Süreçten haberdar etmek istedim..

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.381
1.408
37
Merhaba kızlar. İşyerimde yöneticimle sıkıntılarım vardı belliydi zaten . Hamileyim 11 ağustosta doğum iznine ayrılıyorum kısmetse az kaldı . Yerime eleman aldılar kıza öğretiyorum işte . Bende işe girdiğimde yanımdaki abla dan öğrenmiştim çoğu şeyi .. baya yardımı dokundu inkar edemem o durum başka . Ama şimdi yerime geçen kıza farklı davranıyor beni dışlıyor resmen . Baştan anlamadım kız gitmesin diye yapıyor sandım .. ( bizim patron biraz sıkıntılı egolu falan pek asistan dayanmıyor herkes 2 ayda kaçıyor ) . Ama abla bi farklı davranıyor bana yok kızla arkamdan konuşuyor oda dan çıkmamı bekliyor bi kaç defa duydum . Kız buna soruyor she geri gelecek mi o da patron istemiyor ama bakalım fısır fısır konuşuyorlar bi yere gidiyorum arkadaşlarla görüşmeye peşimden kızı yolluyor kontrole . Ki bu abla ile yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi evlerimize girip çıkmışız .. Şirketten birinin düğünü vardı başka biri sordu she. Sende gelecek misin diye aslında gitmeyi istemiyordum tam bir şey söyleyecektim abla hemen atladı ay sen gelme flan dedi yanımda ki kızı çağırdı sen gel diye . Bizim bi grubumuz var şirketteki bi kaç kişi ile kahvaltı organizasyonu oluyor her ay .. bana sen gelme diyo kızı çağırıyor . (1aylık )Diğer arkadaşlarda şaşırıyor bu duruma . Abla hayırdır dedim hamileyim kendimi en iyi ben biliyorum gelirim gelmem ama haklısın dedim ben gelmiyim siz takılın dedim ay ondan dememiş hamileyim diye demiş vs vs . Ama bir çok şeyde beni istemediği belli neden böyle davranıyor bilmiyorum 🤷‍♀️ bende bir şey demiyorum bozmuyorum . Dönüşümle ilgili de bir çok şeyi bildiğini biliyorum. Tabi ki orası işyeri herkes kendi çıkaranı düşünüyor ama bu şekilde davranması garibime gidiyor .. döndükten sonra istenmedğim belli .. konuşmak istedim , sonra dedim ki kimse kabul etmez hayır diyecek yanlış anlamışsın falan moduna girecek . Ben gidene kadr duruşumu bozmuyorum bebeğimi düşünüyorum ama böyle olunca da garipsiyorum açıkçası .. dert değil sadece içimi dökmek istedim .. başlarda konduramıyordum ama bi kaç şey duyunca kulaklarımla şaşırdım ..
Merhaba kızlar önceki konumu biliyorsunuz . Bugün ik dan geldiler , işte she hnm ben 2 yönetici ile konuştum. 11 Ağustos a kadar gelmenize gerek yok bu hafta dan sonra izne ayrılabilirsiniz dedi iyi de çalışabilir raporum 12sine kadar yıllık iznimde yok 1 hafta kaldı zaten dedim.. işte hamile hamile gelmesin demişler o 1 hafta şirketten olacakmış maaştan ve yıllıktan kesilmeyecek dedi. Neyse sonra konuşuruz dedi çıktı odadan .. yanımda ki abla da şu meşhur olan.. aaa sevindim bak ne güzel dedi bende onlar yüzünden şüpheci olduğumdan iyi de dedim evrak vermeleri gerekiyor izin kağıdı dedim . Sonuçta 1 hafta devamsız gözükeceğim. Haklısın gider konuşursun dedi. Neyse gittim ben İk ya dedim tamam mazeret izni olacakmış yöneticiler imza atsın dedim olmaz ki öyle dediler bu kız bize güvenmiyor modu olacak tamam o zaman mail atın dedim ona da gerek yok dediler . Mazeret formuna yönetici atmayacak mı dedim sonuçta . Biz sonradan imzalatıyoruz dediler . Siz neden istiyorsunuz kine döndü olay artniyet aramayın falan yönetim bu zamana kadr kimseye bu iyiliği yapmadı muhtemelen sen yakınsın birebir çalıştığın için yapıyorlar dedi bunun için işten çıkarılmazsın dedi. Neyse uzatmadım ben en iyisi raporu güncelleyeyim dedim tamam dediler . Çalıştığım yere patronların kullandığı farklı odadan bi giriş var dedim (şüpheleniyordum zaten fısır fısır konuştklarına duymuştum )oradan gireyim yeni kızla abla başbaşa . Tam aradayım baktım beni çekiştiriyolr.. işte she ye böyle dediler o da evrak alacakmış valla benim aklıma gelmez neler düşünmüşüm neler .. kız oradan valla benmde gelmez safım ben dedi . Bi ton şey söylediler benle ilgili. Çıkaracaklar mı diyor kız abla valla öle dediler ama bakalım falan diyor . She ye bak sen dedi .. şeytanın aklına gelmezmiş. Bi kaç şey daha söylendi ama araya birileri sesler girdiği için uzatmadım . Geri döndüm normal kapıdan girdim .. bozuntuya vermedim . Oturdum yerime . İçimden vay be dedim , dünki gelen kızla abla beni çekiştiriyor. Neyse Allah’a havale ettim .. yarın son günüm . Başbaşa kalsın aşıklar 😂. Şimdi öğrendim daha da rahatladım .

Merhaba kızlar önceki konumu biliyorsunuz . Bugün ik dan geldiler , işte she hnm ben 2 yönetici ile konuştum. 11 Ağustos a kadar gelmenize gerek yok bu hafta dan sonra izne ayrılabilirsiniz dedi iyi de çalışabilir raporum 12sine kadar yıllık iznimde yok 1 hafta kaldı zaten dedim.. işte hamile hamile gelmesin demişler o 1 hafta şirketten olacakmış maaştan ve yıllıktan kesilmeyecek dedi. Neyse sonra konuşuruz dedi çıktı odadan .. yanımda ki abla da şu meşhur olan.. aaa sevindim bak ne güzel dedi bende onlar yüzünden şüpheci olduğumdan iyi de dedim evrak vermeleri gerekiyor izin kağıdı dedim . Sonuçta 1 hafta devamsız gözükeceğim. Haklısın gider konuşursun dedi. Neyse gittim ben İk ya dedim tamam mazeret izni olacakmış yöneticiler imza atsın dedim olmaz ki öyle dediler bu kız bize güvenmiyor modu olacak tamam o zaman mail atın dedim ona da gerek yok dediler . Mazeret formuna yönetici atmayacak mı dedim sonuçta . Biz sonradan imzalatıyoruz dediler . Siz neden istiyorsunuz kine döndü olay artniyet aramayın falan yönetim bu zamana kadr kimseye bu iyiliği yapmadı muhtemelen sen yakınsın birebir çalıştığın için yapıyorlar dedi bunun için işten çıkarılmazsın dedi. Neyse uzatmadım ben en iyisi raporu güncelleyeyim dedim tamam dediler . Çalıştığım yere patronların kullandığı farklı odadan bi giriş var dedim (şüpheleniyordum zaten fısır fısır konuştklarına duymuştum )oradan gireyim yeni kızla abla başbaşa . Tam aradayım baktım beni çekiştiriyolr.. işte she ye böyle dediler o da evrak alacakmış valla benim aklıma gelmez neler düşünmüşüm neler .. kız oradan valla benmde gelmez safım ben dedi . Bi ton şey söylediler benle ilgili. Çıkaracaklar mı diyor kız abla valla öle dediler ama bakalım falan diyor . She ye bak sen dedi .. şeytanın aklına gelmezmiş. Bi kaç şey daha söylendi ama araya birileri sesler girdiği için uzatmadım . Geri döndüm normal kapıdan girdim .. bozuntuya vermedim . Oturdum yerime . İçimden vay be dedim , dünki gelen kızla abla beni çekiştiriyor. Neyse Allah’a havale ettim .. yarın son günüm . Başbaşa kalsın aşıklar 😂. Şimdi öğrendim daha da rahatladım .
O ablada fazla kalmaz bak gör o kızda onu Gönderir çok safımış ya 🤣

Sen rapor al ne olur ne olmaz elinde raporun olsun ayy çok fena bunlar yaa sende valla baya akıl etmisin ben olsam dusunemem kizzz

Tam aradayım baktım beni çekiştiriyolr.. işte she ye böyle dediler o da evrak alacakmış valla benim aklıma gelmez neler düşünmüşüm neler .. kız oradan valla benmde gelmez safım ben dedi . Bi ton şey söylediler benle ilgili. Çıkaracaklar mı diyor kız abla valla öle dediler ama bakalım falan diyor . She ye bak sen dedi .. şeytanın aklına gelmezmiş. Bi kaç şey daha söylendi ama araya birileri sesler girdiği için uzatmadım . Geri döndüm normal kapıdan girdim .. bozuntuya vermedim . Oturdum yerime . İçimden vay be dedim , dünki gelen kızla abla beni çekiştiriyor. Neyse Allah’a havale ettim .
Şeytanın aklına ne gelmez tam olarak? normal gelmedi bu konuşmalar bana. Arkanızdan birşey çevriliyor olmasın? (arkadaşların dediği gibi rapor alın)

Ya iyi de size fazladan izin vermişler ne alaka onların arkadan konuşması ile. Bende yönetici olarak hamile birine kafa izni versem çalışanım gelip niye verdin neden verdin, yok şunu imzala bunu bilmem ne yap dersevizni geri alırım. Böyle biri ile de çalışmak istemem.

Uyanıklığa bak yaaaa, kesinlikle raporunu al, bunlar seni saf sanmış, mazeretsiz işe gelmemekten tazminatsız sepetlemeye çalışıyorlar. Doğum izninden döndüğünde yeni kız şoka girecek. Çok dikkatli ol, şu koşullarda seni işten çıkarmalarının cezası var geçerli bir sebepleri olmak zorunda verme o sebebi ellerine

Ya iyi de size fazladan izin vermişler ne alaka onların arkadan konuşması ile. Bende yönetici olarak hamile birine kafa izni versem çalışanım gelip niye verdin neden verdin, yok şunu imzala bunu bilmem ne yap dersevizni geri alırım. Böyle biri ile de çalışmak istemem.
İşe gelmedi habersix der çıkış verebilir onu düşünmüş çıkarmaya çalışıyorlar galiba

Erken izne ayırıp işe gelmiyor diye iş akdini mi sonlandıracaklar. Böylece tazminatın da yanacak. Plan bu mu?
Şeytanın aklına gelmez ama kknın gelir😣
Gıcıklık değil mi gidin bir hafta daha calışın. Maasımı haketmek istiyorum vs dersiniz. Ay çok ayıp yaptıkları.

Doğum sonrası büyük ihtimal dönmezsiniz diye düşünğyorlardır. Kendiletini garantiye alıyorlar belli ama daha acık olabilirler. Bunun bu sekilde olması sart değil.

Ben doğum iznine ayrılacagım gün bana da muhasebe müdürü bir yanlış yaptı. Ben de direkt patrona gidip ayıp değil mi bu yapılan dedim. Su günde su kadına yapılan iş iş mi dedim. Patron hemen durumu düzeltti. Şu esnada yapılan unutulmuyor Allah sorsun.

Hamileyken iş yerimden ben de darbe yedim. Uzun yıllardır severek çalıştığım iş yeriydi.
Hamileyken yapılan hiçbir şey unutulmuyor çok kinlendim.
İşe dönünce iş aramaya başladım. Çok daha güzel bir fırsat çıktı. İstifayı bastım. İçimin yağları eridi.
Sizin için de hayırlısı olsun.
Ama ben olsam işe giderdim.

Şeytanın aklına ne gelmez tam olarak? normal gelmedi bu konuşmalar bana. Arkanızdan birşey çevriliyor olmasın? (arkadaşların dediği gibi rapor alın)
Daha önceden şüphelerim olduğu için tabi emin olamadım , rahat olamadım . İk diyor bana art niyet düşünmeyin sizin iyiliğiniz için diyor . Bozmadım teşekkür ettim sağolsunlar dedim.. siz neden böyle bir şey istiyorsunuz ki dedi böyle bir şey olsa ahlak açısından iyi değil bi kere ilk bana gelirsiniz dedi . Ben bu şirkette 2 yıldır çalışıyorum , ne zaman size artniyetli yaklaştığımı gördünüz . Vs vs konuştuk . Rapor almak en garantisi zaten. Kimse zor durumda kalmasın sonra ben en iyisi rapor alayım hem şirkete borçlu olmak istemem dedim .

Sorun o değil. Başka işlerin dönmesi . Öncesinde olaylar olduğu için. Beni zaten istemiyorlar hamileyim diye çıkaramıyorlar da ..

Uyanıklığa bak yaaaa, kesinlikle raporunu al, bunlar seni saf sanmış, mazeretsiz işe gelmemekten tazminatsız sepetlemeye çalışıyorlar. Doğum izninden döndüğünde yeni kız şoka girecek. Çok dikkatli ol, şu koşullarda seni işten çıkarmalarının cezası var geçerli bir sebepleri olmak zorunda verme o sebebi ellerine
Asla vermem o yüzden şuan ağzımı açmıyorum . Kimseyle tartışmıyorum onlar nasıl gelirse öyle davranıyorum .. Ben bebeğime odaklandım , ama asla o kozu onların ellerine vermem . Bu zamana kadr böyle bir şey olmamış bana olması garip .. Kara kaşıma kara gözüme değil herhlde

İşe gelmedi habersix der çıkış verebilir onu düşünmüş çıkarmaya çalışıyorlar galiba
Zaten istemiyorlar yani yöneticim istemiyor . Çıkarmak istiyor . Daha öncesinde de avukata sordurmuşlardı. Hamileyim diye yapamadılar bir şey .

Erken izne ayırıp işe gelmiyor diye iş akdini mi sonlandıracaklar. Böylece tazminatın da yanacak. Plan bu mu?
Şeytanın aklına gelmez ama kknın gelir😣
Gıcıklık değil mi gidin bir hafta daha calışın. Maasımı haketmek istiyorum vs dersiniz. Ay çok ayıp yaptıkları.

Doğum sonrası büyük ihtimal dönmezsiniz diye düşünğyorlardır. Kendiletini garantiye alıyorlar belli ama daha acık olabilirler. Bunun bu sekilde olması sart değil.

Ben doğum iznine ayrılacagım gün bana da muhasebe müdürü bir yanlış yaptı. Ben de direkt patrona gidip ayıp değil mi bu yapılan dedim. Su günde su kadına yapılan iş iş mi dedim. Patron hemen durumu düzeltti. Şu esnada yapılan unutulmuyor Allah sorsun.
Temmuz maaşımı tam alıyorum zaten kesilme olmayacak . Ağustos da 5 günlük yatması gerekecekti o yatmayacak . 1 hafta erken çıkacağım için.. Doğum sonrası çalışmamı istemiyorlar zaten hamile iken çıkaramadıkları için bu yönteme başvurdular yoksa neden 1 ay önce avukata sorsunlar benim için ..

Hamileyken iş yerimden ben de darbe yedim. Uzun yıllardır severek çalıştığım iş yeriydi.
Hamileyken yapılan hiçbir şey unutulmuyor çok kinlendim.
İşe dönünce iş aramaya başladım. Çok daha güzel bir fırsat çıktı. İstifayı bastım. İçimin yağları eridi.
Sizin için de hayırlısı olsun.
Ama ben olsam işe giderdim.
Gerek yok 1 hafta için gitmeye .. ben raporumu alayım da eşim gidecek birazdan ..
gerçekten iyi yapmışsınız . O kadar emek ver , çalış dürüstçe . İşini yap güzelce . Karşılığına bak .. Nerede uyuklayan ağzı iyi laf yapan hep el üstünde tutulur ..

Ay bende 🤣 neler neler düşünüyormuşuz öyle .. ne güzel de çekiştirmişler beni 🤣 keşke biraz daha geç gitseydim ama duyamadım tüh seslerden
Bi bunlar akıllı zaten, diğer herkes saf. Şeytanmış laflara bak.

X