Su Diyeti ile 15 Günde 12 Kilo Verebilirsiniz

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Su diyeti, yalnızca su içerek 15 günde 12 kiyoya kadar kilo verebileceğiniz bir diyettir ve yağlarından kurtulmak isteyen hanımların son dönemde oldukça ilgi gösterdiği diyetlerin başında gelmektedir.
su_diyeti.jpg

Kalori alınmasını engellemek temeline dayalı olan diğer diyetlerin tam tersine,su diyeti tüketilen besin oranını ve kalori alımını engelleyici bir diyet değildir. Ayrıca su diyetini yapacak olanların ayrıca bir egzersiz programına ihtiyaçları da yoktur. Su diyetinin en büyük özelliklerinden biri istediğinizi yiyebilirken bunun yanında zayıflayabilmektir. Hanımların büyük sıkıntısı kendini kısarak zayıflamaktır, işte tam burada su diyeti imdadınıza yetişiyor. Bu makalemizde kadinneder.com olarak, su diyeti nedir, su diyeti nasıl yapılır gibi akıllara takılan sorulara cevap vermeye çalışacak ve hazırladığımız su diyeti listesini sizinle paylaşacağız.

Su Diyeti Nedir
Su diyetinin tam olarak ne zaman ortaya çıktığı tam olarak bilinmemektedir ancak bu diyetin orijini 1977 yılında ABD’de yayımlanan bir makaleye dayandığı bilinmektedir. Su diyetinin asıl mantığı şu şekildedir, vücuda soğuk su alındığı zaman alındığı zaman soğuk bulunan suyu vücut ısısına yaklaştırmak için fazladan kalorilerin yakılmasıdır. Bu sebeple ne kadar çok su içilirse o kadar çok kalori yakılmaktadır. Diğer yandan öğünlerinizin arasında tüketmiş olduğunuz su midenizin dolmasına ve dolayısıyla kendinizi tok hissetmenize yarayacaktır. Tüm bunların yanında fazla su tüketerek böbreklerinizin fazladan çalışmasına ve vücutta bulunan toksinlerin dışarı atılmasınada çok büyük faydası olacaktır.

Su Diyeti Nasıl Yapılır
Su diyetinde, bir insanın normal şartlarda içtiği diğer sıvılara ek olarak 2 litre soğuk suyu bir güne süresince 8 parça şeklinde içmelidir. İçilecek suyun ekstra bir özelliği olmak zorunda değildir, çeşme suyu, kaynak suyu yâda işlenmiş su içilebilir. İçeceğiniz su buz şeklinde olmamasına özen gösteriniz. Yukarıda da yazdığımız gibi, su diyetinde yediklerinizden kısmanıza yada fazladan bir egzersiz programına ihtiyacınız bulunmamaktadır..

Su Diyetinin Faydaları Ve Zararları
Su diyeti tamamen masrafsız bir diyettir. Evdeki bir musluktan alacağınız su ile bu diyeti çok rahat yapabilirsiniz. Olumsuz olarak gösterilebilecek tarafı isi su diyeti yapanlarda bir şişkinlik halinin oluşması ve suya karşı hassaslaşmadır. Kimi uzmanlar su diyetini, beslenme alışkanlığını değiştirmemesi ve fazladan egzersiz yapmanıza gerek olmaması gibi nedenlerle diyet olarak görmezler. Bu uzmanlara göre, vücudun ihtiyacı olan su, su diyeti ile birlikte alınmış olmaktadır.

Su Diyetinin Etkisi
Su diyetinin etkileri üzerine yapılmış herhangi bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır ancak su diyetini yapan birçok insanın bu yolla yılda 20 kiloya kadar bir kilo verdikleri bilinmektedir. Yapacağınız farklı bir diyet ve ekstra egzersiz programı ile destekleyeceğiniz bir su diyeti daha hızlı zayıflamanız mümkün olacaktır.

Su Diyeti Listesi
Sabah:1 su bardağı ılık limonlu su, 1 bardağı greyfurt ve portakal suyu karışımı, 6 adet çilek, 2 dilim taze ananas ve 2 kaşık yulaf ezmesi yiyin.

Sabah ve öğle arasında:1 su bardağı ıhlamur, melisa ve papatya yaprağı çayı, 1 su bardağı ılık su ve 1 çay kaşığı zencefil tozu ile yapılmış çay için.

Öğlen:2 su bardağı su, 2 orta boy kâse sebze çorbası, bol yeşil salata (taze soğan, tere, roka, avokado, turp, maydanoz, domates ve limon) tüketin.

Öğle ve akşam arası ilk arada: 3 adet tam ceviz yiyin. Bir saat sonraki ikinci arada; 2 dilim ananas, 1 adet elma, 1 bardak zencefil tozu çayı için.

Bir saat sonraki üçüncü arada: 1 dilim peynir, 1 dilim tam buğday ekmeği, domates, salatalık ve maydanoz, 1 bardak papatya çayı için.

Akşam:2 su bardağı su, 2 orta boy kâse sebze çorbası, 1 porsiyon sebze haşlama, 1 kutu probiyotik yoğurt yiyin.

Akşam öğününden sonraki arada ise:2 dilim ananas, 15-20 tane siyah çekirdekli üzüm, 4 tane taze kayısı, 2 bardak ılık limonlu su için.

Su Diyeti Yapanlar
Su Diyeti yapanlar ve bu şekilde zayıflayan yada fazla kilolarından kurtulduğunu düşünen değerli kadinneder.com okurlarının yorumlarını bekliyoruz. Diğer yandan kafanıza takılan sorularınız varsa lütfen sormaktan çekinmeyiniz. Sizlerin sorularını cevaplamaktan mutluluk duyarız. Sağlıcakla kalın…

bu diyeti diyet olarak degil ama bi tanıdıgımızın hastalıgndan kurtulması icin biri tavsiye etmisti. ve yaptıgından kisinin hastalık belirtileri ortadan kalkmıstı...
ama yinede yapılabilir mi bilmiyorum ben yapamam sahsen

İnsan bu diyetle su zehirlenmesi olur vücutta tuz kalmazki sonrada hastanelik :KK57:

Ben gunluk 7 litre ile 9 litre arasi su iciyorum. Zayif falan da degilim. Kendimi bildim bileli boyleyim. Doktor da yasakladi cok icmeyi ama dayanamiyorum. Icim yaniyor cok kotu oluyorum. Keske ben de az icebilsem. Sirf cok iciyorum diye tahlil yapildi ama sonuclar normal cikti. Zayiflamaya yarasaydi ben cok zayif olurdum.

Ben gunluk 7 litre ile 9 litre arasi su iciyorum. Zayif falan da degilim. Kendimi bildim bileli boyleyim. Doktor da yasakladi cok icmeyi ama dayanamiyorum. Icim yaniyor cok kotu oluyorum. Keske ben de az icebilsem. Sirf cok iciyorum diye tahlil yapildi ama sonuclar normal cikti. Zayiflamaya yarasaydi ben cok zayif olurdum.
bu kadar su tüketimi su zehirlenmesine yol açar diye biliyorum bence su alımında biraz dikkatli olmalısın :)

bu kadar su tüketimi su zehirlenmesine yol açar diye biliyorum bence su alımında biraz dikkatli olmalısın :)
Tesekkur ederim. Ama ben tutamiyorum kendimi. Doktor da sasirdi ve vucuttaki bazi degerlerde dusme olacagini soyledi . Ama normal cikti her sey. Ondan sonra da karismadi suyuma. Suya para da yetismiyor. Yillardir ayni. Keske bir cozumu olsa.

Tesekkur ederim. Ama ben tutamiyorum kendimi. Doktor da sasirdi ve vucuttaki bazi degerlerde dusme olacagini soyledi . Ama normal cikti her sey. Ondan sonra da karismadi suyuma. Suya para da yetismiyor. Yillardir ayni. Keske bir cozumu olsa.
Cok yagli ya da tuzlu/baharatli mi yiyorsunuz?

Tuzu normal kullaniyorum. Yagli kismina gelince evet biraz diyelim. Ama organik zeytinyagi kullaniyorum. Baharat olarak cok fazla pulbiber tuketirim. Baska baharat kullanmam zaten pek. Bunlardaan mi oluyor ki. Ama ben gun boyu sadece meyve yesem bile yine ayni suyu tuketiyorum.

Tuzu normal kullaniyorum. Yagli kismina gelince evet biraz diyelim. Ama organik zeytinyagi kullaniyorum. Baharat olarak cok fazla pulbiber tuketirim. Baska baharat kullanmam zaten pek. Bunlardaan mi oluyor ki. Ama ben gun boyu sadece meyve yesem bile yine ayni suyu tuketiyorum.
Yagli ve baharatli yiyecekler su tuketimini cok arttiriyor. Kahve de oyle. Etler de. Kan degerleriniz normalse ve siz bir rahatsizlik hissetmiyorsaniz sorun yoktur aslinda.

Çok zor bir diyet.Sağlıklı da görünmüyor açıkçası...

kilo verim derken sağlıktan olmak pek sağlıklı bir davranış değil yane.zaten spor yapınca az çok forma giriyosun

X