Tekrarlayan gebelik kayıplarında pgt yaptırıp olumlu sonuç alanlar

Ben son denememi aret kamarda yaptırdım o da pgt ye inanmıyor açıkçası ben de istemiyorum zaten 1 ya da 2 embriyom oluyor onları 3.günde dondurup transfer etmek şansı daha çok arttırıyor diye 5.güne bile getirmek istemedi ..6.haftaya kadar herşey güzeldi kalp atışını da duydum o hafta grip oldum ateşim çıktı parolle idare ettim 7.haftada kese küçük denilip kalbi durdu ..aret kamar a gittim genetiğe gönderelim dedi bebek sakatsa pgt yi konuşalım değilse rahimde bebeğin beslenmesini bozan bir durum mu var die bakalım dedi ..trombofoli paneli de istediler bilmiyorum hepsi 3 haftaya çıkar sonuçlar ..pgt yi ben de istemiyorjm çünkü çok yumurtam çıkmıyor zaten olanı da telef etmek bana da mantıksız 3.5 yıldır 6 kayıp yaşadım boş gebelikten dış gebeliğe kalp durmasına kadar farklı sebeplerden kaybım oldu bana pgt önerdi herkes ama bilemiyorum pgt beni çok zorlayacak sağlıklı embriyo bulana kadar çok yıpranacam o da gelirse hadi bulduk diyelim tekrar kayıp yaşamayacağımın garantisi yok valla işimiz çok zor
Afet kamar çok tanınmış bı doktor ama genetik e çare bulamıyorlar, rastlantı diyorlar ya bu kadar basit mi ,

Valla ben de bilemedim aret Kamara gittiğinde doğal yoldan tekrarlayan 5 gebelik kaybım vardı ama o pgt önermedi 6.sı tüp bebek oldu tekrar kayıp oldu ..bir de kürtaj oldum 18 bin genetik 5200 sonuca göre konuşacaz dedi ama pgt ye karar verirsem aret kamarda mı yaparım başkanyer mi araştırırım bilmiyorum

Pgt den iyi gelse bile tutmayan bisuru kişi var ben artik napcagimi bilmiyorum, pgt embriyoya zarar veriyor , bı de bı embriyolag bana eğer doğru hücre alınmazsa sağlıklı embriyo bile sağlıksız gelebilir alan embriyolag a baglisiniz biraz demişti ,iyice soğudum pgt
Pgt benim için de bitti genetiğe yolladığım bebeğim 46 xy sağlıklı erkek bebek ama kalbi durdu .. Evet tamam bakayım yanınızda bakabilir
Afet kamar çok tanınmış bı doktor ama genetik e çare bulamıyorlar, rastlantı diyorlar ya bu kadar basit mi ,
genetik sonucum normal çıktı hoca haklıymış ..hoca ileri aşta pgt taraftarı değil ..sağlıklı bebeği 7 haftalıkken kalp durması ile kaybettim

Lütfen genetikten defalarca kötü gelmiş ama sonradan hamile kalmış kisiler bize destek olsun varsa umur etmek istiyorum. Rastlantı diyorlar ya ne kadar rastlantı olcak hep mi ara mi vermem gerekiyor napcaz ne yiyip ne icicez biri de çıkıp bişey desin , doktorum savaşmadan kazanamazsin dedi , ne kadar daha savasicam 4 kez denedim, maddi manevi

11. Haftada nifty yaptırmıştım sağlıklı gelmişti genetikten ama yine de kalbi durdu
3.gün transferi uygun demek ki sana ama sen de 12 haftalık sağlıklı gebeliğini kalp durmasından kaybetmişsin oksapar dozun nasıldı ?o gebeliğinde 16.haftaya kadar intralipid kullandın mı

canım rahmine iyice bi baktılar mı? histeroskopi oldun mu hiç?
bir de acaba endometrit (rahim enfeksiyonu) olabilir mi? o da biyopsi ile bakılıyor. onu da sordun mu doktoruna? diğer neden de bağışıklık olabilir. ama serum aldım demişsin. belki biraz daha güçlü bağışıklık baskılayıcı ilaçlar olabilir. bir de kan sulandırıcı son olarak. pıhtılaşma testlerini yaptırdın mı?

benim de 3 kimyasal doğal yolla. üzerine de pgtli embriyom kimyasal oldu geçen hafta.
ben de bunlar üzerine yoğunlaştım
Canım bende rahim enfeksiyonu çıktı tekrarlayan dusukte ne yapabilirim bilgin varmı

Pgt benim için de bitti genetiğe yolladığım bebeğim 46 xy sağlıklı erkek bebek ama kalbi durdu .. Evet tamam bakayım yanınızda bakabilir

genetik sonucum normal çıktı hoca haklıymış ..hoca ileri aşta pgt taraftarı değil ..sağlıklı bebeği 7 haftalıkken kalp durması ile kaybettim
Embriyolari pgt ye gönderdiniz di mi onda cinsiyet belli oluyor mu ki

3.gün transferi uygun demek ki sana ama sen de 12 haftalık sağlıklı gebeliğini kalp durmasından kaybetmişsin oksapar dozun nasıldı ?o gebeliğinde 16.haftaya kadar intralipid kullandın mı
Oksapari kesmiştik o hafta , intralipit transfer den önce tek serum olarak almistim

Embriyolari pgt ye gönderdiniz di mi onda cinsiyet belli oluyor mu ki
Yok aret hoca 3.gün donmuş embriyo transferi yaptı 1 tanesi tuttu ..onun da kalbi durunca bebekler mi sakat diye kürtaj materyalini genetiğe yolladım ama sağlıklıymış ..coraspin 100 oksapar 4000 kullanıyordum ..

Oksapari kesmiştik o hafta , intralipit transfer den önce tek serum olarak almistim
İntralipidi 16 haftaya kadar her hafta yapıyorlar kan sulandırıcıyı da doğuma kadar yapıyor doktorlar ..trombofoli paneli yaptırdınız mı pıhtılaşma bozukluğu çıktı mı

Yok aret hoca 3.gün donmuş embriyo transferi yaptı 1 tanesi tuttu ..onun da kalbi durunca bebekler mi sakat diye kürtaj materyalini genetiğe yolladım ama sağlıklıymış ..coraspin 100 oksapar 4000 kullanıyordum ..
Pgt de cinsiyet belli oluyor ama söylemiyorlar yasak die ..

Merhaba , 1 dış gebelik 5 kürtaj 3 kimyasal gebelik geçmişim var. İzmir'de gitmediğim doktor kalmadı . Kurtajlarim bazen kese bazen kalp atışı gözükür gözükmez gebelik sonlanmis oldu. 6 7. Haftalarda yani. Genetik li tüp bebek deneyelim belki o olur dedik . 11 embriyodan 3u 5. Güne geldi . 3unude genetiğe yolladık 2si çok iyi kalitede geldi . Ve ben 14 aralikda 1ini transfer oldum . Beta HCG binlere kadar harika şekilde arttı ve sonuç yine kimyasal oldu 😔 okadar uzgunumki giden paralar başka şehirde tüp bebek denedim emeklerim . Umutlarım hepsi gitti ..bir kaç güne kanamam başlarmis . Size sorum kader arkadaslarim varmı aranizda bukadar düşük yaşayıp da bir evlat sahibi olan varmı varsa nasıl oldu bi tekrarlayan gebelik kaybı yaşayanlar hiç anne olamicakmiyiz

Deneyimim yok ama dilerim mübarek günler hürmetine rabbim gönlündekini en hayırlı ve sağlıklı şekilde nasip etsin sana💜

Benim ilk tüp bebek deneyimim. Yumurta toplama işlemim oldu. 9 tane kaliteli embriyo elde ettiler. 4üne pgt yaptıracağım transferden önce. Şubat veya martta transferim olacak. Doktorum şansı 10-15% artırdığını söyledi pgtnin. Bakalım kısmet herşey nasip kısmet.

Neden düştüğünü araştırdılarmı yani sebep olarak ne söylediler? Bir çok doktor öngörüşmede az çok fikir veriyor. Başka şehirdeki doktorlarla görüşüp fikir alsan🥹

Arkadaşlar ben asamiyorum , düşünmekten kafayı yicem neden ben diye , herkes anne oluyor ben neden olamıyorum, Neden neden artık dayanamıyorum kalbim acıyor içim acıyor , yaşadığım acının tarifi yok , kimse de çare olamiyor , dua etmekten yoruldum , Allah beni sevmiyor mu bunları düşünür oldum , neden böyle sinandik çok üzülüyorum cok
Sizi çok iyi anlıyorum bir tanıdığım yaş 34tü galiba, 10.denemede hamile kalıp doğurdu. Hiçbir sorun yokken embriyo tutmadı. Pes etmeyin, iyi bir doktor bulun umarım sonu güzel sonuçlanır 🙏🏼🙏🏼🩷🩷

Arkadaşlar ben asamiyorum , düşünmekten kafayı yicem neden ben diye , herkes anne oluyor ben neden olamıyorum, Neden neden artık dayanamıyorum kalbim acıyor içim acıyor , yaşadığım acının tarifi yok , kimse de çare olamiyor , dua etmekten yoruldum , Allah beni sevmiyor mu bunları düşünür oldum , neden böyle sinandik çok üzülüyorum cok
Bu kadar yipratmayin kendinizi sunu da sakin unutmayin o kadar anne olabilen var ama bi okadar da olamayan var. Ben de 4 senedir deniyorum . 2 dis gebelik , 1 dusuk , 1 bebegim 8 haftalikken kalbi atmadgi icin kurtaj. Ama yilmadim deniyorum hala. Olmazsa da Allah nasip etmemistir diye dusunuyorum. Yasiniz genc daha ben 40 oldum artik . Bazen ben de bosluga dusuyorum ama yine kendi kendimizi biz kaldiracagiz yerden. Allah insallah nasip etmis olsun 🙏🏻

X