Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

Sola dogru kasıgımda agrı var,yanma yok ıdrar yaparken ama sık cıkıyorum ve varmıs gıbı hıssedıyorum ama gelmıyo.agrı sıddetlı degıl ama sureklı ben de sıstıt mı oldum acaba :KK43:((((

Sola dogru kasıgımda agrı var,yanma yok ıdrar yaparken ama sık cıkıyorum ve varmıs gıbı hıssedıyorum ama gelmıyo.agrı sıddetlı degıl ama sureklı ben de sıstıt mı oldum acaba :KK43:((((

Yuksek ihtimalle idrar yyollari enfeksiyonu.
Vaktiyle bana da olmustu. Bol su icmenizi oneririm.
Pyl...... ile baslayan bir idrar yolları antiseptigi de kullanabilirsiniz.
Ibrahim saracoglunun karnabahar kurunu de uyguladim ilacimin bittigi vakit. Mucize gibi birsey.
150-200 gram karnabahari ciceklerine ayirip kaynar suda 5 dakika hasliyosunuz ve suyunu ilitip iciyosunuz. Bunu iki gun gunde bir bardak iciyosunuz. Geciriyor ikinci gun sonunda...
Kalan Karnabahari da tuketirseniz mmiderahatsizligina iyi gelir :)

kızlar şu an bende oldum sabahtan beri tuvaletten çıkmıyorum 3 bardak su içtim dediklerinizi okudum sıcak su torbasının üstünden kalkmıyorum şu an annemler doktora gitmemi sölüyo ama hiç gidesim yok daha öncede olmuştu 2 ay kadar önce yine tekrarladı

idrar yolu iltihabi 3 ay önce lavaboya cikamiyordum gecede ates yükselince hopp acile antibiyotik filan neyse gecti allahim ogün bu gündür 10 dk disarda sabit durmayayim tekrar bol su iciyorumm benimki tekrar gelince sanci degilde rahatsizlik hissi olusturuyor off kurtulamadim maydonozmu kaynatmadim, karnibaharmi kaynatmadim ,sürekli suya sirke katiptami icmedim bi arada karbonatli su iciyordum temizligimede cok dikkat ediyorum günlük pedlerimide hep pamuklu aliyorum. bunlari yapinca geciyor birakinca hafifde soguk alinca o rahatsizlik hissi tekrar geliyor

Karnabahar kürüyle bluubery dedikleri yaban mersini kullandım intersistiyal sistit rahatsızlığımda büyük ölçüde rahatlama oldu.Karnabahar küründen ziyade yaban mersininin işe yaradığını düşünüyorum.Kilosu biraz pahalı ama çok işe yarıyor deneyin derim.

Yukarıda yazdıklarım da çare olamadı yine geldi hastalık.Bu intersistiyal sistit dünyada cehennemi yaşamak gibi bir şey.Bunun sonu nereye varacak acaba,merak etmeye başladım.Evden çıkamaz olacağım yakında,ya sabır..............

bendede idrarda 2-3 lökosit çıktı doktor önemsiz bol su iç dedi antibiyotiklerde bitti 4-5lt de su içiyorum uzun zamandır ama alt karın ve kasıklarda ağrı var hala :KK43::KK43: ultrason batıl herşey temiz çıktı çok korkuyorum bu ağrıların sebebi ne olabilir sırt bel karın bölgesinde hafif hafif ağrılar var hala

Sık sık enfeksiyon olanlar,mesela ayda iki üç kez;kırk dakikada bir tuvalete gidenler ,evden uzaklaşamayanlar,gittikleri yerde tuvalet arayanlar intersistiyel sistit olabilirsiniz,ama dediğim gibi sık sık sistit oluyorsanız kasığınızda ağrı hissediyorsanız,tuvalete gittiğiniz halde sıkıntı hissi geçmiyorsa o zaman yediğiniz besinlerde değişiklik yaparak alkali beslenin,asit yapan yiyeceklerden uzak durun.Yabancı sitelerde açıklama daha çok,bizimkiler bir grup bile kuramamışlar,doktorlar da anlamıyor.Çok çeşitli sistit hastalığı var,kronik olan,normal bir kaç kez geçirilen,bir de uzun yıllar yakamızı bırakmayan iğrenç intersistiyel sistit,süründürür.Stresi hiç sevmez,başlangıcı da zaten stresle oluşmuştur.

Silsit agri yapmiyorsa sadece tuvalete gitme hissiniz varsa tavsiyem bol su icin ve ayaklarinizi sicak tutun boyle durumlarda antibiyotiklerle bobrekleinizi yormayin arkadaslar. Su icin bol miktarda birkac gune gecer

Kışın ağır bir sistit geçirdim. Ateş,halsizlik, kanlı idrar vb belirtilerlr birlikte. Doktor üromisin tek kullanımlık antibiyotik ve piyeloseptyl verdi. Bunları kullandıktan sonra şikayetlerim geçti ama yine idrarda yanma oluyordu. Tekrar gittim bu sefer sadece tek kullanımlık ürocare verdi. Ondan sonra şikayetlerin tamamen düzeldi ama yaklaşık bir buçuk ay sonra hafif yanmalar hissetmeye başladım ve bu sefer doktora gitmeden kendim üromisin alıp içtim. Mart ayıydı. O zamandan beri hiç şikayetim yok ne yanma ne başka bir sey. Ama idrarım çok açık renk olmasına rağmen bulanık. Sistitin hiçbir zaman tamamen geçmedigini, sürekli tekrarlayabileceğini duymuştum. Acaba bulanıklık bu yüzden mi? Günde 2.5 litreye yakın su içiyorum ona rağmen bulanık

İdrar tahlili yapılmadan bulanıklıkla ilgili kimse kesin bir şey söyleyemez.Taş,kum,iltihap her şey olabilir.Doktora gitmen gerek bence.

İdrar tahlili yapılmadan bulanıklıkla ilgili kimse kesin bir şey söyleyemez.Taş,kum,iltihap her şey olabilir.Doktora gitmen gerek bence.

Merhabalar, uc gundur tuvalete cikarken idrarimda hafif yanma oluyo ve sonrasinda cok rahatsiz ediyo ama sanci agrim yok 20yasindayim ne yapabilirim ne iyi gelebilir yardimci olursaniz cok sevinirim

Merhabalar, uc gundur tuvalete cikarken idrarimda hafif yanma oluyo ve sonrasinda cok rahatsiz ediyo ama sanci agrim yok 20yasindayim ne yapabilirim ne iyi gelebilir yardimci olursaniz cok sevinirim

Eczaneden tek kullanımlık idrar yolları antibiyotigi alabilirsiniz suyla karıstırıp içiliyor hiçbir zararı yanetkisi yok

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Eczaneden tek kullanımlık idrar yolları antibiyotigi alabilirsiniz suyla karıstırıp içiliyor hiçbir zararı yanetkisi yok

Ondan kullanmistim bi kere ama tekrarlamisti bide isin tuhafi sadece sabahlari oluyo aksama geciyo sizce nedendir ? Tesekkjr ederim

Ondan kullanmistim bi kere ama tekrarlamisti bide isin tuhafi sadece sabahlari oluyo aksama geciyo sizce nedendir ? Tesekkjr ederim
Gün içinde sıvı alımınız arttıgı için azalıyor ama bu azalma enfeksiyon yok demek değil tabi maydonoz sapı kaynatıp içebilirsiniz iyi geldigini duymustum ama kokusu pek hoş değil ben içememiştim

Merhaba arkadaslar. Yardima ihtiyacim var. Agri filan hicbir sey yok bende, bir teksikayetim var o da yanma. Inanilmaz bir sikinti yaratmiyor ama rahatsiz oluyorum. Antibiyotik iciyorum simdi doktor hafif iltihap var dedi antibiyotigin 4. gunu ama gecme belirtisi yok. Cok su ictigimde geciyordu bugun iciyorum ama hic gecmedi. Panik oldum. Ne yapmaliyim ben :KK43:

civan perçemini dene.aktarlarda satılıyo çay gibi demle ve iç çok faydasını gördüm umarım sizede faydalı olur :)

merhaba daha önceleri de çok sistit olurdum ama hayatımı etkileyecek derecede değil 1 ay önce wc ye gittikten sonra kasıklarımda ciddi anlamda ağrı ve arada böbreklerime bıçak saplanması,dışarı çıktığımda acil tualet arama ve giremessem patlama hissiyatı gibi şikayetler yüzünden doktora çıktım.Kum döktüğüm ve enfeksiyonum olduğu söylendi cipro yazıldı.Kullandım fakat şikayetler devam edince tekrar başka doktora çıktım tahlil ve kültür sonucumun temiz olduğu fakat kumun devam ettiği bikaç güne idrarımın kırmızı olup dökülceği söylenip tekrar cipro yazıldı.Fakat ilaç bitmesine rağmen şikayetler azalmayınca bu sefer özele çıktım.Kan ve idrar tahlili verdim.Bu sefer de doktor kum olmadğını enfeksiyon yani sistitimin olduğunu söyledi.Bu sefer Bactrim yazdı.Penisiline alerjim olduğu için kullanabileceğim haplar sınırlı.Bu illeti geçirmek için ne yapmak lazım bilen nolur söylesin kaç kutu hap bitirdim su içiyorum bi türlü geçmiyor.1 ayda hayatım felç oldu dışarı çıkınca tualet aramaktan gına geldi ve en önemlisi her tualete hijyenik olmadığı için girmek istemiyorum ama mecburum.Bitkisel tedaviyle geçirebilen var mı bu illeti?

X