Sizin kocanız nasıl seviyor?

Benim Bir tanıdığımın eşi sürekli dil de olan söylemeler yapardı adamın ağzından bal dökülürdü resmen.
Eşime hep bak duyda öğren derdim yalnız kaldığımız zamanlarda. Çünkü bnm eşimde öyle süslü ağız yok sevgisini başka türlü gösterir💜 neyse olay şu kız adam karısını aldatıyormuş meğersem ya.
Benim tanıdığım biri de iki evli gibi bisey ilk karısıyla aynı ortamdaydik adam, hepimizin içinde sen benim evimin gülüsun dedi. kadın, sırf diğeri mutlu olmasın diye boşanmadi onu biliyorum.bu arada ucude iş sahibi belli kariyeri olan insanlar.

Benim eşimde biraz öyle yani bana kıyasla biraz daha mıç mıçlığa uzak. Ben dert etmeyi bıraktım sarılmak istyorsam sarılıyorum birlikte uzanmak istiyorsam battaniye alıp yanına uzanıyorum o da hemen karşılık veriyo. Güzel olduğumu duymak istersem nasıl olmuşum vs diye soruyorum o da iltifatlar ediyor hatta ben bazen eşime yarın bana güzel bi mesaj at diyorum bi güzel yazıyo off😂😂😂 yani sarılmak istediğimde sarılmasa vs problem çıkarırım ama sarılıyo işte onun da tarzı böyle çünkü o bana mıç mıç olma dese o dedi diye kendimi değiştiremem o da değiştiremez insanları olduğu gibi kabul etmeliyiz bence siz benim gibi kendinizi alıştırın 😂

Benim bi eşarbım vardı kafamda paralandı yani o kadar çok taktım. Sonra bi kac ay sonra yengesi bize geldi. Bi akşam oturdular. Gidince gördün mü yengende de benim eşarptan vardı dedim. Yoo farketmedim dedi. 💔
Doğru kelime şefkat değil ama vermezse defolsun gitsin.
Kiz sende durdugu gibi durmuyodur ondan anlamamistir adamceyiz 🤔

Benim tanıdığım biri de iki evli gibi bisey ilk karısıyla aynı ortamdaydik adam, hepimizin içinde sen benim evimin gülüsun dedi. kadın, sırf diğeri mutlu olmasın diye boşanmadi onu biliyorum.bu arada ucude iş sahibi belli kariyeri olan insanlar.

'İki evli gibi birşey' olmak nasıl oluyor? 😶

Herkesin sevgiyi ifade ediş şekli farkli ve bu ne yazık ki kontrol edilebilecek bir şey değil.

Eşim mesela oyle habire gelip sarılıp opmez ama, bir gece önce cocuktan dolayı aşırı uykusuz kalmissam ertesi gün onu parka goturur biraz uyuyayım diye. Ya da ne bileyim eve gelirken tatlı alır. Ya da eğer vakit varsa çocuk erken uyumussa hadi gel istediğin bir filmi açalım der. Dolapta kalan son sütlacı bana birakir😃

O yüzden o seni seviyorum demese de olur🥲

Yani sonsuz bir romantizmle devam etse sıkıcı olmaz mı ilişkiler? Beklentileriniz biraz fazla yada ben zaten romantik bir insan değilim bilemedim.
Sürekli şiirler, aşk sözleriyle devam etsek sıkıcı olurdu gibi geliyor bana. Yani ilk zamanlardaki heyecanı 10 sene aynı devam ettirmek değil bence aşkı korumaktan kastedilen. Sevdiğini söyle hissettir, arada içinden gelir sarılırsın öpersin hediyeler jestler yaparsın. Ama sürekli dip dibe sarmaş dolaş olup sürekli temasta olup, şiirler romantizm yorucu olur ben tercih etmezdim.

Tabiki kıyaslamıyorum kimseyle.. yoksa sosyal medya bile bu tarz sevgi gösterileriyle dolu. burda açtığım bu konuya istinaden söylediyseniz, kıyas için değil ben mi abartıyorum acaba onun davranışları normal olabilir mi diye 3.bir bakıs acısı istediğim için yazdım. Teşekkür ediyorum
genelde tutar
siz çok ilgi gösteriyorsanız kesin ilgili biraz
ama kapris trip vs falan değil normal davranın ama teması azaltın
bir noluyo bu kadına desin
işe yarayacaktır :)

Merhaba.
Uzatmadan bir sorum olacak. Eşinizin sevgi dili nasıl? Ben bi kadın olarak ilgi beklerim,temas isterim, gelsin sarılsın öpsün tv izlerken aynı koltukta uzanalım, arada iltifat etsin üstüme farklı bi şey giydiysem iki çift güzel bi şey söylesin vs.. fıtrat olarak biz kadınlar genelde böyleyiz. İstisnalar vardır.
Ama ben her ne kadar bunları istesem adamda bunlar yok. Yani hasta olurum, nane limon yapar, ilaçlarını aldın mı diye sorar, canım bi şey istedi derim mesela gider alır,evde çoğunlukla yardım eder mutfak,temizlik vs..
Fakat diyelim süslendim püslendim dışarı çıkacağız güzel olmuş muyum diye sorarım güzel olmuşsun der. (Sorarım çünkü sormadan bi şey söylemiyo zaten) bi gün ağzından duymadım durup dururken aşkım ne kadar güzelsin, üstündeki ne kdr yakışmış vs.. düşünün işte buna benzer şeyler.
Bu konu kaç kere masaya yatırıldı şefkat bekleme benden ben veremem onu diyor :)) benim sevgi dilim böyle değil diyo.(bu arada küçüklüğünde doğru düzgün sevgi dolu bi ailede yaşamamış biri) Benim ise aklım bunu almıyo senelerdir tanıdığın kaç yıldır evli olduğun insana Şefkat veremem ne demek? Ha hiç yapmıyo değil tabiki sarılır öper arada vs ama yetmiyo işte çünkü ben yapınca yapıyo ya da aniden yaptığı nerdeyse çok az olmuştur.
Problem bende mi? Adam ne güzel her şekilde yanında oluyormuş demek o da böyle gösteriyo sevgisini mi dersiniz? Yoksa tam tersi mi?
Ben bana hizmet etsin istememeye bile başladım artık, sadece ilgi sevgi istiyorum.
siz evlenmeden önce aynı mıydı? Evlendikten sonra karakterı falan mı değişti? değiştiremezsiniz ne gördüyse onu devam edecek kimseyi değiştiremezsiniz kabullenın

Merhaba.
Uzatmadan bir sorum olacak. Eşinizin sevgi dili nasıl? Ben bi kadın olarak ilgi beklerim,temas isterim, gelsin sarılsın öpsün tv izlerken aynı koltukta uzanalım, arada iltifat etsin üstüme farklı bi şey giydiysem iki çift güzel bi şey söylesin vs.. fıtrat olarak biz kadınlar genelde böyleyiz. İstisnalar vardır.
Ama ben her ne kadar bunları istesem adamda bunlar yok. Yani hasta olurum, nane limon yapar, ilaçlarını aldın mı diye sorar, canım bi şey istedi derim mesela gider alır,evde çoğunlukla yardım eder mutfak,temizlik vs..
Fakat diyelim süslendim püslendim dışarı çıkacağız güzel olmuş muyum diye sorarım güzel olmuşsun der. (Sorarım çünkü sormadan bi şey söylemiyo zaten) bi gün ağzından duymadım durup dururken aşkım ne kadar güzelsin, üstündeki ne kdr yakışmış vs.. düşünün işte buna benzer şeyler.
Bu konu kaç kere masaya yatırıldı şefkat bekleme benden ben veremem onu diyor :)) benim sevgi dilim böyle değil diyo.(bu arada küçüklüğünde doğru düzgün sevgi dolu bi ailede yaşamamış biri) Benim ise aklım bunu almıyo senelerdir tanıdığın kaç yıldır evli olduğun insana Şefkat veremem ne demek? Ha hiç yapmıyo değil tabiki sarılır öper arada vs ama yetmiyo işte çünkü ben yapınca yapıyo ya da aniden yaptığı nerdeyse çok az olmuştur.
Problem bende mi? Adam ne güzel her şekilde yanında oluyormuş demek o da böyle gösteriyo sevgisini mi dersiniz? Yoksa tam tersi mi?
Ben bana hizmet etsin istememeye bile başladım artık, sadece ilgi sevgi istiyorum.

Bizim toplumuzda sevgiyi göstermek zayıflık olarak öğretiliyor erkeklere o yüzden bu konuda eksik kalıyorlar bazen. Eşim çok mıç mıç biri değildir ama ben onu ilgili ve şevkatli buluyorum. Hastalandığımda bakar, hasta yatmışsam sabaha kadar dolanır etrafımda gözünü kırpmaz, modum düşükse sorar, yemeği yediği zaman eline sağlık hatun ölmüşlerinin canına rahmet der. Ben ona sarılırım, sevgi gösteririm o da karşılık verir. Ha kuaföre gitmişim farketmez, yeni bir şey giymişim fark etmez bunlarda umurumda değil. 47 yaşıma ulaştığım bu günlerde bende çok mıçmıç bir diyalog istemiyorum zaten. Düzgün giden şeyleri bu şekilde hırpalamayın, her insan aynı şekilde kendini ifade edemez

Yani sonsuz bir romantizmle devam etse sıkıcı olmaz mı ilişkiler? Beklentileriniz biraz fazla yada ben zaten romantik bir insan değilim bilemedim.
Sürekli şiirler, aşk sözleriyle devam etsek sıkıcı olurdu gibi geliyor bana. Yani ilk zamanlardaki heyecanı 10 sene aynı devam ettirmek değil bence aşkı korumaktan kastedilen. Sevdiğini söyle hissettir, arada içinden gelir sarılırsın öpersin hediyeler jestler yaparsın. Ama sürekli dip dibe sarmaş dolaş olup sürekli temasta olup, şiirler romantizm yorucu olur ben tercih etmezdim.

"Sürekli" ifadesini hep kullanmişsiniz. 😀 Bizim evde sevginin her cesidi gösterilir ama bu şey olmuyor temas seviyoruz diye sürekli evin icinde birbirimizin eline ayagina dolaşmiş sekilde durmuyoruz. Güzel sözler söylüyoruz diye devamli şiirlerle yatip kalkmiyoruz. Konu sahibi hiç olmamasindan bahsediyor aslinda, 7/24 olmasi gerektiginden değil.

9 senelik evliyiz. Ayni evin icinde sarilip öpüyorsun gidikliyorsun dokunuyorsun arada illa ki bir film izlerken gögsünde uyursun bunun neyi insani yoracak ki.

Durup dururken günde bir defa da olsa "benim sevgilim cok güzel" demekle agzi mi yoruluyor? Hayir.
Bence bir evlilikte bunlarin olmamasi daha yorucu ve sıkıcı olurdu.

"Sürekli" ifadesini hep kullanmişsiniz. 😀 Bizim evde sevginin her cesidi gösterilir ama bu şey olmuyor temas seviyoruz diye sürekli evin icinde birbirimizin eline ayagina dolaşmiş sekilde durmuyoruz. Güzel sözler söylüyoruz diye devamli şiirlerle yatip kalkmiyoruz. Konu sahibi hiç olmamasindan bahsediyor aslinda, 7/24 olmasi gerektiginden değil.

9 senelik evliyiz. Ayni evin icinde sarilip öpüyorsun gidikliyorsun dokunuyorsun arada illa ki bir film izlerken gögsünde uyursun bunun neyi insani yoracak ki.

Durup dururken günde bi defa da olsa "benim sevgilim cok güzel" demekle agzi mi yoruluyor? Hayir.
Konu sahibinin yazdıklarından ben bir aşırılık hissediyorum.
Yoksa biz de temas ediyoruz, akşamları film izlerken kucağına uzanmayı severim mesela.
Ama “şiir” demiş mesela.
Yada akşamları hep temas ederek oturmak istediğini söylemiş.
Bu bana aşırı geldi. Bana göre aşırı. Size öyle gelmeyebilir.
Ama eşim bana şiirler okusa şu an gülerim yani😄
Yada bazı akşamlar da illa temas etmek istemeyebilirim.
Görev gibi benim sevgi dilim bu diye sürekli temasa zorlanmak beni iter.

Durup dururken günde bir defa da olsa "benim sevgilim cok güzel" demekle agzi mi yoruluyor? Hayir.
Bir de bence evlilikte sevgililiğin aynen devam etmesini beklemek biraz komik geliyor.
Sevgiliyken haftada 3 kere gördüğün adamı sürekli mıncırmak sevmek istersin. Heyecan var özlem var. Ama bilmem kaç senedir her akşam aynı evde dibinde duran adamı sürekli mıncıracak kadar özlemem, sürekli aşk sözleri fısıldayacak kadar da özlemem. Benden böyle beklentisi olsa sıkılırım açıkça.
Yoksa bizde kocamızla geceleri yatakta merhabalaşmıyoruz yani 😂 Biz de sarılıp öpüşüyoruz da böyle bir dip dibelikte değil 🙃

Konu sahibinin yazdıklarından ben bir aşırılık hissediyorum.
Yoksa biz de temas ediyoruz, akşamları film izlerken kucağına uzanmayı severim mesela.
Ama “şiir” demiş mesela.
Yada akşamları hep temas ederek oturmak istediğini söylemiş.
Bu bana aşırı geldi. Bana göre aşırı. Size öyle gelmeyebilir.
Ama eşim bana şiirler okusa şu an gülerim yani😄
Yada bazı akşamlar da illa temas etmek istemeyebilirim.
Görev gibi benim sevgi dilim bu diye sürekli temasa zorlanmak beni iter.

Kadin pek yasamadigi için oyle ifade ediyor gibi geldi bana.
Yani adam kendiliginden gelip arada güzel bir seyler soylese konu sahibi "vay şiir eksik oldu bugun ki şiirimi nerede?" demez herhalde diye dusunuyorum. 😁 yani böyle göreve baglanirsa sıkıcı olur.

Bir de bence evlilikte sevgililiğin aynen devam etmesini beklemek biraz komik geliyor.
Sevgiliyken haftada 3 kere gördüğün adamı sürekli mıncırmak sevmek istersin. Heyecan var özlem var. Ama bilmem kaç senedir her akşam aynı evde dibinde duran adamı sürekli mıncıracak kadar özlemem, sürekli aşk sözleri fısıldayacak kadar da özlemem. Benden böyle beklentisi olsa sıkılırım açıkça.
Yoksa bizde kocamızla geceleri yatakta merhabalaşmıyoruz yani 😂 Biz de sarılıp öpüşüyoruz da böyle bir dip dibelikte değil 🙃

Özlemekten ve az görmekten degil aslinda sevmekten dokunuyorsun yani biz oyle birileriyiz en azindan.
Kedim var hayvani her gün goruyorum ama içime sokasim geliyor gün içinde o kadar coook öpüyorum ki bıkmış olabilir ama soyleyemiyor. 🫠 Sabah kalkip agzini burnunu yiyorum ilk iş. Kedim de 8 yaşinda 😄

Bazı kadınları sıkıntısından eşine sardığını düşünüyorum ama siz onlardan mısınız bilemedim.
Temas kısmında da bende çok temas sevmem, sarılıp film falan izleyemem daralirım. Aksam cocuklar uyuyunca, karşılıklı koltuklarda oluruz, dip dibe durmayiz ama anlık sarılma, dokunma, sakalasmalar, güzel sözler bunlar ekstra çaba isteyen, şefkat gösteremem deyip hiç oralı olunmayacak şeyler değil bence.
Bunlarda bazen gününe göre değişebilir tabi. Yorgunluk, gerginlikler her şey insanin iletişim dilini etkileyebiliyor. Sürekli bekleyen tarafta mısınız, tüm odağınız esiniz mi ona göre de değişir bazı şeyler.

Özlemekten ve az görmekten degil aslinda sevmekten dokunuyorsun yani biz oyle birileriyiz en azindan.
Kedim var hayvani her gün goruyorum ama içime sokasim geliyor gün içinde o kadar coook öpüyorum ki bıkmış olabilir ama soyleyemiyor. 🫠 Sabah kalkip agzini burnunu yiyorum ilk iş. Kedim de 8 yaşinda 😄
Valla 6 yaşında oğlumu akşamları okul çıkışında özler sarılırım. Ama tün gün öyle içime sokasım gelmiyor çok sıkıştırmam onu da 😂😂

X