Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

merhaba kızlar,
ben de dun bu lanet seye yakalandıgımı tahmin ediyorum..hayattan sogudum resmen agrı dayanılmaz bi hal aldı artık.agrılar nasıl gecer? bi de benimkinden cok az kan geliyo :KK43:

Bende de var bu ve sanırım idrarı çok tutmaktan da oluyor. Zira üşütme gibi bir şeyim olmadı bugünlerde. Çeken bilir. ama bir arkadaşın yazdığı çok doğru; ilaç filan kullanmayın. İçebildiğiniz kadar su için. Zaten farkındaysanız bu dönemlerde idrar çok daha koyu renkli çıkar. İltihabı atmanın en iyi yolu bol bol su.

Arkadaşlar bende sık sistit oluyorum, birde sık idrara çıkma ve tutamama sıkıntım var. Hemen gitmezsem altıma yapacak gibi oluyorum. Ayakları sıcak tutmak ve taharet temizliği önemli. Bu illetin sebebi eşerişiya koli denen bir bakteri, kalın bağırsaklarda hep bulunur, idrar yolarına yerleştimi sistit yapıyor. Ben antibiyotik mutlaka kullanıyorum, çünkü bu bakteri içeriye ilerlerse daha kalıcı hasarlar verebilir. Monurl şase denen bir antibiyotik kullanıyorum. Geceleri son kez tuvalete gidip bir bardak suda içiyorum. Antibiyotiğin en az 3 saat vücutta kalması gerekiyor. Sabah kalktığınızda daha iyi hissedersiniz. Sonra iş bol su ile temizlemeye kalıyor. Geceye kadar semptomlar azalmazsa bir daha yapıyorum. Çok kan işediğim oldu, ama üçüncü güne ilacı içmeme gerek kalmıyor. Doktorum sık idrar içinde pyeloseptil denilen bir antiseptik verdi 6 ay düzenli kullanacağım. Daha bir hafta oldu. Yan etkisi olmayan gebelerede bile kullanılan bir ilaç. Benim yaşam kalitemi çok kötü etkilediği için sizinle paylaşmak istedim. Antibiyotik kullanmazsanız bakteriyi uzaklaştıramazsınız. Herkese geçmiş olsun......

arkadaşlar birşey sorucam sistitin en büyük neden temizlikmiş.siz tuvalet temizliğinizi nasıl yapıyorsunuz her tuvaletten sonra(büyük ve küçük) su kullanıyor musunuz taharet musluğuyla mı kullanıyorsunuz ve de ön kısmı silerken onu da mı önden arkaya doru siliyorsunuz yani zaten ne kadar yer var ki önden arkaya silicez anlamadım ben :/

arkadaşlar birşey sorucam sistitin en büyük neden temizlikmiş.siz tuvalet temizliğinizi nasıl yapıyorsunuz her tuvaletten sonra(büyük ve küçük) su kullanıyor musunuz taharet musluğuyla mı kullanıyorsunuz ve de ön kısmı silerken onu da mı önden arkaya doru siliyorsunuz yani zaten ne kadar yer var ki önden arkaya silicez anlamadım ben :/

aslında temzilik iyidir yıkamak en doğrusu bence,ama doktorlar nemli kaldığı için önermiyor sanırım.önden arkayadaki maksat makattaki mikropları vajinaya taşımamak.

Ahhh az mı çektim sistit senden!!!sebebini de bulamıyolar yaa bıktım purınol senden iğrençde tadın var!!
Yalnız dikkatimi çeken ne zaman asitli içecek içsem idrar yollarım bi yokluyo bi yanıyo..asitli tüketmemek lazım ama kola seni nasıl içmiyim:KK43::KK43:

kızlar ben yeni ilişkiye başlayanlardanım..5 gün önce ilişki yaşadım sonrasında idararda özellikle idrarın sonlarında yanmalar başladı önemsemedim geçer dedim ama sonrasında soluğu doktorda aldım.sistit dedi doktor antibiyotik yazdı bide suda eritilen ilaç..kullanıyorum şuan 4.gün ama hala sık idrara çıkma ve yanma var::KK43:( geçmicek sanırım hiçç...napcam ya tekrarlıcakmı piskolojim bozuldu yaa tekrar ilişkide yaşayamadım ne kadar süre sonra ilişki olmalı?fikirlerinize ihtiyacım var allah yardımcımız olsunn

kızlar ben yeni ilişkiye başlayanlardanım..5 gün önce ilişki yaşadım sonrasında idararda özellikle idrarın sonlarında yanmalar başladı önemsemedim geçer dedim ama sonrasında soluğu doktorda aldım.sistit dedi doktor antibiyotik yazdı bide suda eritilen ilaç..kullanıyorum şuan 4.gün ama hala sık idrara çıkma ve yanma var::KK43:( geçmicek sanırım hiçç...napcam ya tekrarlıcakmı piskolojim bozuldu yaa tekrar ilişkide yaşayamadım ne kadar süre sonra ilişki olmalı?fikirlerinize ihtiyacım var allah yardımcımız olsunn

iyileşene kadar ilişkiye girmeyin bide hazırlıksız girmeyin.kuru olunca tahriş oluyor balayı sistiti deniliyormuş buna.geçmiş olsunn

arkadaşlar lütfen bi bakın, çok endişeleniyorum. ben yeni evliyim yeni evlilerde genelde bu sorun olabiliyormuş. doktora gittim akut sistit dediler cipro ve ourinol verdi kullanmaya başladıktan 4-5 gün sonra vajinadan akıntıyla karışık kan geldi bu ne olabilir normal midir

selam arkadaslar, benimde evlendigimden beri tekrar eden bir rahatsızlıgım var :KK43:
benim idrarda yanma yok ancak belimde ve kasıklarımda sızlama var. en son tahlilimde yine lokosit cıktı :KK43: bir onceki tedavimin ustunden sadece 1ay gecmişti :KK43: artık bende ciddi bir cozum arıyorum.
kuzenim bana aslanpercemi diye bir ot almıs.:KK16: internette arastırdım. kadın hastlaıklarına ve bircok seye faydası var. asagıya kopyalıyorum..
saglıcakla kalın.:KK8::KK8::KK3:

İdrar yolları enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde, sistit (mesane iltihabı) ve prostatitte (prostat iltihabı) etkili olur.
• İdrar söktürücüdür.
• Kanı ve bedendeki toksik maddeleri temizler.
• Böbrek ve mesane taşlarının atılmasına yardımcı olur.
Baharat - Doğa Gıda - A-B-C-Ç - Aslan-Pençesi (Alchemilla-alpina) - satış - ürün - sitesi

Yine sistit belası başımda!!!
2-3 yıldır olmuyordu, azıcık acısını hissetsem prinol içiyordum bir bardak kesiliyordu.
İnat ettim 6 gün oldu doktora gitmedim, prinol içiyorum ama geçmiyor.
Yiyecek olarak armut ve yoğurt, içecek maydonoz sapı ve limon suyu deniyorum.
İçimde limon ağacı çıktı nafile...
Eskiden kullandığım bir ilaç vardı ama piyasadan kaldırılmış.
Kahverengi bir ilaçtı, o çok iyi gelirdi.
Şimdi piyasadaki ürünleri de bilmiyorum, aranızda kullanan ve gerçekten hemen kesiyor dediğiniz bir ilaç var mı?

Doktora gidin demeyin, bu sebepten belki 15-20 defa gittim, tek yaptıkları idrar testi alıp, birkaç gün git gel yaptırp ilaç yazmak.
Kısa çözüm ben ilacımı alayım diyorum.

Hayatımda ilk defa başıma geliyor benimde.Bulanık idrarla başladı.Sonra kasık ağrısı ve hafif pembe bir akıntıyla karışık idrar.Dün üşüme titreme sıcak basması ne ararsanız vardı bende.Ne lanet bir şeymiş.Üstelik tüm bunlar 2 gün içinde oldu meret hızlı ilerliyor.Bugün soluğu doktorda aldım idrar tahlili istedi o da.Sonucu idrar yolları enfeksiyonu.1'i antibiyotik olmak üzere 3 tane ilaç yazdı sabah akşam alcam bakalım sonu iyi olur umarım.İlaçlar bittikten sonra bi kere daha idrar tahlili yapacakmış.Dün internetten biraz araştırma yaptım bol su içmeli yeni başlamışsa özellikle diyordu çoğu kişi..3 lt ye yakın su içip 5 dk da bir tuvaletin kapısını aşındırdım çok zormuş.Hele o yanma hissi... :KK50:Doktora gidinceye kadar aldığım tek önlem buydu. Su geçekten çok faydalı iltihabın bir kısmını söktü en azından. Farkediyorsunuz idrarınızda zaten.Doktorda çok iyi yapmışsın günde 2.5 lt nin altına düşme dedi.Bu arada bu rahatsızlığa kadınlarda çok sık rastlandığını,bunun az su tüketmekten ve idrar tutmaktan kaynaklandığını söyledi.Birdaha idrar tutmak mı asla:KK50: Hepimize geçmiş olsun

bende yaklaşık 2yıldır çekiyorum bu lanet şeyi. ben çok fazla su içen biri değildim fakat sistitin sürekli tekrarlamasından dolayı artık içmeliyim diye düşündüm.. günde en az 1,5lt su içiyorum ve ayaklarımı mümkün olduğunca sıcak tutmaya çalışıyorum. biraz dikkatle bu hastalığın oluşumu engellenebiliniyormuş, 2aydır falan neredeyse hiçbir srunum olmadı:)

arkadaşlar başlık açtım ama kimse cevap vermedi. oruç tutabiliyormusunuz sussuz kalınca idrar yollarım aşırı derecede yanıyor ne yapacam ben ya:KK43:( benim durumumda olan varmı? ne olur bir akıl verin.15 yıldır bu illet hastalıkla ugrasıyorum.artık hayattan bir zevk almıyorum

bu arada3.5 yasında ve 1.5 yasında iki oğium var.çocuk olurmu diye soranlara söylemek istedim.

selam arkadaslar, benimde evlendigimden beri tekrar eden bir rahatsızlıgım var :KK43:
benim idrarda yanma yok ancak belimde ve kasıklarımda sızlama var. en son tahlilimde yine lokosit cıktı :KK43: bir onceki tedavimin ustunden sadece 1ay gecmişti :KK43: artık bende ciddi bir cozum arıyorum.
kuzenim bana aslanpercemi diye bir ot almıs.:KK16: internette arastırdım. kadın hastlaıklarına ve bircok seye faydası var. asagıya kopyalıyorum..
saglıcakla kalın.:KK8::KK8::KK3:

İdrar yolları enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde, sistit (mesane iltihabı) ve prostatitte (prostat iltihabı) etkili olur.
• İdrar söktürücüdür.
• Kanı ve bedendeki toksik maddeleri temizler.
• Böbrek ve mesane taşlarının atılmasına yardımcı olur.
Baharat - Doğa Gıda - A-B-C-Ç - Aslan-Pençesi (Alchemilla-alpina) - satış - ürün - sitesi

Aynı sorunu yasıyorum 7 ayda 5 kere falan doktra gıttım cogundad gıtmıyorum artık bıktım.
yanma falan yok sadece ilişkimin ertesi gibi kasık ve belde bi ağrıyla başlıyor.
3 gün tututuorum kendımi sonra gene doktor 20 gun ilişki yaşamıyorum ilaç kullanıyorum sonra birliktelik yaşayınca gene aynı şey Allahım biri bunun çözümünü bulsun beni kurtarsın valla yatıp kalkıp dua etcem =(

bu rahatsızlıktan bende bıktım eşimde, bunu her çektiğimde eşim nedir bu neden doktorlar bir çzöüm bulamaz buna diyor. Yanmalarım olduğunda Dr. gidiyorum, tahlil-kültür-ultrason derken temiz çıkıyor. Yüzüme bakıyor birşey yok temiz çıktı diyor. Yuh ben rol mü yapıyorum, diyesim geliyor o zaman. çaresizce yüzüne bakıyorum, bişey çıkmamış fakat idrar yolları antiseptiği yazayım diyor yolluyor. Kafayı yiyeceğim. Kadın doğumada gittim herşeyime baktılar tertemiz. Ama her ay bunu çekiyorum, karnım davul gibi oluyor kasıklarıma elimle bastırıypr çok acıyor. yanlamalar zaten ölüm gibi. Tuvalete gidiyorum saatlerce oturuyorum 1-2 damla idrar geliyor başka birşey yok. Devamlı ıkınma geliyor, bol su iç diyorlar içim dışım su oldu. Çocuk düşünüyoruz, bu yüzden korkuyorum. Bitkisel çaylar içmeye cesaret edemiyorum, çocuk olurda düşük yaparım diye. Hapları kesmiştim, vücudum artık haplardan arınsında çocuk yapalım diye, ama ne olacak benim sonum. Artık eşimde bana yanaşmaya korkar oldu, sistitim olduğunda çok üzülüyor durumuma. Kıvranışlarıma dayanamıyor. Bir kere gene Dr. gitti, birşey çıkmayınca Dr. azarladı. Nedir bu peki neden oluyor diyoruz, Dr. bön bön bakıyor. Bu durum artık bitsin kadınların çektikleri yeter artık. Erkeklerde böyle rahatsızlık yok. O kadar sinir oluyorum ki genital bölgemiz açık herşeyi her hastlığı bizler kapıyoruz. Kadın hastalıkları poliklinik var erkek hastlaıkalrı diye birşey yok. TUHAFFFF,, ölüyorum....

Arkadaslar lutfen su kadin doguma gidip esli tedavi gorup kurtulanlar yazsinlar hangi doktora gitmisler cok kotu durumdayim urolojiye gittim gene 10 tane igne verdi ignelerimi oluyorum ama suan bile iki buklum oturuyuorum kasiklarimda agri sisme ve idrarimda yanma kulturumde hic birsey cikmiyo deli olucam artik aglamaktan icim tukendi artik

X