Süreçten haberdar etmek istedim..

Bu çok uygulanan bir çakallıktır. Sakın yemeyin bunu. Eski bir çalıştığım yerde mavi yakalıları tazminatsız göndermek istediklerinde üç gün mesai yok bakım var diyip gelmeyin derlerdi. Gelmeyenler de kart basmadı, imzası yok mazeretsiz gelmedi diye atılırdı işten.
Aynı şeyi yapacaklar.
Ahlaksızlık resmen. İnsanların ekmeğine oynamak . Ver hakkını yine çıkar . Beni hamileyim diye çıkaramadığından kendine koz arıyor işte . Eşim gidecek birazdan hastaneye çalışabilir raporumu güncelleyecek .

Sgk çıkış belgesi veriyorlar mı ki bakalım . Direk 1gğn önceden yarın gelmeyin de diyebilirler 😂😂 ama e devletimden bakarım .. evet çıkış kodunun 4 olmadı gerektiğini biliyorum bakalım hayırlısı o zaman geldiğinde neler olacak
Çıkış vermeden nasıl çıkaracak, imzanız gerekiyor ona. Primleri ödemeye devam edeceklerse amenna 😅

Bizim şirket kendi antetli kağıda hazırlıyorlar . Ben zaten tazminatımı almadan imzalamam yatırsın bekleyeyim imzalayayım . Olay bu kadar basit ..
Antetli kağıda hazırlanan ibraname. Bir de giriş bildirgesi gibi çıkış bildirgesi olması gerekiyor, sgk matbuu formu. O belgeler sgkya gidiyor. Neyse zaten süreci biliyormuşsunuz, belki benzer durumda olan birine faydalı olur.

Antetli kağıda hazırlanan ibraname. Bir de giriş bildirgesi gibi çıkış bildirgesi olması gerekiyor, sgk matbuu formu. O belgeler sgkya gidiyor. Neyse zaten süreci biliyormuşsunuz, belki benzer durumda olan birine faydalı olur.
Biliyorum sgk girişi de vermezler çıkışı da . İmza da attırmıyorlr ona çıkış bildirgesine . İbraname haricinde başka bir evrak daha hazırlıyorlar antetli kağıda .

32 yıldır orada .. bir şey olmaz ona . Kimler gelmiş kimler gitmiş .. Eminim ki gitti ik ya she nin gelmesine gerek yok artık yeni kız da öğrendi gidin yönetimle konuşun demedi ise bende she değilim..
Saçını başını yolmalik kadın yeminle sinir oldum ben bile

Saçını başını yolmalik kadın yeminle sinir oldum ben bile
Yapacak bir şey yok ki ne diyeyim böyle böyle yapmışsın abla desem inkar edecek . En iyisi mesafe koyup zamanını beklemek . Bugün şirketteki herkes şaşırdı eee sen haftaya çıkıyordun ne alaka bugün dedi dedim öyle istediler alla alla ne alaka 1 hafta zaten dedi herkes . Durduk yere nereden çıkmış bu ..

Zaten istemiyorlar yani yöneticim istemiyor . Çıkarmak istiyor . Daha öncesinde de avukata sordurmuşlardı. Hamileyim diye yapamadılar bir şey .
Tazminat versin çıkarsın ozaman doğumdan sonra özel sektör böyle malesef hayırlısı olsun inşallah

Tazminat versin çıkarsın ozaman doğumdan sonra özel sektör böyle malesef hayırlısı olsun inşallah
İnşallah bakalım onun amacı beni şimdi çıkarmak yolunu yapmak istedi ama olmadı . Döndüğümde direk kapının önüne koyabilir ki koyacak zaten . Ya başka birime alacak yada Kapı dışarı

Ya iyi de size fazladan izin vermişler ne alaka onların arkadan konuşması ile. Bende yönetici olarak hamile birine kafa izni versem çalışanım gelip niye verdin neden verdin, yok şunu imzala bunu bilmem ne yap dersevizni geri alırım. Böyle biri ile de çalışmak istemem.
Hamile personel, ve süt izni olan personel ( 1 yaşına kadar çocuk) işten çıkarılamaz. Bunlar kadını işten çıkarmak istiyorlar. Habersiz izinsiz yani ortada 1 evrak olmadan personelin ise gelmemiş olması haklı fesih sebebi. Madem 1 hafta izin veriyorsun o zaman niye imzalamiyorsun izin kağıdını. Yani belli ki kovmak için yol arıyorlar. Konu sahibi çok iyi yapmış.

Hamile personel, ve süt izni olan personel ( 1 yaşına kadar çocuk) işten çıkarılamaz. Bunlar kadını işten çıkarmak istiyorlar. Habersiz izinsiz yani ortada 1 evrak olmadan personelin ise gelmemiş olması haklı fesih sebebi. Madem 1 hafta izin veriyorsun o zaman niye imzalamiyorsun izin kağıdını. Yani belli ki kovmak için yol arıyorlar. Konu sahibi çok iyi yapmış.
Hamile personelin işten çıkaramayacağını biliyordum ama o zaman doğumdan sonra dönsem bunlar yine beni çıkaramaz bebeğim 1yaşına gelene kadar .. özel sektör de var dimi bu durum

Böyle bir şey var mı ? Bilmiyordum , yaparım valla .. Bebek için mi ?
Tabii var. İlk çocukta 2 ay, ikinci çocukta 4 ay falan hatta. Siz iskurdan net bilgi alın ona göre basvurursunuz. Maaşınızın yarısını işkur, diğer yarısını da işyeriniz ödüyor, böylece 2 ay daha kazanırsınız.. ücretsiz izine de bundan sonra cikabiliyorsunuz, öncesinde ücretsiz izin için basvurursaniz bu bahsettiğim yarım günü kullanamazsınız.

Hamile personelin işten çıkaramayacağını biliyordum ama o zaman doğumdan sonra dönsem bunlar yine beni çıkaramaz bebeğim 1yaşına gelene kadar .. özel sektör de var dimi bu durum
Kesinlikle süt izni olan personel de çıkarılamaz 😊 özel devlet fark etmiyor. Zaten onlar onu hesap etmiştir. Hamileliginiz bitmiş zaten onların derdi doğumdan sonrasidir.

Tabii var. İlk çocukta 2 ay, ikinci çocukta 4 ay falan hatta. Siz iskurdan net bilgi alın ona göre basvurursunuz. Maaşınızın yarısını işkur, diğer yarısını da işyeriniz ödüyor, böylece 2 ay daha kazanırsınız.. ücretsiz izine de bundan sonra cikabiliyorsunuz, öncesinde ücretsiz izin için basvurursaniz bu bahsettiğim yarım günü kullanamazsınız.
Çok teşekkür ederim İşkur a da mutlaka gideceğim . En azından haklarımı öğreneyim ..

Kesinlikle süt izni olan personel de çıkarılamaz 😊 özel devlet fark etmiyor. Zaten onlar onu hesap etmiştir. Hamileliginiz bitmiş zaten onların derdi doğumdan sonrasidir.
Anladım doğumdan sonrasına koz bulabilmek için çok teşekkür ederim bilgiler için ya ..

X