızı ile evlenecektin o zaman.. o hem böyle bıdı bıdı da etmezdi değil mi" dedim

hafta sonu sadece 2 saat bırakın oda bebeğiniz 2 aylık olduğu için emzirme saati geçmesin
görsün bakalım anyayı konyayı

Aileden hep. Kadın ev işinden başka hiçbir şey yapmaz, kendiyle ilgilenmez, takip ettiği bir dizi varsa açıp izleyemez. Varsa yoksa ev işi, çocuğa kocaya hizmet. Hani 24 saat uyumadan çalışsan niye 25 saat calismadin çayım soğuk geldi derler.

o nefes alan canlının koca, baba olduğundan emin misin. evcil olsa cocuğun bezini oyuncağını getirir. Allah aşkına şöyle asalakları neden koca, yetmiyormuş gibi neden baba yapıyorsunuz. Bunlar asalak bunlar güncellemesi tamamlanmamış tek hücreli yaratıklar. Doğal ortamlarından alıp eve tıkıp evcilleşir sanıyorsunuz. Allah da boylelerinin belasını versin. Boşanın zaten yanlız yaşıyorsunuz hiç değilse üstünüzden bir kambur kalkar. Olmaz olsun böyle hayat arkadaşı...
HaA eğer sizde o 2 çocuk yetmiyormuş gibi birde o canlıya hizmet edip ütüsünü yapıp yemeğini zıkkımlansın diye önüne koyuyorsanız size de yazıklar olsun. o zaman hakediyorsunuz demektir.

Sırf uykusu bölünmesin diye ayrı yatmak ne demek? Siz bunu neden ve nasıl kabul ettiniz? Beyefendi keyfini düşünüyor, size onca laf ediyor siz de peki deyip içerleyip kenara mı çekiliyorsunuz? Söylediklerine pişman etmelisiniz. Haftasonu 1 gün sabahtan çocukları bırakın akşama kadar bir de yemek yapmasını, birkaç iş yapmasını isteyin bi görsün gününü bakalım. Veya ben yetişemiyorum o yüzden şu kadar ücrete kreş buldum büyük çocuğu veriyorum haberin olsun diyin bakalım bir daha ağzını açabilecek mı? Bu adama fazla tolerans göstermişsiniz. Paşa gibi yaşıyor, bir de şikayetleniyor maşallah. Ama lütfen biraz da kendinizde arayın hatayı. Böyle adama 2.çocuğuda vermişsiniz ve ağzının payını veremiyorsunuz yaptıklarına karşı.

Bu adam evde hiçbir şey yapmadığı için tüm işleri kolay sanıyor

Köydeki kadınla evlenseymiş o zaman eşiniz. Birgün o yapsın tüm bunları, kendine de zaman ayırsın paşam da sizde öğrenmiş olun nasıl olduğunu. Rahatsız edilmek istemediği için ayrı odada yatıp gece bile çocuk bakımını size atıp mutlu mesut ev işi yapmamanıza mı takılıyor zaar.

Benim de iki çocuğum var küçük 3 aylık ben bakıcı tuttum sabah geliyor akşama kadar yoksa diğeri kıskanmasın diye ya küçüğü ihmal etmek lazım ya da büyüğüne televizyon açmak. Yine de kesinlikle ev işi yapamıyorum, yemek mecbur yapıyorum.
Sizin büyük 4 yaşındaymış neden kreşe vermediniz? Kimse televizyon açmadan emmek isteyen henüz kardeşiyle oyun oynayamayan bi çocuğa tam bakamaz bence, en azından ben beceremem o kesin.

İki çocuk büyütmenin zorluğunu bekar biri ya da erkekler anlayamaz. Onlara göre hava hoş. Benim ablamın 3 çocuğu üst üste doğdu. O zamanlar bekardım ve yanına ziyarete giderdim. Yaşadığı zorlukları görmezdim 🙈 bunu ancak anne olunca anladım. Şimdi sakin olun ve evlatlarınıza odaklanın. İkinci bebeğiniz henüz çok küçük, Allah sağlıklı ömür nasip etsin 💐sizin için geçiş dönemi, ilk çocuğun kardeşine uyum sağlaması, yeni düzene alışmanız gerek. Ev işlerinizi yapabildiğiniz kadar yapın, çok takılmayın çünkü toplasanız gene dağılacak. Benim de 2 evladım var ve zaman su gibi geçiyor bu anlarım tadını çıkarın. Büyüdüklerinde bu günleri arıyorsunuz. Şuna bebeğin bakımlarını büyük çocuk ile yapmaya çalışın, çok faydası oluyor. Altını değiştirirken ıslak mendili o versin vs.... İşler zaten bitmiyor, valla ben 2 evladımı büyüttüm ama gene bitmiyor 😂temizlediğim yer bir saat sonra gene tozlanıyor. Ev işi nankördür, kendinizi hırpalamayın.

Bir hafyasonu iki çocuğu da ona bırak çık evden. Sabah çık akşam 7 de gel ve yemek hazır mı de. Yap bunu gerçektrn bir görsün yorulunuyormuymuş yorulunmuyormuymui.
Böyle bi adama bunu yapabileceğine inandınız mı? Adamın zihniyeti belli, bu işler kadın işi😏 hayır şunu merak ettim bu adam ne iş yapıyor da istediği saatte yatıp kalkıyor

köydeki kadınlar lafından nefret ediyorum. kaynanam bana en ufak bi şeyde biz yemekte yaptık her işimizi de yaptık çocuklarımızı da büyüttük derdi. sonra bir gün laf arasında sonunun nereye varacağını düşünmeden anlatınca anladım işin aslını. bir gün laf açıldı dediki biz aşağıda çalışırdık yukarda bebeğimiz açlıktan ağlaya ağlaya uyur kalırdı açlıktan parmaklarını emerlerdi dedi. biz hayvanlarla uğraşırdık çocuklar bağda bahçede oynar köşelerde uyur kalırlardı dedi. yahu sen çocuk bakmamışsın ki kadın. bakmış mı oluyosun yani. çocuğu ihmal edip işini ihmal etmemeyi tercih etmişsin. kendi kendilerine allaha emanet büyümüşler yarı aç yarı tok. ve şuan çocuklarının hepsine bakınca da ruhsal olarak ihmal edildikleri çok belli oluyor hadi fiziksel olarak bi şekilde büyümüşler.

e ben de senin gibi çocuğu aç aç saatlerde yatırsam ilgilenmesem ağlaya ağlaya uyuyakalsa ben de evde dünyanın işini yaparım. sen çocuğu ihmal etmeyi seçmişsin ben de ev işini ihmal etmeyi seçiyorum. sonuçta bi insan bile o kadar ihmale rağmen büyümüşse, demekki cansız varlıklar eşyalar da ihmal edildi diye hiç kimseye zarar gelmez.

çocuklar zaten tarlada bahçede koşturuyor bizim gibi kıç kadar dairenin içinde mi yaşıyorlarmış? ev bile kirlenmiyordu eskiden çünkü çocuklar ya bağda bahçede ya sokaktaydı. ya da beşikte ağlıyodu. şimdi kıç kadar dairenin içinde yok oyala yok etkinlik yaptır aman sıkılmasın diye şunu bunu yap ee haliyle ev nanay. okula götürüp getiriyoruz park ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz öyle dışarı salıp evde işimizi yapamıyoruz. aile katılım etkinlikleri vs oluyor.
köy kadınları hergün işlerini güçlerini bırakıp çocukları okula götürüp geri de gidip almışlar mı? bi gün çocuklarıyla etkinlik gezme park vs yapmışlar mı? önüne ekmeği atıp büyümesini beklemişler.

valla kimse kusura bakmasın da o köy kadınları bizim devrimizden çok daha rahat bi annelik yapmışlar çok daha rahat büyütmüşler çocukları. kıyaslamaya kalkarsak bizimki kat kat zor.

X