Sizce ?

salihae

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2023
338
193
30
Merhabalar,

4 ay önce kimyasak gebelik yaşadım. Çok üzücü bir durumdu benim için. Ocak ve Şubat aylarında tam gününde regl oldum. Ama bu ay 4 Mart'da olmam gerekirken olmadım 2 gün gecikti alt tarafı, ama yine de insan sorguluyor.

Çok ağrım var her an regl olacakmışım gibi. Benim zaten karnımdan çok belim ağrır şimdi de bel ağrım var. 2 gündür devam ediyor ama bugünde şiddeti arttı. 2 aydır günü gününe olduğum için şüpheleniyorum. Sizce bu ağrı regl ağrısı mıdır? Gebelikle alakalı bir durum olabilir mi?

Sabahtan beri sürekli tuvalete gidiyorum oldum mu diye. Belim böyle içten yanıyor gibi ağrıyor sızlıyor :KK43:

Bu tarz belirtiler yaşayıp gebe olduğunu öğrenen çok kişi gördüm, test yaparsanız durum netleşir :) hakkınızda hayırlısı olsun

Bu tarz belirtiler yaşayıp gebe olduğunu öğrenen çok kişi gördüm, test yaparsanız durum netleşir :) hakkınızda hayırlısı olsun
Çok kaptırmakta istemiyorum kendimi. Daha önce yaşadığım durumda çok önceden hissedip heveslenip sonra da çok üzüldüm. Şimdi daha temkinli yaklaşmaya çalışıyorum biraz daha bekleyip stres yapmadan gecikme sürem uzarsa test yapmak istedim ama dayanamayacağım galiba

Bence adetiniz 1 hafta geciksin öyle test yapın. Daha sağlıklı olur. :)
Ama eğer genelde adet tarihleriniz sarkmıyorsa hamile olabilirsiniz:)

Bence adetiniz 1 hafta geciksin öyle test yapın. Daha sağlıklı olur. :)
Ama eğer genelde adet tarihleriniz sarkmıyorsa hamile olabilirsiniz:)
İşte Ocak ve Şubat aylarında gününde oldum tam olarak. Kafamı karıştıran şey de bu. Öyle kolay kolay sarkmaz regl günüm.

Ama işte şu da var yani sabahtan beri 10 kere gitmişimdir tuvalete oluyorum gibi hissediyorum sürekli. Ağrılarımda öyle sinyaller veriyor. Çekiniyorum bende test yapmaya ama böyle de kafaya takıp stresten regl olamayacağım :KK70:

Takıntılıyım biraz sanırım

İşte Ocak ve Şubat aylarında gününde oldum tam olarak. Kafamı karıştıran şey de bu. Öyle kolay kolay sarkmaz regl günüm.

Ama işte şu da var yani sabahtan beri 10 kere gitmişimdir tuvalete oluyorum gibi hissediyorum sürekli. Ağrılarımda öyle sinyaller veriyor. Çekiniyorum bende test yapmaya ama böyle de kafaya takıp stresten regl olamayacağım :KK70:

Takıntılıyım biraz sanırım

Adet ve gebelik belirtileri o kadar aynı ki. Ben hamile kaldığımda da adetim gecikince fark ettim. Çünkü benim adetim hiç gecikmezdi ve hamile kaldığım ay hiç sivilcem çıkmamıştı. adetten önce mutlaka yüzümde bı sivilce çıkardı. Ben öyle de anlamıştım:)

Adet ve gebelik belirtileri o kadar aynı ki. Ben hamile kaldığımda da adetim gecikince fark ettim. Çünkü benim adetim hiç gecikmezdi ve hamile kaldığım hiç sivilcem çıkmamıştı. adetten önce mutlaka yüzümde bı sivilce çıkardı. Ben öyle de anlamıştım:)
Bugün bunu da düşündüm. Benimde mutlaka bir tane de olsa sivilcem çıkar şu anda bişey yok.

Kaç gün gecikince test yaptınız siz?

Bugün bunu da düşündüm. Benimde mutlaka bir tane de olsa sivilcem çıkar şu anda bişey yok.

Kaç gün gecikince test yaptınız siz?

1 gün sonra yapmıştım testi ama hata etmişim çünkü gün aşırı kandan beta hcg yükselmiş mi diye baktırmak gerekiyormuş. Kollarım delik deşik olmuştu o yüzden 1 hafta bekleyin dedim :)

Evet, dediğim gibi daha önce kimyasal gebelik yaşadım. Reglime 3 gün varken idrar testi ile öğrendim. Reglim gecikince kan verdim. 25 çıkmıştı. İki gün sonra gittim tekrar 11 çıkmıştı. Doktora gittiğimde kimyasal demişti reglim 5 gün gecikti toplam 6. gün regl olmuştum.

Doktor da çok erken davranmışsın 1 hafta beklesen normal regl döngüne girecektin ve anlamayacaktın bile dedi çoğu kadında anlamaz dedi.

O zaman yumurtalama döneminde sonra göğüslerim çok hassaslaşmıştı ben ordan anlamıştım. Normal de reglime 3 gün kala hassaslık başlar.

Bu yüzden korkuyorum test yapmaya ama asla kafamdan çıkaramıyorum. Acaba var mı yoksa regl mi olucam diye düşünüp duruyorum :KK43:

Bu risk 1 hafta sonra öğrendiğinde de olabilir, dış gebelik mol gebelik sonradan gelişim durması vs pek çok şey olabilir. İyi düşünmeye gayret et, pozitif çıkarsa düzenli artışını takip edersin en azından ya da bir şey olmadığını görüp için rahat sonraki aylarda denemeye devam edersin. Umarım sizin için en iyisi olur :KK200:

Evet, dediğim gibi daha önce kimyasal gebelik yaşadım. Reglime 3 gün varken idrar testi ile öğrendim. Reglim gecikince kan verdim. 25 çıkmıştı. İki gün sonra gittim tekrar 11 çıkmıştı. Doktora gittiğimde kimyasal demişti reglim 5 gün gecikti toplam 6. gün regl olmuştum.

Doktor da çok erken davranmışsın 1 hafta beklesen normal regl döngüne girecektin ve anlamayacaktın bile dedi çoğu kadında anlamaz dedi.

O zaman yumurtalama döneminde sonra göğüslerim çok hassaslaşmıştı ben ordan anlamıştım. Normal de reglime 3 gün kala hassaslık başlar.

Bu yüzden korkuyorum test yapmaya ama asla kafamdan çıkaramıyorum. Acaba var mı yoksa regl mi olucam diye düşünüp duruyorum :KK43:

Ben de bir bebek kaybettim sizi çok iyi anlıyorum. Stres yapmayın diyeceğim ama olmayacak onu da biliyorum çünkü ben de yapıyorum. Eşim çok kızıyor hatta yeter bıktım diyor. Bu kadar düşünme Rabbim vermezse de ne yapalım diyor ama biz kadınlar için bu durum çok zor .

Bence de bekleyin 1 hafta aceleci olmaya gerek yok. Bir de düşünmemeye çalışın bu durumu çünkü düşündükçe insan daha çok stres oluyor. Zaten kendiniz hamile kalabilmişsiniz. Rabbim yine nasip eder ❤️

Ben de bir bebek kaybettim sizi çok iyi anlıyorum. Stres yapmayın diyeceğim ama olmayacak onu da biliyorum çünkü ben de yapıyorum. Eşim çok kızıyor hatta yeter bıktım diyor. Bu kadar düşünme Rabbim vermezse de ne yapalım diyor ama biz kadınlar için bu durum çok zor .

Bence de bekleyin 1 hafta aceleci olmaya gerek yok. Bir de düşünmemeye çalışın bu durumu çünkü düşündükçe insan daha çok stres oluyor. Zaten kendiniz hamile kalabilmişsiniz. Rabbim yine nasip eder ❤️
İnşallah, çok haklısınız işte bizde farkındayız bu kadar düşünmek didiklemek kafaya takıp stres yapmak mantıklı değil. Ama insan kendine hakim olamıyor. Sürekli yaşadığımız bir durum değil sonuçta. İnsan heyecanlanıyor, meraklanıyor :)

Bakalım regl olacak mıyım, bu ağrılar neyin habercisi :)

İnşallah, çok haklısınız işte bizde farkındayız bu kadar düşünmek didiklemek kafaya takıp stres yapmak mantıklı değil. Ama insan kendine hakim olamıyor. Sürekli yaşadığımız bir durum değil sonuçta. İnsan heyecanlanıyor, meraklanıyor :)

Bakalım regl olacak mıyım, bu ağrılar neyin habercisi :)

Rabbim gönlünüze göre versin 🥰 güzel haberlerinizi bekliyorum ben 😊

Bu risk 1 hafta sonra öğrendiğinde de olabilir, dış gebelik mol gebelik sonradan gelişim durması vs pek çok şey olabilir. İyi düşünmeye gayret et, pozitif çıkarsa düzenli artışını takip edersin en azından ya da bir şey olmadığını görüp için rahat sonraki aylarda denemeye devam edersin. Umarım sizin için en iyisi olur :KK200:
Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için,
Ben hala regl olacağım diye bekliyorum bir yandan bu ağrılar yüzünden sanırım o yüzden böyle tedirginim. Ama yarında regl olmazsam yüksek ihtimalle daha fazla bekleyemeyeceğim :KK70:

Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için,
Ben hala regl olacağım diye bekliyorum bir yandan bu ağrılar yüzünden sanırım o yüzden böyle tedirginim. Ama yarında regl olmazsam yüksek ihtimalle daha fazla bekleyemeyeceğim :KK70:
Ben hiç belirtim olmamasına rağmen sabredemiyorum günler geçmiyor. İnşallah siz de bu sefer olmuştur :)

Ben hiç belirtim olmamasına rağmen sabredemiyorum günler geçmiyor. İnşallah siz de bu sefer olmuştur :)
IMG_5900.jpeg

Umarım sağlıklıdır 🥹

1709876343081.png

1709876367328.png

çift çizgi belli olan erken gebelik testi onda direkt çift çizgi çıktı 1. dk da silik olan normal gebelik testi onda böyle silik çıktı. Beni yine çok korkuttu bu durum. Normal bişey midir bu :KK43:

X