Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

Arkadaslar bu sistitteki yanma tam olarak nasil bir yanma ve nerede hissediyorsunuz lütfen tam olarak anlatabilirmisiniz? Yani böyle ates varmis gibi sicaklik veren bi yanmami yoksa nasil?

canim yanma cinsel organin ici yani vaginanin icinde oluyor.evet ates varmis gibi oluyor ya anlatilmiyor ama gercekten igrenc birsey basladigi zaman hersey zehir olabiliyor.
ben bayaga cektim ve cekiyorum bu dertten yakinda uzmanla gorusecegim genis kapsamli kontrollerim olucak benimki iyice kroniklesti antibiyotikler bile direnc kazandi fayda vermiyor artik.

kızlar bu sistit benim hayatımı çok etkiliyor offf ya tam geçti diyorum 1 2 ay sonra yine başlıyor cipro ve suya karıştırılan ilaçtan içiyorum ama artık fayda etmiyor bıktım doktora gitmekten bugün lazer epilasyona gitcektim iptal ettirdim akşam istanbuldan balıkesire gideceğim ama nasıl ağlayacak haldeyim ya arada bir idrarım pembemsi şekilde geliyor kanama yapıyor artık süt maydonoz buharına oturdum dün 3 kere çok iyi geldi ama bu seferde kaşıntı başladı acaba ne yapabilirim bu akşamki yolculuğum iyi geçmesi için bir fikriniz varmı ayrıca şu elma yağını deneyeceğim iltihap döküyormuş inş dökerde kurtulurum yamafoldumben

zipzip cim yanma öyle bir yanmaki vajinanın içi ve idrar deliğinin içinde yanma oluyor sanki kor atılmış içine ara ara şiddetli oluyor zar zor az bişey idrar çıkardıktan sonra ayağı kalktığın tam o sırada yanmaya başlıyor.

bende beş yıldır evliyim beş yıldır çekiyorum son bir yıldır geçmiş gibiydi
ama geçen hafta tekrar başladı sistite ilave olarak birde benim yanında bonusu da oluyor
sistit için içtiğim ilaçlar mantar yapıyor birde onunla uğraşıyorum
su iiçmek çok rahatlatıyo günlük ped kullanmıyorum havuza girmiyorum ıslak mayoyla kesinlikle
oturmuyorum mayo değişimi yapamazsam denize girmiyorum kışın ayaklarımı sıcak tutuyorum
ama olucağı varsa oluyo işte herkese geçmiş olsun

bende de var bu illetten. Aklına estikçe 3-4 ayda bir uğruyor ve hep tetikte bekliyor.Lökosit değerim hep yüksek.Kaç kere doktora gittim, ve ilaçlara da tolerans kazandı, her seferinde daha yüksek dozda antibiyotik kullandım öyle duruldu.
Sanırım kesin bir tedavisi de yokmuş, semptomlar bastırılsa da kalıcı oluyormuş.Offff. :gitme:Neyse şükür diyeyim.Allah daha beterinden sakınsın.Hepinize de geçmiş olsun.

bende de var (dı) canım.. ama benimki arada uğruyor. dikkat ettiğim sürece bişe yok.. yanlız bişey keşfettim.. sızının başlayacağını anladığım an temiz yumuşak bir havluyu veya bezi (küçük el havluları varya hani) ütüyle iyice ısıtıyorum. dayanabildiğim kadar sıcak olcak ama.. sonra çamaşırımın içine (malum yere yani )koyuyorum ve öylece çömeliyorum.. bez soğumaya başladığında diğerin koyuyorum..
böyle böyle yaparak (tamamen olmasa da) kurtuldum bu illetten.
eskisi gibi rahatsız etmiyo yani.. tabii dikkat ediyorum kendime.. yoksa yine başlar Allah korusun..

ya sicak havlu koydugum zaman bende rahatliyorum onu bende denedim ama heran yanimizda havlu tasiyamayiz ki mesela ben isteyken cok oluyor patrona dur ben gideyim eve havlu alayim geleyim isityim diyemem:KK43::KK43:cok berbat bu hastalik cok

bende çok sık olurdum.saraçoğlunun karnıbahar kürünü uyguladım..o günden beride rahatım Allaha şükür

Prof.Dr.ıbrahim Saraçoğlu kronik idrar yolları enfeksiyonu için karnıbahar kürünüönermektedir. Kronik idrar yolları hastalıkları için Karnıbahar kürünün nasıl yapıldığını öğrenelim
Kronik idrar yolları enfeksiyonu için:250 – 300 gram karnabaharı yaklaşık 750 gram kaynayan suya ilave edin. Ağzı kapalı olarak 5-6 dakika hafif ateşte haşlayın.
Haşlanmış karnabaharın suyunun yarısını sabah, diğer yarısını da akşam (aç ya da tok farketmez) için.Hergün taze olarak hazırlamanız gerekir. 7 gün boyunca içmeye devam ettikten sonra 3 gün ara verin.
3 gün aranın ardından tekrar 7 gün uygulayın ve tekrar 3 gün ara verin. Son olarak tekrar 7gün uygulayın .Bu şekilde kürü tamamlamış olacaksınız.
Karnabahar kürü toplam 21 gün sürmektedir (3 günlük aralar hariç).
Burada dikkat etmeniz gereken nokta karnabaharın taze olmasıdır. Pişmiş olan karnabaharı da öğle ya da akşam yemeklerinizde salata olarak tüketebilirsin

Bende sik sik sistit oluyorum..Su ara iyiyim..en son gecen ay iki haftalik antibiyotik kullandim ve ardit ama ardindan kullandigim ilac vajina´da mantara sebeb oldu...kafamçokkarıştı

Yok böyle birsey yaaaaa....sistit geciyor, mantar basliyor...deli olacaktim yaaa..!

Neyse ki suan iyiyim, gerci havalarda sicak..sonbahar-kis geldiginde nasil olacak hic bilmiyorum...ayagimda daima corap ve karnimda sicak su tulumu bulundururum..!

Onun haricinde gecen yil cok 6 haftada bir hastalaniyordum ve doktorum sistiskopi yapip idrar torbami ve idrar yollarini kontrol etti..hicbirsey yoktu..!

Artik kendi kendime bakiyorum...Kurutulmus kiraz sapi, misirin püskülleri kaynatip iciyorum..! Iyi geliyor..! :kahve:

Bende sik sik sistit oluyorum..Su ara iyiyim..en son gecen ay iki haftalik antibiyotik kullandim ve ardit ama ardindan kullandigim ilac vajina´da mantara sebeb oldu...kafamçokkarıştı

Yok böyle birsey yaaaaa....sistit geciyor, mantar basliyor...deli olacaktim yaaa..!

Neyse ki suan iyiyim, gerci havalarda sicak..sonbahar-kis geldiginde nasil olacak hic bilmiyorum...ayagimda daima corap ve karnimda sicak su tulumu bulundururum..!

Onun haricinde gecen yil cok 6 haftada bir hastalaniyordum ve doktorum sistiskopi yapip idrar torbami ve idrar yollarini kontrol etti..hicbirsey yoktu..!

Artik kendi kendime bakiyorum...Kurutulmus kiraz sapi, misirin püskülleri kaynatip iciyorum..! Iyi geliyor..! :kahve:

canim bide sistit icin azosilin cok iyi gelio mantarda yapmio bi kutu kullanmistim o gecirdi ondan onceki antibiyotik iyi gelmemisti

kizlar bende cok syk tekrarladigi icin artik sistoskopi yapmaya karar verdik doktorumla.cok korkuyorum ama mesanenin icinde ne var en yok gorcez.kucuk tas filan olabilirmis. insallah sag saglim atlatirim.

kizlar bende cok syk tekrarladigi icin artik sistoskopi yapmaya karar verdik doktorumla.cok korkuyorum ama mesanenin icinde ne var en yok gorcez.kucuk tas filan olabilirmis. insallah sag saglim atlatirim.

inş cnmm allah sifa versin nasıl geçtiğini yazarsın bburaya zahmet olmazsa bizlerde bilgilenmiş oluruz opuyorumnanaktan

inş cnmm allah sifa versin nasıl geçtiğini yazarsın bburaya zahmet olmazsa bizlerde bilgilenmiş oluruz opuyorumnanaktan

tamam canim bi atlatayim insallah ayrintilariyla yazarim.
insallah ne varsa bulurlarda bu agrilardan kurtulurum bende.herseyim tum hayatimi etkiliyor.dua edin cok korkuyorum cor acirmi acaba lokal anestezik vericeklermis ama bilmiyorum belkide uyusmazsa en cokda ondan korkuyorum.:1no2:

X