Tekrarlayan gebelik kayıplarında pgt yaptırıp olumlu sonuç alanlar

Arkadaşlar hiç aranızda pgt den kötü gelip sonra sağlıklı gebelik elde eden yok mu🥹

Benim 13 yumurtadan 2si sadece kaldı 5. Güne genetikden 2side geçti aa olarak . Ama işte birini transfer oldum yine kimyasal oldu. Ben şuana kadar hiç duymadım bukadar düşükten sonra doğal yada pgt yoluyla anne olabilen . Sağlıklıyıda koydum yok kendimde kaldım yok kan sulandiricilar prednollar serumlar neler yaptım yok bebeklerim benim vücudumda durmuyor 😔 sanırım anne olmayı haketmiyorum Allah nazarında. Ne yaptım onuda bilmiyorum. Gerçekten yoruldum hemde çok her seferinde kalkıp yeniden denemekten çok yoruldum
Kıyamıyorum sana da kendime de bizim gibi olanlara

Arkadaşlar hiç aranızda pgt den kötü gelip sonra sağlıklı gebelik elde eden yok mu🥹
o kadar cok sagliksiz gelen oldu ki, ama sonra iki tane saglikli bulduk toplam 8 tedavide. ilki tuttu sonra 10. haftada kalbi durdu, kurtaj sonrasi test yaptirdim saglikli geldi, niye boyle oldu aciklayamiyorlar. hem pgt'li hem de 5aa kalite embriyoydu. ama rabbim ikincide kavusturdu, 42 yasinda dogurdum. ama tam bir cileydi, surekli opu ustune opu, 20'nin ustunde yolladik pgt'ye hepi topu iki tanesi duzgun geldi. benim de kocaminda genetigi saglam, yasima bagladilar hep, esimin de spermlerinde hareketsizlik var. yani cok deneme gerekiyor, fakat bazisi da ilkinde buluyor ve tutuyor ben anlamiyorum. rabbim sizi de biran once kavustursun evladiniza.

Bugün aret kamara gittim muayene oldum hemen yeni deneme diyor ölen bebek için nasibi o kadarmış dedi ..bazen tohum iyi olur toprağı beğenmez gelişimini durdurur dedi o bebeğin nasibi o kadarmış dedi ..ömrü yokmuş öldü dedi deneme yanılmamı yapacaz dedim sinirlendi ben de çıktım

Yani ben doğal yolla zaten 5 kere gebe kaldım 6.yı tüp bebek yapalım dedik bu sefer kalbi durdu eğer şans işi ise nie tüp bebek yapayım ki beklerim zaten sağlıklı bir yumurta çıkarsa tutar yani ..tüp bebek zahmetine niye gireyim hoca haklı olabilir bazen ne yaparsak yapalım olmuyor ama bu şekilde

8 yıldır tek bir sebeb bulamadılar . Neymiş sebebi açıklanamayanmış.... Histereskobi oldum temiz rahim filimleri temiz eşimin sperm temiz genetik temiz ... Yok hamile kaliyorum 6 7 haftalıkken ya kürtaj ya kimyasal 🥺diyorum ya pgt tüp bebekde kimyasal oldu
Benimde 4 kürtaj Bi kimyasal kaybım var
İlk ikisinde kalp atışı duyulmadı 7.haftalarda kürtaj oldu gelişimleri durdu
3.de iğne kullandık 6.haftada kalbini duyduk tamam sorun pıhtılaşmaymış iğneyle çözülecek dedik yine 7.haftalaeda kalbi gelişimi durdu
Sonuncuda acaba iğne dozu mı düşük geliyor dedik doz artırdık artı bağışıklık baskılayıcı prednol kullandık kalbini duyamadık ve sonuç yine değişmedi
Dediğiniz gibi bütün testler temiz deli oldum ben araştırmaktan gördüğümü denemekten
Artık 2.5 yılı geçiyor hamilelik de olmuyor yumurta rezervim diplerde
Tüp bebeklerde çaresizce kazıyorum resmen
Embriyo bile olmuyor yumurta olsa ya bozuluyor ya kalitesiz oluyo ya boş çıkıyo
Çaresizliğin vücut bulmuş hali gibi hissediyorum artık
Ama işte insan ümit editmektwn vazgeçemiyor

Senin gibi birini burda gördüm ben 9 gebelik kaybından sonra artık istemiyorum vazgeçtim diyordu
Cd56 bağışıklık testi var onu yaptırdı Bi tane ilaçla bebeğini kucağına aldı
Bi başka arkadaş da aynı test sonucu intralipit serum bağışıklık baskılayıcı kullanarak kucağına aldı

Rahim filmi mutlaka çektirin iyi doktorlara çıksın yolumuz inşallah

Benimde 4 kürtaj Bi kimyasal kaybım var
İlk ikisinde kalp atışı duyulmadı 7.haftalarda kürtaj oldu gelişimleri durdu
3.de iğne kullandık 6.haftada kalbini duyduk tamam sorun pıhtılaşmaymış iğneyle çözülecek dedik yine 7.haftalaeda kalbi gelişimi durdu
Sonuncuda acaba iğne dozu mı düşük geliyor dedik doz artırdık artı bağışıklık baskılayıcı prednol kullandık kalbini duyamadık ve sonuç yine değişmedi
Dediğiniz gibi bütün testler temiz deli oldum ben araştırmaktan gördüğümü denemekten
Artık 2.5 yılı geçiyor hamilelik de olmuyor yumurta rezervim diplerde
Tüp bebeklerde çaresizce kazıyorum resmen
Embriyo bile olmuyor yumurta olsa ya bozuluyor ya kalitesiz oluyo ya boş çıkıyo
Çaresizliğin vücut bulmuş hali gibi hissediyorum artık
Ama işte insan ümit editmektwn vazgeçemiyor

Senin gibi birini burda gördüm ben 9 gebelik kaybından sonra artık istemiyorum vazgeçtim diyordu
Cd56 bağışıklık testi var onu yaptırdı Bi tane ilaçla bebeğini kucağına aldı
Bi başka arkadaş da aynı test sonucu intralipit serum bağışıklık baskılayıcı kullanarak kucağına aldı

Rahim filmi mutlaka çektirin iyi doktorlara çıksın yolumuz inşallah
İntralipid serum kullandınız mı

Aret hocanın yüzünü beş dakika göremiyoruz paramızla rezil oluyoruz ..belki düşük doz da olsa gonal f kullanmanız lazım belliki klomene direnç göstermiş yumurtalarınız büyümüyor artık

Hoca sadece klomen tedavisi oluyor ikinci opumda baktım klomene cevap vermiyor yumurtalar hocadan gizli gonalf 150 kullandım 3 gün yumurtalar cevap verdi o opuda 2 tane iyi kalite yumurta çıktı

Aret hocaya bağlı kalsam benim de büyümeyecekti o iki iyi kalite 3.gün embriyosu ile sağlıklı gebelik elde ettim ama vücudum tutmadı ve nasipmiş lafı beni tatmin etmedi tabiki nasip ama sebeplere sarılmamız gerekmez mi? Hemen yine yumurta toplayalım dedi ki ben de 3 hafta önce kürtaj oldum şimdiden bir yumurtam 20 mm adetin 3.günündeyim ..bunyumurta çok alakasız bir zamanda büyüdü belki de kist büyümüş zaten geride 2 tane daha var ama küçük

Aret hocanın yüzünü beş dakika göremiyoruz paramızla rezil oluyoruz ..belki düşük doz da olsa gonal f kullanmanız lazım belliki klomene direnç göstermiş yumurtalarınız büyümüyor artık

Hoca sadece klomen tedavisi oluyor ikinci opumda baktım klomene cevap vermiyor yumurtalar hocadan gizli gonalf 150 kullandım 3 gün yumurtalar cevap verdi o opuda 2 tane iyi kalite yumurta çıktı
Ya hep aynı tedavide Israr etmesi canımı sıkmıyor değil
Ha tamam rezerv az diye yormak istemiyor vücudu yumurtalıkları ama tek denenecek klomen mi onu anlamıyorum
Ayrıca devamlı klomen kullanmak rahim inceliğine sebep oluyormuş ama işte Dr olan onlar tabi
Aret hocaya bağlı kalsam benim de büyümeyecekti o iki iyi kalite 3.gün embriyosu ile sağlıklı gebelik elde ettim ama vücudum tutmadı ve nasipmiş lafı beni tatmin etmedi tabiki nasip ama sebeplere sarılmamız gerekmez mi? Hemen yine yumurta toplayalım dedi ki ben de 3 hafta önce kürtaj oldum şimdiden bir yumurtam 20 mm adetin 3.günündeyim ..bunyumurta çok alakasız bir zamanda büyüdü belki de kist büyümüş zaten geride 2 tane daha var ama küçük
Adetin 3.günü 20 mm yumurtanız mı vardı
Amh nız kaç peki
Benim de ya büyümüyor Bi yerden sonra ya da çok hızlı büyüyor ama E2 kan değeri geri düşüyo anlamıyorum ya

Bence klomen ve düşük doz gonalf kullanmalısınız aret hoca basma kalıp aynı şeyleri uyguluyor işe yaramadığında yeniden değerlendirip farklı bir tedaviye geçmesi gerekirken klomende ısrar ediyor benim de klomene rağmen büyümedi bi ara sonra gonal f kullandım büyüdü ..adetin 3.günü 20 mm olmaması lazım ama ben yaklaşık 3 hafta önce kürtaj oldum yani sağlıklı bir yumurta olduğunu düşünmüyorum kist olmuş olabilir ama hoca hemen kan ver vs aynı basma kalıp ifadeler beş dakika bile ilgilenemiyor yoğunluktan kan testi olmuş 640

Ha tamam rezerv az diye yormak istemiyor vücudu yumurtalıkları ama tek denenecek klomen mi onu anlamıyorum
Ayrıca devamlı klomen kullanmak rahim inceliğine sebep oluyormuş ama işte Dr olan onlar tabi

Amh nız kaç peki
Benim de ya büyümüyor Bi yerden sonra ya da çok hızlı büyüyor ama E2 kan değeri geri düşüyo anlamıyorum ya
amh en son 0.1 idi yaklaşık 2 sene önce kimse de tekrar bak demedi zaten düşmüştür

Amh nız kaç peki
sizin farklı bir tedaviye ihtiyacınız var yumurtalarınızda asenkronizasyon var yani ya büyümüyor ya hızlı büyüyor ...forumu çok okudum ileri yaşlarda gonal f ve femara veya gonal f +klomen kullanıp yumurtaları gelişen genetiğe gidip sağlıklı gelen ve sağlıkla kucağına alan kişiler var ...takmış klomene saçma yani takıntılı hoca biraz bildiği yoldan şaşmıyor oysa her insanın bünyesi farklı ...düşük doz gonalf 150 i deneyin birde

Ben son denememi aret kamarda yaptırdım o da pgt ye inanmıyor açıkçası ben de istemiyorum zaten 1 ya da 2 embriyom oluyor onları 3.günde dondurup transfer etmek şansı daha çok arttırıyor diye 5.güne bile getirmek istemedi ..6.haftaya kadar herşey güzeldi kalp atışını da duydum o hafta grip oldum ateşim çıktı parolle idare ettim 7.haftada kese küçük denilip kalbi durdu ..aret kamar a gittim genetiğe gönderelim dedi bebek sakatsa pgt yi konuşalım değilse rahimde bebeğin beslenmesini bozan bir durum mu var die bakalım dedi ..trombofoli paneli de istediler bilmiyorum hepsi 3 haftaya çıkar sonuçlar ..pgt yi ben de istemiyorjm çünkü çok yumurtam çıkmıyor zaten olanı da telef etmek bana da mantıksız 3.5 yıldır 6 kayıp yaşadım boş gebelikten dış gebeliğe kalp durmasına kadar farklı sebeplerden kaybım oldu bana pgt önerdi herkes ama bilemiyorum pgt beni çok zorlayacak sağlıklı embriyo bulana kadar çok yıpranacam o da gelirse hadi bulduk diyelim tekrar kayıp yaşamayacağımın garantisi yok valla işimiz çok zor
Bende de 6.haftaya kadar hersey çok güzeldi sonra hasta oldum ateşimde çıktı bogazım kulaklarım heryerin ağrıyordu 7.haftada gittiğimde ise gelişimi gerilemeye başladı sonrada kalp atışı durdu

Bende de 6.haftaya kadar hersey çok güzeldi sonra hasta oldum ateşimde çıktı bogazım kulaklarım heryerin ağrıyordu 7.haftada gittiğimde ise gelişimi gerilemeye başladı sonrada kalp atışı durdu
aynısı oldu bende de enfeksiyondan mı kaybediyoruz bebişleri acaba ben enfeksiyondan da şüpheleniyorum çünkü kalbi durduğunda CRP baktırdım kanda hala daha bebek benleyken baya yüksek çıkmıştı

aynısı oldu bende de enfeksiyondan mı kaybediyoruz bebişleri acaba ben enfeksiyondan da şüpheleniyorum çünkü kalbi durduğunda CRP baktırdım kanda hala daha bebek benleyken baya yüksek çıkmıştı
Hiç fikrim yok en iyi prefesörlere bile gittim bi netice alamadım hatta niye kendiliğinden hamilelik diye 3 yıl tedavi gördügüm yer muane etmeyi bile kabul etmedi normal gebelik bakmıyoruz dediler

X