Sinirden kafam çatlıyor artık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekmek yedirmezlermi ahahaha bı tarafıma guldüm
Merak etme cnm kimse ekmek vermemezlik yapmaz kimse çamaşır yikamadim diye aç birakip kızmaz bizimki siz değil ki para getirmeyi ve boşanma davası acsin
E yapmayın o zaman? Ben bugün işi bırakırım, paşa paşa da kocam bakar bana, hiç yapmadığı şey mi sanki? Siz bir gün yemek yapmayın, ütü yapmayın, hadi bakalım hodri meydan. Alabiliyor musunuz istediklerinizi, yapabiliyor musunuz lükslerinizi, yoksa karnınızı doyurduklarına şükür mü ediyorsunuz görürüz.

Bizim çevrede işsiz kalan, doğumdan sonra işi bırakan kadın çok. Ama hadi yiyorsa siz bir hizmet etmeyin, çocuk doğurmayın “kadınlık vazifelerinizi” yapmayın da kuma mı gelir, zırnıksız baba evine mi postalanırsınız görelim.
Dediğim sistemde kadının kapıdaki köpek kadar değeri var. İşe yaramayınca atılır.
Biz en azından müşterek hayatta beraber geçiniyoruz. Kimse kimseye “parayı basıp” çalıştırmıyor.
Kumamı fjfjfjf he aynen hepimizin kuması var
Şimdi benim doğduğum çevreye çamur atmayı bırak ve sorumdan git
Parayı basıp calistirmakmiş ahfjf
Ailenin erkekleri bazen uyumuyor işten güçten size göre onlarda kopeklik yapıyor bize
O olmayan medeniyetinizi alın ve gidin hadi
Bizimkiler en azından bosuyo sizde oda yok o kadın senin bu kız benim

Ailenin erkekleri bazen uyumuyor işten güçten size göre onlarda kopeklik yapıyor bize

Ee Bedevi sorun yok o zaman hadi canım mutfağa 100 çay kap bize nasıl olsa alışıksın koymaz sana:)

İstatiklere baksana bi bakalım. Doğuda kadın cinayetleri, doğuda kuma, doğuda aldatma olayları yüzde kaçmış batıda kaçmış. Batman kadın ölümleriyle çalkalandı bir ara. Öldürülen yada ölüme zorlanan kadınları da biliyoruz.
Bugün ufak bir hata yapsan baban seni keser korkusu yaşıyorsun. Açıkça bekaret konularına yazıyorsun.
En azından bizim yaşadığımız düzende kadın aldatılsa da, sevişse de, boşansa da ailesi arkasında duruyor. Kadın ölüm ve mutsuzluk oranları doğudaki kadınlar kadar yüksek değil.
Bu düzeni savunmayı kesmediğiniz sürece de böyle gidecek. Artık ataerkilin en çok size zarar verdiğini idrak er, korumak yerine savunmak yerine karşı durmaya çalış genç kuşak olarak. Nene gibi yaşama 20nde

Bende bekarken öyleydim,annem kimi görse illa gelin yemeğe derdi.hele yaz gelince ablamlar abimler gelirdi aman Allahım benim korkulu rüyam başlardı.hepsinde çocuk ve aylarca kalırlardı evlendim o yüzden şuan misafirde nefret ediyorum.

Merhaba 20 yaşındayım ve büyùk bı ailem var
Son 4 5 senedir evin tüm yükü bende misafirde çok
Temizlik yemek vb herşey bende ve artık sıkıldım bıktım usandım sorguluyorum herkesmi böyle acaba diyorum ama yok ya 20 yaşındaki kızlar yumurta kırmayı bilmem diyo
Ve ben cidden bunaldım üzerime yapişmiş yapmasam sanki bişey eksik sanki benim sorumluluğum gibi bı misafir geliyo 40 50 bazen 100 kişilik yemek yapıyorum Çayı kahvesi ayrı zor düşünüyorum bı ömür nasıl geçecek

Herşeye O kadar sinirleniyorum ki kafam çatlıyor artık
Sinirim geçmiyor bı türlü
Sinirlenmiycem diyorum ama yokk
En ufak bişey batiyor artık eskidende çok sinirliydim şimdi dahada arttı artık sinirden başım catlıyor
Ne kadar haklı olsada sinirlenmeyenlerin varmı bı taktiği böyle hep sakın pozitif düşünen insanlar tavsiye verin lütfen
100 mü kişi 😯

Bedevi yaşım senin 2 katın kadar ve ne kadar övmeye çalışırsan çalış neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz merak etme sen giderken biz dönüyorduk:)
Ha bu arada hiç doğulu Güneydoğulu tanıdığımız akrabamız yakınımız yok sanman da ayrı bir vizyon işte
Valla medeniyetimizi alır gideriz bize sorun yok valla ceremesini çeken sensin bize bir şey olmuyor. Çok güzel bir adetse devam ettirin işte neden buraya konu açıyorsun güzide adetlerinizle ilgili :)

E yapmayın o zaman? Ben bugün işi bırakırım, paşa paşa da kocam bakar bana, hiç yapmadığı şey mi sanki? Siz bir gün yemek yapmayın, ütü yapmayın, hadi bakalım hodri meydan. Alabiliyor musunuz istediklerinizi, yapabiliyor musunuz lükslerinizi, yoksa karnınızı doyurduklarına şükür mü ediyorsunuz görürüz.
Walla yapmadığım oldu ama evde bı kadın ben ve annem annem yetisemiyor ve pek sağlıklı değil napayım odama kapansam soruyolar bedevi nerde çıksam yapmasam olmaz ben burada kadınlarin açtığı konuları çok koruyorum kocam paramı yiyo maasima el koyuyo calismasam kiziyo bosaniyoruz para yüzünden filan bunlar hep medeni dimi
Karısını calismiyo diye bosayan kocalar filan çok medeni

Neden misafirle oturan kısım hep erkek mesela? Çok mu lüzumlu bir olay? İlla evde o popoyu yayacaklar yani, yoksa laf yersiniz değil mi ben eve para getiriyorum sen ne işe yarıyorsun diye? Ayrıca sondaki lafı ettiğinize göre evet siz de erkekleri bankamatik olarak görüyorsunuz zaten.
Napayım iş için tabiri caizse akşama kadar it gibi koşturan bazen gece bile eve gelmeyen adamlara gelin çay demleyin yemek yapınmı diyeyim?
Veya onlar da bana gel sende para getirmi desin çozum nedir ?

[
Zengin aşiretlerin konağında hizmetlileri oluyor şekerim. Evin kızına eziyet etmiyorlar. El bebek büyütüyorlar.
Toplasan 3 kişiye akşam yemeği çıkartamazsın gelmişsin bize fakir imasında bulunuyosun komik ajajaja
Bı tavsiyen varsa ver yoksa fakir imasinda bulunma komik oluyo

Walla yapmadığım oldu ama evde bı kadın ben ve annem annem yetisemiyor ve pek sağlıklı değil napayım odama kapansam soruyolar bedevi nerde çıksam yapmasam olmaz ben burada kadınlarin açtığı konuları çok koruyorum kocam paramı yiyo maasima el koyuyo calismasam kiziyo bosaniyoruz para yüzünden filan bunlar hep medeni dimi
Karısını calismiyo diye bosayan kocalar filan çok medeni
Ablacım neden yardımcı tutmak bir seçenek değil? Milletin kocasından dem vurup durmayın, sanki sizin çok ideal bir hayatınız varmış gibi. Yapmadınız da kaç gün yapmadınız? Paşa paşa çıkmış odanızdan yapmışsınız millet laf ediyor çünkü, evde eşşek kadar kız var bi yaşlı anası koşturuyor her şeye diye. Biraz daha diretseniz rahatınız da gidecekti. Neden evde bir kadın var diye 100 misafire yardımcı parası vermeye gocunan zihniyeti bu kadar kıymetli ettiniz sırf iki laf ettiler diye? Bu kadar memnundunuz neden dert yanmaya geldiniz öğle yemeği vaktinde, yemeğinizi yapsanıza madem.

İstatiklere baksana bi bakalım. Doğuda kadın cinayetleri, doğuda kuma, doğuda aldatma olayları yüzde kaçmış batıda kaçmış. Batman kadın ölümleriyle çalkalandı bir ara. Öldürülen yada ölüme zorlanan kadınları da biliyoruz.
Bugün ufak bir hata yapsan baban seni keser korkusu yaşıyorsun. Açıkça bekaret konularına yazıyorsun.
En azından bizim yaşadığımız düzende kadın aldatılsa da, sevişse de, boşansa da ailesi arkasında duruyor. Kadın ölüm ve mutsuzluk oranları doğudaki kadınlar kadar yüksek değil.
Bu düzeni savunmayı kesmediğiniz sürece de böyle gidecek. Artık ataerkilin en çok size zarar verdiğini idrak er, korumak yerine savunmak yerine karşı durmaya çalış genç kuşak olarak. Nene gibi yaşama 20nde
Peki bakalım o istatistiklere nerede aldatma nerede kadın kız peşinde koşan erkek daha fazla tabiki batıda:)
Hicbirseyi savundugum yok ama batinın hali ortadayken sadece doğu insanına laf atilıp etiketlenilmesi saçma
Şimdi ben sana batı kadına böyle şöyle desem bı kadın olarak kabul etmezsin medeniyizde medeniyiz dersin aynen bı sorunlu olan doğu halkı
Gelipte alakasız konumu kurmaya bağladın ya pessss
Gidin lütfen batıda boynuz cilalayin gelip konumu farklı yerlere getiriceginize

Oku diyoruz olmaz çalış diyoruz olmaz. Ozaman devam et çekmeye.
Seçenekler ortada. Ya okul için ya iş için uzaklaşacaksın. Üçüncü seçenek evlenmek ama yağmurdan kaçarken doluya tutulma ihtimalide var.

Ablacım neden yardımcı tutmak bir seçenek değil? Milletin kocasından dem vurup durmayın, sanki sizin çok ideal bir hayatınız varmış gibi. Yapmadınız da kaç gün yapmadınız? Paşa paşa çıkmış odanızdan yapmışsınız millet laf ediyor çünkü, evde eşşek kadar kız var bi yaşlı anası koşturuyor her şeye diye. Biraz daha diretseniz rahatınız da gidecekti. Neden evde bir kadın var diye 100 misafire yardımcı parası vermeye gocunan zihniyeti bu kadar kıymetli ettiniz sırf iki laf ettiler diye? Bu kadar memnundunuz neden dert yanmaya geldiniz öğle yemeği vaktinde, yemeğinizi yapsanıza madem.
Temizliğe kadın aliyoz yetişiyomu günde on kere kadinmi gelsin sabah temizlesen 2 saat sonra aynı
Evde sürekli yabancimi gezsin tuhaf yanı alışık değiliz zihniyet kıymetli değil sürekli laf kurmaya şuna buna geliyor hayırdır yani batıyı bilmiyomuyuz boynuzlar burdan görünüyor
Niye kimse kendinden bahsetmiyor da benim 100 sene önceki kuma olaylarından vuruluyor konuda misafir herkes kendi kapisindaki çöplüğe baksın
Hangi bölgede aldatma boynuzlama fazla ortada gelip bana laf atana kadar boynuzunu cilalasın herkes.

Bedevi yaşım senin 2 katın kadar ve ne kadar övmeye çalışırsan çalış neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz merak etme sen giderken biz dönüyorduk:)
Ha bu arada hiç doğulu Güneydoğulu tanıdığımız akrabamız yakınımız yok sanman da ayrı bir vizyon işte
Valla medeniyetimizi alır gideriz bize sorun yok valla ceremesini çeken sensin bize bir şey olmuyor. Çok güzel bir adetse devam ettirin işte neden buraya konu açıyorsun güzide adetlerinizle ilgili :)
Walla bizde sizin o çok övmeye çalıştığınız medeniyeti biliyoruz Batı'nın neler yaptığını biliyoruz dönüp dolasip doğu insanının eski yaşantısını dile getirip küçük düşürmeye çalışmalar filan yemezler doğulunun tırnagi kadar olmayan insanlar kapısındaki çöplüğe bakmadan gelip çamur Atar olmuş bı baksana hangi taraf hakkını daha çok savunuyo hangi taraf koyun hangi taraf degl

Temizliğe kadın aliyoz yetişiyomu günde on kere kadinmi gelsin sabah temizlesen 2 saat sonra aynı
Evde sürekli yabancimi gezsin tuhaf yanı alışık değiliz zihniyet kıymetli değil sürekli laf kurmaya şuna buna geliyor hayırdır yani batıyı bilmiyomuyuz boynuzlar burdan görünüyor
Niye kimse kendinden bahsetmiyor da benim 100 sene önceki kuma olaylarından vuruluyor konuda misafir herkes kendi kapisindaki çöplüğe baksın
Hangi bölgede aldatma boynuzlama fazla ortada gelip bana laf atana kadar boynuzunu cilalasın herkes.
Hani bi Yılmaz Güney filmi vardı, şehirli adam diyodu ben arkadaşlarımın karılarını öpüyorum onlar da benim diyodu sen batıyı öyle bişey sanıyosun galiba. En az doğuda kuma var sanrısı kadar karikatürize bir sanrı bu.

Hani bi Yılmaz Güney filmi vardı, şehirli adam diyodu ben arkadaşlarımın karılarını öpüyorum onlar da benim diyodu sen batıyı öyle bişey sanıyosun galiba. En az doğuda kuma var sanrısı kadar karikatürize bir sanrı bu.
İşte arkadaşın öyle demiyo:)doğuda kuma var ölüm var diyo batıyi bilmiyoruz sanki

İşte arkadaşın öyle demiyo:)doğuda kuma var ölüm var diyo batıyi bilmiyoruz sanki
Batıda açık ilişki denen şey doğuda kuma oluyor. Hangisi hangisinden daha yeğ, biri seçilmek zorunda mı ki? B.kla s.dik arasında seçim yapmak gibi. Siz diyosunuz kimin eli kimin bi yerinde belli değil, kuma bunlardan daha mı iyi mesela? Bir kadının fikri bile sorulmadan kuma edilmesi, eline para sıkıştırılıp boşanması, ne istiyor sorulmadan, daha mı iyi? Kendi hayatının kumandası erkeklerin elinde olması, birkaç kişiyle olmasından daha mı iyi? Yoksa kimsenin kimseye zararı olmadan istedigi hayatı yaşaması mı daha iyi?

Batıyı gezdin mi? Yok. Batılı biriyle arkadaşlık edebildin mi? Yok. Evinden çıkmadan bol keseden yargı dağıtıyorsun.
Benim çevremde aldatılan yok. Düzgün evlilikler, düzgün hayatlar var.
Büyükşehirde üniversite hayatında doğulu batılı pek çok arkadaşım oldu, kendim de pek çok şehir gezdim. Ve hatta 4 ayrı şehirde yaşadım, gördüm. 20 yaşında çıkmadığım evimden sallamıyorum çok şükür.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X