Soan Suyu Diyeti ve Deneyimlerimiz

Arkadaşlar ben bu gün ,soğan suyu içmeye başladım .tüm yazılan mesajları okuduğumda öyle güzel motive olmuş hissediyorum ki kendimi ; bu kez kesin kafamda,beynimde de iş bitti diyorum.ama bu ancak bir kaç gün sürüyor.ondan sonra yine umutsuzluk la olmayacak,yapamayacağım demeye başlıyorum.o motivasyonu sürekli kılamıyorum kendimde.çünkü ben ekmeği ve tatlı ,tuzlu şeyleri çok uzun zamandır hayatımdan çıkarmış olmama ,akşam saat 7 den sonra hiç bir iey yemeyip,yediklerime dikkat etmeme rağmen kilo veremeyip aksine aldığımı gördükçe bu olumsuz düşünce yerleşti sanırım.artık şaşırdım ben.nasıl bir yol izliyeceğimi bilemiyorum,nerden nasıl başlayıp nasıl sürdürürüm onuda bilemiyorum.kendimi çok kötü hissediyorum.kilolarımdan dolayı dışarı çıkmak istemiyorum.sosyal hayattan kopuyorum ve a sosyal biri olup çıktım.70 kiloyum şu anda.bu 70 i düşündükçe kolum kanadım kırılıyor ve kendimde hiç bir şey yapacak güç bulamıyorum.ne yapacağım,nasıl toparlayıp,kendimi zayıflayacağıma nasıl inandıracağım bilemiyorum çook mutsuzummm.

özeline yazmıştım ezacım ama mesaj sayını görünce belki görmezsin diye burayada yazıyorum
70 kiloyu düşünmeyi bırak artık 62 yazıyo çizelgende 62 yi düşün 62 halini 62 olduğunu ok kaydirigubbakcemile5

paresss sağol canım. haklısın bende bunu yapabilmek istiyorum,ben 58 kiloydum,3 kilo fazlam var vereyim diye rejime başladım 1 ay sonra 2 kilo almıştım.bu kez 5 kilo fazla nedir ki yapabilirim dedim ve böyle böyle her rejime başlamamın sonunda eklene eklene 70 e geldim.ben anlamıyorum neden böyle oldu.tüm bunlardan ötürü saplantılı hale geldim sanırım.şimdi yine aynı şeyleri yaşamaktan ve 70 in üzerine çıkmanın korkusundan ölüyorum.ben şaşırdım kaldım ya.nerde yanlış yaptığımı da bulamıyorum.bu kez siz değerli ve samimiyetine inandığım kardeşlerime tutunarak son kez denemeye karar verdim.
desteğin için çok ama çok teşekkür ederim canım .sağol.

ezacım aynen geçen seneye kadar hiçkilo tasam yoktu bi vesile ile 2 , 3 kilo aldım vermeye çalıştım verdim tekrar aldım ver al ver al bayramdan çıktığımızdaeski kilomla aramda nerden baksan yaklaşık yani 7 kilo fark vardı
durup düşündüm niye böle veriyorum evet fakat sonra sanki değerli bişeyimi kaybetmiş gibi neden tekrar yemeklere saldırıyorum eskiden böyle biri değildim neyden yemek istersem yerdim ama şimdi sadece yiyoolmamyetmiyo bana hepsini yemek hepsini bitirmek istiyorum. bilinç altımda bişeylerin yerini bozdum ben şimdide düzeltmeye çalışıyorum bırakma kendini diet yapma yada yap ama verdikten sonra kendini bırakma ok kaydirigubbakcemile5

canımcım merhaba,
her ne yaparsak yapalım hiçbirşey tek başına bir mucize gerçekleştirmez. Mucize senin içinde saklı yani yediklerinede dikkat etmelisin tabiki benim önerim şimdiye kadar edindiğim tecrübelere dayanarak az ve sık yeme olayı 3 saat diyeti dediğim olay aslında diet kelimesi geçiyor ama sen bunu düşünme şöyleki sabahları kalktıın zaman ilk 1 saat içinde kahvaltını etki metobalizman açlık savunmasına geçmeden hızlansın her öğünde ne kadar yemen gerektiğini bilmek istiyorsan elini yumruk yap işte miden tam bu kadar herkesin yumruğu kadar midesi var anlıyacağımız. e nasıl oluyorda dünyalar kadar yemek doldurabiliyoruz midemize dersen eğer mide kendi hacminin 10 katı kadar genişleme kapasitesine sahip ama bir elinin yumruğu kadar yediğinde yada hadi başlarda zor gelirse 2 yumruk yap sen bunu hadi 3 yumruk olsun en fazla ancak midenin doyuma ulaşması için yumruğun kadar yiyecek yeterlidir tabiki 5-10 dk içinde yeme olayın sonlanacak belki o an tokluk hissetmeyeceksin yinede yemeyi bırak 15-20 dk sonunda doygunluk hissi beyne ulaşacak ve kendini tok hissettiğini göreceksin ancak hal böyle olunca bi kaç saat sonra tekrar acıkacaksın ve yine aynı şekilde yiyeceksin bu şekilde hem sadece acıktıkça yemek yemiş olacaksın hemde sık sık yediğin için metabolizman sürekli hızlı çalışacak hareketli ve enerjik olacaksın açlık metabolizmayı yavaşlatır ve kalori yakımını engeller uyku sorununda olur neler yemen gerektiğine gelince ben hayvandan gelen gıdalarla topraktan gelen gıdaları ayırarak beslenmeye çalışıorum aynı öğünde 2 cinsi karıştırmıyorum kimi zaman karıştırdığımda oluyor tabiki ama elimden geldiğince yapıyorum bu şekilde mideyi yormamış oluyorum şişkinlik ve gaz sorunu olanlara tavsiyedir ve vücut toksin üretmez bu şekilde sebzeler nötr olduğundan her 2 cinslede yenebilir ve meyveyi kesinlikle yemekle birlikte yada hemen ardına yemioyrum bu vücutta aşırı toksitlenme yapıyormuş meyve midede değil ince bağırsakta işlem görür ve bu işlem yarım saat içinde gerçekleşir yani diyelimki elma yedin ardından yarım saat hiçbişey yeme yada yemeklerden 3-4 saat sonra meyve ye tatlı sorunun cevabı aslında bunların içinde evet tatlıda yiyebilirsin bu şekilde ama dediğim programa uyarak 2 günde sonuç bekleme bu senin hayatında yapacağın bi değişiklik kesinlikle bi diet değil bunun yanısıra sporda yaparsan oy oy oy kaydirigubbakcemile2 ancak spor yapan arkadaşlar tartıda farkı daha geç görürler çünkü aslında yağ kaybı ve incelme vardır ama aynı zamanda sıkılaşma olduğundan yani kas ağırlığı arttığından dolayı ölçümde incelme görürken tartıda fark göremeyebilirsiniz aldanmayın ve yola devam edin erkekler neden kadınlardan daha çabuk kilo verirler? çünkü kas ağırlıkları fazladır bu tip kişilerin metabolizmaları daha hızlı çalıştığı için daha çok kalori yakarlar sporun önemini küçümsememk lazım yağları yakan direk spor değildir yani yağ yakan hücreleri artırıcı bi olaydır bu sadece amma çok yazdım yahu umarım okurken sıkılmazsınız birde kişi kendi vücudunu iyi tanırsa aslında kendi doktoru olabilir yani canın birşeyi ama özellikle birşeyi aşırı istiyosa ona ihtiyacın var demektir makul miktarda mutlaka onu yemelisin bu bazen acı bazen ekşi bazen tuzu bazen tatlı bişey olabilir benim aburcubur ve çikolatayla aram pek yoktur geçen akşam aşırı şekilde çikolata istedi cnm yemedim ve ertesi gün muazzam sinirliydim akannehir örnek olsun diye söyledim bunu aklıma geldikçe böyle bilgiler yazarım
sevgiyle

teşekkürler cnm ben baya bilgilendim sayende opuyorumnanaktan yazdıklarını uygulayacağım spor yapıyorum zaten ama yeme konusunda sana katılıyorum a.s.

kızlar öncelikle hepinize sağlıklı sayıflamalar.soğan kürüne başlayacagım.tabi yediklerimede dikkat edecegim.ben yaklaşık 2 aydır kilomu koruyorum 63 kiloyum.75 kilodan 63 kiloya 6 ayda düştüm.bir ayda 2 kilo verdim yaklaşık.yavaş verdim ama kalıcı oldu.hiçbirşeyden kısmadım yağ tatlı ekmek hep yedim ama az ve sık yiyen biriyim.artık yağ ve tatlıdanda vazgecerek devam edicem.inş.başarılı sonuçlar alırım.birde bende hipotroid var o yüzden yavaş veriyorum.vereyim yeterki yavaşta olsa.3 aydır herşeyi yiyerek ve kilo almadan yaşamadın hazzını aldım.biraz daha versem fena olmaz.inş.benide aranıza alırsınız.

titto merhaba
Yumruk kadar formülüne başladım böylelikle her yemekten yemiş oluyorum ve aklım kalmıyor.
internette ebru şallı yemek tariflerinde sarı mercimekli pazı çorbası vardı dün akşam onu denedik tadıda güzeldi sadece bu çorbadan içtim zaten doymuş oldum.
aslında zayıflamak tamamen disiplin işi ben her şeyi çöp tenekesi gibi midesine atan, gözü aç, boğazına hakim olamayan biri olmak istemiyorum. Kendimi bu konuda terbiye edeceğim azla doymayı öğrenmeliyim.Ben senin yazılarında disiplini yakaladığını ve buı işi bu şekilde çözdüğünü gördüğüm için kendime yakıon hissettim tek tür diyetleri istemiyorum yapamıyorumda hele listelileri hiç yapamıyorum. Bence en güzeli midenin az yemekle doymasını sağlayacak düzeye gelmek çabuk doymak yani.

peki arkadaşlar soğan suyu içince ağzınızda koku olmuyormu.Yani bunu sormamım sebebi çalışan biriyim.ofistekileri rahatsız etmeyeyim zayıflayacağım diye.Ayrıca soğan suyu vajinal akıntılara da iyi geliyormuş

titto merhaba
Yumruk kadar formülüne başladım böylelikle her yemekten yemiş oluyorum ve aklım kalmıyor.
internette ebru şallı yemek tariflerinde sarı mercimekli pazı çorbası vardı dün akşam onu denedik tadıda güzeldi sadece bu çorbadan içtim zaten doymuş oldum.
aslında zayıflamak tamamen disiplin işi ben her şeyi çöp tenekesi gibi midesine atan, gözü aç, boğazına hakim olamayan biri olmak istemiyorum. Kendimi bu konuda terbiye edeceğim azla doymayı öğrenmeliyim.Ben senin yazılarında disiplini yakaladığını ve buı işi bu şekilde çözdüğünü gördüğüm için kendime yakıon hissettim tek tür diyetleri istemiyorum yapamıyorumda hele listelileri hiç yapamıyorum. Bence en güzeli midenin az yemekle doymasını sağlayacak düzeye gelmek çabuk doymak yani.

eferem kız aynen devam vereliniortak bende şuan ideal kiloma kavuşmuş değilim çabalıyorum henüz yani hepimiz aynı yoldayız emeksiz bişey olmuyor maalesef ama bu öyle çokda büyük bir emek değil ki bir süre sonra emek olmaktan çıkacak zaten misal ben dün akşam çok kaçırdım erkek arkimin yanındaydım sölemesi ayıp :asigim: bütüngün yemek yiyecek vaktim olmamıştı ama kendimi suçlu hissetmiyorum ne olacak bir akşam kaçırdıysam diyorum bak gördünmü bütün gün yemeyince yemeklere saldırıyorum hehe benide sağlıklı beslenmeye erkek arkadaşım teşvik etti şimdi sigarayıda bıraktırmaya çalışıyo kendisi beden eğitimi öğretmeni ve hergün düzenli spor yapar vücut desen o biçim e ben yanında tombul tombul olmuyo tabi kimisi bnm gibi kimisi yapılan şakalardan bıkkın kimisi başka sebeplerle ama herkesi bu noktaya geitiren ve teşvik eden bi sebep oluyor sonunda bunun için mutlu olmalıyız mutlu olmalıyızki kendimiz için birşeyler yapıyoruz
sevgiyle

peki arkadaşlar soğan suyu içince ağzınızda koku olmuyormu.Yani bunu sormamım sebebi çalışan biriyim.ofistekileri rahatsız etmeyeyim zayıflayacağım diye.Ayrıca soğan suyu vajinal akıntılara da iyi geliyormuş

walla cnm koku olmuyor olsa erkek arkim kesin bişey söylerdi opuyorumnanaktan

paresss sağol canım. haklısın bende bunu yapabilmek istiyorum,ben 58 kiloydum,3 kilo fazlam var vereyim diye rejime başladım 1 ay sonra 2 kilo almıştım.bu kez 5 kilo fazla nedir ki yapabilirim dedim ve böyle böyle her rejime başlamamın sonunda eklene eklene 70 e geldim.ben anlamıyorum neden böyle oldu.tüm bunlardan ötürü saplantılı hale geldim sanırım.şimdi yine aynı şeyleri yaşamaktan ve 70 in üzerine çıkmanın korkusundan ölüyorum.ben şaşırdım kaldım ya.nerde yanlış yaptığımı da bulamıyorum.bu kez siz değerli ve samimiyetine inandığım kardeşlerime tutunarak son kez denemeye karar verdim.
desteğin için çok ama çok teşekkür ederim canım .sağol.

ezacım merhaba walla paresss de bnm kafadan :) nil gün diye biri var belki duymuşsundur hipnomeditasyon kasetleri var ve sağlıklı beslenme kasetinde derki "eğer kilo almak istiyorsan diyet yap! " bir dr bu şekilde diyet yaptırarak kilo almak isteyen hastalarına kilo aldırmış daha önce kilo almak için bol bol ne buldularsa yerlermiş ama böyle olunca vücut sık sık gıda sağladığından ihtiyacı olan kadarını alıp gerisini gönderiyo ve metabolizmalarıda hızlanıyo bu şekilde sürekli kalori harcıyo ancak diyet yaptığında alarm durumu meydana geliyor ve tekrar aç kalma durumuna önlem alıyor vücudun yani yediklerini ileride enerjiye çewirebilmek ve metabolizmayı ayakta tutabilmek için depo ediyo yani diyet yapmaya elvedaaaaaaaa :icecream:

titocum biliyorum kasedinide dinledim 5-6kez ama bana çok itici geliyo okadının sesi yinede bi etkisi olmadı bende hipnomeditasyon cdlerinin :eek: ama diet fikri ilginç gerçektende olabilir kısıtlamaya çalıştığımiçin cozutmuşolabilirim :1shok:

titocum biliyorum kasedinide dinledim 5-6kez ama bana çok itici geliyo okadının sesi yinede bi etkisi olmadı bende hipnomeditasyon cdlerinin :eek: ama diet fikri ilginç gerçektende olabilir kısıtlamaya çalıştığımiçin cozutmuşolabilirim :1shok:

walla bende neden bu kadını dinledikçe daha çok geriliyorum diyodum kaydirigubbakcemile5 ama söyledikleride kafama yattı kendimce uygulamaya çalışıyorum ancak çok yavaş ilerliyorum yahu bende çabucak kilo vermek istiyom ammaaaa bununda doğru olmadığını biliyorum şu et yiyerek zayıflama olayıda kafama yatar gibi ama cesaret edemiyorum onada ne kadar sağlıklı diye kafamçokkarıştı

walla bende neden bu kadını dinledikçe daha çok geriliyorum diyodum kaydirigubbakcemile5 ama söyledikleride kafama yattı kendimce uygulamaya çalışıyorum ancak çok yavaş ilerliyorum yahu bende çabucak kilo vermek istiyom ammaaaa bununda doğru olmadığını biliyorum şu et yiyerek zayıflama olayıda kafama yatar gibi ama cesaret edemiyorum onada ne kadar sağlıklı diye kafamçokkarıştı

denemiş biri olarak söylim canım deneme kaydirigubbakcemile3 ilk iki gün veriyosun sonra öğğ geliyo zaten kabızlık sona protein baskısı vücut deliriyo yapmada yaklaşmada

son bi lahana çorbası yapmamıştım onuda yapıcam yarın ondanda bişi çıkmazsa klasik diet valla :hulya: sen boşuna uraşma yani ben hepsini denedim kaydirigubbakcemile3

denemiş biri olarak söylim canım deneme kaydirigubbakcemile3 ilk iki gün veriyosun sonra öğğ geliyo zaten kabızlık sona protein baskısı vücut deliriyo yapmada yaklaşmada

son bi lahana çorbası yapmamıştım onuda yapıcam yarın ondanda bişi çıkmazsa klasik diet valla :hulya: sen boşuna uraşma yani ben hepsini denedim kaydirigubbakcemile3

sıla arkimiz yeni bi topic açmış s beden olmak isteyenler buraya diye bence boşver lahanayı sen soğan suyuna devam et bu topice katıl bence en güzeli zaten sende sağlıklı kilo vermek için bnm kadar bilgi sahibisin tek yapamamız gereken bildiklerimizi hayata geçirmek :teytey:

soğan suyundan bişey çıkmıyo titocum yada ben çıkaramadım bakarım biara topiğe herkesekolay gelsin

ay tüm yorumları okumadım ama bende çok duydum soğan suyunu ayrıca adet ağrılarımı gerçekten azaltmıştı bende tekrar başlayacağım yarın inşALLAH sonucu yazarım artık hepimize kolay gelsin

arkadaşlar günaydın

bu sayfa neden bu kadar sessiz ki?

devamlı takip ediyordum ama şu 3 günden beri bi sessizlik hakim....

günaydın kızlar
bende hergün bu topice bakıyorum ama sanırım soğan suyu ilgisini kaybetti herkes şuan s beden olmak isteyenler topicinde soğan suyunada devam ederken bakmanızı tavsiye ederim

X