Sizce?

senvarsindiye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2019
474
527
Herkese merhaba.
4 aydır görüştüğüm biri var. İkimizde çalışıyoruz Evlilik düşünüyoruz. Size aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum. Bu kişi bana evlenince benden mutfak işi bekleme dedi. Temizlik vs. yaparım ama yemek bulaşık vs. deme bana diyor. Bazıları var evlenince her şeyi yaparım deyip yapmayan sonra bu konudan sorunlar çıkaran. Bu kişi bana şimdiden bunu net bir şekilde söyledi. Sizce evlenince bu konuda bir sıkıntı yaşar mıyız? Şu an bu bana çok da kabul edilemez bir sebep gibi gelmiyor ama evlenince benim de zoruma gider mi? Böyle bişey yaşayanlar var mı?

Son düzenleme:
Herkese merhaba.
4 aydır görüştüğüm biri var. İkimizde çalışıyoruz Evlilik düşünüyoruz. Size aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum. Bu kişi bana evlenince benden mutfak işi bekleme dedi. Temizlik vs. yaparım ama yemek bulaşık vs. deme bana diyor. Bazıları var evlenince her şeyi yaparım deyip yapmayan sonra bu konudan sorunlar çıkaran. Bu kişi bana şimdiden bunu net bir şekilde söyledi. Sizce evlenince bu konuda bir sıkıntı yaşar mıyız?
Sen sıkıntı etmezsen sıkıntı çıkmaz bu kadar basit 😂

Herkese merhaba.
4 aydır görüştüğüm biri var. İkimizde çalışıyoruz Evlilik düşünüyoruz. Size aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum. Bu kişi bana evlenince benden mutfak işi bekleme dedi. Temizlik vs. yaparım ama yemek bulaşık vs. deme bana diyor. Bazıları var evlenince her şeyi yaparım deyip yapmayan sonra bu konudan sorunlar çıkaran. Bu kişi bana şimdiden bunu net bir şekilde söyledi. Sizce evlenince bu konuda bir sıkıntı yaşar mıyız?
Evlilikle çalışma hayatı ikisi bi arada zor oluyor adam net şekilde söylemiş ne güzel yalan söylememiş işte zaten yapsalarda bizim gibi yapamıyorlar eşim yapınca arkasından yaptığı işi ben tekrar yapıyorum 😂

Aklıma 12 yıl sadece dışarda çalışıp yemek yapamayan ve evlenmeden önce bunu eşine söyleyen biri geldi . Ben 😂
Şimdi mecbur hergün yemek yapıyorum.
Öyle de olabilir ama olmaya da bilir. Size açıkça söylemiş kabul edip etmemek size kalmış.

Herkese merhaba.
4 ay evlilik kararı için çok erken degilmi? Bir ömür bir kurmayı planlıyorsunuz mesela konu mutfak ise ben eşimin asla mutfağa girip yemek yapmasını istemem bir yumurta kırsa ben her tarafı ciflerim aman yag sicradi diye bana supriz pizza yapmisti her tarafi mahvetmisti onu af ettim bir daha mutfağıma giremez sevmiyorum çünkü kişilik meselesi yani

4 ay evlilik kararı için çok erken degilmi? Bir ömür bir kurmayı planlıyorsunuz mesela konu mutfak ise ben eşimin asla mutfağa girip yemek yapmasını istemem bir yumurta kırsa ben her tarafı ciflerim aman yag sicradi diye bana supriz pizza yapmisti her tarafi mahvetmisti onu af ettim bir daha mutfağıma giremez sevmiyorum çünkü kişilik meselesi yani

4 ay çok erken değil mi? Adam evlenmiş olmak için evlenecek belli ki.
Sen yemek beklemezsen ben de mutfak işi beklemem deyin. Kaçar zaten o😂
Evet 4 ay çok erken. Niyetimiz evlilik onu belirtmek istedim yoksa evlenmeye henüz karar vermedim.
Yani ben bana yardım edilsin isterim ama evlenince belki de sizin gibi hiç girmesin isterim. Biraz tecrübe dinlemem gerekiyor😅

Aklıma 12 yıl sadece dışarda çalışıp yemek yapamayan ve evlenmeden önce bunu eşine söyleyen biri geldi . Ben 😂
Şimdi mecbur hergün yemek yapıyorum.
Öyle de olabilir ama olmaya da bilir. Size açıkça söylemiş kabul edip etmemek size kalmış.
Hahahaah bende öyleyim şu an biraz. Ama malum toplumsal roller böyle kalamayacağımın farkındayım.

Hade ev işini tek başına yaptınız çocuk olduğunda bu adam büyük ihtimalle çocuk bakımı konusunda da yardım etmeyecek. O zaman ne yapmayı düşünüyorsunuz. Çünkü hem dışarda çalış, hem evde çalış üstene hamilelik, çocuk bakımı çok zorlanır ve yıpranırsınız. Resmen köle arıyor kendine.

Hahahaah bende öyleyim şu an biraz. Ama malum toplumsal roller böyle kalamayacağımın farkındayım.

Yani olan bu oluyor genelde malesef ama alıştıra bilirsiniz de belli olmaz. Toplumsal rolleri sadece kadınlara kakalıyorlar hala. Dışarda çalışan kadınlar yememeli bunu bence. 😂

En azından dürüst davranmış.Benimkide herşeyi yaparım ama temizlik benlik değil demişti.Çok güzel yemek yapar,her konuda yanımdadır ama temizlik dedin mi 23 yılda anca kirli corapları, kirli sepetinin icine atmayı ögrendi.Canı sağolsun benimde bazı şeylerimi o tolere ediyor.Evlilik böyle birşey zaten, biraz alıp biraz vereceksin.Bu dengeyi şaşmazsan mutlu evlilik mümkün.

Siz çalışıyor musunuz? Çalışıyorsanız sakın bunu kabul etmeyin çünkü iki gün sonra sen temizlik yap ben mutfağa gireyim diye bir şey olmaz hepsi sizin üstünüze kalır. Nerden bildiğimi sorma. Ben de kocama demiştim evlenmeden önce ben temizlik yapmam ama yemek yaparım diye. Şimdi yemek yapasım da gelmiyor. Onu da çok nadiren yapıyorum. Yine eşime kalıyor büyük çoğunluk. Bazı şeyler baştan belli oluyor aslında. İnsanın içinde yoksa yapacak bir şey yok 🥺

Yani şöyle adam belki sevmiyordur, belki beceremiyordur kendi yaptığı yemekler berbattır ... ciddi ciddi temizlik yapacaksa, her hafta boş gününde evi net temizleyecekse işbölümü yaparsınız, yemekleri sen yaparsın temizlik ve çamaşır işlerini o yapar. Bunu sor böylece yaparım derse olur tabi.

E işten eve aynı zamanda geldiniz diyelim. Sen hemen yemek işine girişeceksin, sonra sofra kur, sofra kaldır, bulaşıkları yerleştir. Bu süreçte beyfendi ne yapacak, ayaklarını uzatıp, günün yorgunluğunu mu atacak, telefonu ile mi oynayacak ? Niye siz yorulmuyor musunuz, sizin canınızın kıymeti yok mu?

Siz yemeği yaparken o salatayı yapıp sofrayı kursa ya da siz sofrayı toplarken bulaşıkları makineye o dizse olmaz mı? Beyfendi önceden söylüyormuş, oldu paşam. Ben de çok şey diyorum ama sonra şartlar gereği mecbur yapmak zorunda kalıyorum. Bu durum tabiki tamamen kişisel, ama ben ayakta iş yaparken, hiç çabalamayan adam bana batar.

Herkese merhaba.
4 aydır görüştüğüm biri var. İkimizde çalışıyoruz Evlilik düşünüyoruz. Size aklıma takılan bir şeyi sormak istiyorum. Bu kişi bana evlenince benden mutfak işi bekleme dedi. Temizlik vs. yaparım ama yemek bulaşık vs. deme bana diyor. Bazıları var evlenince her şeyi yaparım deyip yapmayan sonra bu konudan sorunlar çıkaran. Bu kişi bana şimdiden bunu net bir şekilde söyledi. Sizce evlenince bu konuda bir sıkıntı yaşar mıyız? Şu an bu bana çok da kabul edilemez bir sebep gibi gelmiyor ama evlenince benim de zoruma gider mi? Böyle bişey yaşayanlar var mı?
Adam net olmuş iş bölümü de yapmış. Ama 4 ayda evlilik kararı erken değil mi ? Yemek yapmayı bilmiyor olabilir. Yani siz de direk tamam demeyin de hastalık var doğum var o zamanlarda bana yardımcı olmanı beklerim diyebilirsiniz. Ha size bir tabsiye hastayken vs kalkıp yemek yapmayın parmağın cizilse koptu diye nazlanin :) sonra sen nasılsa bir şekilde halledersin moduna geciyorlar😂

Hadi yemek yapamıyor diyelim, bulaşık neden yıkayamazmış? İki tabak yıkayınca kadın işi mi yapmış olur yoksa? Bu adamın temizlik yapacağından şüpheliyim. Anasının paşa oğluşu eve gelir yan gelir yatar tv karşısında.

Herkese merhaba.
Ya olabiliyo böyle şeyler, ben mesela toz almaya elimi sürmem dedim nefret ediyorum. Toz alma hep eşimdedir ama eşim de mutfak tezgahını deterjanlarla temizlemektem hoşlanmaz. O iş de bendedir.
He tabi hastalık olur bir şey olur herkes her şeyi yapar.

X