Erkek İnfertilitesi Sperm azlığı ve morfoloji

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Selam kızlar forumda yeniyim sizlerden destek ve önerilerinizden faydalanmak için konu açmaya karar verdim. Öncelikle 1 yıldır evliyiz fakat 8 aydır deniyoruz. Yaşım 27 Benim ilk adet olduğumdan beri adet düzensizliğim vardı ve 40 45 günde bir olurdum max ve kilom 60 ı hiç geçmemiştir kilo ve tüylenme problemim hiç olmadı ama çok kolay kilo alıp veriyorum. 4 5 Kilo verdiğimde 35 günde bir adet olurdum. Hamile kalmak için doktor kontrolünde olacağımı hep düşünürdüm zaten öylede oldu. Doktor hormonlarıma baktı ve sadece d vitamini eksikti onuda ilaçlarla hallediyoruz. Yani önemli bir sıkıntım yok çok şükür. Sonra eşiminde spermlerini incelemek istediklerinde ileri hızlı 0, ileri hareketli 13ve sperm sayısı 31milyon çıktı morfoloji ise %1. Doktor sperm sayısının normalin biraz altında olduğunu söylüyor. Bana hsg filmi çektirmemi söyledi çektirdim anormal bi durum yok. Bu ay hsgden dolayı korunuyorum. 3 ay deneme yaptıktan sonra aşılama değilde mikroenjeksiyon ile tüp bebeğin daha kesin sonuç olduğunu söyledi. Benim gibi bi durumla karşılaşan var mı yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada eşimle beraber keçiboynuzu özü ve bal zencefil çörek otu tarçın karışımı yiyoruz. :)
Eşimde de aynı problemler olmasına rağmen gebe kaldım normal yolla . 18 aydır deniyorduk neredeyse . Eşimde varikosel var daha önce ameliyat olmuş ama tekrarlamış . Doktorlar uğraşmayın boşa tüp bebek yaptırın dedi. Ben de de prolaktin yüksekliği vardı ikimiz de hiç bir tedavi görmedik . Ben sadece bu ay bal, çörek otu,tarçın kürü yapmıştım rabbim nasip etti çok şükür . Eşimin morfolojisi de %2ydi. Total sperm 43 milyon , toplam ileri 28 di ve çoğu yavaştı. 70 i işe hareketsizdi. Ml de 5,6 milyondu . Rabbim ol dedi ve oldu . Ocak’ta tüp bebeğe başlayacaktık . Umudumun bittiği anda mucize oldu . İnşallah sizede BÖyle bir mucize yaşatır Allah . Rabbim size de hayırlı , sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah ☺️

Eşimde de aynı problemler olmasına rağmen gebe kaldım normal yolla . 18 aydır deniyorduk neredeyse . Eşimde varikosel var daha önce ameliyat olmuş ama tekrarlamış . Doktorlar uğraşmayın boşa tüp bebek yaptırın dedi. Ben de de prolaktin yüksekliği vardı ikimiz de hiç bir tedavi görmedik . Ben sadece bu ay bal, çörek otu,tarçın kürü yapmıştım rabbim nasip etti çok şükür . Eşimin morfolojisi de %2ydi. Total sperm 43 milyon , toplam ileri 28 di ve çoğu yavaştı. 70 i işe hareketsizdi. Ml de 5,6 milyondu . Rabbim ol dedi ve oldu . Ocak’ta tüp bebeğe başlayacaktık . Umudumun bittiği anda mucize oldu . İnşallah sizede BÖyle bir mucize yaşatır Allah . Rabbim size de hayırlı , sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah ☺️
Bunları görünce mutlu oluyorum ☺️ İnşallah olur bizde başladık o karışımı bir aydır tüketiyoruz.

Merhaba canım
Aynı durumdaydık senimle.
3 ay önce ileri hız 0 ileri haraket 20 ydi ama sayımız 80 mio bizim.
1 ay önce test verdik. İleri hızlı 2 ileri haraket 28 çıktı
Biz 1.5 ay boyunca protime men ve keçiboymuzu özü. Fındık ceviz badem yedik. Tavsiye ederim.
Benim dr protime men yazmıştı.
Ürolog da kullanabilirsiniz çok iyii demişti.
Senin dr yazmadınmı ilaç ?
Kuzum selam hemen hemen aynı şeyleri kullanıyoruz.proxeed plus 15 gün kullandı 10 gündür de ımpryl kullanıyor eşim. Bugün test verdi 2 ay sonra ileri hızlı hareketli 0 dan 1 e, ileri hareketli 13 den 28 e çıktı morfolojide 1 den 2 ye. Sperm sayısıda arttı ayrıca 30 milyondan 48 milyona çıktı. Kesinlikle ilaçların ve yediğimiz içtiklerimizin etkisi. İnşallah daha güzel sonuçlar alırız. Sende var mı gelişme?

Kızlar selam eşimin sperm hareketliliği ve morfoloji sayısı düşüktü ama sperm sayısı iyiydi. Bende araştırıp proxeed plus almıştım. Doktorunuzda keçiboynuzu özü vs verdi. Ayrıca bal, tarçın, çörek otu karışımı. Daha sonra biz üroloji doktoruna gittik. Sayımızın iyi olduğunu hareketlilik için ımpryl kullanmanız gerektiğini söyledi. Proxeedi 15 gün ımpryli 10 gün kullandı keçiboynuzunu ve diğer kürü iki ay kullandı yaklaşık. 2 ay sonra test yaptırdı ve hızlı hareketli 0 dan1 e ileri hareketli 13 den28 e ve morfoloji 1 den 2 ye çıktı. Sperm sayısı total çok yüksek 90 dan 190 milyon a çıktı. Diğeri 30 milyondan 48 milyona çıktı. Demem o ki lütfen pes etmeyin. Sağlıklı beslenerek ve sabrederek yükseltebiliriz. Biraz daha sabır. Sperm sorunu olan arkadaşlar gelin birlikte yaptıklarımızı drun tavsiyelerini birbirimizle paylaşalım.

Kızlar selam eşimin sperm hareketliliği ve morfoloji sayısı düşüktü ama sperm sayısı iyiydi. Bende araştırıp proxeed plus almıştım. Doktorunuzda keçiboynuzu özü vs verdi. Ayrıca bal, tarçın, çörek otu karışımı. Daha sonra biz üroloji doktoruna gittik. Sayımızın iyi olduğunu hareketlilik için ımpryl kullanmanız gerektiğini söyledi. Proxeedi 15 gün ımpryli 10 gün kullandı keçiboynuzunu ve diğer kürü iki ay kullandı yaklaşık. 2 ay sonra test yaptırdı ve hızlı hareketli 0 dan1 e ileri hareketli 13 den28 e ve morfoloji 1 den 2 ye çıktı. Sperm sayısı total çok yüksek 90 dan 190 milyon a çıktı. Diğeri 30 milyondan 48 milyona çıktı. Demem o ki lütfen pes etmeyin. Sağlıklı beslenerek ve sabrederek yükseltebiliriz. Biraz daha sabır. Sperm sorunu olan arkadaşlar gelin birlikte yaptıklarımızı drun tavsiyelerini birbirimizle paylaşalım.
Eşimin degerleri böyleydi doktor kendisine klomen yazdı üç ögün keçi boynuzu pekmezi ve çaksır suyu verdim inşallah azda olsa düzelmiştir haftya tekrar test verecek o dediginiz ilacın faydasını cok duydum ama maddiyattan dolayı alamayız şuan .

Eklentiler

• 9A86B322-BD2C-4854-8C14-F08347E56270.jpeg
    9A86B322-BD2C-4854-8C14-F08347E56270.jpeg
    171,6 KB · Görüntüleme: 103
Eşimin degerleri böyleydi doktor kendisine klomen yazdı üç ögün keçi boynuzu pekmezi ve çaksır suyu verdim inşallah azda olsa düzelmiştir haftya tekrar test verecek o dediginiz ilacın faydasını cok duydum ama maddiyattan dolayı alamayız şuan .
Canım inşallah düzelir değerleri.keçi boynuzu pekmezi değilde özünü kullanın. Ceviz, fındık ve sebze ağırlıklı beslenin. Herşey ilaç değil.

İkimizde 27 yaşındayız. Doğru diyorsunuz üroloğa da gidelim bu aydan sonra.
Kesinlikle ben de bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye edecektim. O sizi daha iyi yönlendirecektir biz 4 milyon sperm 0 ileri hız 0 morfoloji sebebi ile tüp bebek tedavisi olduk. Öncesinde her yolu denedik ama değerler düzelmedi doktor belki bir takım takviyeler ile düzelebileceğini söyler. Spermlerin bu şekilde olmasının sebebini araştırır hormonel olabilir ya da varikosel olabilir olayın aslını anlamak için ürolog görmesi muayene etmesi şart. İnşallah sürecin sonucunda siz de mutlu olursunuz.💜

Çok sevindim Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin :) üroloğa gittik ımpryl önerdi bakalım değerleride artıyor yavaş yavaş. En azından iyi değerlerle tüp bebek yapmak daha sağlıklı olur. Beklemek yıpratıyor ama yapacak bişey yok 🤷🏼‍♀️ ☺️

Kuzum selam hemen hemen aynı şeyleri kullanıyoruz.proxeed plus 15 gün kullandı 10 gündür de ımpryl kullanıyor eşim. Bugün test verdi 2 ay sonra ileri hızlı hareketli 0 dan 1 e, ileri hareketli 13 den 28 e çıktı morfolojide 1 den 2 ye. Sperm sayısıda arttı ayrıca 30 milyondan 48 milyona çıktı. Kesinlikle ilaçların ve yediğimiz içtiklerimizin etkisi. İnşallah daha güzel sonuçlar alırız. Sende var mı gelişme?
Merhaba canım
Adet oldum ve 14.gündetim. Bugün iğne verdi dr çatlama için sabah 7 de olacağım... cuma akşam 7 den sonra da ilişki dedi.. bakalım bekliyoruz

Doktora gittim yumurtan ya çatlamış ya sönmüş dedi. Şuanda 18 mm yumurta yoktu. Geçen hafta 11 mm yumurtam vardı. Beklemedeyim. Bu hafta engin orala gideceğim. Birde ona gözükelim diyorum. Sizde durum nasıl
Canım bende dün sabah çatlama iğne i oldum. 36 saat sonra yani bu akşam 7.30 da ilişki söyöedi.
Cuma akşam
Cumartesi akşam
Pazar akşam ilişki dedi.

Ben letu kullandım cuma günü doktora gittim bir tane yumurtam oluşmuş. Bakalım inşallah yarın kontrole gideceğim çatlatma iğnesi verecek.
canım değerlerimiz hemen hemenaynı bizim sayı 49 milyon ileri hız sıfır ileri harketli %21 Morfoloji %1 bizde iki aydır ilaç kullanıyoruz senin doğal yollamı oldu aşılama mı

X