Soan Suyu Diyeti ve Deneyimlerimiz

kızlar tarifi anlamadım biri kabuğunu soymadan at tencereye diyor diğeri ise 4 e bölüp at diyor napıcağım şaşırdım

ya baslasammi diyorum bende.gecen lahana diyeti icin tam gaza geldim mis gibi evim lahana koktu beee.deli oldum cikana kadar.sogan da siniyormudur eve acaba..:sinifsinif:taze yapilip icilse daha guzel olur..soganin kabuklarini soyup 4 böluyoruz öyle atiyoruz tencereye....önemli olan suyu kabuklar soyulmali..

merhaba arkadaşlar ben bu soğan olayını yıllar yıllar önce annemle denemeye karar vermiştik yani aslında çok yeni bişey değil ama herkes farklı uyguluyor sanırım. biz oldukça fazla soğanı çorba adı altında bi tarifle kaynatmıştık soğan çok olduğundanmı yoksa çokmu kaynattık bilemem ama ağzıma sürmemle öğürerek tuvalete koşmam bir olmuştu :) şimdi 1 soğanı soyup el ile kırarak 2 bardak su ekleyip 15 dk kaynattıktan sora içine yarım limon sıkarak ılık olarak sabahları aç karnına yapmaya başlıcam sanırım okuduklarımdan anladıım ortak sonuç bu şekilde yapılması umarım bu sefer içebilrim burnumu tıkamayı düşnüyorum :KK66: eğer yine öğürmez ve devamını getirebilirsem sonuçları size yazarım bu arada sporada başladım 1 hafta oldu tartıda aynıyım ama ölçümde bel be basen bölgemde 1er cm incelme var yani bazen tartıda fark görmeyebiliriz o halde moralinizi bozmayın başlamadan önce ölçülerinizi alın haftalık yada aylık ölçümler ile farkı görünce moraliniz yerine gelir tartıda pek oynama olmasada
hepinizi sevgiyle kucaklıyorum

bi dönem bende yapmıştım işe yaramıştı
yenidenmi denesem acaba

slm citol sen ne kadar süre kullandın ve nasıl kullandın toplamda yada ne kadar sürede kaç kilo verdin e işe yarıosa neden bıraktın yada şimdi yeniden başlamaya kararsızmısın ayy çok sordum dimi
:kedi:

Günaydıııınnnnnnnnnnn
Dün buraya kimsecikler uğramamış belliki yahu yoksa vazmı geçtiniz soğan suyundan fisfisfis
ben biraz önce ilk soğan suyumu içtim öğürmekten korktuumdan evdeki en küçük soğanı haşladım :eek: ama ilginçtir pişerken kokusu o kadar hoşuma gitti ki biran önce içmek istedim ve içine limonda sıkarak içtim alkisalkisalkis aslında limonsuzda içilebilir ve bir arkadaş baharatlada denemiş öylede içilebilir uzun vadede sonuç veren bişey olduğu için sıkıldıkça böyle değişik değişik uygulanabilir sade limonlu yada baharatlı şekillerde içer içmez midemden sesler gelmeye başladı ben her sabah ilk iş kahve içerim tabi üstüne kahveyide içince şuan midemde aciip gurultu var ama zaten sabahları kalkkınca ilk 1 saat içinde kahvaltı edilmesi yada bişeyler yenilmesi gerekiyormuş ki metabolizma savunmaya geçmeden hızlı çalışmaya başlasın bakalım inş iyi sonuçlar alırım bir yandan 3 saat diyeti uygulayıp bir yandan hergün 20dk hareketli spor yapıorum haftada 2 günde fitness a gitcem bu hafta başlıorum çok umutluyum bu sefer başarıcam kızlar :içelim:

bende denemiştim ama sürekli yapamadığım için bırakmıştım ben suyun içine acık kekik acık kimyon acık pulbiber kısaca baharat atıyodum bi de bi bulyonun 8 de 1i kadar koyup içiyodum et suyu çorba gibi oluyodu denemek isterseniz diye yazim dedim

bende denemiştim ama sürekli yapamadığım için bırakmıştım ben suyun içine acık kekik acık kimyon acık pulbiber kısaca baharat atıyodum bi de bi bulyonun 8 de 1i kadar koyup içiyodum et suyu çorba gibi oluyodu denemek isterseniz diye yazim dedim

bilgi için tşkr ederim :1hug: deneyen arkadaşların verdiği bilgiler gerçekten önemli bizler için ayrıca herkesede paylaşımları için tşkr ediorum limonla içmekten sıkıldığım zamanlar değişiklik olsun die senin verdiğin tariflede içmeyi düşünüorum sanırım tadı güzel olsa gerek :enbuyukkk:

bilgi için tşkr ederim :1hug: deneyen arkadaşların verdiği bilgiler gerçekten önemli bizler için ayrıca herkesede paylaşımları için tşkr ediorum limonla içmekten sıkıldığım zamanlar değişiklik olsun die senin verdiğin tariflede içmeyi düşünüorum sanırım tadı güzel olsa gerek :enbuyukkk:

itiraf ediyorum kaydirigubbakcemile3sırf o tadı özlediğim için yapıp içtiğim oldu :kedi: miğde meselesi bu ben lahana suyuda içtim ama öle iğrenç miğdem şu bu diyenlere nası yani dedim tamam hoş dil tadı ama anlatabildimmiyerimseniben

benim içinde sirkeli su iğrençti mesela kolay hemen hazırla iç ama dayanamadım yani :1ninca:

benim içinde sirkeli su iğrençti mesela kolay hemen hazırla iç ama dayanamadım yani :1ninca:

ayy aynen sirkeli suyu bende denedim iğrençliği konusunda sana kat kat katılıyorum yani :sinifsinif: elma sirkesi allah günah yazmasın ama çok berbat bişe

bunu içtiğimizde gün içinde tatlı yiyebiliyormuyuz bende elma sirkesini denemiştim ama tatlı yediğim için hiç kilo veremedim

bunu içtiğimizde gün içinde tatlı yiyebiliyormuyuz bende elma sirkesini denemiştim ama tatlı yediğim için hiç kilo veremedim

canımcım merhaba,
her ne yaparsak yapalım hiçbirşey tek başına bir mucize gerçekleştirmez. Mucize senin içinde saklı yani yediklerinede dikkat etmelisin tabiki benim önerim şimdiye kadar edindiğim tecrübelere dayanarak az ve sık yeme olayı 3 saat diyeti dediğim olay aslında diet kelimesi geçiyor ama sen bunu düşünme şöyleki sabahları kalktıın zaman ilk 1 saat içinde kahvaltını etki metobalizman açlık savunmasına geçmeden hızlansın her öğünde ne kadar yemen gerektiğini bilmek istiyorsan elini yumruk yap işte miden tam bu kadar herkesin yumruğu kadar midesi var anlıyacağımız. e nasıl oluyorda dünyalar kadar yemek doldurabiliyoruz midemize dersen eğer mide kendi hacminin 10 katı kadar genişleme kapasitesine sahip ama bir elinin yumruğu kadar yediğinde yada hadi başlarda zor gelirse 2 yumruk yap sen bunu hadi 3 yumruk olsun en fazla ancak midenin doyuma ulaşması için yumruğun kadar yiyecek yeterlidir tabiki 5-10 dk içinde yeme olayın sonlanacak belki o an tokluk hissetmeyeceksin yinede yemeyi bırak 15-20 dk sonunda doygunluk hissi beyne ulaşacak ve kendini tok hissettiğini göreceksin ancak hal böyle olunca bi kaç saat sonra tekrar acıkacaksın ve yine aynı şekilde yiyeceksin bu şekilde hem sadece acıktıkça yemek yemiş olacaksın hemde sık sık yediğin için metabolizman sürekli hızlı çalışacak hareketli ve enerjik olacaksın açlık metabolizmayı yavaşlatır ve kalori yakımını engeller uyku sorununda olur neler yemen gerektiğine gelince ben hayvandan gelen gıdalarla topraktan gelen gıdaları ayırarak beslenmeye çalışıorum aynı öğünde 2 cinsi karıştırmıyorum kimi zaman karıştırdığımda oluyor tabiki ama elimden geldiğince yapıyorum bu şekilde mideyi yormamış oluyorum şişkinlik ve gaz sorunu olanlara tavsiyedir ve vücut toksin üretmez bu şekilde sebzeler nötr olduğundan her 2 cinslede yenebilir ve meyveyi kesinlikle yemekle birlikte yada hemen ardına yemioyrum bu vücutta aşırı toksitlenme yapıyormuş meyve midede değil ince bağırsakta işlem görür ve bu işlem yarım saat içinde gerçekleşir yani diyelimki elma yedin ardından yarım saat hiçbişey yeme yada yemeklerden 3-4 saat sonra meyve ye tatlı sorunun cevabı aslında bunların içinde evet tatlıda yiyebilirsin bu şekilde ama dediğim programa uyarak 2 günde sonuç bekleme bu senin hayatında yapacağın bi değişiklik kesinlikle bi diet değil bunun yanısıra sporda yaparsan oy oy oy kaydirigubbakcemile2 ancak spor yapan arkadaşlar tartıda farkı daha geç görürler çünkü aslında yağ kaybı ve incelme vardır ama aynı zamanda sıkılaşma olduğundan yani kas ağırlığı arttığından dolayı ölçümde incelme görürken tartıda fark göremeyebilirsiniz aldanmayın ve yola devam edin erkekler neden kadınlardan daha çabuk kilo verirler? çünkü kas ağırlıkları fazladır bu tip kişilerin metabolizmaları daha hızlı çalıştığı için daha çok kalori yakarlar sporun önemini küçümsememk lazım yağları yakan direk spor değildir yani yağ yakan hücreleri artırıcı bi olaydır bu sadece amma çok yazdım yahu umarım okurken sıkılmazsınız birde kişi kendi vücudunu iyi tanırsa aslında kendi doktoru olabilir yani canın birşeyi ama özellikle birşeyi aşırı istiyosa ona ihtiyacın var demektir makul miktarda mutlaka onu yemelisin bu bazen acı bazen ekşi bazen tuzu bazen tatlı bişey olabilir benim aburcubur ve çikolatayla aram pek yoktur geçen akşam aşırı şekilde çikolata istedi cnm yemedim ve ertesi gün muazzam sinirliydim akannehir örnek olsun diye söyledim bunu aklıma geldikçe böyle bilgiler yazarım
sevgiyle

ayy aynen sirkeli suyu bende denedim iğrençliği konusunda sana kat kat katılıyorum yani :sinifsinif: elma sirkesi allah günah yazmasın ama çok berbat bişe

üzüm sirkesi daha da fena :1ninca:

titocum verdiğin bilgiler için teşekkürler canım ama zaten insan yemesi gerektiği kadar yemesini öğrense kimse kilo almaz sanmıyorum yani ama çok zor gerçekten helede benimgibi yemek yemeği değildeatıştırmayı seven aburcuburdan keyif alan biri için :eek:

üzüm sirkesi daha da fena :1ninca:

titocum verdiğin bilgiler için teşekkürler canım ama zaten insan yemesi gerektiği kadar yemesini öğrense kimse kilo almaz sanmıyorum yani ama çok zor gerçekten helede benimgibi yemek yemeği değildeatıştırmayı seven aburcuburdan keyif alan biri için :eek:

rica ederim cnm bnm buyrunnnnnnnnn
insanın alışkanlıklarını değiştirmesi kolay olmuyor tabiki ben dikkat ediyorum ne zaman kilo vermeye çalışsam ve diyet uygulasam kilo alıyorum tam tersine yani :eek:klava: ama kendimi şartlamadığım ve akışına bıraktığımda bir süre sonra bi bakıyorumki azıcık şeyle doyuyorum ve acıkmadan yemiyorum yani vücudu doğal haline bıraksak ilk başlar belki hemen fark etmeyebilir ama zamanla inan oturuyor sen abur cubur yememeliyim diye şartlama kendini canın istiyorsa ye ama miktarını azalt sadece bide bu 3 saat olayını yapınca zaten onlara sıra gelmiyor :lepi: hmm son bilgi bir alışkanlığın bilinç altında kabul götmesi 21 gün sürüyormuş yani bu şekilde 21 gün kasmadan ben sağlıklı besleniyorum acıkmadan yemiyorum dersek kendimize olacak gib ne dersin? eğer kendimize acaba şuan açmıyım diye sorduğumuzda tereddüt ediyorsak o zaman kesinlikle aç değiliz demektir a.s açlığı bilmeyen toklouğuda bilmezmiş önce bunu öğrenmeye çalışıyorum ben

açlığı bilmeyen toklouğuda bilmezmiş önce bunu öğrenmeye çalışıyorum ben

benim sorunum bu işte anacım kaydirigubbakcemile3

açlığı bilmeyen toklouğuda bilmezmiş önce bunu öğrenmeye çalışıyorum ben

benim sorunum bu işte anacım kaydirigubbakcemile3

bide şöyle düşünelim "benim bi sorunum YOK!" hani duymuşsunuzdur çekim yasası olayı düşüncelerinde bi enerji oluşu yani belkide sürekli sorunumuz olduğunu düündüğümüz için kurtulamıyoruz bundan ahh ahh ben bu aralar bilinç altımı programlamaya yöneldim sende denemelisin kaydirigubbakcemile bu arada burda beni fareden bi sen varsın sanırım i love you :1hug:

titto yazdıklarını okudum bana ilham verdin, çok güzel şeyler yazmışsın.
sonunda anladım ki benim gözüm aç !!
Eğer hoşuma giden bir yemek,meyve,tatlı vs ne varsa malesef tokta olsam yiyorum yemezsem aklım kalıyor.
59.5 kiloyum hedefim 55 kg ama bu kiloya bir türlü düşemiyorum .
elma diyeti var ama ben 1 gün boyunca sürekli elma yiyemem mesela eve gidince annem akşam yemeğini hazırlamış oluyor mis gibi yeni pişmiş yemekler ben bunu yemeden nasıl dururum?!
ya da iş yerinde öğlenleri 4 çeşit yemek çıkıyor nasıl yemem?!
benim nefsimle ilgili sorunum var galiba yemek yemekten zevk alıyorum.

titto yazdıklarını okudum bana ilham verdin, çok güzel şeyler yazmışsın.
sonunda anladım ki benim gözüm aç !!
Eğer hoşuma giden bir yemek,meyve,tatlı vs ne varsa malesef tokta olsam yiyorum yemezsem aklım kalıyor.
59.5 kiloyum hedefim 55 kg ama bu kiloya bir türlü düşemiyorum .
elma diyeti var ama ben 1 gün boyunca sürekli elma yiyemem mesela eve gidince annem akşam yemeğini hazırlamış oluyor mis gibi yeni pişmiş yemekler ben bunu yemeden nasıl dururum?!
ya da iş yerinde öğlenleri 4 çeşit yemek çıkıyor nasıl yemem?!
benim nefsimle ilgili sorunum var galiba yemek yemekten zevk alıyorum.

o zaman lülülülülülü sende bendensin demektir yahu ben yemeği sırf zevkine yiyen biriyim daha doğrusu biriydim diyelim daha ilham verici olsun kaydirigubbakcemile bak bu dediklerimi uygulamaya adet zamanı başla hani iştahını kestiği gün olur ya yada hemen hemen her insanın kırk yılın başı bile olsa yemeğin peşinde koşmadığı bir gün olur yada başlangıç olarak şöyle yapabilirsin hayvandan gelen ve topraktan geleni ayır yine ye ama miden daha rahat olacaktır kendini daha hafif hissedersen az yiyormuş hissine kapılabilirsin insan beyni öyle birşeyki kendi kendini bilem kandırabilio :teselli: yani önce büyük hedefler koyma ve 3 saat olayını kesin yap nasılsa bi kaç saat sora tekrar yiyebileceğini bilmende seni rahatlatır ve kasmaz sabah kahvaltı ettin diyelim 3 saat sonra canın tatlımı istiyor bi tane çikolata ye ben geçen tırtıklı ve böle tuzlu tuzlu cips istedi cnm aldım hapur hupur yedim walla ama hala kilo veriom hihoyyyt bunları uygularsan bir süre sonra gözün istediğiyle vücudun istediği aynı oluyor yani vücudunu dinle o sana neye ihtiyacı olduğunu söyler biz canımız tatlı yada başka bişey istediğinde napıyoruz ona yasak yiyecek gözüyle bakıp kendimizi mahrum ediyoruz günlerce sonunda dayanamaz noktaya geldiğimizde ise tatlıya resmen hücum ediyoruz ve gereğinden fazla yiyoruz halbuki zamanında vücut bu eksiğini sana bildirdiğinde makul miktarda yesek kendimizi rahatsız ve suçlu hissetmicez sen iyisimi bana yazmaya devam et ben 70 kilo idim şuan 64den sola kaymışım bikaç güne 63 olurum kesin ortalama haftada 1-2 kilo kayıp versem allaaahh daha ne isterimki delikafadulden

yemekten zevk alıyorsan ye canım kasma iş yerindekileride akşam annenin pişirdiklerinide ye nasıl dersen ufak değişiklikler yaparak ye bitaneciğim mesela önce ekmeğin kenar kısınlarını tercih et ve içini çıkar yani sadece kabuklarını yi sora ekmeği önce akşam öğününden sonra diğerlerinden çıkar bunada alışınca porsyonlarını küçült 3 çeşit yemekmi pişirmiş annemiz ve sen üçündende yemek istiyorsun o zaman her birinden yumruğun kadar koy tabağına biliyorum herkes kısa sürede çok kilo vermek istiyor benim söylediklerim ise zamanla sana kazandıracak şeyler ama bir daha almamak üzere veda edeceksin kilolarına fenamı yani 3 ileri 2 geri olmıcak

X