Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

sistitle ilgili topiklere baktım geneli evli ve yeni evli kişiler bence eşlerin pis olmasının çok etkisi var erkekler kadınlar gibi değil pisuvar falan kullanıyolar şeylerini yıkamıyolar hatta bi çoğu ellerini bile yıkamıyoki şeyini yıkasın ilişki oluncada kadın çekiyo ceremesini :KK47:

sistit dışardan kapılan bi hastalık değil canım vucudun kendi bakterisi yapıyor bunu vucut direnci düştüğü zaman bu bakteriler hemen üremeye başlıyor ve böylece idrar yaparken yanma oluyor.
4 yıldır çeken biri olarak çok araştırdım ama allaha şükür artık senede 1 veya 2 defa oluyorum 2 yıl önce nerdeyse hergün oluyordum.
evlilikle alakası yok çünkü bebeklerde genç kızlarda bile çok olan birşey bu sistit.

genç kızlığımdan beri sistik hastalığı çeken ben,elbette o bölgenin bakterileri iyi çalışmadığı için dışardan gelen mikropta etkili bu hastalıkta.niçin deniliyor büyük abdesten sonra yukardan aşağı diye silinsin.demekki sadece vücüt kendisi yapmıyor,hijende de çok önemli...yukarıda yazan arkadaşa katılıyorum...erkeklerin pis olmasıda bu hastalığa davet çıkarıyor...normal insanda idrar yolunda bakteriler içeriye girmemesi için vücüt girmesini engelliyor.ve zararlı bakterileri anında öldürüyor.....ama bizde bu iyi bakteriler çalışmadığında dışardan gelen bakterileri öldürmüyor..hemen idrar yolu oluyoruz..bunu bana doktorum açıklamıştı..aşı yapıldı bana yıllardır bu bakterileri aktif hale getirilmesi için oda geçiçi bir çözüm...malesef erkeklerimizin çoğu pis pis giriyorlar.olan kadına oluyor..

melena katılıyorum ben sadece evli insanlar oluyor demedim zaten ama cinselliğinde bu işte payı var dışarıdan gelen her türlü mikrop z buna sebep oluyo otuduğu umumi tuvaletten yüzünden idrar yolu enfeksiyonu olup bebeğini kaybeden birinin hikayesi bile var forumda incelersen araştırırsan bulursun tatlım

bende kış geliyor şimdiden korkmaya başladım, senede özellikle kışın 4 - 5 kere oluyorum,, doktorum bana da ayakları üşütme ve bol bol su iç demişti....

cumartesi günü kalktım bi sorun yoktu,
öğleden sonra tuvalete çıktığımda kötü koku ve kasıklarımda dolgunluk vardı:KK43:
purinol içerek geçer sandım maydanoz çayı falan da demledim ama daha da kötüleşti:KK43:
bu sabah saat 5buçukta kasıklarımın sancısıyla uyandım ama yerimde duramıyordum resmen, acil eşime antibiyotik aldırdım 7buçuk gb içtim, 1saat sonra sancılarım geçti, şu anda yanma falan da yok sadece dolgunluk hissi var :KK43:
antibiyotiği 12saatte bir almam gerekli.
3senedir sistit olmamıştım gidişi de döönüşü de muhteşem oldu :KK43:
dilerim bu sonuncu olur hepimiz için...

dr gittin mi cnm bol bol c vitaminli şeyler ye ya da c vitamini al bol bol su iç

bende çok korkmuştum canım eyvah dedim ya tümör var yada böbrekte bir şey var,hep kötü şeyler düşündüm, kızım benimle beraber acile ağlayarak geldi kesin kötü birşey diye,ama idrar da ileri dercede iltahap çıktı,iki çeşit ilaç verdi ilaçtan bir kaç saat sonra rahatlamaya başladım,şimdi çok iyiyim bol bol su içmeye çalışıyorum,ihmal etme tedavini ol,geçmiş olsun....

O günün ertesi günü hemen dr a gittim,tahlil yaptırdım,yoğun bi şekilde idrar yolu enfeksiyonu geçirmişim.Dr havuza falan kesinlikle girmiyosun dedi:KK59:Bu sene çok girmiştim..:KK58:

İlaçları kullandım geçti,bu sefer de antibiyotik yan etki yaptı vajinal mantarı tetikledi..3-4 gün de öyle akıntıyla uğraşmıştım.Fitille kurtuldum.Şu an çok şükür iyiyim çok sağolun kızlar...:KK71:

Ben de sistit için doktora gittim ilk defa oluyorum. Azisilin ve purinol verdi onları 5 gün kullandm ve bünyeme çok ağır geldiler baya halsizlik mide bulantısı ishal oldu bıraktm şimdi. Ben zaten o belirtileri 2 gün hissettim sonra sıcak tutunca geçmişti ama yine de doktora gidiyim dedim o da işte bu ilaçları verdi günde 3 kere alıyrdm. Ama bünyem artık kaldıramıyor bıraktım inş iiyleşmişimdir diye umuyorum.

herkese merhaba,

bu berbat hastalığı bende 4-5 gündür yaşıyor ama geçer diye ses çıkarmıyordum.bu sabah ağrıyla uyandım kendimi dr a zor attım..idrar tahlili istedi ve tam tahmin ettiğim gibi çok şiddetli sistit yaşıyormuşum..dr bol su içmemi söyledi..piyeloseptyl kullandığımı söyledim senin durumunda o ilaç yeterli olmaz dedi ve ürispas ve cipro adında iki ilaç verdi..ilaçlarımı düzenli kullanmazsam hastalık böbreğime sıçrarmış mafoldumben zor hastalık yaşayan herkese geçmiş olsun..

geçen yıl böyle söylemişim geçen hafta yine bu dertten hastanelik oldum :KK14: çok zor bir hastalık dışarıya çıkmak istemiyorum, çıkarsam kendimi bir an önce eve atmaya çalışıyorum..aynı ilaçları kullanmaya devam ediyorum bu sefer daha uzun sürdü sanki geçmiyorr:KK50:

arkadaşlar benim karnımda yıllardır sanki yangın var , bitki çayları , antibiyotikler, süt banyosu ve bilmem daha neler neler... bıktım artık bu illetten var ya. geçiyor bir süre sonra yine tekrarlıyor. ben ne kadar ayaklarımı üşüttüysem mesanemde yangın başlar. kendimi bildim bileli bu dertten muzdaribim. bu hastalık benim ölene kadar arkadaşım olacak galiba diyorum. karnımdaki ( neredeyse bütün göbekteki) yanmanın aynısını yaşayanınız var mı? genelde idrarı yaparken olan yanmadan bahsetmiş arkadaşlar. ooooooooooooffffffffffffffff ooooooooooooffffffffffffffffffffffff.
Allahım hepimize şifa versin inşallah. çok hastalıklar atlattım ama bunu atlatamıyorum. parazit gibi yapışmış canıma:KK43:

Son düzenleme:
ben kendimi bildim bileli senede en az 3 yada 4 kez geciyorum bu hastalıgı 5 yaslarımdan berıde sureklı devam edıyo hep hastane yollarındayım :KK43: ve suan 22 yasındayım .su aralar yıne aynıyım gecen gece uykudan agrı ve yanmayla uyandım tuvalete cıkdım tuvalette cok sancı ve yanmam olmustu arkasından damla damla kan geldi .cok gecmeden 5 dakka sonra falan tekrar cıkdım tuvalete görünce elim ayagım bosaldı resmen bıldınız kırmızı bordo kandı idrarla akası yok sanki .Hemen hastaneye gittim acilden girdim cok fazla enfeksiyon var dedi yine tekrarlamıs hemde bu sefer en kötüsü :KK43: bugun ucuncu gun ürispas azosilin ve hippurin kullanıyorum ilk gunkü kadar olmasada halen idrarımda kan var ...
benim en çok aklıma takılan bu kadar cok sık idrar yolu enfeksiyonu geciren kişilerde hamile kalmak zorlasıyormus hatta yumurtalıkalrda kalıcı hasar bırakıyomus dıye duydum bı kac kez doktor tekrarlamıstı eczacılardanda duydum inşallah böle bişey olmaz kalıcı bı sorunda bırakmaz dıye dusunuyorum
birde bu ilaçları kullanan arkadaslar varsa eger baş agrısı oluyomuydu sizlerdede çok fazla _? :KK43:

bol bol su içmek ve c vitamini almak gerekiyomus hastayken
korunmak içinde kesinlikle ayaklarınız cıplak dolasılmaması gerekıyomus
pamuklu iç çamasırlarının kullanılması
mayolarımızı ustumuzde ıslak bırakmamak ve hemen degıstırmek
tuvalet temızlıgı
cinsel birliktelikden en gec 15 dakika icersınde tuvalete girmek
he bide doktorumun bana hayrıyetten soledıgı kesınlıkle marmara denizine girmemekmiş :KK43:

ben hepsini yapıyorum cokda dıkkat edıyorum (marmara denızı hariç bazen ipimi kopardıgım oluyo) ama ona ragmen yinede geciremedim malesef sureklı tekrar tekrar tekrar ...........

ben kendimi bildim bileli senede en az 3 yada 4 kez geciyorum bu hastalıgı 5 yaslarımdan berıde sureklı devam edıyo hep hastane yollarındayım :KK43: ve suan 22 yasındayım .su aralar yıne aynıyım gecen gece uykudan agrı ve yanmayla uyandım tuvalete cıkdım tuvalette cok sancı ve yanmam olmustu arkasından damla damla kan geldi .cok gecmeden 5 dakka sonra falan tekrar cıkdım tuvalete görünce elim ayagım bosaldı resmen bıldınız kırmızı bordo kandı idrarla akası yok sanki .Hemen hastaneye gittim acilden girdim cok fazla enfeksiyon var dedi yine tekrarlamıs hemde bu sefer en kötüsü :KK43: bugun ucuncu gun ürispas azosilin ve hippurin kullanıyorum ilk gunkü kadar olmasada halen idrarımda kan var ...
benim en çok aklıma takılan bu kadar cok sık idrar yolu enfeksiyonu geciren kişilerde hamile kalmak zorlasıyormus hatta yumurtalıkalrda kalıcı hasar bırakıyomus dıye duydum bı kac kez doktor tekrarlamıstı eczacılardanda duydum inşallah böle bişey olmaz kalıcı bı sorunda bırakmaz dıye dusunuyorum
birde bu ilaçları kullanan arkadaslar varsa eger baş agrısı oluyomuydu sizlerdede çok fazla _? :KK43:

Canım bendeki de aynı bu senin yaşadıkların gibi oluyor. Hele şu idrardan kan gelmesi çok feci birşey:KK50: Ben ağlardım öyle olduğunda yani. Ama doktora gitmekten ilaç içmekten bıktım artık ve şunu anladım ki bu hastalık ara ara kendini yeniliyor eğer dikkat etmezsem. Ben yine burada bir arkadaşın yazdığından yola çıkarak bu enfeksiyon azdığında sirkeli su içmenin fayda edeceğini dikkate alarak bir su bardağı suya biraz sirke koyup içtim. Normal zamanlarda da kendimi özellikle ayaklarımı üşütmemeye dikkat ediyorum ve işe yarıyor çok şükür. Sen de dikkat edersen olmaz inşallah. :nazar:

off bende var. Tuvalet yollarında kaldım :KK53: misafir gidince utanıyorum en az 3 kez girerim.
tedavi olundum ama geçmedi sürekli idrar analizlerimde çıkıyor epitel, lekosit oranı yüksek.
antibiyotikler sonuç vermiyor. :KK43:

gerçekden sürekli tekrarlayan ve cok sıkıntılı bı donem oluyo rabbim dermanı olmayan hastalık vermesin...
bende cok dıkkat ederım ama yınede fayda etmıyo yanlısım nerde cozemedım halen. canım sirkeli suyu denemek isterdim ama malesef sirke bana alerji yapıyo 1 damlası bıle vucudumda para para dokuntuler yapıyo :KK43:
Ve suan sagböbrek ve sag kasık agrısından dolayı zor duruyorum :KK43: 3 gun once gıttıgımde butun tahlılerı yaptı ama fılm yada ultrason cekmedi
taş olamasındanda supelenıyorum bana yarın tekrar doktor yolu gozukuyo sanırım offffffffffffff offfffffffffff

eğer kanamalı sistit geçirmiyorsanız ve olayı başlar başlamaz teşhis ettiyseniz, antibiyotikle böbrekleri çürütüp dişleri sarartmadan önce uygulanacak daha basit ama etkili tedavi yöntemi:
sabahtan akşama kadar içebildiğiniz kadar su içip, işeyebildiğiniz kadar işeyin. evet, "manyak mıdır nedir?! zaten derdimiz rahat rahat işeyememek!" dediğinizi duyar gibiyim, bilirim ağız tadıyla işetmez insanı. ama dediğim gibi, patlayana kadar su için siz yine de. ilk 1-2 idrar çok canınızı acıtsa da acınız sonra gitgide azalacak ve iltihabı vücudunuzdan atıvereceksiniz. bu iç-işe yöntemine günde 4 lt suyla 3-4 gün devam etmeniz önerilir. çünkü bünye meyilliyse ne sistitin ne antibiyotiğin sonu gelmez, yazıktır günahtır, etmeyin eylemeyin.
başka bir çözüm yoluda evinizde elektrikli soba varsa ayaklarınızı yarım saat falan kızdırın bunu günde birkaç defa yapın sonra belinizi yün bir şalla sarın ayaklarınıza da yün çorap giymeniz tavsiye edilir iç çamaşırınızı çok sık değiştirin temizlik çok önemli bu hastalıkta sıcak içecekler için çay mesela ada çayı çok fayda ediyo ve gece öyle bir terleyin ki üstünüzü açmayın sakın sabah kalktığınızda azalan ağrıyı hemen farkediceksiniz ben yaptım çok faydasını gördüm benim sistitim böyle geçti.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bende adetime yakın zamanda tuvaletim çok geliyor.kalçamın üstü terliyo soğuk bir ter .adetim bıttıkten sonra yanı son gunumde sık sık az az tuvaletım gelıyo nerdeyse tuvalette oturcam az ama beni sinir edıyo bu durum acaba benım sorunum ne bilen var mı

Arkadaşlar aranızda orgametril kullanan var mıııı ben kullandım 30 tabletin hepsini en son pazar sabahı içtim hapı ama hala hasta olmadım acaba çok içtiğim için mi gecikti yardım edin :S

X