Sivilceli Ciltler Sivilcelerle başım dertte :(

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ilaçi kullandığın sürece hamile kalamıyorsun canım, çocuğun sakat olma ihtimali var. Hatta kağıt imzalatıyorlar bunun için. İlişkim oldığından sorunsuzca kullanmıştım ben, işe yarıyor çünkü.
Hamile kalma durumu yok boşandım zaten de :)
Hani Doğum kontrol hapı hormonları etkiliyor ya ondan dolayı göğsümde kistler oluştu benim. Bahsettiğiniz haplar da hormonları baskılayan haplar ya ondan dolayı korktuğumu yazmıştım..

Çok sağ olun..
İnanın kola içmeyeli 7-8 yıl olmuştur. Cipsi en son yiyeli 1 yıl belki..
Günde 3 tl su içerim. Düzenli beslenmeye dikkat ederim. Sabah kalkınca,akşam yatarken mutlaka cildimi temizlerim.. dediğiniz gibi kapıt havlu kullanıp yüzüme asla havlu kullanmıyorum..
Ama çok stresli dönemlerden geçtim.. 7-8 aydır aldı başını gitti zaten..
Cildim ise , yanaklarım kuru ama t bölgem karma. Yanaklarım duş sonrası pul pul olur mesela..
O zaman öncelikle karma ciltliler için bir yüz yıkama jeli edinin, benim de dediğiniz gibi yanaklarım yüzümü yıkadıktan sonra hatır hutur, alnım burnum çenem gayet yağlı ve karma ciltler için olan yüz yıkama jeli aldım, hayatımda kullandığım en iyi yüz yıkama jellerinden biri, en güzel yanı zaten kuru olan yerleri kurutmayıp nem vermesi, yağlı olan yerleri ise dengelemesi, Nivea'nın Aqua Sensation Canlandırıcı Temizleme Jeli,fotosunu koyuyorum aşırı memnunum. IMG_20190614_195340_607.jpg
Daha sonra hakiki gülsuyu ile tonikliyorum,markalı satılan tonikler kimyasal içeriyor ama doğal gül suyu yumuşacık yapıyor ve fazla yağı da alıyor, en çok Farmasi'ninkinden memnun kaldım çok çok güzel. Daha sonra yüzünüz için uygun bir nemlendirici bulmalısınız,karma ciltler için olmalı, çünkü cildimiz yağlı bile olsa neme ihtiyacı var, benim en büyük hatam yağlı yerler var yüzümde diye yüz kremi kullanmamaktı,ne büyük hata yapmışım şimdi anlıyorum... 🌼Ve son olarak, Muhacir kremi var, belki bilirsiniz,mavi bir kutu Zdrave Krem. Bizim orada her evde bulunur,çinko kremi bir nevi. Yanığa,pişiğe,sivilceye,lekeye herşeye deva,bizim oranın kadınları bunu bembeyaz bir cilt için kullanırmış leke karşıtı aynı zamanda, fiyatı da 5-10tl bir şey. Gece yüzünüzü temizleyip tonikledikten sonra çok ince bir tabaka yedirerek alnınıza sürerseniz bir kaç güne kuruduğunu görürsünüz, ama sakın sürüp güneşe çıkmayın, veya sabah yıkamamazlık yapmayın,leke ve iz yapar soyulur, özelliği gece sürmek ve incecik. 🌼Çok geçmiş olsun, umarım çözülür 🌸

O zaman öncelikle karma ciltliler için bir yüz yıkama jeli edinin, benim de dediğiniz gibi yanaklarım yüzümü yıkadıktan sonra hatır hutur, alnım burnum çenem gayet yağlı ve karma ciltler için olan yüz yıkama jeli aldım, hayatımda kullandığım en iyi yüz yıkama jellerinden biri, en güzel yanı zaten kuru olan yerleri kurutmayıp nem vermesi, yağlı olan yerleri ise dengelemesi, Nivea'nın Aqua Sensation Canlandırıcı Temizleme Jeli,fotosunu koyuyorum aşırı memnunum. Eki Görüntüle 2278891
Daha sonra hakiki gülsuyu ile tonikliyorum,markalı satılan tonikler kimyasal içeriyor ama doğal gül suyu yumuşacık yapıyor ve fazla yağı da alıyor, en çok Farmasi'ninkinden memnun kaldım çok çok güzel. Daha sonra yüzünüz için uygun bir nemlendirici bulmalısınız,karma ciltler için olmalı, çünkü cildimiz yağlı bile olsa neme ihtiyacı var, benim en büyük hatam yağlı yerler var yüzümde diye yüz kremi kullanmamaktı,ne büyük hata yapmışım şimdi anlıyorum... 🌼Ve son olarak, Muhacir kremi var, belki bilirsiniz,mavi bir kutu Zdrave Krem. Bizim orada her evde bulunur,çinko kremi bir nevi. Yanığa,pişiğe,sivilceye,lekeye herşeye deva,bizim oranın kadınları bunu bembeyaz bir cilt için kullanırmış leke karşıtı aynı zamanda, fiyatı da 5-10tl bir şey. Gece yüzünüzü temizleyip tonikledikten sonra çok ince bir tabaka yedirerek alnınıza sürerseniz bir kaç güne kuruduğunu görürsünüz, ama sakın sürüp güneşe çıkmayın, veya sabah yıkamamazlık yapmayın,leke ve iz yapar soyulur, özelliği gece sürmek ve incecik. 🌼Çok geçmiş olsun, umarım çözülür 🌸
İnşallah..
Kullandım niveanın o yıkama jelini. Memnundum aslında sonra bıraktım ama . Tekrar alayım en iyisi.
Muhacir kremi ne ki ? Hiç duymadım nerden alabilirim ki ?

İnşallah..
Kullandım niveanın o yıkama jelini. Memnundum aslında sonra bıraktım ama . Tekrar alayım en iyisi.
Muhacir kremi ne ki ? Hiç duymadım nerden alabilirim ki ?
Mesela yaşadığınız şehirde göçmen var mı? Onların pazarlarında oluyor mesela, bazı kozmetik dükkanlarında var,aa bi dk linkini bulayım. http://arselbloggy.blogspot.com/2016/11/her-derde-deva-krem-zdrave-krem.html?m=1 bu linkten okuyabilirsiniz, ya göçmenler bakkalara dahi getiriyor oranın meşhur kremi, her evde var ben sivilcem çıkınca üstüne sürüyorum iki güne kuruyor hatta, hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Mesela yaşadığınız şehirde göçmen var mı? Onların pazarlarında oluyor mesela, bazı kozmetik dükkanlarında var,aa bi dk linkini bulayım. http://arselbloggy.blogspot.com/2016/11/her-derde-deva-krem-zdrave-krem.html?m=1 bu linkten okuyabilirsiniz, ya göçmenler bakkalara dahi getiriyor oranın meşhur kremi, her evde var ben sivilcem çıkınca üstüne sürüyorum iki güne kuruyor hatta, hangi şehirde yaşıyorsunuz?
Hiç görmedim ben bu kremi..
Ankara da yaşıyorum.

+Cildi kurutmayan yüz temizleme jeli (günde iki kez)
+ su bazlı nemlendirici
+ sık yastık değiştirin
+ telefonunuzu yüze değirmeyin
+ yüzünüze havlu kullanmayın, peçete ile durulayın
+Saçlarınızı toplayın
+Süt ve süt ürünleri tüketimini azaltın
+Yağlı yiyecekler yemeyin
+ Ne üdüğü belirsiz şeyleri yüzünüze sürmeyin

Aklıma geldikçe yazarım.

Orada olma ihtimali yok sanırım, bu Bursa Tekirdağ Edirne'de göçmen olan yerlerde adım başı bunlardan var. Gittigidiyor ve hepsiburada da satılıyormuş bu arada, fiyatı da uygun, baktım da şimdi
Geçen ay araştırmalarım sonucu sudocrem diye bir kremin de sivilce vs iyi geldiğini duyup almıştım.. şimdi yorumlara baktım da hemen hemen aynı özellikte imiş bu kremler..
Sudocrem i 2-3 gün kullanıp iyi gelmediğini görünce bırakmıştım. Benzer içerikte ise onu da kullanabilirim şimdilik..

Geçen ay araştırmalarım sonucu sudocrem diye bir kremin de sivilce vs iyi geldiğini duyup almıştım.. şimdi yorumlara baktım da hemen hemen aynı özellikte imiş bu kremler..
Sudocrem i 2-3 gün kullanıp iyi gelmediğini görünce bırakmıştım. Benzer içerikte ise onu da kullanabilirim şimdilik..
Onu bilmediğim için bir şey diyemiyorum,umarım geçer,stresi de biliyorum kolay değil ama olabildiğince azaltın çünkü çağın vebası resmen, herşeyin başı olur hale geldi..

Aslında şu an öyle kafaya taktığım bir şey yok benim..
Sağlıkmıştı en önemlisi . Onu öğrendim ve onun dışındaki hiçbir şeyi kafaya takmamaya başladım..
Ama işte bir kere yerleşince kolay kolay çıkmıyor çünkü aynı şeyi bende yaşıyorum ergenlik döneminde bebek gibiydi yüzüm 30 yaşıma merdiven dayadım suratımın heryeri sivilce ve izleri ile dolu

Yaşadığın şeyler kolay değil. Vücudun tepki vermesi de normal. Benim de aynı problemim vardı bir dönem tamamen stresten.
Yüz temizliğine dikkat et uykuna da önem ver. Benim kullandığım çok güzel bir temizleme jeli var üstüne tanımam. Japon markası zaten çok ünlü. Aynı ürünün nemlendiricileri de var. Bir bak derim

Hanımlar merhabalar,
Biliyorsunuz stresli dönemler geçirdim, bir evliliği bitirdim,ardından bazı önemli sağlık sorunları çıktı. Çok şükür hepsini aştık.
Fakat bende bazı kalıntılar bıraktı. Ergenlik döneminde dahi sivilce çıkmayan yüzümde stres sıkıntıdan 6-7 aydır alın bölgemde yoğun olmak üzere sivilce peydah oldu..

2 ay önce bir dermatologa gitmiştim devlet hastanesinde. Bana nadixa diye bir krem,sivex diye bir losyon ve cleocin diye bir losyon daha verdi.. Roaccutane o dönemde pek araştırmamıştım, ve yan etkilerinden haberdar olmayarak onu kullansam diye sorduğumda bana “cildinin ona ihtiyacı yok”demişti.
1 ay kullan dedi verdiğim kremleri..fakat hiçbir fayda göremedim..
krem yüzümü yağ küpüne çeviriyordu resmen,o kadar yağlıydı ki..

Beyaz tenliyim, ve alnım pütür pütür durumda, haliyle daha çok belli oluyor :KK43:
Yüzümü yıkadığımda kıpkırmızı oluyor alnım mesela..
Kükürtlü,zeytinyağlı sabun vs kullanıyorum ama yok,hiçbir fayda yok :KK43:

Sizden ricam ise benimle aynı sorunu yaşayıp şunu yaptım da geçti vs diyebilecek kimse var mı ?
Ya da Ankara’da yaşıyorum, bana önerebileceğiniz devlet - özel fark etmez iyi bir dermatolog var mı sivilce alanında ?
Uzun oldu,kusura bakmayın .teşekkür ederim..
Aynı dertten bende muzdariptim, ne kullandıysam geçmedi sadece kısa süreli çözüm oldu. Dermatolog bana da roaccutane gerek olmadığını söyledi ben istediğim için aynı etken maddeli zoratenin verdi 7 ay kullandım ve şükrediyorum tamamen kurtuldum 1 yıl olacak çok nadir regl dönemlerinde falan tek tük çıkıyor. Her gören cildin ne güzel olmuş ne kullandın diye soruyor.

Cildi temizleyip,hergün ince bir tabaka şeklinde çay ağacı kremi sürün.Sivilcelerin kuruduğunu ve eskiden kalma izlerin bile yok olduğunu çok kısa sürede görürsünüz.Adetin yaklaştığı dönemlerde,hormonlardaki değişim sebebiyle ciltte sivilcelenme tekrarlayabilir.Sivilcelerle oynamayın.Günlük bakımda cilt temizliği yaptıktan sonra aynısefa kremi kullanmanızı öneririm.Beyaz tenliyseniz yüzünüzü direkt güneşe maruz kalmaktan mümkün olduğunca koruyun.Bu bahsettiğim kremleri iyi markalardan seçin.

Yaşadığın şeyler kolay değil. Vücudun tepki vermesi de normal. Benim de aynı problemim vardı bir dönem tamamen stresten.
Yüz temizliğine dikkat et uykuna da önem ver. Benim kullandığım çok güzel bir temizleme jeli var üstüne tanımam. Japon markası zaten çok ünlü. Aynı ürünün nemlendiricileri de var. Bir bak derim
S.....o markası mı ?
Uyku düzenim de pek iyi sayılmaz esasen..

Cildi temizleyip,hergün ince bir tabaka şeklinde çay ağacı kremi sürün.Sivilcelerin kuruduğunu ve eskiden kalma izlerin bile yok olduğunu çok kısa sürede görürsünüz.Adetin yaklaştığı dönemlerde,hormonlardaki değişim sebebiyle ciltte sivilcelenme tekrarlayabilir.Sivilcelerle oynamayın.Günlük bakımda cilt temizliği yaptıktan sonra aynısefa kremi kullanmanızı öneririm.Beyaz tenliyseniz yüzünüzü direkt güneşe maruz kalmaktan mümkün olduğunca koruyun.Bu bahsettiğim kremleri iyi markalardan seçin.
H.g abla :)
Çay ağacı yağını mutlaka alacağım.
Benim yüzümü temizledikten sonra sivilceli bölgeyi kuru bırakmaya çalışmak gibi bir hatam oldu..
Güneş kremi dahi sürmüyordum alın bölgeme,içeriği yağlı sivilceye sebep olur diye.
Beyaz tenliyim,hatta bayağı..
O yüzden ne var ne yok hepsi belli oluyor :KK43:

Aynı dertten bende muzdariptim, ne kullandıysam geçmedi sadece kısa süreli çözüm oldu. Dermatolog bana da roaccutane gerek olmadığını söyledi ben istediğim için aynı etken maddeli zoratenin verdi 7 ay kullandım ve şükrediyorum tamamen kurtuldum 1 yıl olacak çok nadir regl dönemlerinde falan tek tük çıkıyor. Her gören cildin ne güzel olmuş ne kullandın diye soruyor.
Bahsettiğiniz ilaç ta roaccutane kadar zararlı içerikte mi ?

Evet o marka. Uyku önemli. İçten gelen huzur önemli
İçinde ne yaşadığını bilemiyorum ama duygularını bastırma. Bana Serhat Yabancı iyi gelmişti, fazlaca da zaman tabi.
Yüze sürdüğüm her şeyin en iyi olmasına dikkat ederim. O markayı biliyorum,fakat ürünlerini hiç kullanmadım ama araştıracağım . Teşekkür ederim..
Dediğiniz gibi, stres tamamen geçmeden dıştan ne sürersen sür belli bir süre fayda eder..
Sivilcelerim olmadığı dönemleri hatırladığımda psikolojik olarak ta rahat olduğumu hatırlıyorum o dönemler..

Sivilce derdim pek yok ama oğlumun eli sürekli suratimda,çıkacak gibi olduğunda bioderma global nemlendiricisini lokal olarak sürüyorum ve bitti gitti,cikmiyor bile
Cıkmış sivilceler icin kremi gece nemlendiricisi olarak kullanilabilir.
gündüz ben olsam tercih etmezdim çünkü soyulmaya başlıyor bir sure sonra

X