Tekrarlayan gebelik kayıplarında pgt yaptırıp olumlu sonuç alanlar

ysm3542

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2024
4
4
30
Merhaba , 1 dış gebelik 5 kürtaj 3 kimyasal gebelik geçmişim var. İzmir'de gitmediğim doktor kalmadı . Kurtajlarim bazen kese bazen kalp atışı gözükür gözükmez gebelik sonlanmis oldu. 6 7. Haftalarda yani. Genetik li tüp bebek deneyelim belki o olur dedik . 11 embriyodan 3u 5. Güne geldi . 3unude genetiğe yolladık 2si çok iyi kalitede geldi . Ve ben 14 aralikda 1ini transfer oldum . Beta HCG binlere kadar harika şekilde arttı ve sonuç yine kimyasal oldu 😔 okadar uzgunumki giden paralar başka şehirde tüp bebek denedim emeklerim . Umutlarım hepsi gitti ..bir kaç güne kanamam başlarmis . Size sorum kader arkadaslarim varmı aranizda bukadar düşük yaşayıp da bir evlat sahibi olan varmı varsa nasıl oldu bi tekrarlayan gebelik kaybı yaşayanlar hiç anne olamicakmiyiz

Merhaba , 1 dış gebelik 5 kürtaj 3 kimyasal gebelik geçmişim var. İzmir'de gitmediğim doktor kalmadı . Kurtajlarim bazen kese bazen kalp atışı gözükür gözükmez gebelik sonlanmis oldu. 6 7. Haftalarda yani. Genetik li tüp bebek deneyelim belki o olur dedik . 11 embriyodan 3u 5. Güne geldi . 3unude genetiğe yolladık 2si çok iyi kalitede geldi . Ve ben 14 aralikda 1ini transfer oldum . Beta HCG binlere kadar harika şekilde arttı ve sonuç yine kimyasal oldu 😔 okadar uzgunumki giden paralar başka şehirde tüp bebek denedim emeklerim . Umutlarım hepsi gitti ..bir kaç güne kanamam başlarmis . Size sorum kader arkadaslarim varmı aranizda bukadar düşük yaşayıp da bir evlat sahibi olan varmı varsa nasıl oldu bi tekrarlayan gebelik kaybı yaşayanlar hiç anne olamicakmiyiz
Rabbim tüm dileyennlere en kısa zamanda nasip etsin. İnsallah sizde hayırlı haberler alırsınız...

Hiç umudum kalmadı . Ama inşallah 😔
Yaşınız genç ise umut hep var olsun. Ben 42 yaşındayım hala anne olabilmek için çabalıyorum. 37 yaşında evlendim belki geç oldu ama herşey nasip. Hurma poleni duydum bilmiyorum amh üzerinde etkili imiş. Birde farklı yöntemler uygulayan doktorlar varmış. Ben henüz denk gelmedim😟 Dini açıdan sübyan felan baktırıyorlar inanın bende hiç denemedim. Tabi tıbbi ilme güveneceğiz ancak farklı şeylerde araştırmak lazım. İnsallah Rabbim tüm isteyen dileyen herkese nasip etsin. Yaşamayan anlayamaz

Ben de 6. Gebeliğimi cumartesi günü kalp atışı duyulduktan sonra kaybettim .Cumartesi kürtaj oldum genetiğe yolladım çok mutsuzum yaşım 43 doğal gebe kalıyorum ama sonu hep hüsran ..genetikten sakat gelirse pgt Li deneyeceğim ama yaş dolayısıyla rezervim az nasıl olacak bilmiyorum bebek sağlıklı ise rahimde bebeğin büyümesini engelleyen bir durum var ya da bebeğin tutunma aşamasında sorun oluyor ..bilemiyorum ama Rabbim için kolay dilerse verir dilemezse de vermeyecek ..Allahım şifasını versin inşallah dua etmekten başka elimizden bişi de gelmiyor

Yaşınız genç ise umut hep var olsun. Ben 42 yaşındayım hala anne olabilmek için çabalıyorum. 37 yaşında evlendim belki geç oldu ama herşey nasip. Hurma poleni duydum bilmiyorum amh üzerinde etkili imiş. Birde farklı yöntemler uygulayan doktorlar varmış. Ben henüz denk gelmedim😟 Dini açıdan sübyan felan baktırıyorlar inanın bende hiç denemedim. Tabi tıbbi ilme güveneceğiz ancak farklı şeylerde araştırmak lazım. İnsallah Rabbim tüm isteyen dileyen herkese nasip etsin. Yaşamayan anlayamaz
Bu sübyan baktırma konusunda güvenilir nerede insan bulunur bu devirde . Ben de kaybettikçe aklıma bir de o konu geliyor

Benim de son iki opu da genetikten hepsi sağlıksız geldi, iki opu da 5 yumurta toplamda 2 tane genetik e gönderdik kotu geldi. Son opu da 2 tane embriyo biri 3 biri 5 taze embriyo transferi oldum sonuç negatif. Ben de çok yoruldum doktorlar rastlantı diyor yaşım 35 ama nasıl olcak maddi manevi gücümüz kalmadı.

2022 de 6 embriyo 3. Günde döndürüldü ilk ikisi Transfer oldu biri tuttu 12 haftalıkken kalbi durdu.
Diğer ikisi Transfer oldum kimyasal oldu
Sonra doktor değiştirdim o tam felaketim oldu

Şuan kalan 2 embriyomu denicem ama çok korkuyorum

2022 de 6 embriyo 3. Günde döndürüldü ilk ikisi Transfer oldu biri tuttu 12 haftalıkken kalbi durdu.
Diğer ikisi Transfer oldum kimyasal oldu
Sonra doktor değiştirdim o tam felaketim oldu

Şuan kalan 2 embriyomu denicem ama çok korkuyorum
Sizce doğru mu yapiyorum o iki taneyi denemeliyim sıfırdan mi başlamalıyım

Arkadaşlar ben asamiyorum , düşünmekten kafayı yicem neden ben diye , herkes anne oluyor ben neden olamıyorum, Neden neden artık dayanamıyorum kalbim acıyor içim acıyor , yaşadığım acının tarifi yok , kimse de çare olamiyor , dua etmekten yoruldum , Allah beni sevmiyor mu bunları düşünür oldum , neden böyle sinandik çok üzülüyorum cok

Arkadaşlar ben asamiyorum , düşünmekten kafayı yicem neden ben diye , herkes anne oluyor ben neden olamıyorum, Neden neden artık dayanamıyorum kalbim acıyor içim acıyor , yaşadığım acının tarifi yok , kimse de çare olamiyor , dua etmekten yoruldum , Allah beni sevmiyor mu bunları düşünür oldum , neden böyle sinandik çok üzülüyorum cok
Canım yeniden denemelisin ancak o şekilde toparlanırsın nasip diyip sabretmeliyiz..Bizim de hayatımız böyle demek ki en çok sevdiğiyle sınanırmış ben de hep çok sevdim çocuk çok zor hayatım hep çalışma çabalama kolay günler yaşamıyoruz ..sonra nasip olursa 16. Haftaya kadar intralipid serum yüksek doz folbiol bir de ecıpirin 150 ve oksapar deneyecem

Napalım bizim de hayatımız kaderimiz buymuş boyun eğmekten ve tekrar tekrar çabalamaktan başka şansımız yok

Allah’a isyan etme canım hiçbir dünyevi nimet Allahın önüne geçemez demek ki bizim için hayırlı da değil ya da zamanı var nasip herşey biz sadece elimizden geleni yapıp ümitsizliğe kapılmayacağız nasipte varsa olur

Allah’a isyan etme canım hiçbir dünyevi nimet Allahın önüne geçemez demek ki bizim için hayırlı da değil ya da zamanı var nasip herşey biz sadece elimizden geleni yapıp ümitsizliğe kapılmayacağız nasipte varsa olur
Çok şükür isyan etmiyorum ama çok canım acıyor kalbim acıyor , 4. Denememdi benim bu da olmadi

Yalnız kalınca sürekli ağlıyorum , dişim gülerken içim kan ağlıyor resmen ben bu üzüntüyle çok yaşamam, eşimi çok seviyorum ona belli etmemek için hiç umursamıyor gibi davranıyorum o ben uzulunce çok üzülüyor bu sefer çocuk fln istemiyorum diyor ama istiyor biliyorum.

Benim 13 yumurtadan 2si sadece kaldı 5. Güne genetikden 2side geçti aa olarak . Ama işte birini transfer oldum yine kimyasal oldu. Ben şuana kadar hiç duymadım bukadar düşükten sonra doğal yada pgt yoluyla anne olabilen . Sağlıklıyıda koydum yok kendimde kaldım yok kan sulandiricilar prednollar serumlar neler yaptım yok bebeklerim benim vücudumda durmuyor 😔 sanırım anne olmayı haketmiyorum Allah nazarında. Ne yaptım onuda bilmiyorum. Gerçekten yoruldum hemde çok her seferinde kalkıp yeniden denemekten çok yoruldum

Benim 13 yumurtadan 2si sadece kaldı 5. Güne genetikden 2side geçti aa olarak . Ama işte birini transfer oldum yine kimyasal oldu. Ben şuana kadar hiç duymadım bukadar düşükten sonra doğal yada pgt yoluyla anne olabilen . Sağlıklıyıda koydum yok kendimde kaldım yok kan sulandiricilar prednollar serumlar neler yaptım yok bebeklerim benim vücudumda durmuyor 😔 sanırım anne olmayı haketmiyorum Allah nazarında. Ne yaptım onuda bilmiyorum. Gerçekten yoruldum hemde çok her seferinde kalkıp yeniden denemekten çok yoruldum
İntralipid serum yaptın mı ya da yüksek doz folik asit kullandın mı..belki enfeksiyon oluyor sonuçta sağlıklı bebek rahimde büyümesini engelleyen bişi var ..illaki bir sebebi vardır

8 yıldır tek bir sebeb bulamadılar . Neymiş sebebi açıklanamayanmış.... Histereskobi oldum temiz rahim filimleri temiz eşimin sperm temiz genetik temiz ... Yok hamile kaliyorum 6 7 haftalıkken ya kürtaj ya kimyasal 🥺diyorum ya pgt tüp bebekde kimyasal oldu

X