telefon karıştırma huyumdan nefret ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eflaak

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2023
315
213
28
kızlar benim gereksiz bi telefon karıştırma huyum var özel hayata saygı falan diyorum ama beynimin içinde bi düğme yanıyor ve o mesaj sesi duyunca telefona yapışmak istiyorum. Her zaman değil, böyle bazen bu saatte ne alaka kim mesaj attı diye çok merak edip eşimin telefonuna sürekli bakardım önceden ne yapmış nerelere gıtmıs kimlerle konuşmuş diye bir şey de bulamadım gerçi. Sonra bu isteğimin çocukken babamın telefonunda kadınlarla konuşmalarını yakaladığım için olduğunu fark ettim ve babamdan çıkaramadığım öfkemi eşimden çıkarmak için sürekli telefonuna bakmak istiyorum. Annem çok akıllı kadındı ama bakmazdı babamın telefonuna. Ben onun gibi olmayacağım gibi bir psikolojiye girdim sanırım ve bu yüzden sürekli eşimin telefonuna bakmak istiyorum bakmadığımda garip bi şekilde heyecanlanıyorum yüzüm kızarıyor ve ellerım titriyor içimden bi ses aptalsın sen aldatılıyorsun ruhun bile duymuyor dıyor. Esım lavaboya vs gittiğinde bı bakıyorum reklam mesajı gelmiş oluyor ama onu görene kadar ecel terleri döküyorum. Eşime güvenmediğimden değil yemin ederim değil çok garip bi his çünkü hiç bi şeyini yakalamadım ama bakmazsam yakalayamazmışım gibi bi kafaya girdim. Dün yemekteyiz oturuyoruz bı bıldıırım geldı ben tam kapıdan çıkarken göz ucuyla baktım sola kaydırdı bildirimi tabi ben durur muyum başladım kafamda kurmaya ne geldi neydi ne oldu diye eşimi hemen yatak odasına acil diye bir şeyimi almaya gönderdim sosyal medyasına gırdım hıc bı sey yok:110: arkadası çekişe etiketlemiş yani bu sadece ama benım kafamda dönen seneryolarla 2 sezon dizi çekilir. ve ben buna bakmasam asla uyuyamazdım. Neden boyle yapıyorum bılmıyorum geçmişte sustuğum için bunun ıntıkamını mı kendımden de mi çıkarıyorum bılmıyorum. bunu nasıl aşacağımı da bılmıyorum ortaya bır sey yokken bıle bu triiplerim yüzünden zemın hazırlıyor gıbı hıssedıyorum. eşimi rahatsız etmeden sinsice yapıyorum bunları ama kendıme saygımı ytiiryorum böyle yaparak. bunu nasıl aşabilirim . Fikri olan ya da yardımcı olacak var mı. bu arada 2 senedir evliyiz ilk yılda yenmıstım ama hissi ama yeniden ortaya çıktı şimdi unutmusdur takılıyordur yakalamanın tam zamanı dıye bi düşünce alıp götürüyor beni

Böyle yaşamak zor olmali. Babanizda sahit oldugunuz durumdan etkilendiginizi yazmissiniz, bu travmayla yalniz başa cikamayabilirsiniz. Belki bir terapi cunku yokur düsünme, güven diye telkin verilmesi bir işe yarar gibi gelmiyor şöyle durumlarda.

Saplantı çok kötü birşey kafayı yer insan öyle. Güveniyorsan ortada birşey yoksa hissi de bakma yani. Gereksiz kendini germeyle kalırsın. Eşin anlarsa kırıcı birşey soğuma sebebi bazen sürekli karıştırıp durursan.

Eşimin telefonuna bakmayacaksam niye eşim? Ama her dakika tetikte olmak sıkıntı. Sana yazık.

Güvenmediğiniz, sürekli kontrol ettiğiniz biri neden eşiniz asıl?
Güvenden bahsetmiyorum, herkes şöyle bir bakar eşinin telefonuna. Hiç bakmayanlara saygı duyuyorum ama çoğu kişi arada da olsa bakıyordur. İlla iz sürmek değil bu. Merak.

Başa çıkamadığınız bir durum olduğu için tedavi görmelisiniz. Normal değil çünkü. İnsan kendinden utanır yani,özel hayatın gizliliği diye bir şey var. Eşiz diye ergen çocuğumuzu takip eder gibi her şeyine bakmaya hak sahibi değiliz

Konuyu okudunuz mu?
Konuyu okudum. Yukarıda söyledim zaten. Takıntılı bir mevzu. Kendi yorumumu katmak istedim yani karıştırmak çok anormal değil ama sen aşırıya kaçıyorsun demek istedim. Ay kendimi ifade etmeyi hiç sevmiyorum ya.

Böyle yaşamak zor olmali. Babanizda sahit oldugunuz durumdan etkilendiginizi yazmissiniz, bu travmayla yalniz başa cikamayabilirsiniz. Belki bir terapi cunku yokur düsünme, güven diye telkin verilmesi bir işe yarar gibi gelmiyor şöyle durumlarda.
çok zor elimde değil istemıyorum ama kafam atamıyorum da

Konuyu okudum. Yukarıda söyledim zaten. Takıntılı bir mevzu. Kendi yorumumu katmak istedim yani karıştırmak çok anormal değil ama sen aşırıya kaçıyorsun demek istedim. Ay kendimi ifade etmeyi hiç sevmiyorum ya.
Karıştırmak anormal değil demeniz anormal geldiği için sizi alıntılamıştım zaten. Herkesin telefonu kendisine özeldir. Eşimiz de bizim hayatı paylaştığımız insan, her şeyimizi en ince detayına kadar didik didik bilmemeli. Telefon karıştırmak normal değil yani hatta bence inanılmaz çirkin.

Saplantı çok kötü birşey kafayı yer insan öyle. Güveniyorsan ortada birşey yoksa hissi de bakma yani. Gereksiz kendini germeyle kalırsın. Eşin anlarsa kırıcı birşey soğuma sebebi bazen sürekli karıştırıp durursan.

öyle kendı halime uzaktan bır baktıgımda kendıme de üzülüyorum aslında terapi almayı tabı çok istiyorum. belki altını değiştiğimizde ne travmalar ne yaralar çıkar aslında

Karıştırmak anormal değil demeniz anormal geldiği için sizi alıntılamıştım zaten. Herkesin telefonu kendisine özeldir. Eşimiz de bizim hayatı paylaştığımız insan, her şeyimizi en ince detayına kadar didik didik bilmemeli. Telefon karıştırmak normal değil yani hatta bence inanılmaz çirkin.
Valla ben bilmiyom apla bessssbekarım. 🧿🧿🧿 Burdaki konuların çoğuna bakarsanız eşimin telefonunda birşeyler gördüm hiç beklemezdim konuları gırla. Demek ki karıştırıyorlar. Ne niyetle bakıldığı da önemli tabiki. Fotoğraflara bakayım diye alırsın çat mesaj gelir. Yani karıştıran haklı mı haksız mı tartışılır bence.

Valla ben bilmiyom apla bessssbekarım. 🧿🧿🧿 Burdaki konuların çoğuna bakarsanız eşimin telefonunda birşeyler gördüm hiç beklemezdim konuları gırla. Demek ki karıştırıyorlar. Ne niyetle bakıldığı da önemli tabiki. Fotoğraflara bakayım diye alırsın çat mesaj gelir. Yani karıştıran haklı mı haksız mı tartışılır bence.
Öyle bir şey varsa zaten karşınıza çıkar bir şekilde diye düşünüyorum. Telefonu karıştırsanız ve bir şey bulamasanız da yapacak insan bir yolunu bulur yapar. Ne kendinize kafayı yedirtin ne de karşınızdaki kişiye özgüvensiz biri izlenimi verin.

Othello sendromuna doğru yol almış sizin saplantı. Terapi alın yoksa ömrü kendinize de eşinize de dar edersiniz.

Psikolojik yardım almalısın bence. Çok yıpratır bu seni.

aslında bır durum oldu ama o yuzden mı gerı geldı bu hıslerım bılmıyorum. eşimin yakın erkek bı arkadası var o fotograf attı kendıme onları alırken wp sohbetı içinden fotografları yana kaydır yaptıgımda bı ekran görüntüsü gördüm ne oldugunu anlayamadım bı baktım bız evlenmeden once eskı sevgılısı yalvar mı gerı barısmak ıcın esımde engellı oldugu ıcın ulaşamamıs yakın arkadası da konusmaların ekran goruntusunu alıp esıme atmıs bende hemen fotografın uxerıne tıklayıp mesaja gıt dedım ekran goruntusune cevap esım de ben esımı cok sevıyorum bı daha bana yazmasın dıye mesaj atmıs sen de bulaşma bos ver gıbı bır sey yazmıs tabı ustune bız evlendık ustunden 2 sene gectı bunu bana neden soylemedın dedım neden soyleyıp huzursuz edeyım dedı bunu bılmeye hakkım vardı dedım evlenecegımız zaman bunu sana soyleyıp neden rahatsız edeyım kı onun bana yazması onemlı degıl benım ona verdıgım cevap onemlı vs deyip olayı abarttıgımı soyledı sonra kıza baktım wp duruyordu ve durumlarına bakılmıs şarkı türkü gibi bir sey atmıs kız bende sana nıyetını bu denlı açık eden bırını neden engelemedın dedım engelleıdm dedı durumuna baktıgını soyledım farında bıle degılım gecen gun telefonumu sıfırlamıstım engellenenler gerı gelmsıtır haberım bıle yok dedı eneglleer mısın lutfen dedım engelledı ama o gun bugundur o hıslerım tekrar çıktı arkamdan iş cevrılıyor gibi hissediyorum bu hıs esım yuzunden mı çıktı yoksa zaten çıkmak ıcın sebep mı arıyordu bılmıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X