Tehdit ediliyorum lütfen acil yardım edin *AVUKAT ARKADAŞLAR YARDIM EDİN*

nina_nina

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
56
4
merhabalar
eski erkek arkadaşım tarafından sürekli tehdit ediliyorum ve karşılığında birşeyleri yapmak zorunda bırakılıyorum yapmadığım durumda ise hakaret ve küfür ediyor. telefonla sürekli evimi ve iş yerimi arayarak rahatsız ediyor. telefonlara çıkmıyorum ancak iş yerinde telefonu açmaya mecburum onun olduğunu anladığımda konuşmadan kapatıyorum ama ne evde nede iş yerinde hiç huzurum kalmadı. ayrı şehirlerde olduğumuzdan yüzyüze gelme durumumuz yok allahtan.onun yüzünden defalarca uyarıldım. cep telefonumu açmadığımda mesajlarla beni taciz ediyor. hakkında dava açma istiyorum ama maddi durumum onu kaldırırmı bilmiyorum. önceden gönderdiği mesajların neredeyse hepsini bir deftere tarihi ve saatiyle not etmiştim yaklaşık 500 adet mesajı o defterde yazılı dava açmam durumunda bu defteri delil olarak kullanabilirmiyim. Ayrıca fecabookun sohbet bölümünde bana yazdığı tehdit içerikli mesajlarda var. dava açtığımda alacağı cezası ne olur yada ceza alır mı?
bu psikopattan kurtulmak istiyorum ama nasıl bilmiyorum evimin iş yerimin adresini telefonunu hepsini bilyor. lütfen bana yardım edin. kafayı yemek üzereyim ya kendime yada ona birşey yapacağım çok çaresizim.

LÜTFEN ARKADAŞLAR BANA BİR AKIL VERİN BEN NE YAPMALIYIM POLİSEMİ GİDEYİM SAVCILIĞA MI GİDEYİM BEN NE YAPAYIM...

git başlat .
ver dilekçeni.
çekilmez böyle ya nereye kadar.
umarım bilgili bi arkadaş okur başlığını da anlatır sana.
Allah kolaylık versin canım ne diim valla

merhabalar
eski erkek arkadaşım tarafından sürekli tehdit ediliyorum ve karşılığında birşeyleri yapmak zorunda bırakılıyorum yapmadığım durumda ise hakaret ve küfür ediyor. telefonla sürekli evimi ve iş yerimi arayarak rahatsız ediyor. telefonlara çıkmıyorum ancak iş yerinde telefonu açmaya mecburum onun olduğunu anladığımda konuşmadan kapatıyorum ama ne evde nede iş yerinde hiç huzurum kalmadı. ayrı şehirlerde olduğumuzdan yüzyüze gelme durumumuz yok allahtan.onun yüzünden defalarca uyarıldım. cep telefonumu açmadığımda mesajlarla beni taciz ediyor. hakkında dava açma istiyorum ama maddi durumum onu kaldırırmı bilmiyorum. önceden gönderdiği mesajların neredeyse hepsini bir deftere tarihi ve saatiyle not etmiştim yaklaşık 500 adet mesajı o defterde yazılı dava açmam durumunda bu defteri delil olarak kullanabilirmiyim. Ayrıca fecabookun sohbet bölümünde bana yazdığı tehdit içerikli mesajlarda var. dava açtığımda alacağı cezası ne olur yada ceza alır mı?
bu psikopattan kurtulmak istiyorum ama nasıl bilmiyorum evimin iş yerimin adresini telefonunu hepsini bilyor. lütfen bana yardım edin. kafayı yemek üzereyim ya kendime yada ona birşey yapacağım çok çaresizim.

LÜTFEN ARKADAŞLAR BANA BİR AKIL VERİN BEN NE YAPMALIYIM POLİSEMİ GİDEYİM SAVCILIĞA MI GİDEYİM BEN NE YAPAYIM...

Arkadaşım, telefonunuza gelen ve defterine kaydettiğiniz mesajlar halen telefonunuzda kayıtlı değilse, defterde yazılı olanlar hiçbir anlam ifade etmez..
Şayet telefonunuzda halen arama kayıtları, tehdit mesajları vs. varsa sakın silmeyin...
Facebook'taki tehdit mesajları da IP adresinden, profil bilgilerinden vs. tespit edilebilir.
Öncelikle Savcılığa başvuruda bulunmanız, şikayetçi olmanız gerekir..
Telefonlarınızın dinlemeye alınmasını isteyin..

Şikayetiniz üzerine, tehdit iddianız ispatlanırsa dava sonunda alacağı ceza 6 aya kadar hapis cezası veya adli para cezasıdır.
Hakaret ve küfürde ise; 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası veya adli para cezasına hükmedilebilir.

Deftere yazdığın msjlar delil olmaz gerçekten.Ama telefonun dökümünü istersen mahkeme kararıyla onu alabiliyorlar.Blöf yap mahkemeye başvurdum diye diycem ama söylediğinde işi iyice büyütürmü bilemiycem.Ne tuhaf insanlar var ya.Bitmişse bitmiştir bu derece taciz edici davranışlarda ne demek.Ayrıca şunu da sormak istiyorum.Seni rahatsız ediyor anladım da istediğini yaptırcak kadar ne gebeliğin var ki ona?

valla benim aklıma şayet varsa bi avukat arkadaşınla gorusup goz dagi vermen geldi
şöyle ki;
proseduru bilmiyosa -ki muhtemelen bilmiyor- avukat arkadaşin iş yerine gitsin
işte avukat oldugunu gösterir belgeleri gösterip, senin kendisine vekalet verdigini ve tacizlerin devami halinde hakkında suc duyurusunda bulunulacagini ve 6 yıla kadar hapis istemiyle dava acilacağini söylesin.
bunun yasal olarak bir mahsuru var mi bilemem ama başima böle bişi gelse bu şekilde hareket eder göz dagi verirdim.
işe yaramadigi noktada direk savcılıga suc duyurusunda bulunurdum.

benimde en yakın arkadsımın basında boIe bı dert vardı maIesef
arkadsım ıIk once aiIesiyIe payIastı annesi aradı cocugu duzgun duzgun konustu
bak senınIe guzeI bi skIde insan gibi konustum eger bundan anIamıyosan mahkemede aIrsın boyunun oIcusunu faIan dedı
o gun bugundur cocuk bir daha rahatsız etmedi
sizede iIk once aiIesnizIe konusup cozmenizi tavsiye ederim baktınız oImadı daha sonra hukuksaI isIemIere basvurursunuz

Benim başımada geldi canım ki ben bu kişiyle çıkmadım bile...
İş çığırından çıkmaya başlamıştı telefonu benimle birlikte çalışanlardan biri vermiş ama kim olduğunu bulamadım.
Dicemm mesajları silmemiştim ama hattı kapattım .İş yerinde herkes biliyordu zaten hatta beni birkaç kesz yol ortasında tartakladı.Ama şahit olmadan hiçbirşeye yaramıyor malesef.
En son olayda sevgililer gününde gönderdiği çiçeği almadığım için iş yerini bastı .Şefim müdürüm birkaç çalışan adamı zorla çıkardılar yaaa..Ahhhh ne günlerdi.Sonra ben savcılığa gittim hattımı verdim onlar dökümleri alıyorlar zaten.Sonra kişileri şahit olarak yazdırdım mahkeme gibi bişi oldu onu suçlu bulmuşlar açıkçası sonuçtan haberim yok kurcalamaya korkuyorum yine hortlar diye çoookkk zor canım hele türk ceza kanunuyla ancak ölecen ki senin şuçsuz olduğunu anlasınlar.Sende geçirmeden yasal işlem başlat.Polise bile gitsen onlar seni gitmen gereken yerler hakkında bilgilendirir.Geçmiş olsun

valla benim aklıma şayet varsa bi avukat arkadaşınla gorusup goz dagi vermen geldi
şöyle ki;
proseduru bilmiyosa -ki muhtemelen bilmiyor- avukat arkadaşin iş yerine gitsin
işte avukat oldugunu gösterir belgeleri gösterip, senin kendisine vekalet verdigini ve tacizlerin devami halinde hakkında suc duyurusunda bulunulacagini ve 6 yıla kadar hapis istemiyle dava acilacağini söylesin.
bunun yasal olarak bir mahsuru var mi bilemem ama başima böle bişi gelse bu şekilde hareket eder göz dagi verirdim.
işe yaramadigi noktada direk savcılıga suc duyurusunda bulunurdum.

Gurbikim böyle bir hareket, avukat arkadaş için çok sıkıntı yaratır, hakkında disiplin soruşturması açılır..
Bence direk gidip Savcılığa şikayet etmeli..
Çünkü tehdit, takibi şikayete bağlı bir suçtur..
İlerde dilerse şikayetini geri alma hakkı da var...

savcılığa suç duyurusunda bulunmanız gerekiyor.

önce kendisi aradığında söyleyin...eğer dinlemezse hemen suç duyurusunda bulunun..korkulacak birşey yok..

maddi durumum biraz sıkısık diyosun. Bu konuda devlet ücretsiz avukat tayin ediyor. Bağlı olduğun yerdeki baroya başvur. Başvuru esnasnda senden bağlı olduğun muhtarlıktan fakırlık kagıdı, nufus cuzdan fotokopısı ve nufus cuzdan örnegı istiyolar(bundan emin değilim). Örnek verirsem benım calıstıgım yere bir çok şiddet goren kadın gelıyo ben bu sekılde ucretsız avukat temını ıcın onları bakırkoy adalet sarayına yonlendırıyorum. ama ıstersen istanbul barosu yada yasadıgın sehırdekı baroya telefonla ulasıp ucretsız avukatlık talebınde bulunmak ıstıyorum dedığınızde onlar yetkılıye baglarlar neler yapılması gerektıgını soylerler dıye dusunuyorum umarım cozum alırsın. Avukat gerektıgınde tabıkı bunu yapıcaksın ama ılk basta savcılıga gıdıp suc duyurusunda bulunman gerekıyor.Sevgiler

Gurbikim böyle bir hareket, avukat arkadaş için çok sıkıntı yaratır, hakkında disiplin soruşturması açılır..
Bence direk gidip Savcılığa şikayet etmeli..
Çünkü tehdit, takibi şikayete bağlı bir suçtur..
İlerde dilerse şikayetini geri alma hakkı da var...

delim tabi ki işin ehli olarak sen daha iyi bilirsin proseduru
benimki salakca bi tavsiyeydi işte :roflol:

bu durumda dava acarsa maddi manevi tazminat davasi da acabilir dimi kazandıgı takdirde?

buna benzer bir olay benimde başıma geldi arkadaşım
sen bunu savcılıga vericeksin başka çaresi yok ailenin haberi yoksada onlarda öğrencekler bir şekilde bunun kaçarı yok hiçç bir şekilde korkma şimdilik iyi davran savcılık bunu bulana kadar hiç birşey söyleme.
seni çok iyi anlıyorum şuan ne kadar desteğe ihtiyacın olduğunu tahmin edebiliyorum.inan ailende destek olucaktır sana.
savcılıga verdiğini hiç bir şekilde belli etme resmini msajlarını maillerini hepsini sakla.
hatta hiç zaman kaybetme hemen dilekçeni yaz şikayette bulun.

diyelim suç duyurusunda bulundu, savcılığa başvurdu, kanıtladı bir şekilde adam yattı içerde . veee cezasını çekti çıktı bundan sonrası için yasalar neyi öngörüyor. yani yaklaşamaz vs. gibi yada yaptırımları nedir bundan sonrası için. çünkü bazı tipler bu gibi durumlardan sonra daha bir kinlenirler....yasanın önlemi nedir?

defterin bir ehemmiyeti yok canım eğer telefodakiler silmediysen
ayrıca kendisine falanda söyleme git ve savcılığa başvur hiç bişeyden de korkma

defterın hıc bı gucu yok..
once ılk ısın bulundugun yerdekı adlıyeye gıdıp suc ustu bolumune yada nobetcı savcılıga dılekce verıp ıfadenı vermek
daha sonra o dosyan bı hazırlık numarasıyla savcıya aktarılacak..o hazırlık numarasıyla hangı savcıda oldugunu ve ne durumda oldugunu takıp edeceksın
savcıya kayıt vermesende tehdıt ıcerdıgı ıcın savcı hattının gsm kurumuna yazı yazdırıp gecmıs kayıtlarını ve bundan sonrakılerı ısteyecek..eger ıcerık kotuyse mahkemeye sevkedıleceksın..ucretsız avukat verılıyor dıye bılıyorum..aldıgı ceza hapıs olursa bu para cezasına carptırılır gunlugunu tam hatırlamıyorum ama acele basvurman lazım bu tehdıtlerın ardı arkası kesılmeyecek..
ınternette olan seyler zaten ıp adresınden tesbıt edılıyor butun kanıtların varken bosa bekleme
sana uzak dıe yuzyuze gelmıyoruz dıe dusunme delıdır ne yapsa yerıdır mısalı bazı seyler ıcın cok gec kalmadan onlemını al

Yapacağınız tek bir şey var oda savcılığa suç duyurusunda bulunmak. Neden bu kadar beklediniz anlamıyorum, böyle çile çekilirmi. Dağ başında değiliz, kimse kimseyi öyle kafasına göre tehdit mehdit edemez.
Aynı durum başımdaydı ben suç duyurusunda bulundum telefonum dinlenmeye alındı ve kısa bir süre sonra tehdit eden şahıs (ki ben onu tanımıyordum bile) ilk tehdit telefonunda enselendi. Şimdi oldukça rahatım.
Adalete güvenin başka yollara gerekte yok. Direkt yarın savcılığa gidin probleminiz en kısa sürede çözülecektir.

X