Süreçten haberdar etmek istedim..

Benim hiç aklıma gelmezdi resmen şüphelerinizde haklıymışsınız kendinizi garantiye alın rapor alın mutlaka..siz direttikçe ne kağıt ne mail göndermemeleri çok şüpheli

Aynen raporuınuzu mutlaka alın. Yanlış hatırlamıyorsam seneler önce ;bi iletişim şirketiydi sanırım belli başlı çalışanlarını toplayıp bir hafta izin verdik size gelmenize gerek yok demişler sonrada işe devamsızlıktan tazminatsız işten çıkarmışlardı .
İnşallah çok daha iyi ortamda daha iyi işler bulursunuz da bugünleri bir daha hatırlamazsınız. Anlamıyorum bu kadar ne dönüp dolaştırıyorlar herşeyi .

Bi bunlar akıllı zaten, diğer herkes saf. Şeytanmış laflara bak.
Ya bu insan hala yüzüme gülüyor hala beni düşünüyor gibi yapıyor . Sabah sabah Günaydın canım benim nasılsın diyor iyi abla sen dedim . Normalde ona hep ablam derdim . Burada ki başka bir abla bana şey demişti . Onun başına gelmeyen kalmadı oğlu hasta oldu eşi hasta oldu ince hastalık dedi hep bu insanlardan aldığı ah lar yüzünden dedi ama kendine konduramadı dedi . Bir de hamilesin sen dedi hadi seni geçtim o bebeğin ahını nasıl verecek dedi . Dedim bir şey demiyorum demeyeceğim Allah’a havale ettim . 1 hafta önce 1 hafta sonra fark etmez . Biliyordum görmüş oldum iyi oldu dedim . Bundan sonra şirket yansa abla kaçsa umurumda olmaz dedim .

Aynen raporuınuzu mutlaka alın. Yanlış hatırlamıyorsam seneler önce ;bi iletişim şirketiydi sanırım belli başlı çalışanlarını toplayıp bir hafta izin verdik size gelmenize gerek yok demişler sonrada işe devamsızlıktan tazminatsız işten çıkarmışlardı .
İnşallah çok daha iyi ortamda daha iyi işler bulursunuz da bugünleri bir daha hatırlamazsınız. Anlamıyorum bu kadar ne dönüp dolaştırıyorlar herşeyi .
Ne kadar ayıp , haksızlık .. madem gönderiyorsun ver tazminatını gönder herkesi .. özel şirket değil mi hepsi aynı yeminle..

İş bulmak bir şey değil . Kimse vazgeçilmez değil sonuçta . Herkes iş bulur . Ben zaten bebeğimle ilgileneceğim oturur bakarım sonra iş ararım ..

Gerek yok 1 hafta için gitmeye .. ben raporumu alayım da eşim gidecek birazdan ..
gerçekten iyi yapmışsınız . O kadar emek ver , çalış dürüstçe . İşini yap güzelce . Karşılığına bak .. Nerede uyuklayan ağzı iyi laf yapan hep el üstünde tutulur ..

Benim pandemiye denk geldi adam eksilterek kara geçeceklerini düşündüler. Performansım düşmüştü sonuçta hemileydim işim fiziksel kondisyon da gerektiriyor. Devlet de ücretsiz izni serbest bırakmıştı.
Bebek bekleyen bir kadına ödedikleri maaş battı heriflere işte.
Yıllarca gülerek mutlu uyanıp gittiğim iş yerime çocuktan sonra küfrede küfrede gittim.
Terfi aldığım bana en ihtiyaçları olan dönemde çıktım.
Yöneticim yalvardı çıkmayayım diye. Zor durumda kalıcaz diyor utanmadan. Dedim siz koca şirket ne zor durumda kalacaksınız. Ben bebeğime beşik alırken siz benim para hesabı yaptığımı düşündünüz mü?
Alayı şerefsiz ellerine fırsat geçti mi gözlerinin yaşına bakmazlar. Kimseye de iyilik yapmazlar.

Benim pandemiye denk geldi adam eksilterek kara geçeceklerini düşündüler. Performansım düşmüştü sonuçta hemileydim işim fiziksel kondisyon da gerektiriyor. Devlet de ücretsiz izni serbest bırakmıştı.
Bebek bekleyen bir kadına ödedikleri maaş battı heriflere işte.
Yıllarca gülerek mutlu uyanıp gittiğim iş yerime çocuktan sonra küfrede küfrede gittim.
Terfi aldığım bana en ihtiyaçları olan dönemde çıktım.
Yöneticim yalvardı çıkmayayım diye. Zor durumda kalıcaz diyor utanmadan. Dedim siz koca şirket ne zor durumda kalacaksınız. Ben bebeğime beşik alırken siz benim para hesabı yaptığımı düşündünüz mü?
Alayı şerefsiz ellerine fırsat geçti mi gözlerinin yaşına bakmazlar. Kimseye de iyilik yapmazlar.
İyi yapmışsın gerçekten . Hepsi aynı . Ama benim terfi alacak durumum yok bölüm gereği . En üst yöneticiye bağlıyım başka bir şeyimde yok . Resmen bi de yolunu buluyorlar fırsatını buldukça oradan saldırıyorlar

Bu çok uygulanan bir çakallıktır. Sakın yemeyin bunu. Eski bir çalıştığım yerde mavi yakalıları tazminatsız göndermek istediklerinde üç gün mesai yok bakım var diyip gelmeyin derlerdi. Gelmeyenler de kart basmadı, imzası yok mazeretsiz gelmedi diye atılırdı işten.
Aynı şeyi yapacaklar.

Ya iyi de size fazladan izin vermişler ne alaka onların arkadan konuşması ile. Bende yönetici olarak hamile birine kafa izni versem çalışanım gelip niye verdin neden verdin, yok şunu imzala bunu bilmem ne yap dersevizni geri alırım. Böyle biri ile de çalışmak istemem.
Isyeri tutanak tutup ise gelmedi diye tazminatsiz isten atabilir. Konu sahibinin elinde de yazili evrak olmadigindan ispatlayamaz.

Bu çok uygulanan bir çakallıktır. Sakın yemeyin bunu. Eski bir çalıştığım yerde mavi yakalıları tazminatsız göndermek istediklerinde üç gün mesai yok bakım var diyip gelmeyin derlerdi. Gelmeyenler de kart basmadı, imzası yok mazeretsiz gelmedi diye atılırdı işten.
Aynı şeyi yapacaklar.
Bunun sonrasında işten çıkarılanlar dava açmıyor mu ya, nasıl bir cesaretle yapıyorlar bunu, çok klasik bir numara, ben memurum özel sektörden çok anlamam ama benim bile kafam bastı anında, mahkemeden tazminatı ödemeden yırtabiliyorlar mı

Merhaba kızlar önceki konumu biliyorsunuz . Bugün ik dan geldiler , işte she hnm ben 2 yönetici ile konuştum. 11 Ağustos a kadar gelmenize gerek yok bu hafta dan sonra izne ayrılabilirsiniz dedi iyi de çalışabilir raporum 12sine kadar yıllık iznimde yok 1 hafta kaldı zaten dedim.. işte hamile hamile gelmesin demişler o 1 hafta şirketten olacakmış maaştan ve yıllıktan kesilmeyecek dedi. Neyse sonra konuşuruz dedi çıktı odadan .. yanımda ki abla da şu meşhur olan.. aaa sevindim bak ne güzel dedi bende onlar yüzünden şüpheci olduğumdan iyi de dedim evrak vermeleri gerekiyor izin kağıdı dedim . Sonuçta 1 hafta devamsız gözükeceğim. Haklısın gider konuşursun dedi. Neyse gittim ben İk ya dedim tamam mazeret izni olacakmış yöneticiler imza atsın dedim olmaz ki öyle dediler bu kız bize güvenmiyor modu olacak tamam o zaman mail atın dedim ona da gerek yok dediler . Mazeret formuna yönetici atmayacak mı dedim sonuçta . Biz sonradan imzalatıyoruz dediler . Siz neden istiyorsunuz kine döndü olay artniyet aramayın falan yönetim bu zamana kadr kimseye bu iyiliği yapmadı muhtemelen sen yakınsın birebir çalıştığın için yapıyorlar dedi bunun için işten çıkarılmazsın dedi. Neyse uzatmadım ben en iyisi raporu güncelleyeyim dedim tamam dediler . Çalıştığım yere patronların kullandığı farklı odadan bi giriş var dedim (şüpheleniyordum zaten fısır fısır konuştklarına duymuştum )oradan gireyim yeni kızla abla başbaşa . Tam aradayım baktım beni çekiştiriyolr.. işte she ye böyle dediler o da evrak alacakmış valla benim aklıma gelmez neler düşünmüşüm neler .. kız oradan valla benmde gelmez safım ben dedi . Bi ton şey söylediler benle ilgili. Çıkaracaklar mı diyor kız abla valla öle dediler ama bakalım falan diyor . She ye bak sen dedi .. şeytanın aklına gelmezmiş. Bi kaç şey daha söylendi ama araya birileri sesler girdiği için uzatmadım . Geri döndüm normal kapıdan girdim .. bozuntuya vermedim . Oturdum yerime . İçimden vay be dedim , dünki gelen kızla abla beni çekiştiriyor. Neyse Allah’a havale ettim .. yarın son günüm . Başbaşa kalsın aşıklar 😂. Şimdi öğrendim daha da rahatladım .
Boyle rezil bir yerde calismaktansa daha iyi bir is aramak evladir. Tazminatsiz atmaya calisiyorlarsa raporu alin. Sonra da is aramaya baslamak en hayirlisi.

Bunun sonrasında işten çıkarılanlar dava açmıyor mu ya, nasıl bir cesaretle yapıyorlar bunu, çok klasik bir numara, ben memurum özel sektörden çok anlamam ama benim bile kafam bastı anında, mahkemeden tazminatı ödemeden yırtabiliyorlar mı
Yırtıyor he yazık ki. İş mahkemeleri genelde patronun yanında.
Bizim o çıkarılan işçilerden biri fabrika müdürünü arayıp ses kaydı almış, sen gelme demedin mi abi nasıl mazeretsiz atılırım demiş. Ona tazminat ödediler, aynı gerekçeyle aynı gün atılan işçiye verilmedi. O işçi arkadaşının ses kaydını verdiğinde o onun kanıtı, seni bağlamaz demiş mahkeme.

Dava açılıyor doğru . Ama elinde ispat edeceğin bir şey olmayınca senin iyiliğine sonuçlanmayabiliniyor.. ve mahkeme süreçleri çok uzun sürüyor maddi açıdan da zaman kaybı oluyor ..

Konu ne olursa olsun başkasına yapılan şey bana da yapılır.
Ben de bu işe alınan kiz durumuna düştüm.
Bizim hepimiz yaşittık. Kalıcı olan gidecek olanın arkasından yardırıyordu. Ama gidecek olan kız da gerçekten sevimsizdi.Benim hayrettim ettiğim nokta; firma büyük bir firmaydi.patronda o ilin ticaret odası başkanıydı. Kıza birsey belli etmemeye çalışıyorlardı. Yani ne gerek var koca firmasınız ver kızın tazminatını yolla.boyle ucuz ayak oyunlarına.ayrica o kalıcı olan kız şirketi üstüne mi yapacaklardı. 1 ay sonra çıktım bende. Ama yıllar sonra orada farklı olaylar döndüğünü duydum neyse oraya girmeyeceğim.

Yırtıyor he yazık ki. İş mahkemeleri genelde patronun yanında.
Bizim o çıkarılan işçilerden biri fabrika müdürünü arayıp ses kaydı almış, sen gelme demedin mi abi nasıl mazeretsiz atılırım demiş. Ona tazminat ödediler, aynı gerekçeyle aynı gün atılan işçiye verilmedi. O işçi arkadaşının ses kaydını verdiğinde o onun kanıtı, seni bağlamaz demiş mahkeme.
Ses kaydı delil den sayılmıyor kanunen suç hatta . Kullanamıyorsun.. Kvkk olduğundan dolayı

she86 she86 Doğum sonrası tekrar işe döndüğünüzde çıkışınız verileceği zaman çıkış belgesindeki sgk kodunu mutlaka kontrol edin. Sizin durumunuz için 04 olması gerekiyor. İşverenin haklı sebep göstermeksizin iş akdini feshi. Bu durumda ihbar ve kıdem tazminatlarınızı alacağınız gibi işsizlik maaşı da alırsınız.

Konu ne olursa olsun başkasına yapılan şey bana da yapılır.
Ben de bu işe alınan kiz durumuna düştüm.
Bizim hepimiz yaşittık. Kalıcı olan gidecek olanın arkasından yardırıyordu. Ama gidecek olan kız da gerçekten sevimsizdi.Benim hayrettim ettiğim nokta; firma büyük bir firmaydi.patronda o ilin ticaret odası başkanıydı. Kıza birsey belli etmemeye çalışıyorlardı. Yani ne gerek var koca firmasınız ver kızın tazminatını yolla.boyle ucuz ayak oyunlarına.ayrica o kalıcı olan kız şirketi üstüne mi yapacaklardı. 1 ay sonra çıktım bende. Ama yıllar sonra orada farklı olaylar döndüğünü duydum neyse oraya girmeyeceğim.
Her yer de var işte . Adı farklı sadece dönen dolaplar aynı . Ben buraya ilk girdiğimde bir tek abla dan öğrendim başka asistan yoktu . Eski çalışan şöyle iyi böyle iyi dedi hep . Kimbilir ne yaptı ona da.. şimdi benm yerime gelen kıza da yarın öbür gün çıkmak istediğinde de aynısını yapacak kız o zaman anlayacak beni . Hepsi aynı . Hayır yanımda ki abla da gidecek emekli olup çıkacağım diyor . Eee şirketin ortağı değilsin ne bu dolaplar

she86 she86 Doğum sonrası tekrar işe döndüğünüzde çıkışınız verileceği zaman çıkış belgesindeki sgk kodunu mutlaka kontrol edin. Sizin durumunuz için 04 olması gerekiyor. İşverenin haklı sebep göstermeksizin iş akdini feshi. Bu durumda ihbar ve kıdem tazminatlarınızı alacağınız gibi işsizlik maaşı da alırsınız.
Sgk çıkış belgesi veriyorlar mı ki bakalım . Direk 1gğn önceden yarın gelmeyin de diyebilirler 😂😂 ama e devletimden bakarım .. evet çıkış kodunun 4 olmadı gerektiğini biliyorum bakalım hayırlısı o zaman geldiğinde neler olacak

X