Sivilceli Ciltler Sivilcelerle başım dertte :(

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Otacının çam katranlı kükürtlü sabunu var yıllardır onu kullanıyorum ben iyi geliyor. Günde iki kere falan kullanın.

Bahsettiğiniz ilaç ta roaccutane kadar zararlı içerikte mi ?
Maalesef öyle. Kendinize dikkat etmeniz gerekiyor ve herkeste aynı etkiyi yaratmayabiliyor. Bir arkadaşımla birlikte başlamıştık ona iyi gelmedi ve bıraktı fakat bende bi reaksiyon göstermedi. Her ay düzenli olarak kan tahlili yaptırdım, her gün düzenli olarak 3lt'ye yakın su içtim. Cildim yağlı fakat ilacı kullanırken çok kurudu bebek yağı falan kullanıyordum.

Otacının çam katranlı kükürtlü sabunu var yıllardır onu kullanıyorum ben iyi geliyor. Günde iki kere falan kullanın.
Doğal kükürtlü bir sabun ben de kullanıyorum. Hatta sürüp 3-5 dk bekletip duruluyorum . Ama faydası yok :KK43: bilmiyorum ya.. takmayayım diyorum, ama olmuyor.
Yüzüme normalde bir şey sürmeyi sevmem . Ama mecburen görüntüsünden dolayı bb krem sürmek zorunda kalıyorum, ve bu durum da canımı sıkıyor..

Maalesef öyle. Kendinize dikkat etmeniz gerekiyor ve herkeste aynı etkiyi yaratmayabiliyor. Bir arkadaşımla birlikte başlamıştık ona iyi gelmedi ve bıraktı fakat bende bi reaksiyon göstermedi. Her ay düzenli olarak kan tahlili yaptırdım, her gün düzenli olarak 3lt'ye yakın su içtim. Cildim yağlı fakat ilacı kullanırken çok kurudu bebek yağı falan kullanıyordum.
Olmayacak böyle. Özel iyi bir prof dr bulup gitmem gerekiyor..
Belki bana da öyle bir ilaç yazacak.. zararlı diye yıllardır kola cips gazoz vs bile tüketmem ben. Böyle dikkat ederken o ilacı kullanmak zor olacak benim için ama . Tek yol o sanki :KK43:

Aynen sadece alnımda..
Pütür pütür isilik gibi..
Yıkadığım zaman felan kıpkırmızı oluyor alnım :KK43:
Önceden yoktu, 26 yaşından sonra çıktı .. bilmiyorum ne yapacağımı :KK43:
Kudret narı denediniz mi?

Bende sivilce tedavisi gördüm.Yüz yıkama jeli bir de kremler veriyorlar.Sivilce oluşumunu önlese de bende lekelerde fayda etmedi.Bunun tek çareai doktora gitmek.Envayi çeşit kocakarı ilaçlarını denedim nafile.

Doğal kükürtlü bir sabun ben de kullanıyorum. Hatta sürüp 3-5 dk bekletip duruluyorum . Ama faydası yok :KK43: bilmiyorum ya.. takmayayım diyorum, ama olmuyor.
Yüzüme normalde bir şey sürmeyi sevmem . Ama mecburen görüntüsünden dolayı bb krem sürmek zorunda kalıyorum, ve bu durum da canımı sıkıyor..
Sen sürdükçe onlar tekrar çıkacak bu bir sirkülasyon. Kafana takma fazla stresten çıkıyordur.

Hanımlar merhabalar,
Biliyorsunuz stresli dönemler geçirdim, bir evliliği bitirdim,ardından bazı önemli sağlık sorunları çıktı. Çok şükür hepsini aştık.
Fakat bende bazı kalıntılar bıraktı. Ergenlik döneminde dahi sivilce çıkmayan yüzümde stres sıkıntıdan 6-7 aydır alın bölgemde yoğun olmak üzere sivilce peydah oldu..

2 ay önce bir dermatologa gitmiştim devlet hastanesinde. Bana nadixa diye bir krem,sivex diye bir losyon ve cleocin diye bir losyon daha verdi.. Roaccutane o dönemde pek araştırmamıştım, ve yan etkilerinden haberdar olmayarak onu kullansam diye sorduğumda bana “cildinin ona ihtiyacı yok”demişti.
1 ay kullan dedi verdiğim kremleri..fakat hiçbir fayda göremedim..
krem yüzümü yağ küpüne çeviriyordu resmen,o kadar yağlıydı ki..

Beyaz tenliyim, ve alnım pütür pütür durumda, haliyle daha çok belli oluyor :KK43:
Yüzümü yıkadığımda kıpkırmızı oluyor alnım mesela..
Kükürtlü,zeytinyağlı sabun vs kullanıyorum ama yok,hiçbir fayda yok :KK43:

Sizden ricam ise benimle aynı sorunu yaşayıp şunu yaptım da geçti vs diyebilecek kimse var mı ?
Ya da Ankara’da yaşıyorum, bana önerebileceğiniz devlet - özel fark etmez iyi bir dermatolog var mı sivilce alanında ?
Uzun oldu,kusura bakmayın .teşekkür ederim..
Öncelikle geçmiş olsun, size tavsiyem bol bol su içmeniz fazla yağlı gıdalardan uzak durmanız aynı zamanda şekerli paketlenmiş abur cubur gıdalardan kesinlikle uzak durun baharatlı yiyecekelrde sivilce yapar onlarıda yemeyin bunun dışında tıbbi ilaç yerine alternatif tıpta deneyebilrisiniz ibrahim saraçoplunun youtubeda sivilce için videoları var onalrı izleyin ama ben kendimde bildiğim için sivilce olayının en çok beslenmeyle alakalı olduğunu düşünüyorum özellkle şekerli baharatlı ve acılı yiyiceklerden uzak durun

Öncelikle geçmiş olsun, size tavsiyem bol bol su içmeniz fazla yağlı gıdalardan uzak durmanız aynı zamanda şekerli paketlenmiş abur cubur gıdalardan kesinlikle uzak durun baharatlı yiyecekelrde sivilce yapar onlarıda yemeyin bunun dışında tıbbi ilaç yerine alternatif tıpta deneyebilrisiniz ibrahim saraçoplunun youtubeda sivilce için videoları var onalrı izleyin ama ben kendimde bildiğim için sivilce olayının en çok beslenmeyle alakalı olduğunu düşünüyorum özellkle şekerli baharatlı ve acılı yiyiceklerden uzak durun
Bugün 4 tl felan su içtim heralde. Günlük te ortalama 3 lt içerim..
Cips mips kola mola onlar hayatımda yok zaten. Arada bir regl döneminde çikolata çok canım ister ve yerim..
Hemen yarın çay ağacı yağı alıp ,deneyeceğim. Güzel yorumlar geldi sağ olsunlar onunla ilgili..
Umarım geçer :/

19yaşımın sonlarına kadar ne yaptım ne ettiysem sivilce den kurtulamadım asla.
Roaccutane+nadixa +adını hatırlamadığım iki krem daha 5 ay kullandım tüm sivilce, iz ve siyah noktaları geçti çok şükür ❤ 2 ay daha kullanmam gerekiyordu ama ben kendim erken bıraktım iyi ki bırakmışım 1ay sonra hamile kaldım şimdi hamilelikle birleşince cildim pırıl pırıl valla
Hiç makyaj yapmıyorum bazen Ruj sürerim o kadar, geçenlerde bi kız highlighterin güzelmiş dedi, dedim yüzümde hiç bir şey yok şaşırdı
Roaccutane'yi bıraktıktan 1 ay sonra mı hamile kaldınız? En az 6 ay hamile kalınmamasında fayda var.Umarım herşey yolundadır.

Hanımlar merhabalar,
Biliyorsunuz stresli dönemler geçirdim, bir evliliği bitirdim,ardından bazı önemli sağlık sorunları çıktı. Çok şükür hepsini aştık.
Fakat bende bazı kalıntılar bıraktı. Ergenlik döneminde dahi sivilce çıkmayan yüzümde stres sıkıntıdan 6-7 aydır alın bölgemde yoğun olmak üzere sivilce peydah oldu..

2 ay önce bir dermatologa gitmiştim devlet hastanesinde. Bana nadixa diye bir krem,sivex diye bir losyon ve cleocin diye bir losyon daha verdi.. Roaccutane o dönemde pek araştırmamıştım, ve yan etkilerinden haberdar olmayarak onu kullansam diye sorduğumda bana “cildinin ona ihtiyacı yok”demişti.
1 ay kullan dedi verdiğim kremleri..fakat hiçbir fayda göremedim..
krem yüzümü yağ küpüne çeviriyordu resmen,o kadar yağlıydı ki..

Beyaz tenliyim, ve alnım pütür pütür durumda, haliyle daha çok belli oluyor :KK43:
Yüzümü yıkadığımda kıpkırmızı oluyor alnım mesela..
Kükürtlü,zeytinyağlı sabun vs kullanıyorum ama yok,hiçbir fayda yok :KK43:

Sizden ricam ise benimle aynı sorunu yaşayıp şunu yaptım da geçti vs diyebilecek kimse var mı ?
Ya da Ankara’da yaşıyorum, bana önerebileceğiniz devlet - özel fark etmez iyi bir dermatolog var mı sivilce alanında ?
Uzun oldu,kusura bakmayın .teşekkür ederim..
Benim kuzenimde oyleydi. Mor sogan var ya onu guzelce kaynatin soguduktan sonra gece yatmadan yuzunuze sürün ve uyuyun 1 hafta icinde etkisini gosteriyor kuzenimin suan yuzu bebek gibi o lekeli ve kabarcikli kiz gitti ayna surat geldi yemin ederim

O zaman öncelikle karma ciltliler için bir yüz yıkama jeli edinin, benim de dediğiniz gibi yanaklarım yüzümü yıkadıktan sonra hatır hutur, alnım burnum çenem gayet yağlı ve karma ciltler için olan yüz yıkama jeli aldım, hayatımda kullandığım en iyi yüz yıkama jellerinden biri, en güzel yanı zaten kuru olan yerleri kurutmayıp nem vermesi, yağlı olan yerleri ise dengelemesi, Nivea'nın Aqua Sensation Canlandırıcı Temizleme Jeli,fotosunu koyuyorum aşırı memnunum. Eki Görüntüle 2278891
Daha sonra hakiki gülsuyu ile tonikliyorum,markalı satılan tonikler kimyasal içeriyor ama doğal gül suyu yumuşacık yapıyor ve fazla yağı da alıyor, en çok Farmasi'ninkinden memnun kaldım çok çok güzel. Daha sonra yüzünüz için uygun bir nemlendirici bulmalısınız,karma ciltler için olmalı, çünkü cildimiz yağlı bile olsa neme ihtiyacı var, benim en büyük hatam yağlı yerler var yüzümde diye yüz kremi kullanmamaktı,ne büyük hata yapmışım şimdi anlıyorum... 🌼Ve son olarak, Muhacir kremi var, belki bilirsiniz,mavi bir kutu Zdrave Krem. Bizim orada her evde bulunur,çinko kremi bir nevi. Yanığa,pişiğe,sivilceye,lekeye herşeye deva,bizim oranın kadınları bunu bembeyaz bir cilt için kullanırmış leke karşıtı aynı zamanda, fiyatı da 5-10tl bir şey. Gece yüzünüzü temizleyip tonikledikten sonra çok ince bir tabaka yedirerek alnınıza sürerseniz bir kaç güne kuruduğunu görürsünüz, ama sakın sürüp güneşe çıkmayın, veya sabah yıkamamazlık yapmayın,leke ve iz yapar soyulur, özelliği gece sürmek ve incecik. 🌼Çok geçmiş olsun, umarım çözülür 🌸
Bu muhacir kremini komşu yaşlı teyzelerden çok duydum çok methediyorlar. Yüzleri gerçekten bembeyaz . Hatta birisi Bulgaristandan getirtiyorum demişti. Acaba nereden alıyorsunuz siz. Çok merak ediyorum bu kremi.

Bu muhacir kremini komşu yaşlı teyzelerden çok duydum çok methediyorlar. Yüzleri gerçekten bembeyaz . Hatta birisi Bulgaristandan getirtiyorum demişti. Acaba nereden alıyorsunuz siz. Çok merak ediyorum bu kremi.
Ben bizim buradaki züccaciyede buldum,stok yapmışlar hatta. İnternette satılıyormuş bugun görmüştüm hepsiburada ve gittigidiyor da vardı 🌸Bizim burada pazarda, muhacir bakkalında her yerde var 😊

Ben bizim buradaki züccaciyede buldum,stok yapmışlar hatta. İnternette satılıyormuş bugun görmüştüm hepsiburada ve gittigidiyor da vardı 🌸Bizim burada pazarda, muhacir bakkalında her yerde var 😊
Aslında en güzeli muhavir pazarlarından yada bakkalından almak ama İstanbul'da hiç denk gelmedim. Bende internetten alıp bi deneyeceğim galiba, merak ettim baya.

19yaşımın sonlarına kadar ne yaptım ne ettiysem sivilce den kurtulamadım asla.
Roaccutane+nadixa +adını hatırlamadığım iki krem daha 5 ay kullandım tüm sivilce, iz ve siyah noktaları geçti çok şükür ❤ 2 ay daha kullanmam gerekiyordu ama ben kendim erken bıraktım iyi ki bırakmışım 1ay sonra hamile kaldım şimdi hamilelikle birleşince cildim pırıl pırıl valla
Hiç makyaj yapmıyorum bazen Ruj sürerim o kadar, geçenlerde bi kız highlighterin güzelmiş dedi, dedim yüzümde hiç bir şey yok şaşırdı
Nasıl yani roaccutane kullandıktan 1 ay sontamı hamilr kaldınız?bildiğim kadarıyla roaccutane kullananların bıraktıktan en az 6 ay sonra çocuk düşünmesi gerekiyor.inşallah bir sorun yoktur

Bugün 4 tl felan su içtim heralde. Günlük te ortalama 3 lt içerim..
Cips mips kola mola onlar hayatımda yok zaten. Arada bir regl döneminde çikolata çok canım ister ve yerim..
Hemen yarın çay ağacı yağı alıp ,deneyeceğim. Güzel yorumlar geldi sağ olsunlar onunla ilgili..
Umarım geçer :/
Çikolatada siivlce yapıyormuş malesef

X