Erkek İnfertilitesi Sperm azlığı ve morfoloji

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Teşekkürler peki üzerinden biraz zaman geçmesi gerekiyor mu yoksa hemen mi yaptirdiniz
Devletle özel hastane arasında iki ay olmuştu ama beklemenize gerek yok bu konuda. Biz üçüncü test için iki ay bekleyeceğiz. 70 günde oluşuyormuş sperm çünkü.

Devletle özel hastane arasında iki ay olmuştu ama beklemenize gerek yok bu konuda. Biz üçüncü test için iki ay bekleyeceğiz. 70 günde oluşuyormuş sperm çünkü.
Anladım çok teşekkür ediyorum

Selam kızlar forumda yeniyim sizlerden destek ve önerilerinizden faydalanmak için konu açmaya karar verdim. Öncelikle 1 yıldır evliyiz fakat 8 aydır deniyoruz. Yaşım 27 Benim ilk adet olduğumdan beri adet düzensizliğim vardı ve 40 45 günde bir olurdum max ve kilom 60 ı hiç geçmemiştir kilo ve tüylenme problemim hiç olmadı ama çok kolay kilo alıp veriyorum. 4 5 Kilo verdiğimde 35 günde bir adet olurdum. Hamile kalmak için doktor kontrolünde olacağımı hep düşünürdüm zaten öylede oldu. Doktor hormonlarıma baktı ve sadece d vitamini eksikti onuda ilaçlarla hallediyoruz. Yani önemli bir sıkıntım yok çok şükür. Sonra eşiminde spermlerini incelemek istediklerinde ileri hızlı 0, ileri hareketli 13ve sperm sayısı 31milyon çıktı morfoloji ise %1. Doktor sperm sayısının normalin biraz altında olduğunu söylüyor. Bana hsg filmi çektirmemi söyledi çektirdim anormal bi durum yok. Bu ay hsgden dolayı korunuyorum. 3 ay deneme yaptıktan sonra aşılama değilde mikroenjeksiyon ile tüp bebeğin daha kesin sonuç olduğunu söyledi. Benim gibi bi durumla karşılaşan var mı yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada eşimle beraber keçiboynuzu özü ve bal zencefil çörek otu tarçın karışımı yiyoruz. :)
Canim hiç üzülme bir kere kafandan at 10 aylik evliyim 10 aydir korunmadik eşimin sperm hareketi 3 du morfoloji de 2 aklimdan attim ve bu ay hiç takmadim doktor esime 3 ay önce proxeed plus verdi eşim onu icti 3 ay sonra hamile kaldim daha çok yeni 2 haftalik ilk aklindan at olursa olur olmazsa olmaz de bence 3n önemlisi bu

Canim hiç üzülme bir kere kafandan at 10 aylik evliyim 10 aydir korunmadik eşimin sperm hareketi 3 du morfoloji de 2 aklimdan attim ve bu ay hiç takmadim doktor esime 3 ay önce proxeed plus verdi eşim onu icti 3 ay sonra hamile kaldim daha çok yeni 2 haftalik ilk aklindan at olursa olur olmazsa olmaz de bence 3n önemlisi bu
Çok haklısın canım en önemlisi bu. Allah kucağına almayı nasip etsin. Böyle şeyleri görünce o kadar mutlu oluyorum ki. Çok sabırsız bir insanım beklemek çok zor gerçekten. İnsanın psikolojisi yıpranıyor.

Çok haklısın canım en önemlisi bu. Allah kucağına almayı nasip etsin. Böyle şeyleri görünce o kadar mutlu oluyorum ki. Çok sabırsız bir insanım beklemek çok zor gerçekten. İnsanın psikolojisi yıpranıyor.
Canim bende 9 ay bekledim 10 ayda hamile oldugumu ogrendim kafandan at ben imkan vermedim ama rabbim ol dedi oldu

Canim bende 9 ay bekledim 10 ayda hamile oldugumu ogrendim kafandan at ben imkan vermedim ama
Canim bende 9 ay bekledim 10 ayda hamile oldugumu ogrendim kafandan at ben imkan vermedim ama rabbim ol dedi oldu

rabbim ol dedi oldu
Çok haklısın bundan sonra deneyeceğim.

Merhaba canım,
Bize dr sağlıklı beslenme için diyet listesi verdi. Ek olarak proxeed plus kullanıyor birde d ve e vitaminlerini de içiricem. Fındık, ceviz hergün yediriyorum. Bakalım bizde bir ay sonra test yaptırıcaz. Üroloğa gidicez oradan da medical parkta mı üroloğa gittiniz? Önerdiğiniz bi ürolog var mı acaba?
Evet canım bizde medical park pendiğe gitmiştik doktor muayene etti bireşy yok ilaçları kullan demiş. 1.5 ay kullandık test verdi işte. Benim dr hala devam edecek dedi. Hala kullanıyor bakalım. Sigarayı yeni bıraktı anca etki eder dedi çünkü

Evet canım bizde medical park pendiğe gitmiştik doktor muayene etti bireşy yok ilaçları kullan demiş. 1.5 ay kullandık test verdi işte. Benim dr hala devam edecek dedi. Hala kullanıyor bakalım. Sigarayı yeni bıraktı anca etki eder dedi çünkü
Evet 72 günde oluşuyormuş spermler ondan etkisini yeni yeni gösterir.

Canim valla benim sigara alkol kullaniyor birakmadi bence bunlar bahane rabbim ol dese olur doktor oyle dediyse olur canim bizede 6 ay içinde olmazsa gelin dedi

Varikosel var mı sizde yoksa sebepsiz mi bu düşüş? Morfolojiniz kaçtı?
Aslında ilk sperm testinden sonra ürolojil muayene ldu.
Doktor varikosel yok dedi.
Morfoloji 2
Bende anlamadım...
Gerçi en son kullandığımız protime men 2.testte iyiye gittiğini gösterdi.
DOktor sigara alkolü de bırakıp 2-3 ay bekleyelim.
Bu şekilde hemen aşılama yapmak da sağlklı değil dedi.
Aslında 2 aydır bana yum takibi yapıyor.
Benim yum. 2 aydır çatlamıyor kist oluyor.
Belki de benden kaynaklı bilmiyorım ki.
Adet olursam eğer gidicrm de bama yum geliştirici ve klomene başlicaz dedi...

Antioksidan tedavisi nedir bu arada hiç bilgim yok. 😶
4 aşılama ve tüp bebek yapmış biri olarak söylüyorum o takviye edici gıdalar herkese yaramıyo benim eşimde morfolojik sıkıntı vardı takviye edici gıdalar kulladı işe yaramadı d vitamini düşüktü d vitamini kullandı iyi geldi ürologla görüşmenizde fayda var ama benim doktorum şunu derdi hep biz malzemeyi düzeltemeyiz malzeme neyse o o malzemeyle en iyi sonucu elde etmeye çalışırız yani çok yorulup yıpranmadan tüp bebek için araştırma yapmanız daha iyi olur

Aslında ilk sperm testinden sonra ürolojil muayene ldu.
Doktor varikosel yok dedi.
Morfoloji 2
Bende anlamadım...
Gerçi en son kullandığımız protime men 2.testte iyiye gittiğini gösterdi.
DOktor sigara alkolü de bırakıp 2-3 ay bekleyelim.
Bu şekilde hemen aşılama yapmak da sağlklı değil dedi.
Aslında 2 aydır bana yum takibi yapıyor.
Benim yum. 2 aydır çatlamıyor kist oluyor.
Belki de benden kaynaklı bilmiyorım ki.
Adet olursam eğer gidicrm de bama yum geliştirici ve klomene başlicaz dedi...
Canım klomen bende kist yaptı önermem. Başka ilaç varsa onu kullandırsın doktorun ciddi anlamda işe yaramıyor.

4 aşılama ve tüp bebek yapmış biri olarak söylüyorum o takviye edici gıdalar herkese yaramıyo benim eşimde morfolojik sıkıntı vardı takviye edici gıdalar kulladı işe yaramadı d vitamini düşüktü d vitamini kullandı iyi geldi ürologla görüşmenizde fayda var ama benim doktorum şunu derdi hep biz malzemeyi düzeltemeyiz malzeme neyse o o malzemeyle en iyi sonucu elde etmeye çalışırız yani çok yorulup yıpranmadan tüp bebek için araştırma yapmanız daha iyi olur
Benimde fikrim o yönde tüp bebekle yolumuza devam edeceğiz vakit kaybetmeden. İki üç ay şansımızı deneyelim diye konuştuk doktorumla.

Benimde fikrim o yönde tüp bebekle yolumuza devam edeceğiz vakit kaybetmeden. İki üç ay şansımızı deneyelim diye konuştuk doktorumla.
Umarım çok yorulmadan yıpranmadan evladınızı kucağınıza alırsınız siz daha çok başındasınız insan her negatifte dahada yıpranıyo tez zamanda evladınıza kavuşursunuz inşallah

Umarım çok yorulmadan yıpranmadan evladınızı kucağınıza alırsınız siz daha çok başındasınız insan her negatifte dahada yıpranıyo tez zamanda evladınıza kavuşursunuz inşallah
Acaba İstanbul’da mı yaptırdınız tüp bebeği mikroçip yöntemi mi denendi? İnşallah isteyen herkes tez zamanda alır. Bazen takılıyorum bu durumlara ama zaman herşeyin ilacı düşünmemek en sağlıklısı.

Acaba İstanbul’da mı yaptırdınız tüp bebeği mikroçip yöntemi mi denendi? İnşallah isteyen herkes tez zamanda alır. Bazen takılıyorum bu durumlara ama zaman herşeyin ilacı düşünmemek en sağlıklısı.
İstanbul tüp bebek merkezinde yaptırdım orda nurettin hoca var insan olarakta doktor olarak çok iyi bir doktor mikroöip falan yaptırmadım sadece dondurulmuş embriyo transferi yaptırdık dondurulmuşta tutma olasılığı taze transfere göre daha yüksek çok şükür ben ilk denemede pozitif sonucu gördüm darısı hakeden iyi anne baba olabileceklerin başına

X