Sizin kocanız nasıl seviyor?

Ben biraz ikilemde kaldim. :) Bende cok seviyorum güzel sözler duymayi falan. Sevdigini her türlü görmek isterim karsimdakinden. Yalan yok :). Bazi insanlar gercekten sizin esiniz gibi farkli gösteriyor sevgisini (yoksa evli olmazdiniz). Anlamadigim sey, siz sevgiliyken farklimiydi? O zamandan beri bilmeniz gerekirdi huynu diye düsünüyorum. Belki zamanla alistirirsiniz biraz ama bilemedim. Ben ama onun bu kadar "ben böyleyim" deyip kestirip atmasinida pek hos bulmadim. Insan sevdigini dinleyip onun gönlünü hos etmek istemez mi? Tabi bu karsilikli olan bir sey. Bende bunalirdim her sevgi gösterdigimde karsiliksiz kalmasini.
Bu ara burclar da söylenmis: Ben aslan burcuyum üstelik yükselenim akrep :)). Yani bize gelmiyor öyle azcik sevgi göstermek. :KK70:

Şu tavsiyeyi verdiğim ilk ve tek insan olabilirsiniz, çocuk yapın o aynı sizin gibi sizi sevmeye başlıyor şöyle 2-3 yaş civarı. Öperek uyandırılmalar, sarılıp sıkıştırmalar falan 😀 siz de evde kendi sevgi pıtırcığınızı inşaa edebilirsiniz ama peşin söylüyorum çok zor iş.
😂 bir sure önce düşünmeye başladık ama henüz olmuyor bebeğimiz. Tavsiyeniz için teşekkür ederim çok tatlı :)

Benimki de öyle. Kendisi demez sorarsam güzel olmuş der.
Geçen gün uzun süredir giymediğim sabahligi giydim. İltifat beklerken yeni mi aldin diye sordu. Hayır dedim. Niye görmedim ozaman diyor.
Be adam yakışmış falan desene ne yapacaksın yeni mi değil mi. Hem yeniyse ne olacak.
Sıfır beklenti sonsuz mutluluk kuralına uymak lazım 😂

benim eşimle aramdaki ilişkide böyle :) 1 buçuk yıllık evlilik ve bi o kadarda sevgililik dönemi var. toplamda 3 kere çiçek aldı 2 si isteme ve nişan içindi :) ilk başlarda çok tartışma çıkardım ya romantik değilsin niye böylesin diye. sonra baktım ki bu adam beni seviyor ama sevgisini farklı gösteriyor. sürekli elimi tutar öper seni seviyorum der sürekli. anlayışlı pamuk kalpli biridir. kırmaz üzmez bağırmaz. sevecenmi sevecen. tatlımı tatlı bişi bu dedim :KK70: ve artık yapmadığı romantizmle ilgilenmiyorum . çünkü yapmıyor yani ne desem de yapamadı. düşünemiyorum diyor. ama ev işlerine yardım eder sofrayı kurduysam o kaldırır. evi temizler . işten geldiğimde yemek yapmış olur. yani bir sürü şey. en son amaaannn benim kocamda romantik olmasın dedim yani :KK70: süslensem asla çok güzelsin demez ama gelir hemen öper. ay ne bileyim değişik . bence sizin eşinizin de sevgi dili böyle. başka şeylerden anlayacağız artık sevdiklerini :)

Benim eşim ruj sürsem fıstığıma bak sen diye yanıma gelir :KK70:
Benim ailem ve eşimin ailesi çok farklı. Biz de sevgi dillendirilmez mesela ama eşimin ailesinde sevgi dilini oldukça yoğun kullanıyorlar. Şap şup öpmeler, iltifatlar,balım,bitanemler havada uçuşuyor. Yine görüyoruz ki her şey ailede başlar.

Benim ailem ve eşimin ailesi çok farklı. Biz de sevgi dillendirilmez mesela ama eşimin ailesinde sevgi dilini oldukça yoğun kullanıyorlar. Şap şup öpmeler, iltifatlar,balım,bitanemler havada uçuşuyor. Yine görüyoruz ki her şey ailede başlar.
Çevresel etkiler de etkili konu üzerinde ama kişilik de önemli bence. Sevgisini gösteren bir babaya sahiptim ben, bize de anneme de gösterirdi, sarılır öperdi. Hatta bana evin en küçüğü olduğum için aşırı düşkündü. Anneme şiirler yazardı, şiir defteri vardı adamın. Ama ben sevmiyorum öyle romantizm, mıç mıç ilişkiler falan. Kedi gibiyim ben, ben isteyince sevilmeliyim. Sürekli ilgiden bunalıyorum. Sözlerden çok davranışlar önemli benim için. Dün regl oldum mesela, bugün gün içinde eşim defalarca sordu nasılsın diye. Akşama sevdiğim pastaneden pasta alır gelir muhtemelen. İltifat etmesinden daha önemli, daha çok sevildiğimi hissettiriyor bunlar bana. Çok güzelsin dese ne olur, demese ne olur. Ben zaten dünyanın en özel kadını gibi hissediyorum böyle davrandığında.

Hiç alakasi yok aslinda ya da var ama yok😀. Bizim ailede de şap şup öpmek, sarilmak darlamak, devamli iltifatlar filan yoktur. O şekilde büyümedim ben.
Genel hayatimda da öyle insanlara dokunayim, öpeyim isteyen biri degilimdir.
Insanlar genelde beni soğuk ifadeli bulduklarini soyluyorlar hatta bazilari ilk goruste kendileri sevmedigimi saniyorlarmiş, neden sevmeyecegim ilk defa gordugum birini bilmem 😄
Ama evde eşim ve kedimle sevgi yumaği gibi bir şey oluyorum. 😄

Bu konu kaç kere masaya yatırıldı şefkat bekleme benden ben veremem onu diyor :)) benim sevgi dilim böyle değil diyo.
Erkekler bir ilişkide kendi ihtiyaçlarının giderilmesini bekliyor (her yönden). Ama nasıl oluyorsa hayatlarındaki kadının ihtiyacına yanıt vermiyorlar. Benciller.

Ülkemizde bebeklerin anneyle daha çok vakit geçirdiğini gözönünde bulundurursak muhtemelen anne gibi davranır.
Biz küçükken annem bizimle çok az konuşur ve sohbet ederdi. Ama benim sevgi dilim kelimeler ve sohbet üzerine kurulu. Annemden çok çok farklıyım. Babam çok gevezedir. Sorun şu ki ben halk arasında mühendis erkek tanımı neyse tam o şekil biriyle evliyim. Ağzı asla laf yapmaz. 😂

Eşim sevgi gösteren taraftı beni de açtı yada doğru damar mi desem ne desem bilmiyorum. Bence bizim ne abartimiz ne soguklugumuz var. Birlikte uyanmayı seviyoruz ama artık yaşlandık valla ben romatizmali insanim 5 dk ilaç niyetine durup kaçıyorum:KK70:
Eşim merhametlidir evde ztn birlikte düzen yürür ama görev değildir şartlar uymuyorsa diğeri devreye girer yada olduğu kadar olur. Hasta iken bakar bu konuda çok maceralarımiz var :KK70:
Ama Hastaya yaşlıya ihtiyacı olana hep merhametlidir bu yönü beni etkilemişti ztn.
İşi gereği sürpriz yapmayı yolu yordamı biliyor ztn balık burcu duygusal yönü de kuvvetli.
Ama dengede tutmak gerek hayat yolu uzun her an ama ben demek olmuyor önemli olan ihtiyacı görüp şekil almak bence. Sevgi ise sevgi susmak ise susmak..

Hiç alakasi yok aslinda ya da var ama yok😀. Bizim ailede de şap şup öpmek, sarilmak darlamak, devamli iltifatlar filan yoktur. O şekilde büyümedim ben.
Genel hayatimda da öyle insanlara dokunayim, öpeyim isteyen biri degilimdir.
Insanlar genelde beni soğuk ifadeli bulduklarini soyluyorlar hatta bazilari ilk goruste kendileri sevmedigimi saniyorlarmiş, neden sevmeyecegim ilk defa gordugum birini bilmem 😄
Ama evde eşim ve kedimle sevgi yumaği gibi bir şey oluyorum. 😄
Ben de sizin gibiyim soğuk diye tabir ederler beni de ama eşimle çok farklı oluyorum.Kendi ailemle böyle değilim onlardan hiç böyle görmedim.

adamın böyle olduğunu anlamadınız mı. anladıysanız neden evlendiniz

bence sorun yok ama. yapmacık vıcık vıcık bir ilişkidense içinden gerçekten sevsin saysın yeter derim ben olsam

Merhaba.
Uzatmadan bir sorum olacak. Eşinizin sevgi dili nasıl? Ben bi kadın olarak ilgi beklerim,temas isterim, gelsin sarılsın öpsün tv izlerken aynı koltukta uzanalım, arada iltifat etsin üstüme farklı bi şey giydiysem iki çift güzel bi şey söylesin vs.. fıtrat olarak biz kadınlar genelde böyleyiz. İstisnalar vardır.
Ama ben her ne kadar bunları istesem adamda bunlar yok. Yani hasta olurum, nane limon yapar, ilaçlarını aldın mı diye sorar, canım bi şey istedi derim mesela gider alır,evde çoğunlukla yardım eder mutfak,temizlik vs..
Fakat diyelim süslendim püslendim dışarı çıkacağız güzel olmuş muyum diye sorarım güzel olmuşsun der. (Sorarım çünkü sormadan bi şey söylemiyo zaten) bi gün ağzından duymadım durup dururken aşkım ne kadar güzelsin, üstündeki ne kdr yakışmış vs.. düşünün işte buna benzer şeyler.
Bu konu kaç kere masaya yatırıldı şefkat bekleme benden ben veremem onu diyor :)) benim sevgi dilim böyle değil diyo.(bu arada küçüklüğünde doğru düzgün sevgi dolu bi ailede yaşamamış biri) Benim ise aklım bunu almıyo senelerdir tanıdığın kaç yıldır evli olduğun insana Şefkat veremem ne demek? Ha hiç yapmıyo değil tabiki sarılır öper arada vs ama yetmiyo işte çünkü ben yapınca yapıyo ya da aniden yaptığı nerdeyse çok az olmuştur.
Problem bende mi? Adam ne güzel her şekilde yanında oluyormuş demek o da böyle gösteriyo sevgisini mi dersiniz? Yoksa tam tersi mi?
Ben bana hizmet etsin istememeye bile başladım artık, sadece ilgi sevgi istiyorum.
Benim eşim pijamaya bile ne güzel olmuşsun, seni çok seviyorum der ama asla evde yaptığımız iş bölümü dışında iş yapmaz, yardım edeyim demez. Bende bişey demesin ama yardım etsin sevgisini böyle göstersin istiyorum ya :) özet: erkekler kapatılsın

ben sevgimi temaslarla, iltifatlarla, şefkatle gösteren biriyim. kocam da seninkinin benzeri maalesef, dünya kadar bakım yapayım giyineyim kuşanayım ağzından bir iltifat alamam hatta arkadaşları falan eder bi ortamda o etmez yani adam ailede görmemiş ki bilmiyor bi şey.. öyle çok temasla da işi olmazdı ama kavga dövüş istediğimi aldım alıştı biraz dokunmaya sevmeye, ha verdiği güven bambaşka mesela beni asla aldatmayacağından eminim bin tane kadının içine sokarım gözüm arkada kalmaz, hiçbir şeyimi eksik etmez, sevildiğimi bilirim ama ne yazık ki hissedemem.. Banka hesabıma para yollar falan genelde bi şeyler alarak yemeğe falan götürerek belli ediyo hırbo :KK43:

Bence siz fazla dizi izliyorsunuz evlilikte öyle bir ilişki türü görmedim ben. Benim eşimde öyle bir de bizimkinin suratı sirke satar zannedersin dünya yıkılmış altında kalmış😂

X