SSK' da ben aldırmak..

Benim babam göztepe SSK da aldırmıştı benini. Bence ben aldırmak için özel e o kadar para vermeye gerek yok kızlar.. Sanırım önce cildiyeye gidiliyor o da plastik cerraha yönlendiriyor..

kızlarrr benım bi tanıdgım yuzundekı benı aldırdı bi kaç gün kadar oldu banyo yapılsa bi sorun olurmu

benimde belimde bir "ben" vardı 11/11/2010 perşembe günü aldırdım özelde alındı...dr'um su geçirmez bir band ile bantladı duş alabileceğimi söyledi ama duş alıp gittiğim için 2 günde su değdirmedim...5 gün inanın silindim, 6 günümde yeterrrr dedim ve girdim hiçde bişey olmadı...dr'una sorması en iyisi fakat bir kaç gün geçtiyse banyo da yapabilir ama yinede du geçirmez bir bant olması gerektiğini düşünüyorum

benimde yüzümde aldırmak istediğim benler var. cildiyeye gittim plastik cerraha yönlendirdi. o da gün vereyim alalım dedi ama ben korkup biraz düşüneceğim dedim.
şimdi yüz bölgesi diye tereddüt ediyorum. hemde 4 5 tane irili ufaklı. çok kötü dururmuki acaba tam iğleşene yani 1 sene sonraya kadar??
2.si küçük bir ilde yaşıyorum. bitane plastik cerrah var. ona güvenebilirmiyim. yani tecrübesi varmıdır acaba?? :18:
2 hafta iznim var. bu arada yaptırsammı acaba. lütfen cevap verin arkadaşlar

Son düzenleme:
nerede alınır bilemem ama nerede aldırmayın söyleyebilirim. kayınvalidemin 1 ay kadar önce medical parkda yüzünden ve başından(saçlı bölge) toplam 2 tane beni alındı. ssk anlaşmalı diye muayeneye gitmiş kadıncağızı bu benler çok tehlikeli her an kansere dönebilir siz bunca zaman niye beklediniz diye öyle bir korkutmuşlarki, birden melanom falan mı oldum yoksa diye aynı güne estetik cerrahtan operasyon randevisi almış. yarım saatlik bir operasyon yapıldı. yüzünde benin olduğu yer su çiçeği izi gibi kalmasın diye bir de dolgu maddesi koymuşlar sözde ama şu an o bölge nedense sanki görünmez bir sivilce varmış gibi tümsek.yani çukur kalmadı ama bu sefer de tümsek oldu. Neyse yarım saatlik operasyonun faturası olarak ssk nın ödediği hariç bizim ödeyeceğimiz pay 2300 lira çıkardılar. resmen fenalık geçiriyorduk. bu kadar para ne tuttu diye sorduğumuzda bir liste çıkardılarki evlere şenlik. efendim operasyondan sonra böyle acil servislerdeki gibi sıra sıra yatakların olduğu paravanlarla ayrılmış bir bölüme almışlardı 1saat hani tansiyonu falan kontrol edildi- 300 Lira, ameliyattan bir hafta sonra gelip olacağı kontrol ve dikişin alınması- 140 lira, 3 tüp kan almışlar sürüyle abuk subuk test yapılmış(kolesterol, tiroid, aids testi, hatta kan grubu kartı olduğu halde kan grubu testi bile yapımış...)-640 lira vesaire vesaire. biyopsi yapıldı hiç bir şey çıkmadı. doktor "ama belli olmaz 1 ay, 1 yıl, 10 yıl sonra kansere dönebilirdi" dedi. ayrıca bu bir paket programmış, şayet kanser çıksaymış sonraki tedavilerden para almayacaklarmış. iyi de olmadığım bir tedaviyi neden şimdiden ödeyeyimki. ayrıca ücret hakkında operasyona alınmadan en ufak bir uyarı da yapılmıyor. her şey bittiğinde birden bu fatura ortaya çıkıyor.
bu arada orada beklerken bağırıp çağırmaya başlayana bir adam belirdi. O adamcağızda 6 tane bene 4000 lira civarı faturayla karşılaşmış. kocaeli belediyesinde işçiymiş. belli ki böyle bir ödem gücü yok. adam bana en çok da bir pomat yazdılar onun için ayrıca doktor vizite ücreti kesmişler ona sinirlendim dedi. sonuç olarak nereye giderseniz gidin göztepe medical park a gitmeyin. insanı soyup soğana çeviriyorlar.

nerede alınır bilemem ama nerede aldırmayın söyleyebilirim. kayınvalidemin 1 ay kadar önce medical parkda yüzünden ve başından(saçlı bölge) toplam 2 tane beni alındı. ssk anlaşmalı diye muayeneye gitmiş kadıncağızı bu benler çok tehlikeli her an kansere dönebilir siz bunca zaman niye beklediniz diye öyle bir korkutmuşlarki, birden melanom falan mı oldum yoksa diye aynı güne estetik cerrahtan operasyon randevisi almış. yarım saatlik bir operasyon yapıldı. yüzünde benin olduğu yer su çiçeği izi gibi kalmasın diye bir de dolgu maddesi koymuşlar sözde ama şu an o bölge nedense sanki görünmez bir sivilce varmış gibi tümsek.yani çukur kalmadı ama bu sefer de tümsek oldu. Neyse yarım saatlik operasyonun faturası olarak ssk nın ödediği hariç bizim ödeyeceğimiz pay 2300 lira çıkardılar. resmen fenalık geçiriyorduk. bu kadar para ne tuttu diye sorduğumuzda bir liste çıkardılarki evlere şenlik. efendim operasyondan sonra böyle acil servislerdeki gibi sıra sıra yatakların olduğu paravanlarla ayrılmış bir bölüme almışlardı 1saat hani tansiyonu falan kontrol edildi- 300 Lira, ameliyattan bir hafta sonra gelip olacağı kontrol ve dikişin alınması- 140 lira, 3 tüp kan almışlar sürüyle abuk subuk test yapılmış(kolesterol, tiroid, aids testi, hatta kan grubu kartı olduğu halde kan grubu testi bile yapımış...)-640 lira vesaire vesaire. biyopsi yapıldı hiç bir şey çıkmadı. doktor "ama belli olmaz 1 ay, 1 yıl, 10 yıl sonra kansere dönebilirdi" dedi. ayrıca bu bir paket programmış, şayet kanser çıksaymış sonraki tedavilerden para almayacaklarmış. iyi de olmadığım bir tedaviyi neden şimdiden ödeyeyimki. ayrıca ücret hakkında operasyona alınmadan en ufak bir uyarı da yapılmıyor. her şey bittiğinde birden bu fatura ortaya çıkıyor.
bu arada orada beklerken bağırıp çağırmaya başlayana bir adam belirdi. O adamcağızda 6 tane bene 4000 lira civarı faturayla karşılaşmış. kocaeli belediyesinde işçiymiş. belli ki böyle bir ödem gücü yok. adam bana en çok da bir pomat yazdılar onun için ayrıca doktor vizite ücreti kesmişler ona sinirlendim dedi. sonuç olarak nereye giderseniz gidin göztepe medical park a gitmeyin. insanı soyup soğana çeviriyorlar.

Yuhhh uçmuş bunlar:KK53: benim arkadaşım en pahallı bildiğim hastanelerden birine gitti böyle bir fiyatla karşılaşmadı.. birde ssk geçiyormuş geçmese neolacak acaba..

2300 TL Mi??:KK53::KK53::KK53:

Şaşırmışlar herhalde.. SSK dan ne kadar alacaklar acaba bu minik operasyon için.. Pes valla:KK53:

arkadaşlar merhaba,benimde çenemde büyükçe bir benim var ve aldırmak istiyorum,İzmir'de yaşıyorum.bana bu konuda bilgisi,tecrübesi olup İzmir'de hastane ve doktor önerebilecek olan varmı acaba?paylaşımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :KK3:

Arkadaşlar merhaba,
benimde göbeğimde büyük bir et beni vardı. Poliklinikte aldırmıştım ve sonuç temiz çıkmıştı. Şimdi küçük beyaz bir leke şeklinde izi var.

bnm de yüzümde vardı özelde aldırdırdm ilk günler çok kırmızıydı fkt şimdi incecik beya bir çizgi halinde

yani istanbul'da nereye hangi hastaneye gidebiliriz hem uygun hem de uzak bi tarih vermeyecek?

Benim de boynumda küçük bir et beni var. Sürekli farkında olmadan elim oraya gidiyor, bazen aklıma geliyor aldırsam diye fakat cesaret edemiyorum sonradan herhangi bir sorun çıkarsa diye. Bukadar basit mi bu benlerin alınması?

Ben de tecrübelerimi paylaşmak isterim zira o kadar çok ben aldırdım ki, sayısını bile bilmiyorum.

Çok gençken, çenemden ve sırtımdan 2'şer büyük et beni aldırmıştım, Haseki Hastanesi'nde. Genel cerrahlar almıştı. Yüzümde çok az izi kaldı ama sırtımdakilerden çok kötü iz kaldı. Bu tamamen doktorum beceriksizliğinden kaynaklandı. Yüzümü yapan doktor daha tecrübeli idi, diğeri ise resmen sırtımda dikiş atmayı öğrendi. Bilgisizdim, cahillik edip genel cerrahlara teslim ettim kendimi. Sırtımdaki dikişler eğildiğim anda açılmışlar meğer, üzeri bantlı olduğundan açıp bakmadık, acısını da doğal görmüştüm, çok sızlıyordu, meğer değilmiş. Sakın genel cerrahlara aldırmayın.

Bir kaç yıl önce Marmara Üni. Hastanesi'nde de yine yüzümden, ensemden, bacağımdan, koltuk altımdan... Plastik cerrrahiye ben aldırdım. Asistan ancak deneyimli cerrah öğrencilerle birlikte geldi, hem öğretti, hem yaptı. Sonuçtan çok memnunum. Büyük olanları dikti. Daha küçük ve çok sayıda olan ensemdekileri ise sadece kesti ve üzerini kapattı. Onları kökünden kesip dikmediğinden kimisi daha sonra yeniden büyüdü. Şimdilik o kadar büyük değiller ama.

Zor yerlerde olan benleri ( Gergin cilt bölgelerindeki benleri almaya pek yanaşmıyorlar, dikiş kolay tutmadığından) almaya pek uğraşmıyorlar devlette. Burun, omuz-göğüs arası gibi.. Talihsiz bir şekilde burnumun ucunda ve etrafında çıkan et benlerini devlette aldıramadım. Özelde Meltem Çilingiroğlu aldı. Kökünü lazerle yaktı bir daha büyümesin diye, o anda canım çok acıdı. Orası uzun süre çukurluk olarak kaldı, zamanla biraz daha dolgunlaştı ama yine de izi var. Üstelik biraz pembe. Burun kenarlarımdaki şeffaf benleri de kendisine aldırmıştım. İzleri mevcut, üstelik bu kadar açık tenli olmama rağmen. Kısacası kendisini önermem... Baya da para vermiştik..

Bensiz, pürüzsüz tenler dilerim herkese...

Son düzenleme:
arkadaşlar ankarada hangi hastaneyi önerirsiniz ben aldırmak için yada iyi bildğinz bir dr var mı bnm yüzümde büyük olmasa da benler var 6-7 tane ama rahatsız ediyor. bu yüzden sgk dan yararlanarak ücretsiz aldırabileceim bir hastane...?bir de plastik cerrahlar ne civarda fiyat istiyor bilen? ben burun ameliyatı olucam da 1 ay sonra o arada benleri de çıkartsam mı aradan diye düşündm:44:

arkadaşlar ankarada hangi hastaneyi önerirsiniz ben aldırmak için yada iyi bildğinz bir dr var mı bnm yüzümde büyük olmasa da benler var 6-7 tane ama rahatsız ediyor. bu yüzden sgk dan yararlanarak ücretsiz aldırabileceim bir hastane...?bir de plastik cerrahlar ne civarda fiyat istiyor bilen? ben burun ameliyatı olucam da 1 ay sonra o arada benleri de çıkartsam mı aradan diye düşündm:44:

ankara gazi ünüveriste hastanesi ben merkezi var.oraya gidip muayane olup sonrada plastk cerahide aldırablrsin.eğer rahatsz edici ve zararlı değilse aldırmanızı tavsiye etmiyorum izleri kalıyo çünkü.

bence sizi rahatsız etmiyorlarsa dokunmayın benim gibi=)

X